Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tönkölybúzakenyér receptek közül kinek melyik ízlett, sikerült a legjobban? fórum

Tönkölybúzakenyér receptek közül kinek melyik ízlett, sikerült a legjobban? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 20. 18:56

Isteni tönkölykenyér recept


Hozzávalók:


50 dkg teljes kiőrlésű tönkölybúza liszt


2 marék durum simaliszt


5-6 dl langyos víz


3 evőkanál olaj (legjobb a hidegen sajtolt)


1 evőkanál szezámmag


1 dkg szárított élesztő


1 kiskanál ízesítő (pl. őrölt póréhagyma)


1 kiskanál só


csipet cukor


Elkészítés:


A hozzávalókat tálba tesszük, tésztát dagasztunk belőle, majd langyos helyen körülbelül két óra alatt a duplájára kelesztjük. Miután megkelt, lisztezett deszkán néhány percig dagasztjuk, szükség esetén tönkölybúza lisztet adunk hozzá, hogy ne ragadjon. Ezek után a tésztából kenyérformát alakítunk ki egy sütőpapírral bélelt tepsiben, majd a tetején késsel 6-9 mélyedést vágunk. Mielőtt a 180 fokra előmelegített sütőbe tolnánk, a tetejét vízzel megkenjük. 40 perc alatt készre sül. Rácson hagyjuk kihűlni.


Tanácsok:

Akkor jó, ha az alját megkopogtatva kongó hangot hallasz.

Körülbelül 1 kilós, isteni finom, nagyon kiadós és ráadásul egészséges kenyeret kapunk. Természetesen egyéb magvak, fűszerek hozzáadásával különféle variációk hozhatók létre. Jó kísérletezést, és jó étvágyat! :)

2012. márc. 20. 12:37

Szeretnék magamnak sütni, de nincs kenyérsütő gépem, tehát csak kézi erőre és sima sütőre hagyatkozhatok.

Találtam sok-sok receptet, néhol sima tk liszttel dolgoznak, mások keverik sima tönkölyliszttel is. Van, ahol sima élesztőt futtatnak fel vízben, máshol élesztőport használnak. Némelyikbe adagolnak sikért, másikba pedig semmi ilyesmit. És abban is megoszlanak a receptek, h most használnak párologtatott vizet a sütőben vagy csak simán sütik ki.

Bármilyen tanácsot szívesen veszek :)


Ízesítésnek is elég sok érdekeset olvastam, és ha sikerülni fog az első kísérletem, mindenképp felturbózom magvakkal.

2012. márc. 20. 12:34
Tönkölybúzakenyér receptek közül kinek melyik ízlett, sikerült a legjobban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook