Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cukorbetegség terhesség alatt fórum

Cukorbetegség terhesség alatt (beszélgetős fórum)

Figyelem! Ez a fórum összevonásra került, így ezen a linken folytatódik:
Terhességi cukorbetegség

2012. márc. 15. 14:51

Sziasztok!


Elsősorban azzal nyitok, hogy igen, rákerestem, tudom, hogy van ilyen fórum, és azt is láttam, hogy "halott". Azért nyitottam újat, hátha újra belendül egy újabb, illetve hátha így hamarabb kapok választ a kérdésemre.


Azzal kezdeném, hogy jelenleg 21+4 hetes kismama vagyok. Terhesség előtt inzulinrezisztenciám volt (3*850mg Meforalt szedtem már akkor is). Emiatt a belgyógyászom a cukros lötyis terhelést már a 14.héten kérte, aminek az eredménye ez lett jan.23-án:

Glükóz terhelés 0' 4,0 mmol/L 3,5 - 6,1


Glükóz terhelés 120' 9,4 mmol/L * 3,1 - 7,5


Tehát már itt kiderült a terhességi diabéteszem. Gyógyszerszedés maradt. Kaptam egy vércukormérőt, hogy itthon naponta 1-1 főétkezés előtt, és az étkezés után 1 órával mérjem a cukrom, majd 3 hét múlva reggelizős terhelés. Ennek az eredménye ez lett febr.16-án:

Glükóz terhelés 0' 4,3 mmol/L 3,5 - 6,1


Glükóz terhelés 60' 6,1 mmol/L 3,1 - 10,5


Minden maradt a régiben, mérések és gyógyszer. Újabb 3 hét múlva ilyen eredményeim lettek a laborban reggelizős terhelés után, márc. 8-án:

Hemoglobin A1c. 4,7 % 4,1 - 6,2


Hemoglobin A1c 27,0 mmol/mol 20,0 - 42,0



Glükóz terhelés 0' 4,3 mmol/L 3,5 - 6,1


Glükóz terhelés 60' 6,6 mmol/L 3,1 - 10,5


Minden maradt tovább, gyógyszer, és mérések, 4 hét múlva kell mennem ismét terhelésre.


Tudom, h a terhesség előrehaladtával romlik/romolhat a cukor, azt is tudom, h mindenkinél reggel a legmagasabb a vércukorszint, ma mégis megijedtem.

Mondta a belgyógyászom, hogy étkezés előtt 5 alatt kellene lennie, étkezés után 1 órával pedig 7 alatt.

Tegnap reggeli előtt 5 volt, utána 1 órával 7,5.

Ma reggeli előtt 4,8 volt, utána 1 órával pedig 7,9.


A kérdésem az lenne, hogy mekkora folyamatos rossz értéknél jön az inzulin? Tudom, orvos válogatja, h ki mennyitől ad, de azért csak van egy átlag kb érték. Mert igazából nem érdekel, ha eljön/eljött az idő, h szúrnom kell magam, csak a babámmal minden rendben maradjon.


A másik kérdésem pedig az, h itthon miért kell 5 és 7 alatt lenni az adott értékeknek? Mert ahova járok vérvételre, oda a reggelizős vérvételre vinnem kell magammal a reggelit. Kvázi ugyanazt csinálom ott, mint itthon. Ott a terhelt mégis 10,5-ig jó.


Ill. várom ide az ebben szenvedő kismamikat, tapasztalatmegosztás, beszélgetés céljából.:)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook