Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AFP vizsgálat. Mik a normális eredmények? fórum

AFP vizsgálat. Mik a normális eredmények? (beszélgetős fórum)


23. c1be9e6e0c (válaszként erre: 22. - Fr.andi)
2012. márc. 29. 00:34
Hát köszi remélem így lesz.
22. fr.andi (válaszként erre: 21. - C1be9e6e0c)
2012. márc. 28. 19:43

Hát, "jó kis" 4 hét előtt állsz, az biztos. Nincs erre jó ötlet, hogyan lehet kibírni, valahogy majd csak eltelik. Én is túl vagyok rajta, a leghosszabb 4 hét volt az életemben. Minden idegen telefonszámra összerezzentem...

Aztán eltelt, és jött a levél, hogy minden rendben :) Ezt kívánom Neked is.

21. c1be9e6e0c (válaszként erre: 20. - Nri22)
2012. márc. 25. 17:58
Szerdán megcsinálták a vizsgálatot, nem volt ugyan kellemes de idáig nem volt semmi káros következménye, remélem nem is lesz. Az eredmény sokára lesz meg kb 4 hét múlva kaptam időpontot. Ez elég gáz mert ha kiderül baj van már nem fogják elvenni szerintem, meg nehéz lenne nagyon nekem is ha mégis. Megpróbálok pozitív maradni, és nem erre gondolni. Köszi a biztatást.
20. nri22 (válaszként erre: 19. - C1be9e6e0c)
2012. márc. 20. 10:17
pont ezt felejtettem el írni hogy Nekem is azt hozzá tették hogy mivel nem vagyok még 30 éves ezért nem javasolják. Tudom hogy nem könnyü de legalább utána nyugalomban várod a picit. Mert én egy idegroncs lettem.
19. c1be9e6e0c (válaszként erre: 18. - Nri22)
2012. márc. 20. 10:08
Szia! Igen beleegyeztem mert jobbnak láttam, ha ennyire mondták hogy kell. Írtam többször is rákérdeztem. Amúgy 30 éves vagyok, emiatt is javasolták, pedig szerintem nem olyan sok, vannak akik jóval idősebben is szülnek dehát ugye elmúltam 30 és ezért már javasolt szerintük.
18. nri22 (válaszként erre: 16. - C1be9e6e0c)
2012. márc. 19. 23:04

Szia. Megkérdezhetem hogy hány éves vagy?

Mert nem sokkal alacsonyabb a Te értéked az enyémnél. Nekem az ultrahang után azt mondták hogy az életkorom és az ultrahang alapján nem indokolt a további beavatkozás.Jaj de nagyon nem egyszerü dolgok ezek. én is csak akkor nyugszom meg igazán ha végre a karomban tarthatom a kislányomat. Nagyon sok eröt kívánok Neked.Ja és beleegyeztél a magzatvíz vételbe?

2012. márc. 19. 21:03

Az AFP önmagában nem értékelhető a Down szűrésben, csak a többi hormonvizsgálattal együtt, tehát az alacsony érték semmire nem utal, feleslegesen stresszelik vele az embert. A magas viszont utalhat nyitott gerincre.

Felesleges volt az alacsony AFP miatt magzatvíz mintavételre küldeniük, de ha már így alakult, ne izgulj, egyáltalán nem fáj, és nem volt semmi szövődménye. Én a korom(37 év) miatt csináltattam meg

16. c1be9e6e0c (válaszként erre: 15. - Nri22)
2012. márc. 19. 15:53
Szia! Hát köszönöm a biztatást ma voltam genetikai ultrahangon és sajnos elküldtek magzatvízvételre a túl alacsony AFP miatt, pedig nem találtak semmi rendellenességet. Többször rákérdeztem hogy mindenképp indokolt e, lényegében azt kaptam hogy igen.Azért reménykedem.
15. nri22 (válaszként erre: 14. - C1be9e6e0c)
2012. márc. 17. 13:04

szia.

Én egy 29 hetes kismama vagyok. az Én afp m 0,71 lett. mondanom sem kell hogy teljesen ki voltam borulva de az orvosom nyugtatott hogy minden rendben de azért elküldött genetikai ultrahangra az 1 es sz. nöi klinikára ott mindent rendben találtak és mondta az ultrahangos hogy ez egy megbízhatatlan vizsgálat. a magzatvíz vételt föl sem merült. 28 éves vagyok. azóta voltam 2x 4d n és ott is rendben volt a pici. Remélem tényleg így is van. Tudom nem könnyü de csak arra gondolj hogy minden rendben lesz. Mondom ezt Én aki éjszakákat sírt át amíg el nem jutottam genetikai ultrahangra. Kitartást:)

2012. márc. 16. 16:24
Köszönöm mindenkinek! nekem sajnos MOM érték:0.61, utána azt írja korrigált AFP MOM:0.64. Hát ez így se biztató. Hétfőn megyek genetikai ultrahangra remélem nem lesz baj. Amúgy nekem ráadásul a 17. héten csinálták.
2012. márc. 16. 12:17
Annyit tudok erről a dologról, hogy ha határérték felett van, akkor utalhat nnyitott gerincre, ill. nyelőcső rendellenességre. Lehet, hogy nem megfelelő időben végezték a vizsgálatot.
12. DorkaMoncsi (válaszként erre: 3. - Tavaszilány)
2012. márc. 16. 11:46

Van olyan kórház, ahol 0,7 a normál. Persze legtöbb helyen 0,8.


Nekem 0,72, és minden rendben a kis puncisommal.


Az orvosom (elég neves) azt mondta, h ez az AFP olyan vizsgálat, mint amikor távolról megnézel valamit, ezzel szemben a kombinált teszt meg olyan, mintha ugyanazt mikroszkóp alatt nézed. (Az nekem negatív volt.)

2012. márc. 16. 11:30
Jaj, elírtam AFP. Bocsánat.
10. fr.andi (válaszként erre: 8. - Mazsola33)
2012. márc. 16. 11:29
Egyetértek. Az én FFP értékem mértani közép volt, mégis 1:60 lett a d.szindróma szűrésem...aztán lett egy makkegészséges gyerekem.
2012. márc. 16. 11:29

Itt írnak a AFP-ről részletesen.

[link]

Még nem jelent semmi rosszat, de azért kérjél új időponot UH-ra. Biztosabb a quartett teszt, de az pénzes.

Ha rosszul adtad meg a testsúlyod, akkor az is ronthat az eredményen. Ha meg sem kérdezték, akkor meg főleg.

8. mazsola33 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. márc. 16. 11:27

Igen, az AFP tényleg elavult már, külföldön nem is csinálják.


Olvasd el ezt, itt minden pontosan le van írva:

[link]


Amúgy ha nem pontosan a 16. héten végzik akkor semmit nem ér, és hát 1 hetet simán elszámolnak, én is így jártam.

2012. márc. 16. 11:25

Közben látom az előttem szólok is ugyan ezt írták le :-)

Jahh és a legfontosabb hogy a kisfiam egy eleven talpra esett egészséges kisgyerek :-)

2012. márc. 16. 11:21

Szia!

Nekem 0,80volt és makk egészséges a babánk!!!

Neked mennyi lett?

Volt amelyiknél 0,60volt de korán csinálták megismételték 1-2 hét múlva és már jó volt!!

5. Móriczka (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. márc. 16. 11:20

Az én kisfiam már 5 éves tehát ez azt jelenti hogy elég régen voltam AFP -n de mégis elevenen él bennem az emlék arról hogy mit éltem át akkor mikor rossz AFP eredményünk lett :-( .

Egy csütörtöki napon kaptam levelet a kórházból hogy a vizsgálat eredmény eltérést mutat emiatt következő héten kedden menjek be :-(

Háááááááááát ne tudd meg az elkövetkezendő négy napot ,pokolnak éltem meg /nem volt még internetem/ ennyit előzmény ként .


Ma már tudom és nem is ijednék meg :-)) hiszen ezt még az orvosok is egy megbiztatatlan eredményt nyújtó vizsgálatnak tartanak .

Nagyon pontosan pontos időben kell elvégezni :-)


Nekem anno máris megnézem a kis könyvemet :-))

AFP 15mg/l a mom :0,71 pontosan 7 nap múlva az AFP 18,2 a mom pedig 0,75

A határértéket meg úgy tudom 20-90 között van .

úgy hogy egyrészt nagy az intervallum mert már ha 20egész valamennyi az már jó........ ???


Én azt mondom legyen mindenkiben egy egészséges aggodalom de az amit én is akkor csináltam az Pfffff..........


Úgy hogy én is úgy gondolom laikusként hogy semmi az meg egy megnyugtató dolog hogy ennyire alapos az orvosod :-))


Úgy hogy minden oké !!

jó egészséget nektek :-)

2012. márc. 16. 11:19
Amennyiben az AFP érték 0,8 MoM alatti, a Down-kór kockázata emelkedettebb a normál tartományhoz képest. Azonban az alacsony AFP és a Down-kór közötti összefüggés még kevésbé érzékeny és specifikus mint a magas tartomány és az idegcső záródási rendellenesség. Az a gyakorlat alakult ki, hogy alacsony AFP esetén rutinszerűen elküldik a várandóst genetikai tanácsadásra, ahol általában megajánlanak egy precíz ultrahangvizsgálatot, vagy magzatvízvételt (amniocentézist).
2012. márc. 16. 11:18
0,8 és 2,5 MoM között normál.
2. Anika70 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. márc. 16. 11:06

A normál értéket én sem tudom, de az AFP olyan elavult módszer, amit más országokban már nem is csinálnak!


Nekem 2x ismételték meg, mind a kétszer rossz lett. Ha nem a terhesség éppen azon a napján végzik el, amikor kellene, már rossz eredményt mutat.


Ha megnézed a képeimet, láthatod, hogy milyen szépséges a kislányom:-)))

Szóval ne aggódj emiatt!!!!!!!!!

2012. márc. 16. 10:58

Szeretném végre tudni mi a helyzet ezügyben, nekem az orvos nem mondott semmit de beutalt másnapra ultrahangra amire betegség miatt sajnos nem tudtam elmenni. Azt hittem minden rendben, de itt a neten sajnos utánanéztem és a határérték alatt van úgy néz ki. Lehet hogy ez még nem jelent nagyobb bajt azért szeretnék erről többet megtudni. Köszönöm a válaszokat.

Móni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook