Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hamarosan önálló életet kezdek, kérlek segítsetek! fórum

Hamarosan önálló életet kezdek, kérlek segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
2008. okt. 4. 14:37

És mi a véleményetek a természetgyógyászról?

Munkatársam most volt másodszor lombikon és nem sikerült neki, ezért úgy döntöttünk elmegyünk természetdokihoz...

30. d9d8721118 (válaszként erre: 29. - Annaluca)
2008. szept. 4. 20:33

Jajj, de jó ezt hallani!!!

Én csak reménykedni tudok. Bár most egy ideig biztos nem lehet. Sajnos a lombik elég drága, az örökbefogadás meg macerás... De én bízok benne hogy egyszer majd a sajátomnak fogok örülni.

2008. szept. 4. 20:27

Nekem két ismerősömnek van papírja arról, hogy nem lehet gyereke, mindketten hármat szültek utána.

egy barátnőm akkor került áldott állapotba, mikor végigjártak már minden lehetőséget, és mivel semmi nem sikerült örökbe fogadtak egy 3 éves kisfiút. Rá pár hónapra megfogant a "saját". Azóta kétgyermekes család lettek egy éven belül.

28. d9d8721118 (válaszként erre: 27. - Annaluca)
2008. szept. 3. 17:43
Hát, én is igy gondolom. Csak sajnos kiderült hogy nem lehet gyerekem :( Nagyon sajnálom. Most jutottam el odáig hogy szeretnék, és nem lehet.
2008. szept. 3. 07:28

Én úgy veszem észre, hogy jobb minnél hamarabb bevállalni a gyerek/ek/et. Így fiatalon "túl vagytok" a kisgyermekkor nehézségein. és serdülőkorban nincs olyan nagy generációs különbség, így könyebb lehet az elfogadás.

És ha a gyerekek már ovisok, elkezdheted építeni a karriered, és nem kell azt megszakítani.

én így látom, de természetesen ez nem mindenkinél egyforma.

2008. aug. 30. 19:29
És főzők, nem is rosszul :) Pedig nem tanultam :)
25. d9d8721118 (válaszként erre: 24. - Annaluca)
2008. aug. 30. 19:28

Igen, megy a külön élet, köszi :)

Most dilemmázunk hogy bevállaljunk-e egy babát. Nagyon szeretnénk, de én valahogy nem merem. Félek hogyan fogom felnevelni, meg hogy 23 évesen nem vagyok-e fiatal hozzá, meg ilyenek...


De nagyon jól viselem a külön létet :)

2008. jún. 17. 21:22

Hogy megy a külön élet?

Főzőcskézel?

2007. dec. 27. 19:05
Én pl. a bevételek kiadások kezelésére összeszütyörögtem egy excell file-t. 1 délután alatt meglett azóta azt használom.
2007. dec. 27. 18:23

Nah, ennek örülök. Nem gondoltam volna hogy ennyi pénzből tényleg meg lehet élni. De ha ennyien mondjátok :) Párommal mi sem vagyunk nagyétküek. Napközben 1x, majd munka után eszünk. Szóval a kaja nem lesz gond.


Kárpótol a hely ahova költözni fogunk :)))))) Már alig várom :))))))))))))))

21. 5464505f6a (válaszként erre: 6. - D9d8721118)
2007. dec. 27. 13:28

60 ezer ft-ból?Simán.


Én pl.napközben csak egyszer eszek,szendvicset,v péksütit és ha hazaérek,akkor eszek csak főttkajcsit.Nem kötelező mindennap húst enni. Sok időt megtakaritasz gyorsfagyasztott kajákkal.

A melegkajautalványt elég sok boltban elfogadják.Nézz utána.

2007. dec. 27. 10:32

A mosáson én nem spórolnék ilyen formában. Az jó ahogy van, tiszta ruhát szeretnél nem igaz?

A mosogatógép azért jó mert kevés vízzel mosogat és olyan tisztára amit elképzelni sem tudtam előtte. Én szeretek mosogatni fura volt a gép.

2007. dec. 26. 13:51

Ja és még valami... Mosás!!!!

Azt hallottam, hogy lehet úgy is mosni hogy egy darabig mos a gép, utána megállítom kiveszem a ruhát és berakok egy másik adagot és utána kicentrifugázza az összeset a gép. Vagy valami hasonló...

Ez igy mennyire igaz?


A másik kérdésem... a mosogatógép!!!!

Tényleg jó megoldás ha hetenete 1x mosogatok a géppel? Vagy megvárom amig összejön egy adag? Vagy hogy is van ez???

2007. dec. 26. 13:47

Jujj, köszi :))))) Olyan kedvesek vagytok!!!!


A "bugyis" dolog már nekem is eszembe jutott. Jó ötlet.

2007. dec. 26. 13:39

Mi már jó pár éve külön élünk és nagyon nehéz volt az elején. Otthon olyan olajozottan ment a gépezet hogy észre sem vettem mennyi munkájuk van benne a szüleimnek hogy simán menjen az egész.

Az első a kölcsön, aztán a csekkek ez a mai napig így van. Összevárom de nem kések el nagyon.

Van egy "Szakácskönyv kétbalkezeseknek" ez nekem sokat segített az elején a főzés terén. Egyszerű kaják vannak benne és le van írva a rántás meg ilyenek rendesen. Együtt csináltunk sok mindent és a párom is megtanult főzni. Sokat nevetünk még most is ezeken a történeteken. Az ő ötlete volt, hogy pl. bablevest, makaróni, chilis bab főzzek többet és fagyasszam le, így ha nincs kedvem főzni csak elővettem egy adagot.

Igyekszem most is hétközben főzni, takarítani, hogy a hétvége szabad legyen és együtt tölthessük. Hát most ennyi jutott eszembe, sok sikert az új élethez és Boldog Új Évet kívánok nektek.

2007. dec. 26. 13:29

Sziasztok!

En egy eve elek egyutt a ferjemmel. Korabban is egyedul eltem a nagyszuloi hazban, de hetente 4-5-szor hazamentem anyukamhoz. Fozni ritkan foztem akkor, de megtanultam beosztani a penzemet. Amiota egyutt vagyok a ferjemmel, fozni is megtanultam ugy-ahogy. Eleinte volt, h kidobtuk, mert ehetetlen volt. Mara egesz jol belejottem. Azt is meg kellett tanulni, h ket embernek mekkora adag kell, h ne vesszen karba vagy eleg legyen. De ezt csak gyakorlassal lehet kitapasztalni. Altalaban hetvegen fozok en is tobbfelet, igy este csak melegiteni kell. Vagy levest fozok, mert nagyon szeretjuk. De elofordul pl. h virslit mustarral eszunk vacsorara. Nem kell mindig ket fogasos menu. Szerencsere en tudok enni a munkahelyen, de ha sporolni akarok honap vege fele, akkor otthonrol viszek szendvicset es fozok. Olcsobban jossz ki, ha otthon fozol. Meg ha az energiafelhasznalast is beleszamolod.

Ami meg a csekkeket illeti, en ugy csinaltam mar egyedul is es csinalom most is, hogy osszegyujtom es fizetes utani napon az elso dolgom ezeket feladni. A csoportos atutalast nem ajanlom, mert en mar megszivtam nehanyszor, hogy ketszer vontak le. Szoval vettem egy nagy dossziet es telefuztem atlatszo irattartokkal (bugyinak hivjak). Ebbe gyujtom egy helyre minden szolgaltato szamlajat es melle tuzve a feladott csekket. Minden bugyiba egy kulon szolgaltato szamlai vannak. Egy evig orzom oket. Igy pontosan tudom, milyen szamlak jottek meg es melyik az, amelyik esetelg nem jott meg. Ha gond van, azonnal latom, h be van-e fizetve vagy nincs. Es irom egy fuzetbe a tervezett kiadasokat es a tenyleges kiadasokat.

Elore, mivel tudom, h mik azok a fix koltsegek, amiket biztos fizetni kell (csekkek + benzin, ilyenek) egybol a maradekkal kalkulalok.

Bocs, h hosszu lett, de remelem hasznos volt valamennyire.

2007. dec. 26. 13:24

Kedves Lina206!

Mi két éve kezdtük külön.Azt az érzést nem lehet leírni, mikor a sajátodba mész haza.A főzés???Szerintem olcsóbb ha te főzől és közben gyakorolsz is.Ráadásul pl. egy fajta húsból többféle ételt tudsz csinálni.

Mi is melegétkezési utalványt kapunk és van bolt amelyik elfogadja!!!

Ja !Nem is hinnéd mennyi egyszerű, gyors és isteni kaja van a neten.Én mostanába innen főzök!

Sok sikert nektek!!!Hidd el felejthetetlen lesz!!!!

2007. dec. 26. 12:55

Szia.

Kivánom neked hogy életetek olyan szép legyen,mint álmaidban.

De sajnos az élet nem habostorta.Én 12 éves korom óta élek külön.Akkor haltak meg a szüleim.És nem volt 1 szerü eljutnom ideáig.A fözésről amit eleinte müveltem,még beszélni is rossz.De idővel belejöttem.És mindenki a saját hibáiból tanul szerintem.' szer 2 szer te is elfogsz rontani valamit.de utána remekül fog menni neked is.

És szép lassan majd te adsz tanácsokat.De szerintem is a csekk legyen az első.Sok sikert kivánok neked.És a nemsikerült dolgoknál ne hogy elkeseredj!!!!!!Én drukkolok nektek!!!

13. d9d8721118 (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2007. dec. 26. 12:42

Köszi szépen :)


Én is úgy gondolom hogy első a csekk befizetése. De még az is lehet hogy átutalással fogjuk fizetni a számlákat, mert ha jól tudom a hitel miatt úgy kell. Nálam az a szerencse hogy nem szeretem a kenyeret. Nem vagyok nagyétkű sem, ami sajna nem látszik rajtam. A munkahelyen vagy tudok enni vagy nem. Otthon már csak max. 1x eszek. Szóval az én részemről nem lenne gond a kaja, csak ugye párom miatt nem tehetem meg hogy nem vagy ritkán főzök.


Párom szülei szerintem minden hétvégén jönnek tölteni a hűtőt :)))) Azzal nem lesz gond.


A rendelt kaja azért lenne jó, mert azzal nincs gond ( nem kell megvenni a cuccot, nem fogy a gáz, villany ... stb ), változatos és párom kap havonta 10.000 ft melegkaja utalványt, amit csak melegkajára tud felhasználni.

2007. dec. 26. 07:54

meglepő,hogy többen ios azt tanácsolták,hogy a csekkek nem fontosak.

szerintem első a csekk.

ha van folyószámlátok,akkor érdemes csoportos megbízást kérni és akkor nincs gond.nem zavarodtok bele és nem rettegtek,hogy jaj,most be van fizetve vagy nincs?

a maradék pénzt érdemes vagy boritékban szétosztani,vagy napi szinten beosztani.

a főzést is meg tudod oldani olcsón.én mindennap főzök,egyik nap levest,amiből mindig marad másnapra,másik nap másodikat.így nem annyira unalmas,hiszen a kétféle étel változik.

az szép leírva,hogy a hordott kaja,csak napi 450,de akkor bvedd mellé azt is,hogy ez egy étkezést fed le.ott a reggeli és a vacsora,vagy ebéd,amit külön meg kell venni.legyen otthon mindig kenyér(kettőtökre elég a fél kiló)és vigyetek szendókat.legyen mindig otthon pár felvágott.ha a szülők esetleg tudnal főtt étellel segíteni,.fogadjátok el.:)

2007. dec. 25. 20:33
De azért minden ötletre vevő vagyok. Biztosan sok tapasztalt " öreg " van itt fent Hoxán :) akik el tudnak látni sok hasznos tanáccsal.
2007. dec. 25. 20:31
Bízom benne hogy éhen nem halunk :)
9. Ferildi (válaszként erre: 8. - D9d8721118)
2007. dec. 25. 19:30
Hétvégén ha többet főzöl le tudod fagyasztani és csak elő kell venni.Nem csak ti kezdtétek így! Majd rájöttök,hogy jártok jobban.Amilyen kaját mi hozattunk,sokkal olcsóbban meg tudtam főzni.
2007. dec. 25. 14:15

Egy hónapra ( 20 nap, hétköznap ) 9600 ft lenne a kaja kettőnknek. Ettől olcsóbban ki lehet hozni a kaját ha én csinálom? ( alapanyagok, gáz, villany stb.. )


Majd kialakul :)

7. 0260f21e84 (válaszként erre: 6. - D9d8721118)
2007. dec. 25. 12:22
en sem vagyok valami nagy haziasszony, nem is tudok regota fozni, de szerintem olcsobb, ha te fozol.
2007. dec. 25. 12:19

Köszi szépen Nektek. Aranyosak vagytok!!! :)


Sajnos, tudom ciki, de még főzni sem igazán tudok... Biztos menne, mert próbálkozásaim voltak már.

A kaját terveim szerint úgy fogjuk megoldani hogy hétközben futártól rendeljük, hétvégén meg főzök. Szerintem igy olcsobban kijövünk mintha mindennap főznék.


Meg ugye ott van az a fránya hitel :((( Az miatt kell igazán spórolnunk. Szerintetek 60 ezer ft-ból 2 ember meg tud élni egy hónapig? Tisztán kb. annyi marad megélhetésre mindent levonva ( hitel, számlák )

2007. dec. 25. 10:14
Ahány ház annyi szokás.Nálunk a csekk az első,ami marad(ami nem sok)azt osztom be.De valóban csak az ennivalón tudsz spórolni.
2007. dec. 24. 21:16

Mi 5 éve vagyunk külön a szülőktől... hát nem könnyű.

Az első időben - ugye- meg kellett tanulnom főzni...hát volt rendesen tanulópénz, aztán rájöttem/jöttünk hogy nem kell ennyi kaja, nem baj ha 1-1- nap hideget eszel/esztek vagy ha jó áron be tudtok fizetni m.helyi kajára az sokat megold ebben az esetben (nálunk 450Ft/fő ből kijön egy 2 fogásos menü). A csekkeket én is gyűjtöm - sőt ha épp nincs pénzünk várok míg kiküldik a felszólitót (az első lépés mindig ez náluk, ebből nem lesz semmi baj, de ezt már tényleg be kell fizetni!!)

Fűtés: nálunk konvektor van így simán elzárom ha megyünk dolgozni, ha hazaérünk meg bekapcs. és ebben az időben is 30p alatt meleg van.


Hirtelen ennyi jutott eszembe... :)

2007. dec. 24. 21:04

Én 11 éve önálló életet élek. Próbálok segíteni.

Például:

A számlákat ne add fel sokkal a határidő előtt, mert akkor csak a szolgáltatók használják a pénzedet. Ha összevárod a számlákat, még ha valamelyikkel néhány napot késel is, nem lesz belőle semmi baj.

Más: én azt szoktam csinálni, hogy 1 féle húsból többféle kaját is ki lehet hozni: szelet hús, ragu stb, bár szerintem az előttem szóló ugyanezt mondta.

Jó tanács: a háztartásban a műszaki cikkek fényei (pl ha a tévét nem kapcsolod ki) sokkal többet fogyasztanak mint sokan gondolnák. Ha spórolni akarsz a villannyal, mindig mindent kapcsolj ki, kivéve talán a hűtőt :)

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2007. dec. 24. 20:52

Szia! Sok sikert kívánok nektek az életkezdéshez!


Most csak egy-két apróság jut az eszembe a főzésről, elég evidens dolgok, ha az ember már csinálja egy ideje, de azért leírom.


Úgy általában semmilyen ételt nem kell kidobni, szerintem minden bedolgozható valamibe (ha persze van kutyátok, az más helyzet, a macskák viszont finnyásabbak).

- a száraz kenyeret, kiflit össze lehet gyűjteni, nagyon jó alap fasírthoz, zöldséges felfújtakhoz

- az esetleg megfonnyadt almából (egyéb gyümölcsből) jó párolt/sült gyümölcsös köretet, szószt lehet készíteni (esetleg süteményt is)

- biztos ismered a hús útját: szép szelet sült hús , ragu vagy pörkölt, majd lesz belőle darálthús amiből milánói vagy fasírt stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook