Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tud megbízható mesterembert Bp-n, aki jól ÉS olcsón fest ajtót/kádat? Egyáltalán, mi a reális ár? fórum

Ki tud megbízható mesterembert Bp-n, aki jól ÉS olcsón fest ajtót/kádat? Egyáltalán, mi a reális ár? (tudásbázis kérdés)


11. Tücke (válaszként erre: 6. - CsillagTM)
2012. márc. 16. 20:52
nincs semmi különbség én is most fogok lamináltpadlót lerakni csak az alapanyak 40ezer tapétázok alapanyag 30ezer dekormennyezet alapanyag 15ezer egy kisebb szőnyeg 20ezer :) ez kijön 105ezerből és még csak munkadíj sincs rajta mert megcsinálom én max öcsém jön át segíteni de akk is egy ebédbe nem halok bele amit adok neki meg egy tányér sütibe max 2000 Ft :D és amit megspóroltam a mesterember munkadíján abból veszek új ágyat meg lámpát
10. Tücke (válaszként erre: 7. - JudyTim)
2012. márc. 16. 20:50
hát én csak nagy léptekben írtam le de tény h nem mind1 hogy az ember spórol 45ezret az 5 ajtón vagy sem 45ezerből meg már olyan új kádat veszek ami beszél hozzám ha csak beteszem a lábam a fürdőbe :)
9. homern (válaszként erre: 7. - JudyTim)
2012. márc. 16. 20:32
én is így csináltam,és nagyon szép a végeredmény,nem lehet eldönteni hogy profi szakember végezte-e a munkát vagy más...
8. rekuczy (válaszként erre: 6. - CsillagTM)
2012. márc. 16. 20:29
simman meg lehet csinalni otthon es rengeteget nyertek rajta mi pl. a ferjemek ketten total felujitotuk a lakasunkat en kevertem a abetont o ontote es villanyt is huztunk na meg a vizvezetekeket is kicsereltuk es most fogunk csempezni hamarosan. ha hivtunk volna embert nem tudtuk volna megvenni az osszes anyagot. A festest siman megtudod csinalni olyan mint amikor rajzoran vizfestekeztel :) es mar is nyertel 50000 ft
2012. márc. 16. 20:26

Csajok, ha szabad beleszólnom, mert ebből élek. ( lakásfelújítás)

Az ajtót le kell zsírtalanítani,majd lecsiszolni.Ezt lehet rezgő-csiszoló gépel vagy kézzel. A kopás mennyiségétől függően kell kiválasztani a csiszolópapírt. Ha kopottabb akkor durva majd finom csiszolóval. Pórtalanítani kell, általában puha ronggyal, de én át szoktam itatni egy kis hígítóval, mert az zsírtalanít is.

Amikor festéket választok én előnyben részesítem a vizes alapú festékeket, mert hamar száradnak és nem büdösek mint a hagyományos olajfesték. Ezekből van olyan amihez nem kell alapozni az ajtót, mert egyben van a két anyag és ezekből is lehet kapni magas fényűt.

Az ajtót sokkal jobb szivacshengerrel kenni, mert egyenletesebben hordja fel a festéket, nem csordul meg és nem hullat szőrt mint az új olcsóbb ecsetek. Az eredmény pedig profi.

2012. márc. 16. 20:20

írjátok, h ti csináltátok...és úgy mennyire néz ki "máshogy", mint hogyha festő csinálta volna?

(amúgy 5 ajtó van)

2012. márc. 16. 20:06
az ajtókhoz nem kell más csak egy erős férfi kéz aki leveszi 2 szék amire ráteszitek egy jobb csiszolópapír a festék és ecset ha szerencsétek van 1 hétvége alatt meg lehet csinálni.... már spóroltál legalább 25ezret ha csak 3ajtót kell lefesteni de lehet többet ami megmarad abból meg már szinte egy új kádat veszel...
2012. márc. 16. 19:59
Az ajtók mázolását meg tudjátok csinálni. A megmaradt pénzen meg simán vehettek egy új kádat.
2012. márc. 16. 19:54
hétvégente nem tudjátok megcsinálgatni?nálunk pl én voltam a mesterember ezekre a feladatokra,a többiek meg csinálták a férfiasabb dolgokat :))
2012. márc. 16. 19:51
ajtóra 10e/db árat kaptunk (anyaggal), kádat (régi fajta, lekopott) le kell festeni, erre is 10 ezres ajánlatot kaptunk. nem sok ez??
2012. márc. 16. 19:50
Ki tud megbízható mesterembert Bp-n, aki jól ÉS olcsón fest ajtót/kádat? Egyáltalán, mi a reális ár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook