Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a Harmonet fogamzásgátlótablettáról? fórum

Mi a véleményetek a Harmonet fogamzásgátlótablettáról? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. okt. 7. 10:59
EN A MASODIK HONAPTOL AMIKOR SZEDNI KEZDEM 3HETIG EGYFOLYTABAN VEREZTEM.EKKOR A DOKI A LINDYNETTE 20- AT IRTA FEL.MAR EVEK OTA SZEDEM ES EZZEL MAR NEM VOLT GONDOM.:)
2010. szept. 30. 18:31
Sziasztok! én már ötödik éve szedem a Harmonetet. Kezdetkor egy szakszerű orvosi vizsgálatot követően az orvosommal közösen választottuk ki,hogy melyik a legmegfelelőbb számomra,amihez hozzátartozik hogy jómagamat a hízékony emberek csoportjába sorolom, és nem mindegy hogy mennyi plusz hormont viszek be a szervezetembe minden nap..Teljesen meg vagyok elégedve a Harmonettel, soha semmilyen mellékhatása nem volt,hatékonysága 100%-os. Én mindenkinek csak ajánlani tudom!
2010. jún. 21. 21:36

Sziasztok! Több tévhitet látok felmerülni. Erre reagálnék.

Nos:

1: A Harmonet fogamzásgátló 1 db "t"-vel írandó. Aki nem tudja, az nem szedi a gyógyszert, mert a dobozon láthatná.

2: Mint minden gyógyszer rendszeres szedése, a fogamzásgátlók szedése okán is egy idő után besokall a szervezet. Ember függő kinél mikor, de szünetre önmagunk egészségének megóvása miatt érdemes áldozni. Nem, nem kötelező. Ajánlott. Kiürül, pihen, újra kiéhez a hatóanyagra, majd mehet ismét tovább. Évek óta szedem a Harmonetet, 2 évente szünetet tartok, egy 3 havi turnust, s minden rendben van. Ajánlom.

3: a Harmonet a fogamzásgátlók között az egyik legjobb. ALACSONY a hormontartalma, aki mást állít, az olvasson utána, akár a NETen is lel erre vonatkozó információkat. Elég problémás vagyok nőgyógyászati téren, feltétel nálam a fogamzásgátlásnál az alacsony hormontartalom, 3 orvos is ezt ajánlotta anno s írta fel, nem tehették volna meg ha magas lenne. Vérképem alapján megállapított, hogy alacsony, minimális hormontartalmút szedhetek, ezt ajánlotta mind.

4: Mellékhatások? Hogyisne, hízás, depresszió, ésatöbbi. Minden ember más, mindenkinél máshogy jönnek ki ezek, ha vmi gond van, hisz mi nők 3 évente borulunk fel hormonilag függően attól mennyi idősek vagyunk, milyen a szexuális életünk, rendszeressége, új munkahelyen vagyunk, fogyókúrázunk, sorolhatnám. Akik készítik ezeket, KÖTELESEK értesíteni a szedőket - minket- bárminemű fellelhető mellékhatásról. Ha 10000000 nőből akár 1 nő is érzékelt nehézlégzést, vagy bármit, már jogilag kötelesek feltüntetni.

Közvetlen környezetemben nem ismeretes Harmonetet szedő nők körében mellékhatás tőle/általa. Jó hatásaival szolgálhatok: 5en vagyunk, ebből 3unknak kivirult a bőrünk, kettőnknek ugyanolyan jó maradt a libidója, többi nem nyilatkozott. :-) Gyönyörűen beállította a ciklusomat, minden szünet után beállítja, s lecsökkentette a vér mennyiségét, ami nálam fontos, mivel faktorhiányos vérzékeny vagyok.

Hálás vagyok a Harmonetnek. Mindent agyon s szételemzek, szóval ha bármi kérdés van, akár személyes is, táncsak meg tudom válaszolni ennyi kutatómunka után.

Ennek ellenére, s szemben többezer soros regényemmel, mindenki döntsön maga, inkább kérdezzen meg több orvost, írjon nekem, nekünk, fórumozzon, de nem kell azonnal pánikba esni. Volt nehéz légzésem a szigorlatnál is, pattanásom egy jó gyros után, libidócsökkenésem hűtlen pasit követően, s minden ok nélkül, belső feszültség miatt is lehet bármi gond.

Mai napság nagyon jó fogamzásgátlók vannak, ajánlom ezt, a Harmonetet elsősorban.


Üdv Nektek Nőtársaim!

Kata

2010. jún. 2. 22:54
Nekem sose mondta az orvosom h szünetet kellene tartani. És több barátnőm is tervez mostanában babát, és nehezen megy nekik, és 8-10 évekig szedtek gyógyszert és azt hitték, azért nme jön össze mert szünet nélkül szedték, de mondták az orvosk, h semmi köze, ezeket már lehet szedni bármeddig szinte
2010. máj. 30. 15:55

Sziasztok! Én már 7 éve szedem, ez volt az első próbálkozásom és nagyon bejött. Én sem híztam tőle, a bőröm szebb lett és a ciklusom azóta mindig teljesen rendben van. Egy ideje (kb. 1 éve) tért csak vissza a menstruáció alatti fájdalom, nem tudom, miért lehet...

Teljesen megoszlanak a vélemények, hogy kell-e szünetet tartani a szedés közben vagy sem. Ti mit gondoltok erről?

2009. dec. 14. 18:53
Nekem teljesen bevált.Nem híztam tőle,sőt még éves szemléletben fogytam is.Pedig ugyanúgy éltem,mint korábban.A bőröm korábban nagyon problémás volt,a gyógyszer hatására már szépen kitisztult.Szerintem emberfüggő,kinek hogy reagál rá a teste.Nekem személy szerint minden téren bejött:)
2009. dec. 6. 16:33
Szia! A neten utána tudsz járni, hogy mi van a 2 gyógyszerbe. Én szerettem a harmonetet de nekem 1. gyogyó volt
31. Annaaa
2009. dec. 4. 14:25

Sziasztok!


Én most fogok átváltani Yasminelléről Harmonetre... Semmi problémám nem volt az előző gyógyszerrel (nem volt semmilyen mellékhatás), viszont drága volt, amit nehézkesen tudtam diákmunkából kifizetni...

A dokim ezt ajánlotta, állítólag ez olcsóbb és összetőben sem különbözik nagyon...

Volt valaki, aki Harmonetre váltott közületek?

Volt valamilyen változás? Mellékhatás a váltástól?


Előre is kösdzi a válaszokat!

2009. szept. 29. 19:54
És még vmi, a Harmonetnek nagyon ALACSONY a hormontartalma! 0.02 az etinilösztadiol, és 0.075 a gesztodén, más gyógyszerbe 0.03 meg 2.0 ilyesmik.
2009. szept. 29. 19:48
Ja és a vége felé kicsit híztam, vagyis nem kicsit, 10 kilót, de 1 év alatt, ami egyébként rám fért. De az lehet a kajától is simán.
28. renice13 (válaszként erre: 27. - Borsikaa)
2009. szept. 29. 19:47
Szia! A Harmonet tényleg egy t :) aki szedi nem értem h nem látja v nem tudom... Na mindegy. Én 4 és fél évig szedtem, első gyógyszer, elsőre tökéletes. Azt hallottam, h az abbahagyás után nagyon könnyű teherbe esni, mert nincs benne sok hormon, szóval ilyen szempontból nagyon jó. Viszont nem antiandrogén, nem gátolja a férfi hormonokat, nekem ezért kellett abbahagynom, de akinek nincs ilyen baja annak csak ajánlani tudom. Nekem volt olyan nem is 1x h elfelejtettem bevenni, akár 2 napig is és semmi, nagyon jól védett! Szerintem csak akkor hagyd abba ha babát akarsz, mert ez a legkevesebb méreg. Viszont én is már egyre fáradékonyabb voltam, nem tudom h a Harmonettől v nem, folyton elkaptam ha olyan helyre mentem mindenféle gombás fertőzéseket a vége felé, és a libidóm is csökkent, de nem annyira. Arra viszont készülj h ha abbahagyod lehet pát pattanásod. De én szinte már szerettem :)
2009. szept. 24. 13:43

A Harmonet egy t, olvassátok el a dobozon :)

Én most akarom abbahagyni 8 év után, kíváncsi leszek a mellékhatásokra.. Remélem legalább annyi pozitív lesz mint negatív. De rájöttem, hogy ezzel is mérgezem csak magam, hiába élek egészségesen, a problémáim nem múlnak, fáradékony vagyok, nem jó az immunrendszerem, a libidóról meg ne is beszéljünk.. Remélem ha leteszem a gyógyszert, ezekből legalább néhány megszűnik..

Ha van valakinek ilyen tapasztalata, bátran ossza meg! :)

2009. júl. 1. 15:41

sziasztok!

én a harmonettől lefogytam 38 kilósra amikor bementem a nőgyógyászomhoz hogy írjon fel mást,akkor azt mondta hogy a következő gyógyszerig tartsak egy hónapos szünetet és hogy mivel több mint egy évig szedtem még egy hétig legalább véd de én ahogy abbahagytam terhes lettem...persze nem szültem meg,mert későn vettem észre és végig dohányoztam,ritkán ittam is mert nem tudtam hogy terhes vagyok...ettől függetlenül nagyon megviselt a dolog...

25. moncsicsi83 (válaszként erre: 24. - Mayalina)
2009. febr. 5. 07:29
Na így higyjen az ember az orvosnak. Nekem azt mondták, hogy nagyon alacsony a hormontartalma, ettől semmi bajom nem lehet. Elmehetnek a picsába.......
2009. febr. 5. 06:38

Én még mindig dokihoz járok.

Ami biztos, hogy bármilyen fogamzásgátlóról beszélünk, 5 évente fél év szünetet kell tartani.

És a Harmonettnek elég magas a hormontartalma, úgyhogy arra a bogyóra meg ez pláne igaz!

23. moncsicsi83 (válaszként erre: 22. - Mayalina)
2009. jan. 26. 07:27

Na ez az. Én is kérdeztem már több dokit és egyből rávágták, hogy ennek semmi mellékhatása nem lehet. Ahhoz képest a 7-8 év alatt a tájékoztatón szereplő mellékhatások megduplázódtak. Vagy triplázódtak????


Hm...

2009. jan. 25. 21:31

Azért írtam le, hogy hány t, mert a kereső mást dob ki... Talán ne mártana a fórumcímet is kijavítani, mert így nehezen találtam rá erre.

Azt mondta a doki, hogy a Harmonettnek túl nagy a hormontartalma. 10 évig szedtem, valszeg besokallta a szervezetem.

Egyébként most hogy visszagondolok, volt ám itt több tünet is.

Zsírosodó haj, gombásodás, fogyni képtelenség.

Most, hogy nem szedem pl a fogyásom csak úgy megindult magától, pedig mindent ugyanúgy teszek, mint ezelőtt (sport és kaja szempontból).

Egy hónap múlva már be tudok számolni a gombásodásról is, hogy van-e vagy nincs, és 1-2 héten belül sztem a hajam állapota is változni fog.

Most nagyon kíváncsi vagyok, hogy az új bogyó milyen hatással lesz rám?


Csak egyébként a durva az, hogy konkrétan 3 különböző dokit kérdeztem meg, hoyg nem kellene-e szünetet tartanom, de mind azt mondta egymástól függetlenül, hogy ááá, nem.

Erre tessék...

2009. jan. 25. 17:18
Jah, már vágom. Nem jött meg.. Arra mit mondott?
20. moncsicsi83 (válaszként erre: 19. - Mayalina)
2009. jan. 25. 17:18

Jaj, hát egy t, vagy kettő? Attól még nem lesz jobb a bogyesz :D


Az orvosnak mit mondtál, amikor elmentél?

A másikat miért kell szedned, hogy megjöjjön? Harmonettől nem jött meg? Lehet vissza kéne olvasnom, mert most belezavarodtam :)

19. Mayalina (válaszként erre: 18. - Moncsicsi83)
2009. jan. 25. 15:11

Igen, a Harmonett.

Ezt totál abbahagytam, most egy olyan gyógyszert kell szednem 5 napig, ami segít, hogy megjöjjön, aztán amint megjött, kezdhetem az új fogamzásgátlót.


Ja, egyébként a Harmonettet két t-vel kell ám írni. :-)

Egy t-vel egy honlapnak a címét jelenti.

18. moncsicsi83 (válaszként erre: 17. - Mayalina)
2009. jan. 25. 14:24
Most akkor melyik gyógyszer volt a túl erős? A Harmonet? Akkor most szünetelteted a bogyó szedését?
17. Mayalina (válaszként erre: 16. - Moncsicsi83)
2009. jan. 22. 15:48

Hello!


Voltam dokinál.

Kiderült, hogy bizony, túl erős volt a régi fogamzásgátlóm. Bár eleinte maximálisan jó volt, a szervezetem valószínű telítődött, és ezt jelezte.

Egy hete ne mszedem a régit, de minden mást ugyanúgy csinálok, mégis fogytam 80 dekát...

Szerintem nem volna hülyeség elmenni a nőgyógyászhoz, mert gyanús, hogy a te gondodra is ez lehet a megoldás.

Vagy esetleg egy pajzsmirigy vizsgálat...

2009. jan. 21. 08:09

Jó oké, nekem ha megvolt 8-9 napig tartott, most meg 3 napig, de ez sem vészes. Na meg igen, a görcsök........ Na volt amikor a legforgalmasabb buszmegállóban összeestem annyira görcsöltem. Úgy kísértek haza. Ezzel a görccsel kapcsolatban, jó pár évig semmi görcsöm nem volt, most 1 éve veszem észre, hogy egyre többször és egyre erősebben görcsölök. Ezért is agyalok nagyon a gyógyszer abbahagyásánál. Már mindenki azt mondja, próbáljam ki, hogy pár hónapig nem szedem. Ha bajok vannak (görcs, nem jön meg, sokáig tart), akkor majd kérek valami más bogyót...


Egyébként én csak úgy tudtam 6 kg-ot fogyni egy év alatt, hogy heti 3-4-szer tornáztam, és minden nap bringáztam. De ahogy a torna egyéb okok miatt abbamaradt, jöttek fel a kg-ok, pedig sokkal kevesebbet eszek, mint régen..... Régen viszont akár 5-6 kg-ot is le tudtam adni tornával 1-2 hét alatt. :(

2009. jan. 21. 06:48

Én nem csak azért szedem, hogy rendszeres legyen a menzeszem. Nekem ettől a bogyótól elmúltak a pattanások, a menzesz lerövidült 6 napról 3-ra, elmúltak a görcsök, és nem utolsó sorban jól bevált fogamzásgátló.

De ha ettől nem tudok fél év alatt leadni 3 kilót, akkor váltanom kell. Legalábbis laikusként ezt logikáztam ki.

De most megyek dokihoz, kíváncsi vagyok, mit mond.

Meg persze ott van a para, hogy nehogy terhes legyek. Kicsit félek, hogy a pu-erh kihajtotta belőlem a fogamzásgátlót... :-(

14. moncsicsi83 (válaszként erre: 13. - Mayalina)
2009. jan. 20. 22:21

Hát én most már úgy vagyok vele, hogy beszedem, és aztán ráhagyom, kipróbálom hogy reagál a szervezetem. Kolléganőm azt mondja, hogy 8-9 év alatt sokat érett a szevezetem, lehet már nem is lenne rendszertelen a menstruációm. A hormonok meg ugye csak mesterséges hormonok, nem tesznek jót a szervezetnek!

Na majd látom mi lesz.... Nem akarok hormonoktól függni. Csak nem jó az nekem..

2009. jan. 20. 20:12

Na ez az! Nekem is a gyógyszertől vált totál kiszámíthatóvá, hogy mikor fog megjönni.

De egyre erősebb a gyanúm, hogy tényleg ez miatt nem tudok lefogyni.

Azt hiszem, itt az ideje dokihoz menni! :(

12. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - Agoca)
2009. jan. 20. 19:01
Neked nem volt rendszertelen előtte? Én is ugye abba akarom hagyni a gyógyszert, csak attól félek, hogy ismét rendszertelen lesz a menstruációm. Előtte volt, hogy hónapokig nem jött meg. A gyógyszer állította helyre. Szerintetek mennyi az esélye, hogy ugyanúgy rendszertelen lesz?
11. agoca
2009. jan. 20. 18:54
Én 3 évig szedtem. Már nagyon rég abbahagytam. Nem tudom attól híztam e, de híztam. Amikor abbahagytam óramű pontossággal visszaállt a mensim...
2009. jan. 20. 18:38

Szia! Én is ezt szedem, már lassan 9 éve. Most akarom abbahagyni, mert egyre több mellékhatást észlelek magamon. Főleg 2 éve. Akkor 2 éve nem egy ismerősömnek nem írták már fel, mást kaptak. Én azóta is azt szedem.

A pu erh tablettát nem ismerem, így ezzel kapcsolatban nem tudok mit írni..


Nekem a gyógyszerrel a tapasztalataim? Amióta szedem ingerlékenyebb vagyok, a szexuális vágyam csökkent, fogyni nagyon nehezen fogyok, fertőzésekkel szemben gyengébb lett az ellenállóképességem...... Szóval még beszedem az utolsó dobozzal és abbahagyom. Régen nem volt ennyi rossz "hatása" :( Talán már régóta szedem.


Egyébként nekem is azt mondta a doki, hogy ha babát szeretnék elég akkor abbahagynom, pár hónap alatt kiürül a szervezetből....

2009. jan. 20. 18:34
Szia én 3 évig szettem azta bogyót,úgyel híztam tőle hogy nagyon nehezen tudok fogyni meg rosszul éreztem magam tőle ezért abba hagytam,utánna nem jött meg rendessen elmentem orvosomhoz aki fel írt egygyogyszert mert televolt a petefészkem de mégsem jött,na attol megjött maj megint semmi megint orvos új fogamzás gátló.de még mindig szenvedek mert szerettünk volna babát de még mindig nem jöttem rendbe mert egy homonbetegségem lett tőle.Hát ennyit a bogyóról most nm szedek semmit dokihoz járok nekem nagyon nem volt jó,de lehet nálad teljessen jó.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook