Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Franciául tudók/tanulók! Segítenétek? fórum

Franciául tudók/tanulók! Segítenétek? (beszélgetős fórum)


8. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2013. máj. 16. 19:55

Én már azért is csodállak (egy év elteltével is), hogy az angolt ÉS a németet tudod.

Én németül tudok, de az angol számomra zavaró, olyan számomra, mint egy fura német tájszólás.

7. 2c8b615588 (válaszként erre: 2. - Aktucs)
2012. márc. 17. 18:46
Ez amúgy nagyon igaz: ha tetszik neked egy nyelv hangzása, könnyen tanulod!
6. 2c8b615588 (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. márc. 17. 18:45

Nem könnyű nyelv a francia, de nagyon szép :) Viszont szerintem inkább nők szájába való, franciául beszélő férfit hallgatni számomra fura.

Nekem ugyanaz okozott nehézséget,mint más nyelvnél: ha elharapták a szavakat, akkor nem értettem,mit mond az illető.


Nézz francia filmeket(8 nő pl.), hallgass francia számokat (Alizée, Vanessa Paradis).


Szerintem a német kissé segítségedre lehet,mert ők is szeretnek "raccsolni" (nem pörgetik ki az "r" betűt).

2012. márc. 17. 16:46

Köszi a válaszokat :)

Igen, azt hallottam, hogy vannak itt is névelők, illetve olyat is hallottam már, hogy hasonlóan nehéz, mint a német. Nekem a latin az nehezebbnek bizonyult nyelvtanilag, mint a német, de azt is meg tudtam tanulni. Szóval minden reményem szerint menni fog, de azért nem árt, ha előre tudom mi lesz benne nehezebb :D

4. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. márc. 17. 16:40

A francia szerintem az egyik legszebb nyelv a világon,érdemes tanulni.

Nem vészes,én kifejezetten szerettem és abból érettségiztem.

Ha kevésbé jó a nyelvérzéked,akkor esetleg a nyelvtani rész okozhatna gondot,vagy a kiejtés elsajátítása,de ha már két nyelvet beszélsz,nem hiszem,hogy ez a veszély fennállna:)

A szavakat pedig-hasonlóan mint a németben-névelővel együtt kell megtanulnod majd.

Sok sikert hozzá!

2012. márc. 17. 16:25
Szerintem, ami nehézséget okozhat egyrészt a kiejtés, a francia előnye, hogy pontos kiejtési szabályok vannak, másrészt az igeragozás, mert az angolhoz képest itt nemcsak 3 alak van, de gyakorlással az is menni fog. Ha bármilyen kérdésed van szívesen segítek :)
2012. márc. 17. 16:10

Semennyire :)

A kiejtés látszik elsőre nehéznek, de pontos szabályai vannak, nem kell ráérezni, mint az angolnál. Az angol után a nyelvtant is könnyen fogod érteni, sok hasonlóság van.

Egyébként saját tapasztalatom az, hogy ha valaki szereti egy nyelv hangzását, könnyen tanulja, ha nem, akkor nehezen (francia, angol, olasz könnyen ment, németet, oroszt nagyon nehezen tanultam és nagyon könnyen felejtettem)

2012. márc. 17. 16:05
Mi okoz nehézséget a francia nyelv tanulásában? Angolul és németül tudok. Ilyen "háttérrel" mennyire lenne nehéz megtanulni franciául?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook