Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi okozza a sárgás izzadságfoltot és hogyan lehet ellene védekezni? fórum

Mi okozza a sárgás izzadságfoltot és hogyan lehet ellene védekezni? (tudásbázis kérdés)

2021. júl. 27. 07:40

Ssép napot mindenkinek!

Vannak, főleg fekete pólóim,aminek a szöszei használat után a hónaljamba ragadnak.Jó minőségü pamut pólók. Nagyon el vagyok keseredve,mit lehet ezzel tenni?

20. Lilibeth59 (válaszként erre: 19. - Falcsy)
2012. márc. 18. 07:41

Nagyon szívesen!


Szép napot!

19. falcsy (válaszként erre: 18. - Lilibeth59)
2012. márc. 17. 21:51
Köszönöm Neked a sok hasznos infót.
2012. márc. 17. 17:39

Krémdezodorban van sheavaj (is)

Bőrkímélő, alumíniummentes. Kiválóan semlegesíti a kellemetlen szagokat.


A forgalomban levő nem természetes dezodorokkal a problémát az aluminium származékok jelentik, amik könnyen felszívódnak bőrön keresztül. Úgy akadályozzák az izzadást, hogy eltömítik a pórusokat és nem engedik szabadon lélegezni a bőrt, a méreganyagokat pedig nem engedi távozni a testből.

Amikor természetes dezodorra váltunk, egy pár hét alatt távoznak ezek az évek alatt felgyülemlett méreganyagok a szervezetünkből.


A Shea vaj

Kiválóan ápolja a száraz, ekcémás bőrt, hidratáló, nyugtató, regeneráló hatású. Segíti a bőr tápanyagellátását, hidratációját, rugalmasságának megőrzését, ezen keresztül hátráltatja a bőr öregedését, a ráncok kialakulását.


A krémdezodorok tartalmaznak általában

jó minőségű hidegen sajtolt növényi olajokat, méhviaszt, Shea vajat, kakaóvajat és illóolajat.


Sheavajas krémdezodor

3 evőkanál sheavaj

3 evőkanál szódabikarbóna

2 evőkanál kukoricakeményítő

2 evőkanál kakaóvaj

2 E vitamin kapszula (kiszúrni és kinyomni az olajat)

illóolajok: 5-10 csepp ízlés szerint (pl. narancs-ylang-ylang, vagy levendula-teafa, levendula-zsálya, pacsuli-pálmarózsa)


Nagyon jó még a Himalája sós krémdezodor!

A Himalája só dezodoráló és méregtelenítő hatását és a növényi vajak ápolását egyesíti ez a finom krémdezodor. Cink-oxiddal készül, ami nem veszi ki a ruhák színét.

Citromfű- és fodormenta olajokkal készül, kókuszvaj, sheavaj, kakaóvaj, szőlőmagolaj és méhviasz gondoskodik az érzékeny bőr ápolásáról.

17. falcsy
2012. márc. 16. 21:29
Használtatok már Dr. no izzadásgátlót, mert ennek is kizárólag a sheavaj+sz.b.bóna az alapja.
16. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - Havran)
2012. márc. 16. 08:26
Nagy tételben rendelem, így olcsóbb. A gyógyszertári minőség azért sokkal tisztább, jobb, mint a bolti. Csak hát a gyógyszertárban nem hiszem, hogy adnának mondjuk 0,5 kg-ot, vagy ha igen, jól megkérnék az árát.
15. falcsy
2012. márc. 15. 23:52
Vhol olvastam, hogy a sz,b,bónát shea vajjal keverik össze és így kenik a hónaljra, úgy nem szárít annyira.
14. falcsy (válaszként erre: 13. - B81fcd1219)
2012. márc. 15. 23:49
El tudnád nekem is küldeni? Nagyon érdekelnek a természetbarát megoldások, köszönöm.
2012. márc. 15. 22:34
van egy cikksorozat,majd megkeresem és elküldöm priviben.
12. Havran (válaszként erre: 11. - B81fcd1219)
2012. márc. 15. 22:17
Köszi,nekem a természetgyógyászom fogmosásra ajánlotta és én is a gyógyszertárba vettem,van is itthon ki is fogom probálni.Engem érdekelne még,hogy mire használod.
11. b81fcd1219 (válaszként erre: 8. - Havran)
2012. márc. 15. 22:15
Gyógyszertárban jobb szerintem.És a szódabikarbóna annyi mindenre jó.
10. Havran (válaszként erre: 9. - C42aaaac41)
2012. márc. 15. 22:14
Nekem is tetszik,szeretem az ilyen megoldásokat.
9. c42aaaac41 (válaszként erre: 7. - Lilibeth59)
2012. márc. 15. 22:13
Ez nagyon jó ötlet!
8. Havran (válaszként erre: 7. - Lilibeth59)
2012. márc. 15. 22:12
Lehet buta kérdés,de hol veszed a szódabikarbonát,mert lehet kapni a közértbe is és gyógyszertárba is.
2012. márc. 15. 22:09

Az ember izzad, verejtékezik, ez természetes. A bőrön keresztül távozik a felgyülemlett sok méreganyag, ez is a bőrnek egy funkciója. Ha nem tud a méreganyag távozni, akkor lerakódik, és betegséget okoz.

A dezodorok eltömítik a pórusokat, ezért van a sok rákos megbetegedés (mellrák pl.)

Én már nagyon régóta használom a szódabikarbónát, nedves hónaljra nedves kézzel szódabikarbónát viszek fel, kicsit átdörgölöm, míg nem érzem, hogy a szódabikarbóna feloldódik. Így verejtékezek, de kellemetlen "szaga" nincs.

Ha orvoshoz megyek, vagy olyan helyre, ahol muszáj kicsit "illatozni", Himalája sós kristály dezodort használok. Évekig elég.

Ha valaki éjjel izzad, a fürdés után szintén ajánlom a szódabikarbónás bedörzsölést a nyakra, vagy ahol kell. A fürdővízbe is lehet sz.b.bónát önteni, szintén használ a kellemetlen izzadás ellen.

Himalája só fürdő, ami még segíthet, vagy a sószappan.

6. Havran (válaszként erre: 4. - Falcsy)
2012. márc. 15. 22:06
Szerintem segitene,viszont izzadni kell,nem véletlen dolog.Minden olyan izzadsággátló amiben aluminium van az veszélyes,ugyanis az aluminium akadályozza meg,az izzadást.És ez nem normális.
2012. márc. 15. 22:01
Nekem a Rexona cristal vált be. Nem hagy foltot és még hatékony is.
2012. márc. 15. 21:58

sokfélét próbáltam én is, de nem nagyon vált be egyik sem....

Nem tudom, hogy a méregtelenítés segítene-e.....

2012. márc. 15. 21:52
dezodor és olyan dezodort veszel, ami nem hagy foltot maga után... őszintén szólva, nem tudom, létezik-e ilyen, mármint ami hatékony, finom illatú ÉS nem hagy nyomot.
2012. márc. 15. 21:51
Hát én láttam, hogy egy román nőnek sárga volt a ruhája az izzadság miatt a hóna alatt. Ő úgy oldotta ezt meg, hogy kivágta a sárga részt a ruhából XD
2012. márc. 15. 21:46
Mi okozza a sárgás izzadságfoltot és hogyan lehet ellene védekezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook