Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7, 5 éves kisfiam nem eszik húst. Mit tegyek? fórum

7, 5 éves kisfiam nem eszik húst. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. okt. 11. 10:08
Ha nem akar, hát nem akar, csak a fehérjebevitel mennyiségére kell ilyenkor ügyelni, hogy másból meglegyen.
42. grizus
2013. okt. 11. 00:36
Semmit.
2013. szept. 30. 08:35
Ez a téma nálam is aktuális, a most 6 éves fiam sem eszik húst, én ezt egyre nehezebben viselem, mert folyamatosan probálkozom, külön főzök neki de hiába.Amit eszik, tej, tojás, sajt, húsleves, müzli,banán, szőlő, dinnye, paprika.Egy szép nap megbolondulok:(
2012. márc. 21. 12:29

A gomba egy csodálatos dolog, de a LEGNEHEZEBBEN EMÉSZTHETŐ étel.

Tovább tart az emésztése, mint a marhahúsnak!

Nem véletlen, hogy a kisgyerekek 99%-a nem szereti a gombát. Aztán növekedve változik az ízlése és megszereti, ...ha megszereti!


Vigyázzatok a gombával, különösen gyenge gyomrú gyereknél!

2012. márc. 20. 23:20
8 évesem se eszik hust néha virslit milánoit.multhéten voltam vele vérvételen más okbol.teljesen jó a vérképe, azt mondta a a doktornő ne foglalkozzak vala.végig olvastalak titeket megnyugodtam nem csak nekem probléma.
2012. márc. 20. 06:49

Hagyd rá!


Probálkoz nála a gobával és főleg a tejtermkekekkel.


Nekem anno (ötévesen) emésztési problémáim voltak a hús evés miatt, a dokik tizenötév múlva mutaták ki az okát.

37. 2a69f78972 (válaszként erre: 36. - 2a69f78972)
2012. márc. 19. 15:48
Hozzátenném, hogy egyesegyedül azért érdekel, hogy egy vegetáriánusnál lehet e halált kiváltó betegség olyan, ami inkább a húsevőkre jellemző.
36. 2a69f78972 (válaszként erre: 33. - Sajert)
2012. márc. 19. 15:14

Nagyon sajnálom a sógornődet én is!

Megmondod - ha nem titok - hogy mi volt a halál oka?

35. 367d5fde7b (válaszként erre: 4. - Koszorucska)
2012. márc. 19. 15:11
nem beszéltem erről senkivel. azt hittem majd, ha oviba megy megeszi, ha látja, hogy a többiek is eszik.. de nem.. kérdezték is az óvónői, hogy vegák vagyunk, h ő nem eszi meg a húst? de mondtam, hogy erről szó sincs, de neki nem kell... virslit ő is megeszi illetve felvágottakat. halat már például nem. szaftokat is megeszi, ha olyan az étel, de húst nem.. elején megette még a töltött káposztát és a rakott dolgokat illetve spagettit, hogy darált hús volt benne, de már azt sem.. és az a baj, hogy az én lányom a zöldségeket sem igen szereti.. gyümölcsökkel szintén nincs jóba.. sütiből is képes kiszedni. oviban heti 1x van gyümölcs nap ott mondjuk hála eszik kevés gyümit. ma voltunk vérvételen (teljesen más miatt), de mondta gyerekorvosunk, hogy sok minden kiderül majd a leletéből..
34. Sly7105 (válaszként erre: 33. - Sajert)
2012. márc. 19. 14:53

:( jajj, nagyon sajnálom.

De valóban, nem lehet általánosítani..., nekem ez csak egy tapasztalat...

33. sajert (válaszként erre: 30. - Sly7105)
2012. márc. 19. 14:52

Kontra: Volt egy sógornőm, aki a egészségesen táplálkozott. Vegetáriánus volt, csak bio-cuccok, semmi mesterséges, tartósítószeres termék.

Karácsonykor temettük...


Egyikből se lehet általánosítani.

32. 2a69f78972 (válaszként erre: 26. - Koszorucska)
2012. márc. 19. 14:49
Majd írd meg mit mondott!
31. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Koszorucska)
2012. márc. 19. 12:41

Ne aggódj! Kérj tanácsot szakembertől, hogy mivel pótold a húsban lévő tápanyagokat. Az öcsém gyerekei életükben nem láttak húst, mégis teljesen egészségesek, életvidámak, okosak.

Mindamellett, hogy én ezzel nem értek egyet... de ha a gyerek döntött úgy, hát legyen :)

30. Sly7105 (válaszként erre: 27. - 2a69f78972)
2012. márc. 19. 12:24

Igen, tudom:)


Van egy kolléganőm, 10 éve vegetáriánus. Csupa élet-erő-egészség, sosem beteg, és nincs rajta egy kilo plussz sem...

29. Sly7105 (válaszként erre: 26. - Koszorucska)
2012. márc. 19. 12:23
Nincs, mit. A lényeg, hogy ne ess kétségbe...
28. koszorucska (válaszként erre: 25. - 2a69f78972)
2012. márc. 19. 12:23

Pont azért aggódom, hogy ettől ne legyen beteg.


Mondjuk időről időre kitalálják, hogy ez vagy az ( tej, gabona, kávé...) nagyon nem jó, aztán bebizonyítják, hogy milyen jó, utána megint kiderül, hogy ne együk vagy igyuk, majd hirtelen újra egészséges lesz. Szinte már követni sem lehet. Ezért lehet, hogy tényleg jobb a szervezetünkre hallgatni, a többi lehet, hogy csak üzlet. :S

27. 2a69f78972 (válaszként erre: 24. - Sly7105)
2012. márc. 19. 12:20
Erről egyébként,az orvosok véleménye is megoszlik...
26. koszorucska (válaszként erre: 24. - Sly7105)
2012. márc. 19. 12:19

Holnap megyek úgyis védőnőhöz, rákérdezek erre is.

Köszönöm a segítséget és a megértést! :)

25. 2a69f78972 (válaszként erre: 23. - Koszorucska)
2012. márc. 19. 12:18

Ez egy régi beidegződés, amit továbbadunk generációkon keresztül, hogy a hús a legfontosabb táplálék


A betegnek is húslevest viszünk, hogy meggyógyuljon és hasonlók.


Pedig ha megnézitek, hogy a felnőttkori betegségek tetemes százalékának a hús az oka,(érszűkület,//koleszterin//, köszvény, izületi problémák, és a bennük lévő mesterséges anyagok miatt a RÁK és folytathatnám!) akkor örülni kell, hogy van olyan "bölcs" kisgyerek, hogy rá sem szokik.

24. Sly7105 (válaszként erre: 23. - Koszorucska)
2012. márc. 19. 12:15
Értem az aggodalmadat, én is így voltam anno, kétségbe estem, hogy akkor ez nem lesz-e baj. Beszéld meg a gyermekorvossal azért...
23. koszorucska (válaszként erre: 22. - Sly7105)
2012. márc. 19. 12:10

Lehet, hogy tényleg túlmisztifikálom a hús jelentőségét, csak picit kétségbe estem, hogy fontos tápanyagok nem jutnak a szervezetébe. :(


A többi ízlés kérdése, azt én sem erőltetem, ami nem ízlik Nekik, , de az azért nem egy egész ételcsoport.

22. Sly7105 (válaszként erre: 21. - 2a69f78972)
2012. márc. 19. 12:06
Egyébként tényleg ez egy tévhit, hogy a húsra feltétlenül szükség van. Nagyon sok mindenre szükség van fejlődő szervezetnek, ami a húsban van, de ezek pótolhatók másfajta élelmiszerekkel. Én olvastam már olyan sok rosszat is a húsevésről, hogy csak na. Én is azt gondolom, hogy ösztönösen tudják a gyerekek, hogy mit kívánnak enni és nem szabad ennek az ellenkezőjét erőltetni. És ezt péládul neveléssel sem lehet sehogysem befolyásolni. Miért van az például, hogy nálunk a családban a férjem és a lányom totál egyforma dolgokat szeretnek enni, és ennek az ellenkezője vagyunk mi a fiammal. Mi aztán a kelbimbótól kezdve mindenféle zöldséget imádunk, a férjem és a lányom kifutna tőle a világból. De sosem erőltettem rájuk ezeket a dolgokat. Így aztán kétfélét főzök mindig, mindenkinek az ízlése szerint.
21. 2a69f78972 (válaszként erre: 19. - Koszorucska)
2012. márc. 19. 11:57

Nem értek hozzá, de egyszer olvastam az indigó és kristálygyermekekről és ez így megmaradt bennem.


Nem tudom mit higgyek erről a dologról, sem cáfolni sem elhinni nem merem.


Vannak dolgok, amik ma még hihetetlenek és majd később igazolást nyernek.

Ilyen volt azelőtt, hogy a Föld lapos, mert ha nem az lenne, leesnénk róla!:)


Ha a gyerek - és egyre több gyerek - nem eszik húst, akkor szerintem nem szabad erőltetni, vagy becsapni.

Egyenek halat, azt elfogadják, holott az átlag gyerek meg a halat nem eszi meg.

A halban minden megvan ami a húsban, csak sokkal egészségesebb.


Mostanában különben is rengeteget olvasni, hogy a húsok milyen ártalmasak a sok hormon, antibiotikum és génkezelés eredményeként.


A virsli pedig (még a drágább is) egyenesen műanyag, vagy szemét. Olyan anyagokból készül, amit egyébként meg sem ennénk, plusz szója, amiről kiderült, hogy a nagyiparilag előállított az mind génkezelt.


A gyerekek még ösztönösek, kár erőltetni olyan dolgokat az élelmezésükben, amit elurasítanak, mert biztos okuk van rá.


De ez az én véleményem, lehet, hogy másnak más.

Én biztos örülnék, ha a gyerekem nem enne húst, hanem halat.

Ja és hozzátenném, hogy nem csak gyerekem, de három unokám is van, abból a középső nem eszik húst.

20. sajert
2012. márc. 19. 11:53
Az én 4 éves fiam meg kenyeret, krumplit, zsömlét, kiflit nem eszik. Húst-hússal eszik, ez se jó. Képes reggelire csak magában a parizert megenni, semmi mást hozzá, mert : Anya értsd meg, nem finommmmmm! - és még dobbant is hozzá. Ráhagyom, én örülök, hogy ennyit is eszik.
19. koszorucska (válaszként erre: 18. - 2a69f78972)
2012. márc. 19. 11:42

Ha ez igaz, akkor az én fiam egy fél kristály! :DDD

Őszintén szólva fölmerült bennem is valami ezoterikus dolog, de én ezekben nem nagyon hiszek. :(

De itt is több hozzászóló írta, hogy nyáriak a gyerekek, többségükben fiú, ennek lehet köze hozzá?

18. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Koszorucska)
2012. márc. 19. 11:33

Olvastam, hogy a Kristálygyermek nem eszik húst.


Én ehhez nem értek, de Ti biztos tudjátok mi ez.

17. koszorucska (válaszként erre: 16. - Zsofinori)
2012. márc. 19. 11:12
Bocs, ez a lányom nick-je, csak fölvettem a dominóját, aztán nem vettem észre és onnan írtam.
16. zsofinori (válaszként erre: 11. - Csilluskam)
2012. márc. 19. 11:10

Egyetlen étel jutott még eszembe, amit eszik, az a bolognai tészta. A fasírtot sem. Lehet, hogy nem is tudja, hogy húsos a bolognai is?


Én is az egészségét féltem. :(

2012. márc. 19. 11:08
Fozz neki tobb huvelyest. Abban sok a feherje. Igazabol a vegetarianusoknak a B12 vitamin hiany okoz problemat, de ha a tojas sargajat megeszi, akkor nincs baj. Kicsit tobb tojas, mint masnal megszokott, es nem lesz gond. Igazabol minden mas megvan a zoldsegekben.
14. csgybzs (válaszként erre: 11. - Csilluskam)
2012. márc. 19. 11:07
Ha halat és tejtermékeket eszik, nem hiszem, hogy annyira erőltetni kéne, főleg, ha öklendezésig rosszul van akár a látványtól is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook