Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Harisnya - csak egy szükséges rossz, vagy azért vagyunk még páran, akiknek több ennél? fórum

Harisnya - csak egy szükséges rossz, vagy azért vagyunk még páran, akiknek több ennél? (beszélgetős fórum)


1 2
58. Lávli
2019. dec. 10. 21:23
Viszket tőle a combon, nagyon nem szeretem.
2019. dec. 10. 21:22
Nem szeretem, mert egyhasználatos.
2019. dec. 10. 21:17
nem szeretem a harisnyát
55. globus
2019. dec. 9. 09:48
Akkor sem viselném, ha fizetnének érte.
54. Darmien (válaszként erre: 24. - Phlhh)
2019. dec. 9. 09:25
Szívesen megismernélek, férfi létemre, hasonló a felfogásunk harisnyák terén. :)
2015. febr. 11. 16:20
aszittem a harisnyás srác az.
2015. febr. 11. 16:18
Vagyunk!:)
51. zsazsi1 (válaszként erre: 1. - Phlhh)
2015. febr. 11. 15:42

Én attól kapok idegbajt, mikor divatfotókon téli szerelésekhez sincs a modellen véletlenül sem harisnya...azt sugallják, hogy a harisnya öreges, gáz - legalábbis a nejlonharisnya - pedig egy pucér láb csak akkor szép, ha fiatal, barna bőrű és tökéletes formájú, a nejlonharisnya összefog, formálja a lábat és szépít, egyszóval a legtöbb nőnek előnyösebb, mint a meztelen láb.

Ellenben nyáron járj csizmában, az menő...jobban fogynak a bőrgomba elleni krémek is .

50. Carina_40 (válaszként erre: 45. - 34d52668c1)
2015. febr. 10. 09:45

Tudjátok, én úgy vagyok vele, hogy a kreppnylon-harisnyának is és a sztreccsnylon-harisnyának is van előnye is, meg van hátránya is, csak mind a két fajtának más és más... .


* A sztreccsnylon-harisnya előnye a szebb, fényesebb, szélső esetben az extra-csillogóbb kinézet (a kivitelezéstől függően); a hátránya viszont, hogy a rugalmasított anyagon nagyon könnyen megpattannak és felszaladnak a szemek, ha egy kicsit is feszesebbre húzod, mint amennyit elbír (pl. hosszú lábon a csak combközépig érő rövid combfix túl magasra van felszedve>>). <<Ilyenkor a nagy feszítés miatt a lábujjrész varrása is kínzóan törni tudja a lábujjakat.


* A kreppnylon-harisnya egyetlen hátránya, hogy nem olyan fényes a kinézete a lábakon, mint a sztreccsharisnyáké. Nagy előnye viszont, hogy sohasem tör, és hogy viszonylag nehezen szalad fel a szeme (kivéve, ha szálhúzódást kap, de arra meg vigyázni kell, hogy ilyesmi, ha lehet, ne érje!!). További előnye még, hogy mivel nem olyan módon rugalmas mint a sztreccsharisnyák (Ld.: [*1.]>>), ezért az ilyen kreppnylon-combfixeket rendkívül gyorsan, másodpercek alatt fel lehet húzni a lábaidra (sokkalta gyorsabban mint a sztreccsnylon-harisnyát, és a szemfutás minimális veszélye nélkül)!!! Ezért én ezt a fajtát magamban "gyorshúzó combfix"-nek is nevezem.


Ezért én olyan helyekre, ahol nagyon igényesen kell kinézni (pl. hivatalos helyre menet), oda mindig sztreccscombfixet húzok, ahol meg várhatóan a strapa lesz több a nylonharisnyám számára (pl. tánc, munka, stb. ...), oda meg mindig inkább kreppcombfixet húzok fel magamra.


(([*1.]>> "Nem olyan módon rugalmas, mint a sztreccsharisnyák": rugalmas ez is, csak másképpen. A kreppnylon-szál ui. onnan kapta a nevét, hogy kreppelik, azaz a hossztengelye körül megcsavarják-megsodorják mindaddig, amíg elkezd erősen rugalmasan összeugrani a hosszmérete. Vagyis nem az elasztántól kapja meg a rugalmasságát, mert az nincs benne, hanem ettől az ún. krepp-sodrástól. Végeredményképpen az ebből kötszövött kreppnylon-harisnyák is rugalmasak, csak éppen nem egészen annyira mint a sztreccsnylon-harisnyák; épp csak annyival kevésbé rugalmasak azoktól, hogy a futáshajlamuk viszont jóval kisebb legyen.))


(válasz phlhh 22. hozzászólására)

49. Carina_40 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2015. febr. 10. 09:02

Tévedés azt hinni, hogy a combfix kényelmetlen viselet volna... . Én mindig női sztreccscombfixben vagyok, többnyire 15-20 DEN-esekben, máskor meg az egészen a pucér meztelenségig áttetsző 8-10 DEN-es combfixekben, de van hogy előveszem a vastagabb 30-50 DEN-eseket is, ha hidegebb az idő, de akkor is, ha úgy tartja kedvem. (Ha meg a színükről van szó, leginkább a teljesen áttetsző testszínűeket ["Visone", "Nude", "Beige"] szeretem viselni, ezenkívül még a füstszínű szürkét ["Fumo"], a feketét ["Black"], és a kéket ["Blue"]. De leginkább a nagyon-nagyon halvány testszínűt, és a feketét!)

És mindegyik nagyon-nagyon kényelmes ám, csak mindig a szilikonbordűröset válasszad! Ha ezt választod, rögtön megváltozik a női combfixekről a véleményed, és megszereted őket!

48. Rockerfeller (válaszként erre: 42. - Phlhh)
2013. nov. 11. 19:27
Lehetne több is belőled :) Azért velem együtt akad még jópár férfi aki szereti ha egy nő harisnyát hord :)
2012. nov. 8. 16:29
Vagyunk még bár én is férfi vagyok de szeretem ha egy nőn harisnya van. Ezért jó hivatalos helyekre járni. Én cáfolom hogy a férfiak nem szeretik a harisnyát sőt:)
46. 34d52668c1 (válaszként erre: 1. - Phlhh)
2012. aug. 1. 13:24
Én is így vagyok a harisnyákkal, igaz én férfi vagyok, de én a nejlonosakat használom, gyerekkorom óta szeretem őket,igaz eleinte a szüleim miatt csak nejlonzoknit lehetett használnom, de ahogy érettebb lettem, a harisnyanadrág vállt szinte mindennapos használattá.Igazából nem lenne ezzel semmi baj, ha férfi-nő ugymond harisnyaimádó, mert végülis nincs abba semmi rossz. Mert a legtöbben nem szeretik, ezért azt hiszik, hogy ha meglátják pl rajtam, azt hiszik, azért veszem fel, hogy kínozzam magam. Pedig Te is és sok akár ffi harisnya használó tudja, hogy a különlegessége stb miatt jó használni, nem pedig a feltűnési viszketettség miatt. Nekem nincs kimondott sztorim a harisnyákról, csupán a tekinteteket szeretem látni, ha észreveszik rövidnadrágosan a lábamon a fényes nejlont.
45. 34d52668c1 (válaszként erre: 22. - Phlhh)
2012. júl. 17. 15:37
Hát igen ez tényleg így van, hogy a krepp harisnya szőrnyű, de az is igaz, hogy a fiatal csajok és nők 90% abszolút nem ért a harisnyákhoz, főleg a nejlonokhoz, mert számos olyan van, ami akár egésznapos viselésre is jó, (tapasztalatból írom)mert olyan kényelmes. De nem értenek hozzá)))
44. 34d52668c1 (válaszként erre: 38. - Phlhh)
2012. júl. 17. 15:24

Szerintem nem gáz sport vagy tornacipőhöz használni, miért lenne az???Én is úgy is szoktam, nagyon szeretek úgy lenni.

Sztem az természetes, hogy a nők is megnézik a normál harisnyát. De a legtöbben kifejezetten furán nézik, ha egy nőn nejlonharisnya van, azt gondolják magukba, hogy "nem tudom miért jó abba a s**r nejlonba lennie". Úgy látom a lányok/nők harisnya viselését, hogy igazán nagyon kevesen szeretnek azt használni, főleg nejlont. Idegesíti őket, kényelmetlen, ezért hanyagolják. Sokkal inkább használnak legginst/latexot. Sztem a hivatali embereken kívűl, csupán a feltünés, vagy a hóditás miatt használnak a nők, lányok, az olyan pasik mint én, pedig maga a harisnya imáádata miatt.

2012. júl. 17. 14:53
Nekem nem a szükséges rossz, hanem természetes jó dolog,hogy használok, akár nap mint nap.Én a nejlonharisnyát szeretem használni, de ami vastagabb, 40-60 denes, nekem fontos, hogy használjam, mert jól érzem így magam, szerintem semmi fura nincs, ha 1 férfi, mint én, nem a vastag normál szövésű zoknit szereti használni, hanem ami nejlonból van. Az más dolog, ha pl halásznadrághoz is szereti nő/férfi használni, mert sokaknál eleve nem áll jól,a testalkat miatt,főleg akiknek izmos, vagy túl vékony a lábuk sztem. Szóval nekem férfi (30) létemre a nejlonharisnya a "szükséges jó".
42. phlhh (válaszként erre: 40. - 9536810fa1)
2012. márc. 22. 09:26

Eleinte én is túlzásnak éreztem, és próbáltam elnyomni ezeket a dolgokat, de nem sikerült, el kellett fogadni:úgy tűnik nekem ez jutott.(Juthatott volna rosszabb is pl, exchibicionizmus, pedo stbstb.) Végülis megtanultam együtélni ezzel, és a saját javamra fordítani. És amikor sikerült elfogadnom ezt a kis "defektemet" azóta lelem örömömet a harisnyáimban. Amikor csak lehet viselem,teljesen természetesen, ha nem mondom, h számomra több,mint szimpla ruhadarab, az magától nem is fog rájönni... A környezetemben sem sokan tudják, h miért látnak csak harisnyát rajtam. Ezt a fórumot meg pont azért indítottam, h képet kapjak arról, h mik a különbségek köztem, és egy olyan lány közt, aki csak szimplán azért visel harisnyát/térdfixet, mert muszály neki, az való a cipőjéhez, fázik stbstb egyszóval egy átlag(vagy egy picit utálatosabb)ruhadarabként tekint rá.

Az egyik bnőm pl a cipőivel van így, mint én a harisnyákkal, bolondul értük, több száz pár cipője van. Lényegében ugyanaz, csak én a harisnyáimhoz állok így.

2012. márc. 22. 09:00
Én is szeretem a harisnyákat, mint Gombóc Artúr a csokit. :) Szeretem a színeset, szeretem a mintásat, szeretem a lyukacsosat és a nem lyukacsosat.............:)
40. 9536810fa1 (válaszként erre: 39. - Phlhh)
2012. márc. 22. 08:57

Ennyire izgat Téged ez a harisnyás történet, nem spirálozod túl kicsinykét?

Én is harisnyás vagyok, elvétve húzok nadrágot, de azért nem vagyok a betege. :))) A színes harisnyanacikat szeretem (valószínű azért, mert ruhában is a színeseket kedvelem)... először furin néztek rám a cégnél, most már még két kolléganőn látok elég gyakran lila harisnyát. :))

Az, hogy más milyen hibákat vét a harisnya viselése közben, az pedig egyáltalán nem érdekel, és soha eszembe nem jutna ezt figyelni, az életemben nem ennyire központi téma! :)))

39. phlhh
2012. márc. 22. 08:48

Szép jó reggelt! Már megint milyen szép harisnyás idő van. Bár már kora reggel adódott is egy kis bosszúság: Gondolom mindenkinek ismerős a szitu, amikor már majdnem sikerült felveni a harisnyát és pont akkor szalad fel egy szem..:S Hogy én ezt mennyire útálom!! Ilyenkor szoktam totál bepöccenni, és pár melyen megszaggatni a harisnyát. Egy, hogyha már szalad, akkor szakadjon rendesen.:) Kettő, elégtétel a harisnyával szemben amiért megszívatott. És nem utolsó sorban tökéletes feszültséglevezetés!!Sokkal jobb, és nem mellesleg olcsóbb is egy felszaladt harisnyát tépkedni, mint különböző tárgyakat/tárgyakkal csapkodni!:) Természetesen csak lestrapált harisnyákat intézek el így, a jókat nagy becsben tartom, míg nem okoznak vmi kellemetlenséget!

Tényleg, nálatok átlag mennyit bír egy harisnya? Nekem van olyan(vékony:20den!!)es harisnyám, ami már majd 3 éve megvan, és még mindig bírja a strapát!

38. phlhh
2012. márc. 21. 19:19

Szerintem sokan érinteni is szeretik. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Az meg alap, h vonzza a tekinteteket, és nemcsak a pasikét..:) Sok csajszitól kapok megjegyzéseket a harisnyamániámra, jókat is rosszakat is, ezért arra következtetek, h a lányoknak is szemet szúr egy harisnya.

Én is megnézem a harisnyás lányokat, bár én főleg kritikusan. Az a meglátásom, h rengeteg nő nem tudja viselni a harisnyát. Olyan "bakikat" lehet látni, h kb a hajam égnek áll tőle..:) A kedvencem amikor kilátszik a cipő végéből a harisnya orrerősítése.:) Vagy amikor a szoknya/rövidnaci alól a megvastagított derékrész. :) Vagy épp csúszkál össze vissza a nőci lábán; vagy ha zoknit vesz a harira a cipőjéből kifigyel a zokni is..:S De van még jópár. Ti esetleg tudtok ilyet mondani?


Végre itt a harisnyás jóidő, előkerülnek a vékonyabb harisnyák. Sztem ezeket a legjobb viselni, bár jobban kell rájuk vigyázni, mint a vastagabb darabokra. A biztonság kedvéért ilyenkor mindig kerül a táskámba tartalék harisnya.

Tényleg, Ti csak elegánsabb ruhákhoz hordtok harisnyát, vagy van h lazábbhoz is? Én pl sokszor sportcipőhöz, converse-hez is. Sokan írják, h az úgy gáz, bár nem tom miért lenne az. Ti hogy vagytok ezzel?

Jah, köszönöm az eddigi válaszokat, de várok ám még!!;)

37. 9536810fa1 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2012. márc. 16. 17:02
... hááát akkor így jártunk, mielőtt ágyba bújunk velük le kell venni... :DDD ... többnyire... :))))
36. 6736f94fb9 (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2012. márc. 16. 16:55

Azért az enyém nem ennyire vészes... :D

Én nagyon szeretem. :)

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - 6736f94fb9)
2012. márc. 16. 15:35
Van egy alakformáló harisnyám, amit azért nem veszek fel, mert nem kapok benne levegőt:)
2012. márc. 16. 14:18

Nem olyan régen alakult át bennem a dolog, miszerint mostanság már jobban szeretek ruhákat, szoknyákat hordani mint nadrágot...

Régen erre rá nem lehetett volna venni! :D

Változik az ember lánya... :)

Ezért "rászoktam" a harisnyákra is.

Nagyon szeretem az alakformáló harisnyákat, a mintásakat és a színeseket is...

Hűvösebb időben (még ma is) szoktam hordani vastagabb, polárbéléses leggingseket is a kötött vékony, ám kötött-hosszú pulcsijaimhoz.

Egyébként is nőies alakom van, de harisnyában valahogy még nőiesebbnek érzem magam és nagyon szeretem, hogy szép formálja is az alakomat...

Sokkal szebbek benne pl. a lábaim. :)


Nekem nagy kedvencem a Calzedonia. Gyönyörű harisnyáik és leggingseik vannak...:)

33. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - 9536810fa1)
2012. márc. 16. 08:42

Persze ezt mondom:)

Ránézni szeretnek, de megérinteni nem.

Lehet kevés pasival volt dolgom, de egyik sem szerette megérinteni.

A férjem is imádja, hogy szép a lábam egy jó harisnyában, de a nézésben kimerül az érdeklődése:)

32. Anda39
2012. márc. 16. 08:36

Mivel sokkal jobban szeretek szoknyában járni, mint nadrágban - télen is -, logikus, hogy a harisnya is a barátom. :) Télen kb. 100 deneset hordok, ilyenkor már elég a 40-50 denes, ezekből is a színesek. Olyan, ami meg a pulcsijaimhoz. Régebben a mintásak is bejöttek. Ha melegebb lesz, de nem annyira, hogy harisnya nélkül is mászkálhatok, jönnek a testszínű vékony, és olcsó nejlonharisnyák - azért, mert ezek sokkal hamarabb tönkremennek. A vastagok évekig megmaradnak.

Lányom nemrégen hidegrázást kapott a harisnyától, utálta, hogy rátapad, viszketett tőle és egyéb ilyen hiszti. Bezzeg most, ő is velem együtt imádja, neki meg aztán lehet mindenféle színű és mintájú, mert fiatal is, vékony is hozzá.


Nagyon jól fel lehet vele dobni az egyszerű ruhatárat is, sokkal csinosabb az ember egy színben harmonizáló harisnyával, mint anélkül.

31. 9536810fa1 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2012. márc. 16. 08:22
:)) ... azért ott a pasis résznél nem egészen értek egyet veled. :) Egyszer volt egy olyan férfi az életemben aki meg volt veszve a harisnyákért, utána kezdtem figyelni harisnya hatását a többi férfiemberre.... nos max. nem mondják, de ha férfitársaságban az egyik véletlenül szóba hozzá, hát kontráznak rá ezerrel, én azt tapasztalom, hogy bírják és nem kicsit... vonzza a szemüket, titokzatos és sejtelmes számukra, a kezét meg tán nem is kell(ene) mindegyiknek vonzani! ;))
2012. márc. 16. 08:05

Én utálom a harisnyát:) Főleg a fényes üvegszálast, a neccet és a kánkán (hátul csík) harisnyát. A boka és térdfixek is borzalmasan kényelmetlenek, így a combfix is biztos az.

Nadrág alá csak akkor veszek harisnyát, ha mínusz 10 fok alatt van a hőmérséklet tartósan.

Egyébként a pasik max. ránézni szeretnek, de megérinteni nem. Kirázza őket a hideg.

Szoknyához azért felveszek. Legtöbbször feketét vagy testszínűt, illetve bizonyos mintásakat.

Feketében is szeretem a színében mintásat.

Nekem van/volt rengeteg harisnyám. Lánykoromban az apukám hordta őket külföldről. Párizsból pl. nagyon szépeket hozott. A fehértől a feketéig minden színben.

Én nem vettem észre, hogy a 100 és 2000 ft-os harisnya között nagy különbség lenne. Pont annyira kényelmetlen, és pont olyan szaga van. Ezt a gumi vagy milyen szagot folyamatosan érzem magamon és még másokon is.

Harisnyánál nagyon kell figyelni, hogy valóban jó legyen az öltözékhez, illetve a lábhoz is. Sokan azt hiszik bármit felvehetnek. A neccharisnya a halálom. Legyen bármilyen jó lába valakinek, akkor is kötözött sonka hatása van a lábnak benne. Vagy mintásak esetében, egy rosszul megválasztott minta, tönkreteszi az egész láb formáját. A kánkán harisnya pedig kifejezetten alkalmi, esti viselet, de sokan nappal is hordják és arra sem figyelnek, hogy a hátul lévő csík egyenes, illetve jó helyen legyen.

És még ami halálra idegesít, ha egy harisnya gyűrődik térdben vagy bokában. Nincs ennél kiábrándítóbb.

2012. márc. 15. 23:50
Rossznak nem mondanám, elég jól bírom, ha viselni kell, de nem ragozom túl, nekem egyszerűen egy tartozék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook