Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudnátok nekem tornagyakorlatokat írni a futás utáni lazításhoz? fórum

Tudnátok nekem tornagyakorlatokat írni a futás utáni lazításhoz? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 20. 20:37
Köszönöm szépen! Hasznos infókat kaptam. :)
5. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 4. - 5e1c4ed8ef)
2012. márc. 20. 17:58
Szépen össze akartam rendezni az irományom, és úgy látom sikerült az egyik gyakorlatot kétszer bemásolnom...:-)
4. 5e1c4ed8ef (válaszként erre: 1. - Vebera)
2012. márc. 20. 17:55

Szia!


Én ugyanazokat a levezető nyújtásokat végzem, mint futás előtt, minden izmot igyekszem kinyújtani lgbb. 15-30 msp-is/nyújtás.



Combhajlító és farizom:


Kis terpeszállás, nyújtott térd, megpróbálni minél jobban megérinteni a talajt.


Combfeszítő izom: Egy lábon a másikat hátraemeljük, miközben a bokát fogjuk, a sarkat a fenékhez próbáljuk szorítani.


ábszárhajlító izom és Achilles ín:

nekidőlsz a falnak két kézzel. Az egyik talpad teljesen a földön, nyújtva legyen ez a térd is, a csípővel és a válladdal egy vonalban, mintegy egyenest alkotva, a másik láb előrébb hajlítva, a súlyod a hátsó lábadon legyen.

Majd váltás.



Teljesen széttárt, behajlított lábak, lábfejek is kifelé néznek, kezünkkel a combokon támaszkodunk, és megpróbáljuk minél inkább szétnyitni a lábat.


Illetve én még a bokát nyújtom, körző mozdulatokkal mindkét irányban, miközben a lábfej csúcsa a földön van.


Minden nyújtásnál érezni kell, hogy pontosan mi történik. Ezen kívül van még egy-pár gyakorlat, illetve a hát, mell, karok nyújtása, de én bevallom ezeket néha kihagyom, de te ne tedd!:)



Ami a betont illeti, nem a legjobb választás, de ha nincs más lehetőség mindenképpen egy jó minőségű légbetétes cipőben tegyed, sokat segít, csökkenti némileg a térdek terheltségét. Én 20 éve Nike AirMax-ben futok, erre esküszöm, a fájós térdeimnek úgy találom, hogy ez a legjobb választás.


Lábszárhajlító izom és Achilles ín:

nekidőlsz a falnak két kézzel. Az egyik talpad teljesen a földön, nyújtva legyen ez a térd is, a csípővel és a válladdal egy vonalban, mintegy egyenest alkotva, a másik láb előrébb hajlítva, a súlyod a hátsó lábadon legyen.

Majd váltás.



Remélem tudtam segíteni, eredményes sportolást!

2012. márc. 20. 17:42
Vebera a betonon nem a legjobb megoldás sőt. Met futás közben sokkal nagyobb terhelés van mint szokott. Ha van a beton mellett fű, akkor inkább ott fussál.
2012. márc. 20. 17:32
Még arra lennék kíváncsi, hogy nagyon nagy baj e, hogy a betonon futok? Ennek lesz valami következménye?
2012. márc. 20. 17:31
Tudnátok nekem tornagyakorlatokat írni a futás utáni lazításhoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook