Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves kisfiam mindig csak köröket rajzol.Mit jelenthet? fórum

Két éves kisfiam mindig csak köröket rajzol.Mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


1 2
42. spann (válaszként erre: 41. - Grizus)
2013. szept. 6. 17:59
Így van, azt jelenti, hogy kerek a világ!
41. grizus
2013. aug. 25. 21:41
Szerintem a kör a teljesség szimbóluma, biztos jót jelent, hogy ezt rajzol a gyerek.
40. spann
2013. aug. 23. 16:19

Azt jelenti, hogy ügyes, okos gyerek, már most tanulgatja az O betűt.

Más gyerek ilyen korában még azt se tudja, mi az a ceruza.

39. Brucez
2012. márc. 20. 09:02
Akkor mi jól összehoztuk :) 2 és fél évesek az ikreink a fiú feketével firkál, a kislány meg köröket rajzol...
38. sasianiko (válaszként erre: 39. - Kék irisz)
2012. márc. 19. 09:17
A zárkózottság nem tipikusan azt jelenti,hogy nem ismerkedö,nem barátkozós az ember.Lehet vannak olyan dolgok,amiket magadba zársz.És az sem mindegy hogy egyáltalán jól elemzik-e a rajzodat.
37. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 35. - E16fe97baf)
2012. márc. 18. 15:38
Mert a gyermek TUDJA, mit AKAR rajzolni! :)
2012. márc. 18. 15:25

Feuer Mária 2002.

A firka lélektana.

Akadémiai Kiadó, Budapest.


Bernáth László, Solymosi Katalin (szerk). 1997.

Fejlődéslélektan Olvasókönyv.

Tertia Kiadó, Budapest.


Feuer Mária 2000.

A gyermekrajzok fejlődéslélektana.

Akadémiai Kiadó, Budapest.

2012. márc. 18. 15:19
A gyermek nem azt rajzol amit akar, hanem amit tud.
2012. márc. 18. 14:58

Nálunk pont a fordítottja van-túl sok szabadságot kapnak.

Több figyelmet igényel-ez igaz .

2012. márc. 18. 14:33
És nem észlény, hanem érzlény.. :)))
2012. márc. 18. 14:27

Igénye van a harmóniára való visszailleszkedésbe. A kör rajzolása nyugtatóan hat a lélekre. A gyerekek ösztönösen értik a kör forma nyelvét. Többnyire egy kétségesnek tűnő helyzeten való felülemelkedéshez használják a kör rajzolását. A kör akkor jó, ha nem befejezett, tehát nincs összekapcsolva.


Érdemes lenne a szülőnek elgondolkoznia azon, hogy mennyi szabadságot és örömöt tud biztosítani a gyermeke számára, nem -e valami fojtogató élethelyzetről van -e szó.


A gyerekeket akkor szeretjük leginkább ha nem csimpaszkodunk beléjük. Ez igaz a környezetére is.


Ha sokáig éli ki magát ilyen módon, akkor a környezetén próbál felülemelkedni.


Tehát ez egy finom jelzés, hogy több szeretetet, harmóniát, szabadságot igényel. Spontán kifejezése ez az érzelmeinek.


Valószínűleg egy nagyon érzékeny, intelligens gyermekről van szó.

31. tixtina (válaszként erre: 6. - Sasianiko)
2012. márc. 16. 23:24
De jó:D-lányom is szabályos köröket rajzol folyton.
30. lillenet (válaszként erre: 15. - Sasianiko)
2012. márc. 16. 23:21

Igen, lehet elemezni, ezt nem kétlem.

De úgy, hogy a szóban kisfiú egyetlen rajzát sem láttad, azért igen fura véleményt mondani.

Mindegy, már úgyis elkanyarodott a téma.

Szép estét.

2012. márc. 16. 23:12
Ne aggodj, Arkhimédesz is kôrôket rajzolt még 75 évesen is. De ôt nem az anyukàja, hanem egy romai katona zavarta mega kôrôk rajzolàsàban .... Lehet, hog egy észlény lesz a fiad is :-)
28. Noncsi18 (válaszként erre: 26. - Buhu bahu)
2012. márc. 16. 18:59
Uhh nagyon egybe irtam a ket tortenetet. :S Szerencsere el meg, es egeszseges. Szoval 2006-ban volt ez, hogy nem jott haza, es tenyleg azert nem jott haza, mert autobalesete volt, ami teljes csoda volt szamunkra es az orvosok szamara is, hogy tulelte. Na es ra par honapra hagyott el minket apa, de nem meghalt, hanem kikoltozott kulfoldre, akkor volt ocsem 3 eves akkor kezdett el feketevel rajzolni es szinezni es azota nem is latta az apjat. Elnezest ha valakiben negativ erzelmeket kelltettem, bar igy is szornyu volt az egeszet meg nekem is megelni, nem hogy egy gyereknek, de ha a jo oldalat nezzuk, akkor nem tortent tragedia.
27. 91d4989ab9 (válaszként erre: 24. - Buhu bahu)
2012. márc. 16. 18:39
nálunk meg nem kör volt a sláger, hanem valami firkaszerüség, nem is volt gyanus, csak amikor mindig pont ugyanolyat rajzol, ugyanazt a firkát de ezekszerint tudatos volt, és ha megkérdeztük azt mondta hogy nyuszi:D
2012. márc. 16. 18:38
Noncsi, nem Moncsi, ne haragudj
2012. márc. 16. 18:37
MOncsi nagyon sajnalom, hogy elveszitettetek apudat..:-((
2012. márc. 16. 18:36

Nagyon szepen koszonom mindenkinek a valszokat.

En is biztos vagyok benne, hogy nem veletlen rajzolnak a gyerkocok valamit..

Foleg mindig ugyanazt.

Magan bolcsibe jar, ezt elirtam, sajnos mar 18 honaposan elkezdett jarni, amit akkor korainak talaltam, de sajnos nem volt mas lehetosegem, de viszont o nagyon szeret odajarni.Sok baratja van, latszik rajta hogy szereti a bolcsit.

Azoknak akik kulon leirtak az ertelmezest azoknak kulon koszonom szepen a valaszokat:-)

Irtatok h firkalnak a gyerekek.14.-en volt a szulinapja es kaptam egy fuzetet ahova az osszes gyerek rajzolt 3 4 rajzot.SZoval egybol latom, melyiket rajzolta az en kicsim, mert lathato korok vannak, mig a tobbi gyerekeknel, akik ugyanugy 2 - 2, 5 evesek, kulonfele firkakat rajzoltak.

23. Noncsi18 (válaszként erre: 22. - Sasianiko)
2012. márc. 16. 18:26
En ugy latom, hogy mostmar minden rendben van. Nagyon sokaig nem voltak baratai se, aztan egyszer csak o mondta, hogy szeretne egy masik apukat. Olyat aki labdazik vele, jatszik es meg a nyakaba is felveszi :) Szoval ugy latszott, hogy akkor elfogadta, hogy nincs, de szeretne egy apat, es ennek mar negy eve, szerencsere anya talalt is azota egy ferfit, akit ocsem nagyon szeret es mar apanak szolitja regota. Igazabol akkor latszott rajta valtozas, mikor megjelent az eletunkbe a "mostani apukaja" Ezert irtam, hogy szerintem rendezodott benne, de ki tudja milyen nyomot hagyott benne. Egyszer latott aparol egy fenykepet, talan 2 eve, es rogton megkerdezte, hogy az az apukam aki elhagyott engem? Szoval meg akkor is emlekzett ra, pedig azert pici volt mikor ez tortent. De remelem nem lesz problama a kesobbiekben vele.
22. sasianiko (válaszként erre: 21. - Noncsi18)
2012. márc. 16. 18:16
Sajnálom...Ezek a dolgok ha a felszin alatt maradnak,bizony késöbb jönnek elö.Ilyenkor sok szeretet,és törödés kell,hogy ne fojtsa szegény magába a dolgokat.Igen,a gyerekek sok mindent megéreznek,ök érzékenyebbek,fogékonyabbak ezekre mint a felnöttek.Jobb esetben idövel elrendezödnek bennük ezek a sötét dolgok,rosszabb esetben jobb szakemberhez fordulni.Kivánom hogy minden rendben legyen vele...
21. Noncsi18 (válaszként erre: 17. - Sasianiko)
2012. márc. 16. 18:09

Nagyon sok ido kellett, mire egyaltalan elertuk azt, hogy ne kerdezze meg minden egyes nap, hogy mit csinal apa... hol van... mikor jon haza.... De mar ugy tunik hogy rendben van, bar lehet ez a heg kesobb jon ki majd.


Egyebkent igy errol jutott most eszembe, hogy igy a gyerekrajzokrol beszelunk, hogy szerintem a gyerekek megerzik ha baj van. Ugye 3 eves volt ocsem es vartuk, hogy apa hazajojjon, mert hajnalban kellett volna hazaernie, de nem jott, aztan orakkal kesobb meg mindig semmi, es egyszer csak megszolal ocsem valamikor delelott, hogy apat elvitte a mento. De nem beszeltunk elotte semmi ilyenrol, aggodtunk de nem kezdtunk el kombinalni, anyaval egymasra neztunk es lemeredve alltunk, hogy ez honnan gondolja es sajnos igaza volt, utana mar jott a telefon is es hamarosan a rendorseg is megerkezett. :S

2012. márc. 16. 17:47
lehet hogy körzőnek képzeli magát:D
19. sasianiko (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2012. márc. 16. 17:46
:)))
2012. márc. 16. 17:45
szerintem azt jelenti, örül, hogy megtanult köröket rajzolni
17. sasianiko (válaszként erre: 16. - Noncsi18)
2012. márc. 16. 17:18
szegény...Tetszik vagy nem,gyermek avagy felnött,nagyon sokat elárul magárol egy apró rajzal,semmisnek tünö firkágatással.Remélem helyre tudta tenni az öcséd az érzéseit.
16. Noncsi18 (válaszként erre: 15. - Sasianiko)
2012. márc. 16. 17:15
En is hallottam mar arrol, hogy vannak olyan emberek akik gyermek rajzokat elemeznek, es rengeteg dolog kiderul a picirol. Persze ugy tudom, hogy ez nem olcso. Ocsem pl 3 evesen csak feketevel rajzolt es szinezett, semmilyen mas szinnel nem akart es meg az oviban sem... es akkor hagyott el minket apa... senki ne mondja hogy nincs a gyerek firkakban "erzelem"!!
15. sasianiko (válaszként erre: 14. - Lillenet)
2012. márc. 16. 17:05
Minden rajzot és firkát is lehet elemezni,ha 2 éves a gyermek akkor is.Meglepödnél hogy mennyire sok igazságot fel lehet benne fedezni a gyermekek késöbbi viselkedésével kapcsolatban.nem fogok neked magyarázni dolgokat,a kérdésre válaszltam,remélem segitettem annak aki feltette.Szép napot.
14. lillenet (válaszként erre: 13. - Sasianiko)
2012. márc. 16. 17:00

Ne haragudj, de úgy gondolom igen korai még bárminemű következtetést levonni.

2, azaz kettő éves.

Gyerekrajzot akkor lehet elemezni, amikor már pl lerajzolja a családját stb.

Az, hogy karikákat rajzol, most még az égvilágon semmit nem jelent, nem kell túlbonyolítani. Ilyenkor ez a normális, de ha 2,5 éves lenne, akkor is ezt írnám, mert nem óramű pontossággal kell fejlődniük, ráadásul a képességeik sem egyszerre és egyforma ütemben fejlődnek.

13. sasianiko (válaszként erre: 9. - Buhu bahu)
2012. márc. 16. 16:41
Egyébként lehet kicsit zárkózott lesz a pöttöm,próbálj majd sokat beszélgetni vele.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook