Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolci védőnő, terhesség alatti hízás kérdések fórum

Miskolci védőnő, terhesség alatti hízás kérdések (beszélgetős fórum)


28. Nikk_1982 (válaszként erre: 27. - 9ec0d21c44)
2012. márc. 22. 09:50

Magándoki függő, hogy a spéci vizsgálatokat megcsinálja-e ő vagy beküld az sztk-ba/kórházba. Én a kórházba járok vérvételre, meg a fontosabb ultrahangokra (bár a magánrendelőben is mindig ránézünk a picire), és ez így nem is kerül plusz pénzbe. Ha nincs gond a terhességgel, akkor havonta kell járni terhesgondozásra, a végén talán kéthetente, de ez is orvosfüggő. Tehát kb 12 alkalommal lehet számolni. Olyanról már hallottam, hogy a kismama járogatott az sztk-ba, aztán egy idő után a doki mondta neki hogy inkább menjen a magánrendelőjébe ezentúl. Szerintem (de ez csak az én magánvéleményem) jobb az elejétől kezdve ugyanahhoz a dokihoz járni.

Az is szempont lehet hogy ha magándokid van, azt bármikor felhívhatod a kérdéseiddel, esetleg panaszaiddal. Ez lehet hogy most apróságnak tűnik, de első terhességnél sok mindenen lehet pánikolni még akkor is, ha az ember alapvetően nem hajlamos rá. Az sztk-ban nagyon sok helyen futószalag van, nem foglalkoznak különösebben az emberrel, igyekeznek olyan gyorsan letudni a kötelező vizsgálatokat amennyire csak lehet. A magánrendelőben a pénzedért cserébe jut rád egy kedves mosoly is, érdeklődés tudsz-e jól aludni a rugdosástól, ilyenek. Aki szerencsés alkat, annak ez nem számít. Engem kiborított, hogy amikor az első pozitív tesztemmel boldogan rohantam az sztk-ba, az ott rendelő doki még csak a szemembe sem nézett, feltett vagy három kérdést aztán a súlyomat kezdte fikázni és dörgedelmes szónoklatot tartott a terhességi diabétesz veszélyeiről, mert szerinte nem vettem elég komolyan. Akkor határoztam el hogy kerül amibe kerül én inkább megfizetem a magánorvost, aki amikor a következő pozitív teszttel mentem hozzá (az első baba sajnos elment) ugyanúgy izgult az uh előtt és örült utána mint én. :-)

2012. márc. 22. 07:51

Bocs, hogy már megint kérdezősködök... Meg tudnátok mondani, hogy nagyjából a 9 hónap alatt (ha nincs gond a terhesség alatt)hányszor kell menni orvosi vizsgálatra? Ha magándokid van, ő csinálja a vérvizsgálattól kezdve mindent (plusz pénzért), vagy ilyesmire sztk-ba mész?

Azért kérdezem, mert nézelődtem magándokik között. Ill. még gondolkodom rajta, hogy magándoki legyen, vagy inkább sztk. Meg hogyan is vannak ilyenkor a költségek?! (Minden alkalommal a magánvizsgálat díja, és ezen felül, vér...stb.?) Lehet akár 4.-5. hónap után is magándokihoz menni, vagy inkább elejétől kezdve jobb?

2012. márc. 21. 13:15

Hát amit olvastam az mind csak a természetes úton bevitt béta-karotint favorizálja terhesség alatt is. Citrusfélék, sötétzöld zöldségek...

Kérdezd meg a dokit!

25. 9ec0d21c44 (válaszként erre: 24. - Nikk_1982)
2012. márc. 21. 13:05
Igazából edddig minden tavasszal szedtem béta-karotint, mielőtt erősebb lesz a napsugárzás, a bőr védelme miatt.
24. Nikk_1982 (válaszként erre: 23. - 9ec0d21c44)
2012. márc. 21. 12:01

Ha a Gravidától rosszul vagy, próbálj más terhesvitamint. Szerintem az első trimeszterben érdemesebb a komplex vitaminokat enni, mert nem csak a folsavra van nagyobb igénye a szervezetnek. Még ha az is a legfontosabb.

A béta-karotinnal nem tudom mi a helyzet, mert az csak az elővitaminja az A-nak amivel viszont vigyázni kell terhesen. Miért szednéd?

2012. márc. 21. 11:02

Szerintetek béta-karotint lehet szedni terhesség alatt?

Ha a Gravidától rosszul vagyok, lehetne más vitamint is szedni kiegészítésnek? Gondolok arra, hogy csak folsavat. (pl. az Euroviteset) Ha valakinek van tapasztalata, meddig szükséges ezeket szedni? Köszönöm a válaszokat előre is, nagyon sokat segítetek vele.

22. Cippora (válaszként erre: 1. - 9ec0d21c44)
2012. márc. 19. 12:13
Én a harmadik hónap körül egy hónap alatt híztam 6 kg-ot.Összesen a terhességem alatt majdnem 30 kg jött rá,nem érdekelt senkit,mert vékonyan kezdtem a terhességet.Nem is lett semmi bajom,miért lett volna????Persze engem zavart,mert féltem,hogy nem fogom tudni leadni,de nagyon könnyedén sikerült végül!
21. Papp Szilvia (válaszként erre: 19. - Nikk_1982)
2012. márc. 19. 11:18
igen:) valamit valamiért:)
20. RockyRoad (válaszként erre: 1. - 9ec0d21c44)
2012. márc. 19. 11:16

szia.

nem olvasdtam vegig a hsz-kat, szoval bocsanat, ha ismetlek.

a kerdesed elso felehez nemtudok hozzaszolni.

A hizashoz igen.

En is teherbe eses elott fogytam eleg sokat (majd 25 kilot), es sajnos nekem is igy volt, mint nalad, hogy mar az elso trimeszterben rengeteget hiztam. Szulni 32-33 kilo plusszal mentem. Es hidd el, nem zabaltam, meg csak kivanos sem voltam. Csak eppen a korabbi szinte szenhidrat mentes eletmodot hanyagoltam, mert nem akartam kockaztatni, h a baba esetleg nem fejlodik majd rendesen. Rengeteg viz is volt rajtam mondjuk.

Szoval nem normalis a hirtelen sok hizas, de ha elotte sokat fogytal es terhesseg alatt tobb szenhidratot eszel, mint elotte akkor sajnos ez van. Figyelj azert oda mit eszel, de ne parazd tul, majd leadod.

19. Nikk_1982 (válaszként erre: 18. - Papp Szilvia)
2012. márc. 19. 10:21

Na igen, te jól kifogtad... :-)

Bár azért hozzá kell tennem hogy én magándokihoz járok, ott hiába a nagyobb pocak ha az én időpontom van soron. Meg a doki is rugalmasabb, cserébe a sok pénzért amit ott hagyok.

2012. márc. 19. 10:18

csak ámulok hogy mennyire más mindenhol a rendszer még bpen belül is:)))


nálunk nincs kiskönyv a 12.hétig...addig szépen ha dokizni akarsz ülsz és várod a sorod, védőnő nem fogad míg nincs a dokitól neki szóló papír, amit a doki csak 12.hétnél állít ki:O


itt minden a 12.héttől kezdődik ami kiskönyvbe irandó, ezért pl a súly is már 12.hetes súly lenne, ha épp nem emlékszem mennyi volt 3hónappal azelőtt:D


aztán 12.hét után is jön a sorban ülés a terhesgondozáson hisz minél nagyobb a pocid annál korábban mehetsz be!:DDD ergo ha az elején vagy még akkor ülhetsz ott ha épp jön egy nagyobb pocakú mami, de még jó h havi egyszer kell kibírni a várakozást és minden hónappal egyre előrébb kerülsz a sorban:DD

2012. márc. 19. 09:55

védőnőhöz ezért sem árt mihamarabb eljutni, mert ő adja a kiskönyvet, amivel azután már sokkal egyszerűbben/hamarabb bejutsz a terhesgondozásra

ez pedig nem jön rosszul, ha mindjárt az első hetekben sokat kell visszajárni a dokihoz


nálam így volt (Győr), pár naponta ingáztam a doki és az UH között (város 2 külön pontja), a amíg nem volt kiskönyvem, addig ki kellett várnom a sort (mert csak a kiskönyvvel rendelkezőket hívják be elsők között)

16. Nikk_1982 (válaszként erre: 10. - 9ec0d21c44)
2012. márc. 19. 09:44
Akkor a baba mellett a fogyásért is óriási gratula!!! :D Én is így estem teherbe, -12 kilóval 5 hónap után. Akkor biztos nem fogsz 30-40 kg-t felszedni a végére, hiszen tudod az "árát".
2012. márc. 19. 09:39

de jó:DDD csak nekem van ilyen védőnőm??:DDD amúgy nem a szívem csücske és soha ránk sem néz az enyém, de azért ez mulattató:DD


fórumindító,menj el a védőnhöz max azt mondja x.héten gyere vissza:) az a legbiztosabb:)

14. DorkaMoncsi (válaszként erre: 13. - DorkaMoncsi)
2012. márc. 19. 09:37
Mármint a 8. héten voltam védőnőnél, a vizsgálat előtte héten volt, asszem.
2012. márc. 19. 09:36
Nálunk akkor kellett menni a védőnőhöz, amelyik héten megállapította a doki, hogy van szívhang. Nálam ez a 8. héten volt.
12. Papp Szilvia (válaszként erre: 11. - Vikucka)
2012. márc. 19. 09:34

ezek szerint város függő...írtam is hogy lehet más a rendszer miskolcon...


nálam kizárólag 12hetesen mehettem mindkétszer...

11. vikucka (válaszként erre: 6. - Papp Szilvia)
2012. márc. 19. 09:28

Hát nekem 7. héten már mennem kellett a védőnőhöz. Ő adja a kiskönyvet, amit a többi vizsgálatra el kell vinni. Pl. az első vérvétel.

Ha valami történik a bébivel, akkor azt felvezetik a kiskönyvbe.

10. 9ec0d21c44 (válaszként erre: 7. - Nikk_1982)
2012. márc. 19. 09:27
Életmódváltással fogytam, 7 hónap alatt 15 kg-t, először kalóriát számoltam, majd félidőtől ch-t is. És mellette tornáztam napi szinten 1-1,5 órát, így jött össze ennyi fogyás.
9. DorkaMoncsi (válaszként erre: 1. - 9ec0d21c44)
2012. márc. 19. 09:25

Nekem terhesség előtt IR-em volt, most pedig terhességi cukrom. Nem kell elfelejtened a kenyeret és a tésztát, és a többit, nem csak zöldségen kell élned.

Ha probléma volt a súlyoddal, és félsz a cukorbajtól, akkor teljes kiőrlésű pékárut ehetsz, cukor helyett édesítő, fehér rizs helyett barna vagy basmati, tésztából durumtésztát egyél, stb....sok gyümölcsöt is. Napi 160g CH szerintem simán mehet, sőt, több is. Nekem van 160 megszabva (a dokim a 180-at is engedte, de annyi nekem nem megy), akkor olyan embernek szerintem bőven több is lehet, akinek nincs baja a cukrával.


22 hetes vagyok, nem híztam még egy kilót sem (néha 1-1 mérésnél olyan mintha igen, de az evés után szokott lenni), bébikémmel minden rendben.


Egyébként meg azért, mert annyit fogytál (majd híztad azt a 2 kilót), még nem feltétlenül leszel terhességi cukros, sőt..

8. Nikk_1982 (válaszként erre: 6. - Papp Szilvia)
2012. márc. 19. 09:25
Én a 9. héten mentem védőnőhöz, pedig bp-en élek. A doki össze is ráncolta volna a szemöldökét ha a 12. hétig sem intézem el. :-)
7. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - 9ec0d21c44)
2012. márc. 19. 09:21

Szerintem sem normális a 4 kg hízás 2 hét alatt. Persze kérdés hogy hogyan fogytál le 15 kilót teherbeesés előtt? Életmódváltással vagy valami csodadiétával/tablettákkal?

Ha az előbbivel akkor próbáld meg tartani az egészséges étrendet, minőségében és mennyiségében is. Ha az utóbbival akkor ez lehet a jojo effektus, akkor is próbálj meg egészségesen enni. Ha azzal együtt is ilyen ütemben hízol, akkor lehet hogy valami kór van a háttérben érdemes lenne megkérdezni egy orvost...

2012. márc. 19. 09:20

gratulálok először is:)

-védőnőhöz 12.hét után mehetz,akkor kapsz majd a dokitól egy papírt hogy vedd fel a kapcsolatot vele,azon rajta lesz hogy betöltött 12.hét... ez azért kell mert 12 hét előtt azért még nem annyira biztos a baba tapadása:(

-nem tudom miért mondták h menj védőnőhöz, nem hiszem hogy miskolcon más a rendszer mint itt bp-en...

-én cukros voltam az elsőnél és a másodiknál is határon vagyok de az első miatt nem kell mennem diabetológiára vele mert emlékszem mit kell tennem...

szerintem azért szedtél fel 4et mert előtte közvetlenül fogytál sokat...lehet ez még az inga járat nálad...

- nem arányosan fog gyarapodni a súlyod:) vagyis nem fogsz 30at hízni ám:DD nyugi:) sokan azért fogynak elször mert elkezdenek rókázni pl, és mivel 7 hetes vagy még nálad is jöhet ez a szakasz bőven(bár kívánom kerüljön el:P), és akkor le is fog menni egyből...

- ha jobban érzed magad figyelj oda az evésre...van egy jó tippem, mivel nem kell diétáznom de nem akarok most a kiamnál sokat hízni hogy mit hogyan csinálok, leírom priviben neked:)

- has: lehet felpuffadtál, de ha nagyon vékony lkatod lett a fogyástól 7 hetesen látható...mindenki más test! van akinek több hónaposan se látni hisz kicsit gömbölydedebb, ez érvényes a másik végletekben is! :) légy büzske a pocidra ha pár nap múlva is púposodik:DD


sok sikert és írom a privit

2012. márc. 19. 09:19

Szerintem az is lehet, hogy azért kúszott fel hirtelen 4 kg, mert a szervezet a terhesség miatt most valamiért raktároz.

Persze, érdemes odafigyelni, de mindenkinél máshogy történik a hízás. Én pl. a végén híztam. Egyik barátnőm, az elején szedett fel hirtelen 6 kg-ot, majd aztán szinte semmit, a vége felé aztán megint hízott 5 kg-ot.

Viszont ne ess túlzásba, mert a megfelelő tápanyagra igenis szükség van, csak kerülni kell a feleslegeset.

4. urbanszkyviki (válaszként erre: 1. - 9ec0d21c44)
2012. márc. 19. 09:19

Szia! Én 3x voltam várandós, mindegyikből meszületett a baba, mos tmár szép nagyocska a két nagyobbik. ;) 7, 5, illetve 1.5 évesek.

Védőnőhöz elég menni 10 hetes kor körül is, sokan azért mennek olyankor, mert akkor már kicsit biztosabb, hogy nem lesz a magzatal probléma. Engem uh-ra mindig elküldtek és utána mentünk a védőnőhöz. De ezt nem fontos így csinálni, lényegében akkor lehet a védőnőhöz menni, ha az orvos igazolta a terhességet és kaptál róla papírt.Így, ha jól olvastam, a dokinak aki vizsgált igaza van.

Súly: első babával jártam így, rögtön az elején elkezdtem már hízni, és ez folyamatosan tartott is a terhesség végéig - 34 kg lett belőle! Szerencsére minden értékem teljesen jó volt, a cukrom, a vizeletem, a vérképei, nem vizesedtem, stb.stb. Ezekre a dolgokra oda kell figyelni! Most szerencsére már itt a jó idő, azt ajánlanám, hogy sétálj sokat, az nagyon jót fog tenni neked is és a babának is a pociban, és a félidőn túl sokkal jobban fogod érezni magad, kevesebb probléma is lesz a terhességeddel.

Hastéma: nekem mindhárom várandóssággal már az elején volt hasam, persze ez még csak a felfúvódástól, ezek olyan 5-7 hét körül vannak, de aztán is , a 10.-1.2 hét körül is megmaradt és tovább nőtt. A 3. babával 14 hetesen úgy néztem ki, mint egy 24-26 hetes, pedig akkor meg még egy dkg-ot sem híztam - akkor meg azért akartak a kórházba dugni. Az volt csak a szerencsém, hogy a baba a pociban normális méretű volt, és a hasam is nőtt. Hiába, ha sokat hízol az sem jó, ha keveset, az sem...:S

Neked azért minden jót kívánok, és figyelj oda az értékeidre, sétálj sokat, akkor nagy gond nem lehet! :)

3. Trinitas (válaszként erre: 1. - 9ec0d21c44)
2012. márc. 19. 09:16

Tudod, ez lehet víz is. Eleve a vér mennyisége megnő a terhesség miatt, plusz a hormonok is visszatartják a vizet. ez még nem a vizesedés, de én a 6. hétre 3 kg-ot híztam most. Ez így volt az előző két babámnál is. Persze, oda kellett figyelnem, beiktattam lightosabb napokat, de a végére 12 kg jött fel mindkettővel. Lehet a ,másodiknál annyi sem. Ez ideális volt.


Amúgy a védőnő azt a súlyt fogja beírni amivel hozzá mész. Nálam is a 61 került a kiskönyvbe mert annyit mért, holott 58-ról kezdtem.

Szerintem amúgy a védőnőhöz azzal a papírral kell menni ami igazolja a terhességet, szóval először nőgyógyász+uh és ha megvolt a szívhang akkor a védőnő. Tehát 6. de inkább 7. hétnél előbb semmiképp.

2. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - 9ec0d21c44)
2012. márc. 19. 09:09

védőnőhöz csak akkor kell menni, ha van szívműködés.

a 4kg 2 hét alatt sehogy nem normális, se terhesen, se nem terhesen. hasad meg a babától nem lehet még, max.fel vagy puffadva.

Minél kevesebb szénhidrátot vigyél be (cukor, fehér liszt, kenyér, rizs, tészta, stb...felejtős, hús+zöldség)

2012. márc. 19. 09:06

- Már voltam vizsgálaton (saját sztk-s ahová tartozom), ahol megállapították, hogy terhes vagyok. Mivel párom miskolci, így Miskolcra fogok járni terhesgondozásra. Kérdésem az lenne, mik a vélemények Tóth Edit védőnőről?! Elméletileg hozzá tartozunk. Ill. a 4 hetes kort megállapító papírral is el lehet hozzá menni? Mert állította, hogy a papíromon szerepel, hogy UH-ra kell még menni, de ilyen nincs rajta. Sztk-ba orvosnál mondták, hogy ezzel a papírral menjek be védőnőhöz.

- Másik kérdésem az lenne, hogy kinek kellett terhességi cukor miatt diétát követni? Teherbe esés előtt lefogytam 15 kg-t (normál súlyú lettem), első hónapba még fogytam is egy kicsit, de most 2 hét alatt 4 kg feljött. Ez normális? Mindenhol azt olvasom, hogy első trim.-be 1-2 kg-t lehet hízni. Ehhez képest duplájánál járok, már most a 7. hét körül. Attól tartok ha ilyen mértékű lesz a hízás, majd 30-40 kg-t fogok magamra szedni. Pár helyen azt olvasom, hogy a has a 3. hónap után kezd növekedni, ehhez képest nekem már most van egy kicsi, és az orvos márc. 5-én 4 hetet állapított meg.

Köszönöm annak, aki válaszol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook