Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlan vásárlásánál van-e olyan ok, ami miatt az illetéket elengedik? fórum

Ingatlan vásárlásánál van-e olyan ok, ami miatt az illetéket elengedik? (tudásbázis kérdés)


9. wanda8 (válaszként erre: 8. - 34c48a3825)
2012. márc. 21. 16:40
Köszi!Igen ezt beleírtam a kérvényembe.Most várok és bízom benne hogy jól alakul...
2012. márc. 19. 19:16

Elengedni csak akkor engedik el, ha a megélhetésedet veszélyezteti az illeték kifizetése. Ez azonban csak nagyon ritkán van, mert aki ingatlant vesz, annak számolni a kell az illetékkel is-ez a hivatalos álláspont.

Megélhetés veszélyeztetése: havi jövedelmetekből levonják a számlákkal igazolt kiadásokat és elosztják a családtagok számával. Ha ez a nyugdíjminimum alattra jön ki, akkor áll fenn, ha nem, akkor nem.


NAGYON fontos: írd be a kérvénybe a következő mondatot: kérem az illeték elengedését/mérséklését/részletfizetés engedélyezését a lehető leghosszabb időre kamat- és pótlékmentesen.


Ugyanis csak ebben az esetben nem számítanak késedelmi kamatot. De gondolom, ennyi eszed egyedül is van, nem akartalak megsérteni :-)


24 havi kamatmentes részletre minden további nélkül engedélyezni szokták.

7. wanda8 (válaszként erre: 6. - 325b42d966)
2012. márc. 19. 13:45
mit írjak nekik?kinyomtattam a szükséges papírokat hozzá.Azon kívül írjak még mást is??
2012. márc. 19. 13:40
Szia,nekünk méltányossági okból elengedték,igaz ez pont a válság kezdetekor történt nem most.
5. Panni58 (válaszként erre: 3. - Wanda8)
2012. márc. 19. 13:37
Részletfizetést lehet kérni, maximum 2 évre. Nekünk engedélyezték.
4. koszorucska (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2012. márc. 19. 13:36
Rajtam még illetékmentes lakásra is be akarják hajtani az illetéket.
2012. márc. 19. 13:33
Aha az remek.Mi most kaptunk múlt héten meg az illetékes csekket.És gondoltam hogy esetleg lehet kérni méltányosságból hogy töröljék el,vagy legalább részlet fizetést.De ha ilyen hosszú idő...
2012. márc. 19. 13:30

szia,

mi beadtuk, hivatkozva anyagi okokra, aztán küldtek mindegyikünknek egy formanyomtatványt, azt kitöltöttük, mindent beleírtunk (kocsi hitel, fizetések, rezsi, stb.), minden papírt mellékeltünk, férjemnek adtak részletfizetést, nekem semmit.

A durva, hogy mivel nem hivatalosan fellebbeztünk, hanem csak méltányossági kérelmet adtam be a másfél év, amíg vártam a döntést, addig ketyegett a késedelmi kamat, szóval befizettem az illetéket és utána jött még egy évnyi késedelmi kamat.....

2012. márc. 19. 13:28
Ingatlan vásárlásánál van e oylan ok ami miatt az illetéket elengedik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook