Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Teljes átalakulás. Neked sikerült? fórum

Teljes átalakulás. Neked sikerült? (beszélgetős fórum)


29. 814f8b8f23 (válaszként erre: 28. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 21. 16:38
a raklap sem volt piskóta. :DDD
2012. márc. 21. 16:35

Igen.

Mocskos disznóból, kitartó munkával sikerült felküzdenem magam utolsó szemét gazemberré.

:)

2012. márc. 21. 15:36
sikerült:(
26. BettyBoop Again (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2012. márc. 21. 15:35
Húha, detto mint én...
25. Nissi
2012. márc. 20. 19:50
Igen, ez nem csak fogyásról szol. Elkezdtem olvasni a pozitiv gondolkodásról. Oda figyelek a táplálkozásra. De például bemelliroztattam a hajam. Ez nem hatalmas változtatás, de azért sokan megdicsértek hogy jól áll és fiatalos.
24. Mazsinka (válaszként erre: 23. - Nissi)
2012. márc. 19. 17:32
Csak így tovább! Én is megpróbáltam életmódot váltani, fogytam is valamennyit, és remélem, még fogok is, de ez nemcsak a fogyásról, hanem az egészségemről is szól. Kis lépésekből lesznek a nagyok!Próbálok igényesebb lenni, épp ma vettem pár színes felsőt, mert emígy elég sötét a ruhatáram, pedig szeretem a színeket, csak valahogy eddig mellőztem őket a szekrényemből, na, nem teljesen. A vidám színek egész más kisugárzást adnak az embernek-azt mondják az okosok. Emellett munkát keresek, s próbálok pozitívan(pozitívabban)hozzáállni a világ dolgaihoz.
23. Nissi
2012. márc. 18. 20:53

Szia

En is most vagyok abba a szakaszba hogy változtatni szeretnék az életemen. De ez egy folyamat két nap elöre, egy nap hátra, megint két nap elöre.

Jó lenne hogy akiknek sikerült irnának ötleteket, tanácsokat mit hogy csináltak, mi vált be nekik.

En elsö lépésben elkeztem zumbára és jogára járni, két teljesen különbözö mozgásforma mégis kiegészitik egymást. Es épp ma küldtem el az elsö önéletrajzomat mert munkát is szeretnék változtani:)

2012. márc. 18. 17:18

Arra csak a rovarok képesek.


[link]

21. honeywald (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 18. 15:50

nekem lelki témában változás a többszörös pofáraesés által sikerült. mindig azthitem, nem rajtam mulott pl a kapcsolat már az exemmel és mégis vége lett.ujra és ujra. egyre kevésbé sirok vki miatt is, aki elhagy.

ugy döntöttem mindennap mosolygok és jo kedvvel ébredek fel, pozitivan, ez ment isn két honapig,most kicsit viszaestem. drámai válozást nem bir az ember csinálni, mert nem képes rá lelkileg. az intenziv 2hónapban mikor nem hagytam h elrontsák a kedvem, csak csak rámtört 5-10percre a sírás, mert csak csak történtek erősen meg viselt dolgok.

20. vali51
2012. márc. 18. 15:49
Nekem sikerült!Jól kinézö ötvenes voltam..fél év alatt sikerült 60-nak kinézönek leamortizálni magam :)
2012. márc. 18. 15:45
Én nem akarok teljesen átalakulni. Jól érzem magam ilyen buggyantan, ahogy vagyok. :) Ami a külső átalakulást illeti, néhány apróságot leszámítva már egészen kibékültem önmagammal, és azt hiszem ez sokkal nagyobb dolog, mintha megpróbálnám teljesen mássá átformálni a kinézetem. Ezt kaptam, ezt kell szeretnem, ebből kell kihoznom a legjobbat. A külsőségeknél fontosabbnak tartom az egészséget, elsősorban erre szeretnék nagyobb hangsúlyt fektetni. Fő a pozitív hozzáállás, ez sokat lendít a dolgokon. A optimista embereknek egészen rendkívüli kisugárzása van, ez pedig bevonz egy csomó más, jó dolgot. Én ebben hiszek, és e szerint élek. :)
18. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 18. 15:40
ÖNMAGA ÁLTAL
17. Lencsy
2012. márc. 17. 18:10
Pár évvel ezelőtt kezdtem érezni, hogy burokban élek , azt teszem mindig amit mások mondanak, úgy öltözködöm ahogy másoknak tetszik ( anyu, férjem ), nincs saját véleményem, mert ha van "lehurrognak" ..sőt már kezdtem magam butának és szó szerint nem életre valónak érezni . Addig ez fel sem tűnt holott már pszichés tünetem is voltak és kialakult ezáltal a pánikbetegségem . Szóval mikor ez pár éve tudatosult ..elhatároztam VÁLTOZTATNI akarok !!! Első lépésként felkerestem egy pszichológust aki tökélesen vissza adta az önbecsülésemet , önértékelésemet ..ekkor kaptam erőt a külsőm változtatásához is . Új , más fazonú ruhák hordása, új frizura , napi szinten smink . Ettől maximálisan megkaptam az egészséges egomat , és azóta vagyok MÁS EMBER :)
16. krisz38 (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2012. márc. 16. 22:50

