Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az én szem műtétem fórum

Az én szem műtétem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én szem műtétem

1 2 3 4
2009. dec. 29. 08:30
tudtok e kulfoldi szemelyeket akik mar regebb ota megoperaltattak a szemuket. Tobb mint 7-10 ev. Azert kerdezem, mert kivancsi vagyok, hogy mi van a "sovenyen tul"- azaz mi tortenik evekkel kesobb?
2009. júl. 28. 11:51

Hogy jár-e rá tb, egy szemész tudná megmondani.

130ezer/szem, vizsgálat 12ezer, ha érdekel, írj privit!

2009. júl. 28. 10:28

sziasztok!

Nekem -10 a jobb szemem, és -4,5 a bal. nagyon zavaró hogy csak kontaklencsét tudok hordani, mert ami van szemüvegem, az már nem jó, és nem is tudták beállítani szemészeten úgy a szemüveget hogy ne legyen zavaró a nagy különbség. A lencsét meg ugye nem lehet egész nap hoirdani.

Ilyen estebe(nagy dioptria különbség) esetén van valamilyen támogatás? mert sztem ezt indokolt lenne műteni, nem az van hogy unom a szemüveget.

Most mennyi kb egy lézeres műtét?

Köszi

91. zsuzso100 (válaszként erre: 90. - 8c73a5832e)
2009. ápr. 28. 16:47
Miért félelmetes? Én abszolút nem féltem, csak egy fénybe kell belenézni, az egész műtét mindennel együtt kb. 10 perc.
90. 8c73a5832e (válaszként erre: 89. - Zsuzso100)
2009. ápr. 28. 16:34
Köszi ,de még sok mindentől függ a dolog.Egyenlőre még csak tájékozódunk... Azért elég félelmetesnek tűnik a műtét,az emberben benne van, hogy mi van, ha pont nálam csesznek el valamit:(
89. zsuzso100 (válaszként erre: 88. - 8c73a5832e)
2009. ápr. 28. 16:24

Én nem tudok róla, hogy vidéki városokba is lenne. Mi is Győrből mentünk fel Bp-re, de a kontrollvizsgálat már itt volt! Azt mondják 18 évet meg kell várni, utána nyugodtan. Nekem is folyamatosan romlott a szemem, de 5 éve volt a műtét, azóta semmi gond! Mindenképpen ajánlani tudom. Ha mégis Bp-re mentek, tudok küldeni ajánlókártyát!


Zsuzsi

2009. ápr. 28. 16:17
Sziasztok! Az én szemem is rossz,de én már nem vágok bele a műtétbe...Viszont a fiam miatt érdekel a téma. 19 éves,és érthető,hogy zavarja a szemüveg. Sajnos tapasztalatból mondom, hogy évente is romolhat a szem.Nem tudom mikor áll meg a romlás véglegesen, mert csak akkor műthető, úgy tudom. Vidéken, Borsodban tudtok jó helyet ajánlani? Mert nekünk Pestre felutazni körülményes, utána valahol meg is kellene szállni, ahol pihenhet stb...,szóval valahol a közelben kellene egy kórház ahol megvizsgálnák, és megműtenék a fiam szemét...
87. Bernuska (válaszként erre: 84. - Mogyi)
2008. okt. 24. 20:54
az én szemem ennyire nem rossz, de egyre inkább érzem, hogy kell a szemüveg. Azért azelőtt néha letettem, és -bár nem olyan jól, de- láttam rendesen. Most sem csak a foltok vannak, látok rendesen de nem olyan jól. Nekem kontaktlencsém nem lehet, mert elég erős a cilinderem... a szemüveget meg utálom....1-1,5 éve készült a mostani szemüvegem, de mindig úgy érzem, hogy tiszta homály, ilyenkor nélküle élesebb képet kapok, csak az nem annyira erős...na ezt nem tudom leírni, hülye érzés...se vele, se nélküle...
86. Bernuska (válaszként erre: 85. - Mogyi)
2008. okt. 24. 20:49
remélem... ha figyelek egy pontot, akkor is azt érzem, hogy mozog a szemem.
85. mogyi (válaszként erre: 83. - Bernuska)
2008. okt. 24. 20:33
A pislogástól én is tartottam, de a műtét megkezdése előtt tesznek a szem köré egy kis fém "bigyót", ami meggátolja a pislogást. Amikor azt feltették utánna próbáltam pislogni, de ugybár nem tudtam, de az érzet maga megvolt. Szóval ez egyáltalán nem okozott kellemetlenséget. Az meg hogy egy pontra nézz, hát... igen a lézerbe kell belenézni, de az kb egy perc szemenként. Annyira szerintem nem tudod elmozdítani a szemed, hogy ne tudjanak megműteni.
84. mogyi
2008. okt. 24. 20:25
Amugy nem csukott szemmel jártam, de ha a kontaklencsém nem lett volna a szememen, akkor kb olyan lett volna, mivel anélkül nem láttam, csak foltokat. Valószínüleg te nem tudod milyen ez, de ennek csak örülhetsz. Lehet nem voltam teljesen egyértelmű, de érti aki érti...
83. Bernuska (válaszként erre: 78. - 52d3e0b8a8)
2008. okt. 24. 20:17
Én meg attól tartok leginkább, hogy úgy képzelem el a műtétet, hogy egy pontra kell koncentrálni, nem mozoghat a szemem, nem pisloghatok stb, és úgy megy a lézer. Namost nekem minden vizsgáltatot min kétszer kell megcsinálni, mert nem tudok úgy összpontosítani, mindig akkor mozog a szemem, amikor nem kellene...néha kikészülnek tőlem vizsgálat közben, de valahogy ez nekem szabályozhatatlan.
82. mogyi (válaszként erre: 81. - 036bf4cfe4)
2008. okt. 24. 20:01

A 120%-ot én sem értem teljesen. A doki azt mondja sok embernél van ilyen, hogy jobban lát. Az, hogy miért van ez, nem tudom. Kicsit élesebb a látásom.

Strandra ezelőtt úgy jártam, hogy a kontaklencsét nem vettem ki a szememből. Így láttam, de nagyon vigyáznom kellett, hogy ki nem mossa a víz, ezért csak úszkáltam óvatosan, úgy hogy nem buktam le a víz alá.

81. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 68. - Mogyi)
2008. okt. 24. 19:42

"az egyik szemem 100%-os a másik 120%-os. Hihetetlen! A környezetem nem vette ugyebár észre a változást, de nekem nagyon sokat számít! Nyáron simán úszkáltam a strandon nyitott szemmel,"


Milyen a 120%-os szem? Mert elképzelni se tudom. Azt se értem hogy a strandon elötte csukott szemmel jártál? Arra gondolni se merek hogy a víz alatt nyitott szemmel, mert az meg őrültség.

80. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 79. - Mogyi)
2008. okt. 24. 19:10
Köszi!
79. mogyi (válaszként erre: 78. - 52d3e0b8a8)
2008. okt. 24. 19:08
Szia! Maga a műtét nem fáj. Persze ezt nekem is mondta olyan aki már túl volt rajta, ennek ellenére mindenki izgul, hogy milyen is lesz. Velem is így volt. Kicsit ideges voltam, kicsit féltem, de tényleg nincs miért. A műtét után én nem láttam teljesen élesen (mással nemtudom, hogy volt) hanem olyan volt, mindha köd lenne, vagy füst (ehhez tudom hasonlítani). Aztán hazamentem és vettem be fájdalomcsillapítót, amit a klinikán adtak. A műtét után van fájdalom, de elviselhető. Nekem asszem az első 3-4 napon volt fájdalmam, ekkor szedtem fájdalomcsillapítót. Azután meg mindha elvágták volna a fájdalmat. Szóval kibírható az egész, s mindenképpen megéri. Én újra belevágnék, ha kéne! A lényeg, hogy a műtét után legyen melletted valaki az első napokban, mert a szemet csepegtetni kell. Én azt nem tudtam magamnak, a párom segített, ő ápolgatott! :)
2008. okt. 24. 18:38

Sziasztok!


Engem az érdekelne, hogy mennyire fáj ez a műtét? És tényleg amikor befejezték máregyből élesen lehet látni?

77. Bernuska (válaszként erre: 76. - 8a5d74d8da)
2008. okt. 24. 18:01
Köszönöm szépen... sajnos még nagyon távolinak tűnik...
2008. okt. 22. 19:13
Bernuska én is sok sikert kívánok a szem műtétedhez.
75. Bernuska (válaszként erre: 74. - Mogyi)
2008. okt. 21. 13:51
köszönöm!
74. mogyi (válaszként erre: 73. - Bernuska)
2008. okt. 21. 10:42

Oké, persze ahogy gondolod! Remélem sikerrel jársz. De ha bármikor meggondolod magad, csak szólj és adom a kupont. :)

Én nagyon örülök, hogy megcsináltattam és minden oké. Most belevégtam amásik projektembe, a fogszabályzásba. A végén még szép leszek... :)

73. Bernuska (válaszként erre: 72. - Mogyi)
2008. okt. 10. 21:47
Már hallottam annak a jó hírét is. Bizonytalan vagyok, szerintem megvárom a márciust, aztán, ha itt esetleg újra elutasítanak, akkor megnézetem máshol is...bár akkor meg azért paráznék, hogy sikerülhet-e a műtét...?
72. mogyi (válaszként erre: 71. - Bernuska)
2008. okt. 10. 11:08
Én a Margit-szigetiben voltam! Focus Medical! Ha esetleg ugy döntesz hogy kiváncsi vagy hogy ők mit mondanak a szemedre, akkor szólj, mert van kuponom ingyen szemvizsgálatra! :)
71. Bernuska (válaszként erre: 70. - Mogyi)
2008. okt. 10. 11:03

A Sasszem klinikán voltam, idén, márciusban. Nekem nem is a dioptriával, hanem inkább a cilinderrel van a gond, az bonyolítja meg a műtétet. A vizsgálat nagyon alapos volt, csak sajnos nem egyezett, nem volt kapcsolat a szemüvegem adataival. Mivel nem találta egyértelműnek a doktornő, azt tanácsolta, hogy várjunk egy évet, újra megvizsgál, és akkor már összehasonlítható lesz a két adat.

Mostmár jobban vagyok, de a vizsgálat nekem nagyon nagy érvágás volt márciusban. Minden reményem elveszítettem, 2 hónapig sírógörcsöm volt, ha rá gondoltam.

Nap mint nap autóban kell(ene) ülnöm, vezetek, és valahogy nem érzem biztonságosnak, hiába vezetek jól, gyakran inkább buszra szállok. Pedig óvatos vagyok, csakhát bennem van a félelem, hogy késő veszek észre egy esetleges akadályt, jelzést....vagy ha hirtelen kisüt a nap, akkor érzékeny a szemem, és nem látok semmit.


Újra bizakodok, várom a márciust.

Itt, a fórumon olvastam szemcseppekről, amik javítják a látást, de tartok tőle, hogy ez csak átmeneti javulás lenne. Vagy hasznos? Ennek utána fogok járni....:)

70. mogyi (válaszként erre: 69. - Bernuska)
2008. okt. 10. 10:05

Melyik klinikára mész?

Én először vidéken voltam, s ott azt mondták, hogy megműthető vagyok, de nem fogják tudni megcsinálni nullásra a szememt, mert a szaruhártyám túl vékony hozzá, így akár 2-3 dioptria is maradhat. Ekkor én is elkeseredte, hogy ha műtettem, akkor legyen már jó!!!

Ott mondták, hogy Pesten vannak klinikák, ahol jobban meg tudják műteni a szemem, mert más módszereket is alkalmaznak.

Itt Pesten meg megcsinálták, bár benne volt a szórásba, hogy ici-pici diptria marad, de a majdnem vak embernek az már eredmény.

Aztán meg is csinálták, s az eredményről meg már beszámoltam! Jah, és elvileg ugyanazzal a módszerrel műtöttek, nem másikkal!

Szóval: ne add fel! Reménykedj! Drukkolok!

69. Bernuska (válaszként erre: 68. - Mogyi)
2008. okt. 10. 09:29

Nagyon irigyellek ám!

Én márciusban megyek vissza a kontrollra, akkor dől el, hogy műthető-e a szemem, vagy sem. Az idei eredmények alapján nem vállalták a műtétet. :(

68. mogyi
2008. okt. 10. 08:28
Sziasztok! Én is megműtettem a szemem, immár fél éve. Szerdán voltam kontrollon és nagyon megdícsérte a doki a szememet. Hát én nem voltam egyszerű eset, a szemeim nagyon rosszak voltak, -9 körüli mind a kettő. Kontaklencsét viseltem kb 10 évig, nem volt szemüvegem, csak kissebb koromban ( gondolm ezen senki nem csodálkozik.) Szóval megtörtént a PRK műtétem, s most az egyik szemem 100%-os a másik 120%-os. Hihetetlen! A környezetem nem vette ugyebár észre a változást, de nekem nagyon sokat számít! Nyáron simán úszkáltam a strandon nyitott szemmel, ugy hogy láttam is. Ilyen mióta az eszemet tudom nem volt. Szóval nagyon jóóó! Boldog vagyok! Nagyon megérte!
2008. szept. 28. 18:50
Én tartok ezektől a csodaszerektől...van ilyen, hogy a szem elkezd javulni?
66. fb001f1b0b (válaszként erre: 63. - Tutajos11)
2008. szept. 28. 18:46

Szia!! Nagyon örülök,hogy ilyen jól javul!!

Egy közeli ismerősöm szeműveget csináltatott,de köz-

ben valaki ajánlott neki egy dzsuszt,amibe sok az

eaxszantin.Fogyasztotta 3 hónapig,de már nem volt szüksége szemüvegre.Felhötlenül boldog.

65. nom (válaszként erre: 63. - Tutajos11)
2008. szept. 10. 22:18

Szia tudom ajánlani a bogyóka mellé az aloés szemcseppet,nagyon sok jó tapasztalat van vele.Mi is rendszeresen használjuk

a termékeit.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook