Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - A körömvirág

Kategóriák: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

18. Guruljka2013-05-14 00:40
Tájékoztatásul:
A körömvirágnak a szirmaiből készül a kenőcs.
Házilag sima sertészsírral, egyéb adalékok nélkül.

A bolti kenőcsökben nyilván más anyagok vannak, és nem is tartalmaznak annyi hatóanyagot. Adalékokat viszont igen, érdemes megnézni a címkét vásárlás előtt, és a legegyszerűbbet megvenni.

17. zsuzska9592009-07-28 19:54
Én is allergiás vagyok rá. Műtét utáni hegre ajánlotta a sebész: 2 nap után lángvörös volt a vágás, és viszketett, mint a veszedelem. Jó kis vérbőséget okozott. Állítólag hangyasav van a levelében, talán attól. Abbahagytam, néhány nap után rendbe is jött. Azóta kerülöm.

16. Sz.Bella2009-07-28 19:14
Sima patira meg mitesszerre jó, én évekig testápoló és arckrém helyett használtam. Nem tudom, a nagyon gyulladt, gennyes pattanásokra jó-e, végülis egy próbát megér! De nem lesz tőle zsíros a bőröd, gyönyörűen beszívódik!
(válasz Helene12 15. hozzászólására)

15. Helene122009-05-27 15:45
Pattanásra nem jó? Bár, ha zsíros a krém, attól nem lesz még több pattanás a bőrön?

14. tünde67672008-11-06 20:47
Én használom a körömvirág teát iszom mert nyelöcsöfekélyem gyomorfekélyemésrekeszizomsérvem van A szakorvos ajánlotta a figyelmembe természetesen a gyogyszeres kezelést sem mellözöm

13. edri2008-07-29 08:28
Az egész virágot, vagy csak a szirmait?
(válasz H MAYA 7. hozzászólására)

12. Shally2008-07-28 12:11
Az intim területek külső kezelésrése is hatékony, épp tegnap tapasztaltam, strandoltunk, és estére már éreztem hogy ég, csíp...jön a gombafertőzés. Bekenegettem azzal igazi illatmentes, jó zsíros körömvirágkrémmel. Reggelre teljesen elmúlt!
Többet ér mint bármilyen gombaölő krém!

11. Maria522008-05-03 08:22
Aranyerre is kituno gyogyszer,termeszetesen krem formaban elkeszitve.
A borelszinezodest is hatasosan lehet kezelni vele.

10. cleakm2008-01-03 10:19
Azt olvastam valahol, hogy mellápolásra is igen hatásos szer.

9. myly2007-06-16 20:55
Én is pont erre gondoltam!Annyi szir-szarral próbálják szebbé,kenhetőbbé,illatosabbá tenni,nem is sorolom....
Tele vagyok vele egyébként!Amikor fejlődik olyan mint a fiatal saláta,mellesleg a levelét meg is lehet enni,salátában!Aztán pedig csodaszép élénk narancs virágai lesznek!
Amik szintén ehetőek is,de valóban a krémje ami az igazi !
(válasz Antea 8. hozzászólására)

8. Antea2007-06-16 20:30
Biztos, hogy a viragra? Lehet a kiseroanyagok valamelyike valtotta ki az osszetevok kozul.
(válasz pitzburg 3. hozzászólására)

7. H MAYA2007-06-16 20:28
A körömvirág krémet mi is használjuk odahaza.Nagymama receptje szerint készitem el,
-200 gram sertés zsirba
-20-30drb virágot
alacsony lángon megpárolni
nemszabad hogy a zsir felforrósodjon ,
üvegcsében hűtőbe tartani.

6. rencsilany2006-11-03 19:20
Nálunk nagyon sok mindenen segített már.Kislányom pelenka kiütése csak ettől múlt el.Elötte már sok féle kence-ficét felirt a dr néni.
A darázs csipés nem dagad tőle fel,ha rögtön csipés után bekened.Ha a füled begyullad(fülbevalótól),akkor lehúzza a gyulladást.És még nagyon sok mindenre jó:)

5. jrekuska2006-09-28 12:45
Én azt hallottam, hogy sebekre nagyon jó.

4. Rekus2006-09-25 10:33
Nagymamám he előjönnek a viszerei azokat kenegeti vele.

3. pitzburg2006-05-23 11:50
én kis szerencsétlen,meg pont a körömvirágra vagyok allergiás :( eccer,még nem tudtam,és bekentem a pofimat....atyég! hogy milyen voltam akkor? vöröslöttem,meg sebesedtem. szóval erre is igaz,elsőnek egfy kis helyen kell kipróbizni :)

2. dorottya12006-05-23 11:43
Mikor jön a nyár és felélednek a mindenféle bogarak, akkor nekm nagyon sokat segít a körömvirág kenőcs. Nekem házi készítésű van, amit még nagymamám csinált egy pár éve. Ha megcsíp valami kisállatka, és begyullad, akkor nekem nagy segítségemre van. Bekenem és már érzem is a jó hatását. Szúnyogcsípésre is nagyon jó. Próbáljátok ki, megéri.

1. dorottya12006-05-23 11:35
Nagyszüleink által kedvelt és használt gyulladáscsökkentő kenőcsök, melyek kizárólag természetes alapanyagokból állnak. Ilyen például a körömvirág is.