Köszi!

Tényleg elhatározás kérdése. Be kell telnie annak a bizonyos pohárnak, és akkor tudja az ember olyan nagyon padlón érezni magát, hogy úgy döntsön, csak azért is jobbá formálom az életem, mert csak 1 van belőle! Kérdés, kinek mikor telik be a pohara.

Ha csak azt éreztem, hogy elvagyok én így is, lenyeltem a rossz dolgokat, megbetegedtem tőlük, erőm sem volt változtatni. Öregnek érezni magam, meg elkönyvelni, hogy nekem ez jutott, könnyebbnek tűnt, mint tenni ellene. Eljött egy olyan pont, hogy vagy végleg lecsúszok, vagy megváltozom.

Nem volt könnyű, és már bánom, hogy elpazaroltam több mint 10 évet, a legszebbeket talán. Nem is éltem azokat az éveket.De a fő, hogy ez a múlt, és én a jelenben boldog vagyok, és optimistán tekintek a jövőbe:-)

Mindenkinek ezt kívánom, aki volt már hasonlóan mélyen a "kakiba" !

15. Mazsinka (válaszként erre: 13. - Krisz38)
2012. márc. 16. 21:53

Gratulálok hozzá! Szerintem is sikerülhet, csak elhatározás kérdése, és persze kemény munka. Jópár évvel ezelőtt én sem küszködtem plusz kilókkal, viszonylag jól is éreztem magam a bőrömben, más volt a kisugárzásom, így pozitívabb dolgokat vonzottam be.


Mára ez megváltozott, s szeretném megint feltölteli a mindennapjaimat, és optimistábban látni a világot, nem feltétlenül a fogyás következményeként.


Hogyan lehet direkt szemléletet váltani? Hogyan tehetjük szebbé a napokat? Hogyan lehet megtanulni értékelni a parányi dolgokat is? Nekem sosem ment, mindig irigyeltem azokat, akik a legrosszabb helyzetből is csak a jót hozták ki.

14. Iodine (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2012. márc. 16. 21:48

Szerintem probalj meg ugy hozzaallni a dologhoz,hogy csak 1 napra tervezel.Vagyis a terved,az hosszabb tavu es osszetett,es abbol "ma" epp ez a dolgod.Ma ezt meg ezt teszed meg a celodert.Ugy ertem,hogy nem kell az egesz atalakulassal jaro feszultseget a valladra venned.

Pl ma eldontod,hogy elmegyek kocogok egy kort a haz korul,az utcaban.Ha utkozben jol esik teszel meg egy kort,de ha meguntad,akkor 1 kor utan nyugodt lelkiismerettel hazamehetsz mert mara az volt a terv,es ki van pipalva.A tobbi mar csak extra.

Kis lepes,de megis nagy dolog mert amit elterveztel(1 kor futas) azt meg is tudtad csinalni.Es ha ugy erzed akkor arra a napra mar nem is kell magadtol semmit sem elvarnod.

Majd masnap:majd pl masnapra az a terved,hogy elsetalsz a konytarba magazinokat olvasni,vagy beulsz valahova egy kavera a batarnoddel,delutan meg futsz 1 kort,vagy bicajozol.


Es igy tovabb.Kozben ha van kedved irhatsz naplot a minden napjaidrol,a teged foglalkoztato kerdesekrol,oromokrol banatokrol.Meg egy tervet,hogy szerinted mit csinalsz rosszul,miken kene valtoztatnod,es mit varsz a valtozastol.


Irok egy hulye peldat:):

"igaz hogy van rajtam par kilo plusz,de a kezem nagyon szep.Ma megnezem mennyiert raknak fel mukormot,es hogy az kijon e havonta a fizumbol,ha nem engedhetem meg magamnak,akkor veszek reszelot meg 2 szep lakkot,egy sotetet meg egy vilagosat"


Vagy pl atgondolom az etrendemet,hogy hol a bibi mitol hizok,es magamnak nem er hazudni,ugyhogy pukk beirtam a fuzetbe:)Igy lehet latni,hol a bibi.



En kb igy indultam neki anno a valtozasnak.Voltak napok amikor ha pisztolyt tartottak volna a fejemhez akkor se mentem volna sehova se,foleg nem kocogni,de voltak napok amikor szepen tartottam magam a sajat kis terveimhez,es jo erzes volt.Meg jo visszaolvasni,hogy 1 eve miken agyaltam,akkoriban mi jelentett problemat,es hogy mara mar megoldodtak.Ez mind erot ad a folytatashoz.

2012. márc. 16. 21:42
Sziasztok! Én átmentem egy teljes külső - belső átalakuláson, tudatosan, nagy elhatározással. A testem átalakulása hozta magával a lelki gyógyulást, és ezáltal lettem nyitott új dolgokra. Más lett az életem, a külsőm, egyszóval minden pozitív irányba változott.De csak magunkért érdemes, nem másokért.Elsősorban. De utána erőt, önbizalmat, sikerélményt, ad a külvilág, család, rokonok barátok elismerése. És a jó, mindíg jót hoz. Legalábbis az én életemben.
12. Mazsinka (válaszként erre: 5. - Iodine)
2012. márc. 16. 21:13

Én sok dolgon szeretnék változtatni, csak néha úgy érzem nincs elég erőm vagy önbizalmam, hogy véghez is vigyem ezeket (mind).


Emígy pedig igazad van abban, hogy egy szebb külső megelégedettséget eredményez, ami valamilyen szinten magabiztosabbá teszi az embert. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam a teljes átalakulással, olyamire akartam utalni, hogy valaki pl.sokat fogyott, megváltoztak a szokásai, emiatt eljárt pl. műkörmöshöz, fodrászhoz, igényesebb lett (bár ezek nélkül is lehet valaki ápolt), változtatott a ruhatárán, ahogy te is írtad.


S ezek mind löketet adtak olyan dolgokhoz, mint pl. nálad a nyelvtanulás, új hobbi, sport, új társaság, más életforma. Ma Csernustól olvastam A fájdalom arcait, és ezért vetődött fel bennem sok gondolat ilyen téren...hogy be kell vallanunk magunknak a hibáinkat és félelmeinket, és rá kell lépnünk a nehezen járható útra is, hogy igazán éljünk, ne csak vegetáljunk...emígy nem vagyok depressziós vagy ilyesmi, csak traccsolni akartam, ki hogy látja.

11. Jasmine24 (válaszként erre: 9. - Iodine)
2012. márc. 16. 20:58
Maximalisan egyetertek, pont igy gondolom en is! :)
10. de Luca (válaszként erre: 9. - Iodine)
2012. márc. 16. 20:32
Hibátlan összefoglalás! :-)
9. Iodine (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 16. 20:25

Ezek a dolgok,amiket irtal altalaban egymasbol fakadnak,es oda-vissza bajt okoznak:"súlyproblémák, rossz szokások, pszichés problémák, egyéb"


Mert ha valaki elegedetlen a kulsejevel,allandoan frusztralt lesz,felenk,es boldogtalan.Meg az egyeb kategoria,hogy ha eszik buntudat gyotorheti,meg onvad,hogy "miert nem sportolok,lusta diszno vagyok,nem erek semmit..."es a hasonlo onkep es lelekrombolo dolgok.

Igy pszichesen is sokkal labilisabb lesz es vedtelenebb a kulso ingerekkel szemben.Sokszor van,hogy azt gondolja,hogy masok mind csunyanak es kovernek,ertektelennek latjak...meg hogy ot nem is lehet szeretni stb.Egyenes ut a depressziohoz,ami sok esetben meg tobb zabalashoz vezet,es meg nagyobb onbizalomhianyhoz.


Ez most csak egy pelda volt amit leirtam,nem huzhato ra mindekire sablon kent,de eleg gyakori.


Szerintem ebbol a korforgasbol ugy lehet kitorni,hogy teszunk a dolgokert.El kell jarni sportolni.Mindegy mit.Bicajozni,futni,tollasozni a baratnovel,uszni,korcsolyazni,focizni,kosarazni,ping-pongozni,teniszeni...A sor vegtelen.Lehetoleg olyat kell valasztani amiben oromet leli az ember.

Utana johet a haj,smink,korom egyebek.Kicsit atrendezni a ruhatarat.A testi atalakulas magaval hozza az onbizalmat.

Ezek mellett olyasmit kell csinalni a hetkoznapokban ami orommel jar.


En pl nagyon szeretek olvasni,naplot irni (kezzel,nem a neten)rajzolni,a lakast dekoralni unnepekre,kirandulni,vagy csak setalni a varosban nezelodni,biciklizni,netezni,szepitkezni,sutni-fozni.Most uj eteleket tanulok,ami belefer az egeszseges eletmodba.Ezer dolog van ami erdekel,es ha ki akarok kapcsolodni,valamelyik hobbimat uzom.


E mellett nyelvet tanulok.Ami azert is jo,mert lefarasztja az agyamat,es hasznos is.


Szoval csak a helyes iranyt kell megtalalni,az erdeklodesi kort es maris elterelodik az ember figyelme a rossz dolgokrol.


Ezeken tul en minden olyan embert kizartam az eletembol,akik csak fajdalmat okoztak,vagy leszivtak az energiamat.


Hosszu tema ez:)


A lenyeg,hogy az legebjen a szemed elott,hogy egy eleted van es azt a lehetosegeidhez kepest ki kell hasznalni.Jol kell elni!:)Meg kell talalni az oromforrasokat,azokat a dolgokat,amik feltoltenek energiaval.

2012. márc. 16. 20:15
hát...már igazán kikelhetne ebből a dagadt (nyilván bebábozódott) testből az a bizonyos gyönyörű pillangó....
2012. márc. 16. 20:09
Egyetlen dolog jut eszembe ,ami jó döntés volt életembe .2005 -ben leszoktam a cigiről .De rajta vagyok a változáson .
6. Iodine (válaszként erre: 4. - Jérce-forma)
2012. márc. 16. 20:00
:D pedig nem is lattam mit irtal.
5. Iodine (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 16. 20:00

Nem hiszek a teljes atalakulasban,mert ez egy folyamat,sosincs vege,nem lehet vege.:)

Az elso szakasz az amikor valaki felismeri,hogy min kene valtoztatni,utana megszuletik az elhatarozas,a tobbi mar csak attol fugg,hogy ki mennyire elszant,es kitarto.Es persze a motivacio sem mindegy,ennek viszont minden esetben magunkbol kell fakadnia,kulonben veszett fejsze nyele.


Neked mi a problemad?Mik azok a dolgok amiken valtoztatni szeretnel?

2012. márc. 16. 19:52

Nem hiszek a teljes átalakulásban. Az embernek van egy természete, amivel születik, s van egy alakítható éne. Ezzel azt csinálsz, amit akarsz, de fontos, hogy hűek maradjunk az alaptermészetünkhöz. A súlyprobléma nem jelent teljes átalakulást.

Egyébként ez tényleg nem megy egyik napról a másikra. Eldönteni persze lehet így, de hosszú folyamat eredménye, s általában hullámvölgyekben történik mindez.

3. 97f33311ff (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 16. 19:50
Én most készülök változtatni, minden téren, de nagyon nehéz..
2012. márc. 16. 19:49
Az nem megy egyik napról a másikra, az ilyesmi általában egy folyamat eredménye.
2012. márc. 16. 18:04
Azok véleményére vagyok kíváncsi, akik nem voltak megelégedve magukkal bizonyos területeken (súlyproblémák, rossz szokások, pszichés problémák, egyéb), ezért egyik napról a másikra úgy döntöttek, változtatni fognak az életükön. Kinek és hogyan sikerült kitörni saját testi vagy lelki börtönéből, kinek milyenné lett az élete ezáltal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook