Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyermekkori epilepszia hátrányai a felnőtt életben? fórum

Gyermekkori epilepszia hátrányai a felnőtt életben? (beszélgetős fórum)


11. aeb0378846 (válaszként erre: 10. - D7ba7bf7ff)
2012. szept. 25. 15:46
Na ne mond:)))))))) ekkora egy halandzsát.... epilepszia leki okokkal..
2012. márc. 18. 13:40

Minden betegség lelki eredetű, később szomatizálódik a fizikai testre. Ha ezt a tényt elfogadjuk, akkor minden betegség fő okát a lélekben kell keresni. Ha ezt megoldjuk, nem lesz szükség a testi betegségre sem.


Epilepszia lelki okai: Üldöztetés érzése tombol benned, az életet tagadod, óriási belső harcot vívsz önmagad ellen.

2012. márc. 18. 13:11

Igazából még semmit nem tudok, h mikortól van, vagy hogyan alakult ki...tudom senki sem kéri a betegséget...

Mondjuk ez számomra is érdekes, h hogyan tanulhat eladónak amikor matekból fel van mentve?? :)

8. Sirga (válaszként erre: 5. - Sztlgirl)
2012. márc. 18. 13:05

Elvileg kinőheti, de semmi sincs borítékolva. Az, hogy a gyerekek öröklik-e, akkor derül ki, amikor már problémát okoz náluk.(Sohasem volt fejsérüléssel járó balesetem - sőt, semmilyen -, mégis előjött a betegség, pedig a családban senkinek nem volt hasonló problémája.

Megértem az aggódásod, de ezt bízd a fiadra! :)

Matek alóli felmentésről soha nem hallottam - jól jött volna! :D

2012. márc. 18. 12:56
nem vagyok orvos, de az epilepszia kialakulasa nem biztos, hogy oroklodessel jon. van egy ismeros, akinek a gyereke elesett bicajjal, nagyon beutotte a fejet, es azutan jott neki.
2012. márc. 18. 12:26
az epilepszia apai ágon öröklődik. Én is epilepsziás voltam, gyógyszert szedtem. Kb. 17 éves koromban abba is hagytam. Egyetemre jártam, autót vezettem, és ugyanolyan életet élek, mint olyan, aki sosem volt epilepsziás. amikor pályaválasztás volt 13 évesen, akkor a szakács pályát és az orvosit nem ajánlották, de most már 28 évesen szakácsnak tanulok. Nekem serdülőkori epilepsziám volt és kis rohamokkal.
2012. márc. 18. 11:48
Köszönöm a válaszokat. A fiam ismerkedett meg egy lánnyal aki epilepsziás. Állítólag növi ki, de még gyógyszert kell szednie. Azt tudom, h matek alól fel van mentve. Csak az anyai szívem félti....:) és a gyermekeitek nem örökölte??
4. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. márc. 18. 11:46
ja igen, nekem is enyhe volt, 2 nagy rohammal, utána kisebb "révedésekkel", 5 évig szedtem gyógyszereket
2012. márc. 18. 11:45

egészségügyi hátránya tudtommal nincs, ha meggyógyultál és nem tér vissza, nem kell gyógyszert szedni, én legalábbis semmit nem veszek észre


továbbtanulásnál volt anno hátránya, van pár szak, ahol kizáró tényező volt (pl nem mehettem tanítóképzőre, pedig az volt az álmom)


más téren nem észleltem semmit, a múlté a betegség teljesen

2012. márc. 18. 11:42
Nekem enyhe epilepsziam volt, szoval rohamaim soha nem voltak, csak- annyi hogy nyugtalanabb voltam, idegesebb.Kb 8-9 evig szedtem orvossagokat, azota nem kell szednem semmit.Szultem problema nelkul, semmi hatranyom nincs, na de megyegyszer hozza kell tennem, hogy enyhe epilepsziam volt..
2012. márc. 18. 11:20
Aki átélte már, kíváncsi lennék mik a következmények.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook