Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hülye egy helyzet.. Segítsetek, ti hogyan látjátok? fórum

Hülye egy helyzet.. Segítsetek, ti hogyan látjátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
124. 6f4b120371 (válaszként erre: 123. - 5bb8d88cec)
2012. márc. 23. 18:40

:)


Igen, mások vagyunk :)

Ezt sajna le kell nyelni.. Mármint nem sajnos, de néha nehéz megemészteni..

:)

123. 5bb8d88cec (válaszként erre: 122. - 6f4b120371)
2012. márc. 23. 14:39

Nagyon szivesen orulok hogy jobba tettem a napodat es remelem masok is tanulnak belolle akik pl nem igy irnak hanem ha ne irjak le szavakat hozza :-(


De persze mi emberek kulonbozoek vagyunk igen a baratnojevel a problema megoldodott remeljuk .. :-)

122. 6f4b120371 (válaszként erre: 121. - 5bb8d88cec)
2012. márc. 23. 07:34

Köszönöm szépen!!

Jól indult a reggelem, hogy a beírásodat olvastam!!:)

És tudod mi esik a legjobban? Hogy van aki észreveszi.. amit kell.. :)

Szép napot! :)


Na ja, annak meg nagyon örülök, hogy bocsánatot kért, és hogy a kicsik játszottak egy nagyot, ez azért kicsike gyógyír lehetett Nekik is!

:)

121. 5bb8d88cec (válaszként erre: 115. - 6f4b120371)
2012. márc. 22. 23:40

Morzsek en ugyszinten ezt ovasom ki soraidbol na ilyen egy jo indulatu beiras csupa sziv es lelek kiaramlik az irasodbol a melegseg :-) barcsak mindenki ilyen lenne mint te :-)


es na ja tudja miert irom ezt illetve neked :-)


Udv neked

Samantha :-)

120. 5bb8d88cec (válaszként erre: 119. - 72542cb970)
2012. márc. 22. 23:37
Ja mar latom ikrek egy fiu es egy lany de jo tok cuki :-) edesek lehetnek :-)
119. 72542cb970 (válaszként erre: 116. - 2a69f78972)
2012. márc. 22. 18:55

Akkor mikor ez a sztori tortent en ugy erzem megtettem mindent annak erdekeben hogy a kicsik ne azzal foglalkozzanak at lettek verve..A kislanyom el is fogadta a helyzetet,ot nem erdekelte olyan tok mindegy itt vannak vagy sem alapon,a kisfiam volt ossze kavarodva..O valahogy 'komolyabban' veszi a dolgokat,es olyan dolgok maradnak meg a kis buksijaban hogy neha csak pislogunk..

Akkor elmagyaraztam nekik,hogy a baratnomnek kozbejott valami,mashova kellett mennie,de ot ez nem hatotta meg..Csak az erdekelte hogy egy felnott megigert neki valamit,es nem tartotta be..Nagyon nehez neha jol es ugyesen nevelni egy szulonek,foleg hogy ikrek es teljesen kulonbozoek megis..Mi megprobalunk minden egyes szituacioban es kerdesben egyeterteni a parommal,van Hazirendunk,olyan szabalyok amiket be kell mindenkinek tartani,ha nem buntetes jar erte..Tudjak is,mikor rosszalkodnak,hogy bunti lesz,de azert probalkoznak:-)

Mi nem veszekszunk hangosan,ha nezetelteres van kozottunk elvonulunk es halkan megbeszeljuk,a gyerkocok soha nem hallottak meg veszekedest..

Nem tudom ezzel mennyire keszitjuk fol oket az ELETre de megprobalunk peldat mutatni amit szeretnenk ha kovetnenek a kesobbiekben..

118. 72542cb970 (válaszként erre: 115. - 6f4b120371)
2012. márc. 22. 18:44
Koszonom..Igen,bocsanatot kert,de ahhoz hogy ez megtortenjen elobb 'sokkot' kellett kapnia,tudniillik mikor atjott hogy tisztazzuk a 'felreertest' a kisfiam kozolte vele hogy o mostantol nem a baratja mert hazudott neki..Na akkor kert bocsanatot..Azota voltak itt,nagyon jot jatszottak a gyerkocok,en meg ujra festettem a hajat.mert borzasztoan nezett ki..En nem vagyok haragtarto tipus,veszekedni sem szeretek,de ha ugy erzem megbantottak akkor a vegsokig elmegyek hogy bebizonyitsam az igazamat..Nem dicseretes tulajdonsag talan,probalok is valtoztatni rajta,de neha ami sok az sok.
117. Iodine
2012. márc. 22. 18:08
Csak meg egy apro kerdes.Ez az a baratnod volt,akinek te megigerted,hogy atmesz a szulinapjara,es megsem mentel?
116. 2a69f78972 (válaszként erre: 114. - 72542cb970)
2012. márc. 22. 14:34

Az nagyon helyes, ha arra tanítod Őket, hogy az ígéretet be kell tartani.

Sőt, mivel a legnagyobb tanító a példamutatás, helyes, ha Tőled minden esetben ezt látják.

De arra is meg kell őket tanítanod, hogy az Életben, (a nagybetűs Életben!) ez másoknál nem mindig van így.

Ha ezt meg tudod értetni velük a korosztályuknak megfelelő szinten, akkor ügyes szülő vagy!:)


Egyébként a gondolataimat azért osztom meg Veled, mert a "......Segítsetek, ti hogyan látjátok?)-ról, ezek jutottak eszembe.

115. 6f4b120371 (válaszként erre: 114. - 72542cb970)
2012. márc. 22. 14:22

Te egy nagyon okos nő vagy! Teljes mértékben igazad van! Az egész üggyel kapcsolatban!

Ebben bátran biztos lehetsz!

Biztosan nagyon de nagyon jó Anya vagy!

:)

A barátnőd bocsánatot kért már?

114. 72542cb970 (válaszként erre: 111. - 2a69f78972)
2012. márc. 22. 14:19
En nem erzem ugy,hogy vattaba csomagolnam oket azaltal hogy arra tanitom ha valaki megiger valamit az tartsa be az igeretet..bar meg ok kicsik,3 evesek,a nagy 'megmerettetes' akkor lesz ha suliba mennek..Szerintem egy szulonek kotelessege a legjobb tudasa szerint megvedenie a gyereket..es arra nevelni hogy ne engedje magat bantani..
113. 72542cb970 (válaszként erre: 112. - 6f4b120371)
2012. márc. 22. 14:15
Pontosan..Itt az lett felfujva hogy a kicsiket atvertek,nem az erdeti problema..Es ezt magyaraztam el neki is,ha aznap mikor ugy dontott,megsem ide jon kuld egy smst hogy ne varja te marha,mas programunk adodott,benyelem a bekat..De hogy tudvan tudta sutit sutok,es varunk rajuk,es 5kor meg azt irta 6-ra itt lesznek az verte ki a biztositekot nalam..
2012. márc. 22. 14:01

Szerintem a probléma nem az volt, hogy a kicsik csalódtak. Hanem annak a nőnek a hozzáállása, aki se szó se beszéd konkrétan NEM MEGY EL a megbeszélt találkozóra.

Az ilyet soha nem értettem, hogy hogy tud valaki nyugodtan ülni a fenekén úgy, hogy valaki valahol vár rá.

Főképp a mai világban, amikor egy sms-t is elég küldeni, hogy lemondja az ember.

A gyerekek "átverése" csak hab a tortán.

111. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - 72542cb970)
2012. márc. 22. 13:48

Én ANYA vagyok, sőt NAGYANYA!


Imádtam a gyerekem és imádom az unokáimat.

Követtem el hibákat a gyereknevelés terén, de csak abban az irányban, hogy túlszerettem, ha egyáltalán lehetséges ilyen fogalom.:)

Most ugyanígy "rongálom" az unokákat! Megtehetem, egy Mamának ez a dolga!:)


A gyerekemet vattába csomagoltam, igyekeztem minden rossztól, csalódástól megóvni.

Nem bírtam elviselni, ha egyetlen rossz perce volt.

Minden fájdalmát, - testit, lelkit - szerettem volna elhárítani és ha ez nem sikerül, akkor átvállalni.

Ez nagy hiba volt !!!

Minden utolérte, csak később.

Felkészületlenül, edzetlenül kellett szembesülnie a világgal, amikor már nem állhattam mellette.

Sajnos egy szülő sem védheti a gyerekét annak egész életében és a feladatunk - ma már tudom - nem az, hogy mindent erőn felül elhárítsunk, hanem az, hogy mindenre felkészítsük azt a gyerkőcöt, aki azt a maga idejében megfelelően fogja tudni kezelni.

Hidd el nekem, erre egyszer Te is rá fogsz jönni!

110. 72542cb970 (válaszként erre: 109. - Cooltim)
2012. márc. 22. 13:46
en is mindig imadtam a gyerekeket kicsi koromtol kezdve..De az hogy mi a velemenyed,es hogyan erzel az mas lapra tartozik..Es nem azt mondtam hogy mas,akinek nincs gyereke ne tudna tanacsot adni..De az erzesek teljesen masok..En pl az unokahugaimat 'kenyeztetem' nem tudok nekik nemet mondani keptelen vagyok targyilagos maradni veluk,pedig imadom oket es tudom hogy ez nem jo..A sajat gyerekeimnel ez mashogyan mukodik,siman nemet mondok,es kovetem az elveimet,valamint a kozosen megbeszeltv szabalyokat,es ezt el is varom toluk..Erted a kulonbseget?
109. cooltim
2012. márc. 22. 12:18

Nem jelentkeznek ugyanazok a problemak, igy ezt azert nehez megmondani. Mindig is nagy gyerekbarat voltam... Imadom oket!

Nem vagyok benne biztos, hogy az az ember, akinek nincs gyereke, az esetleg ne latna at egy-egy gyerekekkel kapcsolatos helyzetet. Nem hiszem, hogy ne tudna hasznalhato, okos tanacsot adni sok esetben.

De ez az en velemenyem! Annak idejen nekem is voltak hatarozott elkepzeleseim a gyereknevelesrol. Most, hogy van egy ket es fel eves kislanyom ezeket a dolgokat ugyanugy latom. Marmint nevelesbeni helyzeteket! Szigorusag, nem szigorusag, engedekenyseg, szabad, nem szabad, stb. stb.

108. 72542cb970 (válaszként erre: 107. - Cooltim)
2012. márc. 22. 12:07
Es ugyazazt erzed most a sajat gyerekeidnel?
107. cooltim
2012. márc. 22. 11:44
Mielott nekem volt meg gyerekem es lattam a tesomek ket gyermeket sok esetben, azert voltak kepzeteim dolgokrol. Ha ugy lattam, hogy a gyerek mondjuk szomoru valami miatt - at tudtam erezni mit erezhet, ill. milyen gondjai lehetnek. Sok esetben meg segiteni is tudtam. Pedig NEM volt gyerekem...
106. 6f4b120371 (válaszként erre: 1. - 72542cb970)
2012. márc. 22. 11:41

IGAZAD VAN!!

Nem túlzod el!!

Puszi a kicsiknek! :)

105. 72542cb970 (válaszként erre: 102. - Michelle.r)
2012. márc. 22. 11:37

kicsit lesarkitottad..Itt erzesekrol beszelgettunk,marpedig azt az erzest,amit egy anya erez mikor valami bantja a gyereket,(legyen az sajat,vagy nevelt tegyuk hozza!!!!!) olyan akinek nincs gyereke egyszeruen el sem tudja kepzelni..Az hogy mi a VELEMENYE ha pl valaki gyereke sir pl az orvosnal,mas lapra tartozik..Valoszinu mast erez egy kulso szemlelo mast a gyerkoz anyukaja..

Mint ahogyan mast erez a szinesz egy szinhazi darabbal kapcsolatban,mast a nezo,mast a kritikus es folytathanank a sort.

104. 72542cb970 (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2012. márc. 22. 11:22
Nagyon..Ilyen rosszul nevelem oket..Hat Istenem,nem vagyunk egyformak.
103. michelle.r (válaszként erre: 64. - 72542cb970)
2012. márc. 22. 10:14
Szerintem ne barátkozzatok ;)
102. michelle.r (válaszként erre: 56. - 72542cb970)
2012. márc. 22. 10:09

Egyszerű empátia kérdése. Miért ne tudhatná, hogy egy anyának az a dolga, hogy elmagyarázza a gyerekének, hogy ilyen dolgok előfordulhatnak és megtanítsa arra, hogyan kell ezt kezelni?


Ennyi erővel olyan embernek akinek nincs, ne legyen véleménye a pénzről, véleménye egy színész játékáról, ha nem filmtörténész és kritikus? Pfffff.

101. michelle.r (válaszként erre: 55. - 72542cb970)
2012. márc. 22. 10:06

Ezzel nagyon súlyos problémákat prognosztiználsz neki a jövőben.

Ha apát másnap berendelné a főnöke és nem mehetne kirándulni, akkor apa is hazudott? Mert megígrte, hogy kirándulni mentek és mégsem? Nagyon rugalmatlan lesz a gondolkodása, ha ezt erősíted benne.

100. Iodine (válaszként erre: 98. - 72542cb970)
2012. márc. 21. 15:35

Latom a forummal kapcsolatban eleg negativ a hangulatod.Hidd el en nem tamadni vagy sertegetni akartalak.Egyszeruen csak azt tartom esszerunek,ha megvalagatod a barataidat,es amig nem ismersz valakit eleg jol(a korulmenyekbol fakadoan)addig ne engedd tul kozel magadhoz,meg a csaladodhoz.


Az elozo forumtemaidat sem azert emlitettem,hogy kotekedjek,csak az elmult idoben feltuoen sok problemad volt a "barataiddal".Amibol nekem az jon le,hogy vagy te reagalod tul a dolgokat,vagy rosszul valasztasz baratokat,vagy nem tudod kezelni a konfliktusokat.


Nem azt irtam,hogy teged hibaztatlak.Hanem,hogy te is hibas vagy a kialakult helyzetert.Miert,te ugy erzed,hogy nem?Kicsit sem?

Hat kibaratkozott ezzel a novel,aki meg tudta bantani a gyerekeidet,meg utana veled is leallt vitazni?

Tolem azt veszel sertesnek,amit csak akarsz.Mindenki a sajat lelki vilaga szerinte teszi hozza a hangsulyt,erzelemeket az irott szoveghez.Magyarul en amit irtam igy ertettem,te meg ugy ertelmezed,ahogy szeretned.Ha duhos,sertodos hangulatban vagy,akkor azt hiszed,hogy mindenki csak sertegetni akarhat...:)



En igyekeztem targyilagosan,kulso szemlelo kent leirni a velemenyemet,a kerdesre valaszolva.De latom,hogy ezen a forumon nem ez a lenyeg,csak hogy meg lehessen sertodni,meg vagdalkozni.Tisztara mint egy duhongo.


"Nezd" en is egy idegen orszagban elek,tudom mirol beszelsz.Amugy meg ha valoban velemenyekre lettel volna kivancsi,akkor legalabb egy picit elgondolkoznal azon amit irtam/vagy masok.De ugy latom ez a forum inkabb arra szolgalt,hogy a baratnodet jol lehordasd,magadat meg sajnaltasd...

2012. márc. 21. 13:00
Csak kuriozumkent jegyeznem meg,hogy kaptam az andi6020(bocsi ha nem pontos) nevu holgytol egy randa jelet,amit nem tudtam mire velni..Aztan egy kis nyomozast vegeztem,es rajottem az itteni hozzaszolasom kesztette erre a tettre..Kicsit gyerekes,nem??????????/
98. 72542cb970 (válaszként erre: 83. - Iodine)
2012. márc. 21. 12:55

Igazad van ugy cakk pakk csak en latom at a helyzetet,de szeretnem jelezni,hogy amikor a forum indult.volt itt egy hozzaszolo De Luca azt hiszem,aki teljesen azonosult a problemaval,leven hogy O is atelte mar..Nezd,ha egy idegen orszagban akkor idobe telik,mig barati kapcsolatokat kiepitesz,plane hogy ide ahol most elunk,2 eve koltoztunk..tehat nincsenek evtizedekre visszameno barati kapcsolataim..Nem kifogas csak mondom,hogy tisztabb legyen a kep..Az hogy engem 'hibaztatsz' a kialakult helyzetert szerintem kisse abszurd..egyebkent azota tisztaztuk a baratnommel a dolgot es megertette miert voltam duhos ra..De vegulis itt mar nem ez a tema,hanem teljesen masrol megy a diskurzus..

Meg valami:az hogy milyen temaban inditottam forumot elotte szerintem nem tartozik ide..az mas helyzet volt,es folosleges ilyeneket irni hogy valogassam meg a barataimat..Vehetem akar sertesnek is.De nem teszem.

97. 5bb8d88cec (válaszként erre: 96. - Iodine)
2012. márc. 21. 03:02

Neked is jo ejt!!!!:-)


igen ertem hogy mit akartal irni igen latom hogy, neha nincsenek ekezetek vesszok de igyekszem erre jobban odafigyelni a kozeljovoben es erthetobb lenni, :-)


Megegyszer jo ejt en sem azert irtam mert vitazni szeretnek:-)

96. Iodine (válaszként erre: 95. - 5bb8d88cec)
2012. márc. 21. 02:39

Azt,hogy a hiba lehet bennem van,azt ugy ertettem,hogy lehet en maskepp fogalmazok,es nehezebben ertem meg vagy ertelmezem azt ahogy te fogalmaztal.

De pl:ez a resz igy egyben nagybetuk es irasjelek,vesszo,pont stb nelkul nehany hibaval nekem ertelmezesi nehezseget okozott:):

"egy biztos aki egy nyilvanos forumon tragar szavakat hasznal es arra torekszik hogy lehuzzon egy masik embert az nem egy rendes ember az en szememben :-( sorolhatnam a neveket de nem fogom azok altalaban minden forumon es mindenhol megjelennek es mindig a kerdezo vagy eppen a velemenyt mondo ember teljes ellentetet mondka vagy irja ami nem baj csak nem mindegy milyen stilusban . . ."


De kibogoztam,ugyhogy mar ertem mit akartal irni.Es most az utolso hsz-edben is.


Arra a reszere,hogy mas mit szur le abbol,amit neked irtam,arra nem tudok hiteles valaszt adni,mert en,en vagyok,es veled beszelgetek jelen pillanatban.Meg en arra nem is adok.Vegulis mindenkinek meg lehet a velemenye.En csak az enyemet irtam le,nem allt szandekomban mast befolyasolni,vagy teged negativ szinben feltuntetni.


Remelem igy nincs felre ertes!:)


Ez meg ha "olyan kedvemben leszek hogy nem hagyon szo nelkul " temesztesen szived joga.De en nem szeretnek ezen vitazni.

Tudod a ledobott kesztyut csak az veszi fel,aki akarja.En nem akarom,mert jelen esetben nem is latom ertelmet.

Irtam,hogy "nekem igy is jo"-vagyis en elfogadom,ha te igy fogalmazol,es igyekszem a szamomra nem ertheto dolgokat kibogozni.:)


Azt hiszem korrekt valaszt adtam.Elkoszonok,mert megyek aludni.Jo ejt!

95. 5bb8d88cec (válaszként erre: 94. - Iodine)
2012. márc. 21. 02:27

Csak egy pelda volt a tragarkodassal kapcsolatban, arra akartam utalni vele hogy milyen emberek vannak ,de termeszetesen nem Rad ertettem :-)


Mi volt benne az erthetetlen ???:-) Latod ezt a mondtatot sem kellett volna hozza tenni ez is kicsit olyan erdekes ez a mondat lehet a hiba bennem van :-)


Ha ezt olvasva valaki akkor azt mondja majd hat igen ez a Samantha Miami ertetlenul tud irni mert igy jon le nekik mert sok ember ezt igy nezi :-( na latod ez mar nem pozitiv es ne haragudj lehet rosszul fogalmaztam de bizom benne azert erted .......


Es ebbol mar megint kialakul egy kisebb vita mert lehet eppen en is olyan kedvemben leszek hogy nem hagyon szo nelkul ..

es ne haragudj nem tudom erted e mit akarok irni ???

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook