Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan szabaduljak meg egy alkoholistától? fórum

Hogyan szabaduljak meg egy alkoholistától? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2014. ápr. 10. 08:18
Regen kitalaltak mar a valast, a koltozest.
2014. ápr. 10. 07:41
. Rami88tőled kérdezném, ha szabad!
89. bdf78cc352 (válaszként erre: 67. - Arianne113)
2014. ápr. 10. 07:40
Szia jó idő eltelt , szabad tudni mi lett?
88. Érdekes73 (válaszként erre: 87. - Érdekes73)
2012. márc. 16. 20:28
Túl sok embernél láttam ezt a hibát.
2012. márc. 16. 20:26
Na mindegy máshogy látjuk. Csak sajnos a tapasztalat és megérzés hogy pofára esés lesz a vége.Tudom milyen ha nem lép vki idejébe tovább... Utána már bánhatja .Mert megtöri és kicsinálja az olyan helyzet ami nem normális és amin nem tud változtatni.
2012. márc. 16. 20:23

Helyette nyeli a békát. Az a baj ez a jókislányság

a pszichoszomatikus betegségek melegágya. Szerintem manipulálja a párja...

85. Arianne113 (válaszként erre: 84. - Érdekes73)
2012. márc. 16. 10:34

A rálátás nem elég! Ezt át kell élni, különben csak kívülállóként tudsz majd véleményt mondani, és hidd el nekem, hogy az semmit nem ér.

Amit te továbblépésnek nevezel, az gyávaságnak és feladásnak minősül.

Szerintem Rami nem érzi úgy, hogy rábeszéltem volna valami hülyeségre, mert én csak azt szerettem volna vele megértetni, hogy ha nem akarja a párját elveszteni ( és nem akarja! ) akkor próbálkozzon meg leülni és normálisan megbeszélni a dolgot vele, és sikerült! Szereti azt a fiút, és írta is sokszor, akkor miért bántsa? Azt is írta, hogyha az apja szóba kerül akkor mindíg veszekedés a vége, hogyha hallgatott volna rád, és választás elé állítja, meg tovább veszekedik vele akkor biztos hogy elveszti. Szerintem senkinek nem lett volna jó ez így.

84. Érdekes73 (válaszként erre: 79. - Arianne113)
2012. márc. 15. 23:00
Nem értünk egyet...Sajna nekem is van tapasztalatom meg rálátásom a témára.Nem menekülés a továbblépés csak egészséges önvédelem. Senki se látja magát olyannak mint a külvilág...Egyértelmű hogy Ramira se akarja úgy látni a helyzetét ahogy van. Sajnálom mert csalódni fog.Eleve hajlamos az önfeláldozásra te meg még rá is beszélted. Egyértelmű hogy szelíd típus a ledorongolásodat is simán tűrte stb...A végén meg is köszönte...
83. Rami88 (válaszként erre: 82. - Arianne113)
2012. márc. 15. 13:15
Köszönöm még egyszer a segítséged, és mindenki segítségét! Néha nálam sem árt, ha valaki tényleg felnyitja a szemem, és elgondolkodok magamon is.. remélem nem lesz a továbbiakban ebből nagyobb probléma.. majd kiderül, hogy amit most sikerült megbeszélni, mennyire fog működni..
82. Arianne113 (válaszként erre: 81. - Rami88)
2012. márc. 15. 10:12

Nagyon örülök neki, de most tényleg valóságos boldogsággal tölt el, hogy tudtam segíteni neked! :)

Hidd el néha ha keményebb is vagyok a kelleténél általában mindíg a jó szándékom vezérel, csak vannak akik nem értékelik, vagy nem veszik észre.


Nagyon jó hogy tudtatok beszélni erről, hidd el az első lépések a legfontosabbak, őszinte szívből kívánom hogy megtudjátok oldani ezt a dolgot és boldogok legyetek! :)

81. Rami88
2012. márc. 15. 00:59

Bocsi, hogy ilyen későn, csak most tudok géphez ülni, és ilyen kényes témáról beszélni, amikor párom már alszik..


Köszönöm mindenki hozzászólását, természetesen mindenki véleményét figyelembe veszem, jól esik, hogy egyik oldalról teljesen megértenek, másik oldalról pedig sikerült elérni, hogy megértsem a párom gondolkodását és érzelmeit, és saját hibáimat is ezáltal felismerjem.. tehát mindegyik hozzászólás építő jellegű, csak jelen helyzetben tényleg az a cél, hogy megmentsem ezt a kapcsolatot, és nem az, hogy az egyszerű megoldást választva megfutamodjak, és elhagyjam a párom emiatt..


Délután leültünk beszélgetni erről, megmondtam neki, hogy nem veszekedni akarok, csak ez a dolog engem tényleg nagyon zavar, és ha tetszik, ha nem, meg kell beszélnünk ezt a problémát. Végül arra jutottunk, hogy miután elmagyaráztam neki, hogy ha kicsit is szereti az apját, akkor ne adjon neki pénzt, mert azzal csak a sírját ássa, talán megértette, legalábbis megígérte nekem, hogy megpróbál erős maradni, és ilyenkor nem megsajnálni, de én is értsem meg, hogy azzal is elveszíti, ha nem ad neki, mert akkor amellett, hogy fájó dolgokat vág a fejéhez (pl "ezért neveltelek, hogy ne segíts a rászoruló apádon" meg "ha majd már meghalok, bánhatod, hogy szenvedni hagytad az apádat, és nem segítettél neki pár forinttal, de akkor ne sajnálj majd.." meg azt is szokta, hogy "nem számíthatok én már senkire, még a saját fiamra se"), szóval érzelmileg zsarolja, másrészt meg elvonul felháborodva, és egy hétig életjelet se ad magáról, párom meg ugye aggódik, de direkt húzza még ezzel is..

Azt találtuk ki végül, hogy párom elkéri tőle a nyugdíját, és akkor majd ő osztja be neki.. a kedves após erről még nem tud, nem tudom, mit fog hozzá szólni, majd megpróbáljuk egy józanabb pillanatában erre rábírni..

2012. márc. 14. 22:27

Az a helyzet, hogy mi akármit is írunk, a döntés sosem rajtunk áll. Könnyen írunk akármit, de szerintem építőbb jellege van egy olyan hozzászólásnak, vagy hozzászólónak aki érti, vagy átélte ezt a dolgot.

Aki tényleg tudja, hogy miről beszél. Én sajnos tudom. És akárminek tarthatsz, de nem tartom helyesnek azt, hogyha a párját választás elé állítja, veszekszik vele az apja miatt, mert annak bizony egyrészt semmi értelme nincs, másrészt könnyen pápá lehet a vége. Ezt szerintem senki nem szeretné. Viszont alább írtam és meg is beszéltük hogy konkrétan őt mi zavarja, és hogy erre milyen megoldást lehet találni. Én szívből kívánom neki, hogy sikerüljön értelmes felnőtt módon megbeszélni ezt a dolgot, és hogy a párja meghallgatja, és megérti őt, mert én megértem őt is, hogy rossz ez így neki, persze hogy megértem. Teljesen.

79. Arianne113 (válaszként erre: 78. - Érdekes73)
2012. márc. 14. 22:19

Azzal gondolod hogy segítek neki hogy még buzdítom is hogy:

ó igen kívánd csak a halálát, mert az milyen jó.. meg állítsd csak a párodat még nehezebb helyzetbe mert ha kényszerből el is fordul az apjától, attól jobb nem lesz senkinek... max ha véletlen meghal az a szerencsétlen még majd te leszel a hibás.. szerinted ezek jó dolgok? erre kellene buzdítanom?


Talán úgy gondolod hogy kicsináltak, de én tudom, hogy amilyen dolgokat megéltem, sokkal sokkal erősebb ember vagyok mint te azt valaha is gondolnád!

2012. márc. 14. 21:49
Ezzel nem segítesz Raminak. Max már más nem jön a fórumra...
77. Érdekes73 (válaszként erre: 60. - Arianne113)
2012. márc. 14. 21:47
Hát látom téged is rendesen kicsináltak...
2012. márc. 14. 21:47
Különben manipulál csak te benne vagy a dologba és nem látod kívülről.Kicsinál ez a dolog lépj tovább.
75. Érdekes73 (válaszként erre: 61. - Rami88)
2012. márc. 14. 21:43
Rondán fog hangzani de ha tényleg szeretne nem hozna ilyen megalázó helyzetbe.Mióta vagy vele ? Belegondoltál mi lesz mondjuk 10 év múlva ?
2012. márc. 14. 10:20
jólvan, sok sok sikert kívánok.
73. Rami88 (válaszként erre: 72. - Arianne113)
2012. márc. 14. 10:04
Félek attól, ha erről beszélek vele, akkor hogyan fogja lereagálni a dolgot.. valószínű támadásnak fogja venni, hogy már megint nem hagyom békén az apját.. annyira szeretem őt, és nem akarom, hogy tönkremenjen, ha kell, a saját apjától védem meg.. majd este beszámolok róla, hogy a beszélgetés során mire jutottunk.. nem lesz könnyű menet, úgy érzem..
72. Arianne113 (válaszként erre: 71. - Rami88)
2012. márc. 14. 09:58
Látod ez a baj. Nekem is időbe telt mire megtanultam nemet mondani, rossz volt, de tudatosítani kell, hogy azzal hogy pénzt ad gyakorlatilag a koporsó szögeket segíti az apjának beverni. Durva tudom, de úgyis tudjátok mire költi a pénzt.
71. Rami88 (válaszként erre: 69. - Arianne113)
2012. márc. 14. 09:56
Valahol azért én is megértelek, meg kezdem már páromat is megérteni, a lelkiismerettel olykor nehéz elszámolni.. megpróbálom megbeszélni vele higgadtan a dolgot, aztán majd a továbbiak alakulnak maguktól.. nagyon elfogult az apjával szemben, nem tudom, hogy képes lesz-e ellenállni majd a könyörgésének.. túl jószívű, és könnyen beadja a derekát.. :(
2012. márc. 14. 09:53
Még az eszembe jutott, hogy a párodnak meg kell tanulnia nemet mondani. Jön kérni, meg kell mondani hogy nincs, és kész. Ha nem akar elmenni akkor ne menjen egyszer úgyis megunja az ücsörgést, és elindul.
2012. márc. 14. 09:47

Hidd el azért én megértelek, mert mi lesz akkor ha gyerekeitek lesznek?


De megértem a párod, ismeretlenül is. Igazad van, nem kellene adnia pénzt. Nem szabadna túlságosan foglalkoznia az apjával, mert felnőtt ember ( ó hányszor mondták ezt nekem ) vigyázzon magára.


Ez mind szép elmélet, csak aztán ezzel az a baj, hogy az ember lelkiismerete mindíg közbeszól. mindíg arra gondoltam hogy mi lesz az apámmal ha én nem segítek nem kísérem el, ha véletlen meghal, soha nem tudnék magamnak megbocsájtani még akkor sem ha tudom hogy nem az én hibám.


Ez egy ördögi kör. Én már csak tudom. Kiszabadulni teljesen nem fogtok tudni, de egy határvonalat meg kell húzni, egy olyan határvonalat, ami minkettőtöknek jó. Írtad hogy segítitek kajával. Ez bőven legyen elég. A többit igenis oldja meg egyedül. Nyugdíja van, akkor ne igya el, másképp szembenéz a következményekkel. Ha jön kuncsorogni akkor meg el kell játszani hogy nem vagytok otthon. Bár borzasztó amikor egy alkesz kuncsorog, én tudom, mert pont a héten volt itt nálunk egy, és nem lehetett lerázni. De ugyanakkor nagyon sajnáltam mert előtörtek az emlékeim.

68. Rami88 (válaszként erre: 65. - Arianne113)
2012. márc. 14. 09:40
Valószínű, a párom is úgy gondolkozik, ahogy Te.. csak annyira utálom ezt az egész helyzetet, hogy látom azt az embert tönkremenni egy zsarnok miatt, akit szeretek.. valószínű ezért gyűlölöm ennyire az apját..
67. Arianne113 (válaszként erre: 66. - Rami88)
2012. márc. 14. 09:38

Én nem. Nemtudnék így élni. Lehet azért, mert apámra hasonlítok. Ő sem hagyta a csávában sosem azt akit szeretett, saját magát a saját boldogságát áldozta értem.


Rég el kellett volna válniuk a szüleimnek, de apám nem hagyta el anyámat, csak azért hogy a család ne szakadjon szét, hogy ne érezzem magam rosszul, se én, se a bátyám.


Én is utálhatnám a bátyámat is, mert lelépett amikor a szüleink ittak, de mégsem utálom. lehet hogy nekem is ezt kellett volna tennem, de túlságosan is szeretem az édesapámat, és ahogy ő sem hagyott magamra soha, én sem hagynám őt magára.


Te kívülről szerintem nem érted a párod miért teszi ezt, miért ad neki. Én értem. Azért, mert végtelenül sajnálja az apját, talán túlságosan jószívű is lehet, és valószínűleg bűntudata lenne ha otthagyná az apját és hátat fordítana neki.

Én is így éreznék. Ebben nincs új, max annyi hogy te nem tolerálod és valahol jogosan az apját.

66. Rami88 (válaszként erre: 63. - Arianne113)
2012. márc. 14. 09:31
Te nem ismered az apját, nem látod hogy milyen, nem neked kell elviselned.. ne egy jó embert képzelj el.. semmi pozitív nincs benne, amiért méltó lenne bárki segítségére.. nem véletlen, hogy a páromon kívül mindenki elfordult már tőle.. tönkretette már mindenki életét, aki a környezetében élt.. a párom soha semmit nem kapott tőle, mindig csak ő szorult segítségre, az egész élete abból állt, hogy élősködött másokon.. a fiától sajnált mindent.. egy önző, egoista ember, aki azt képzeli, hogy mindenki érte él és dolgozik.. az nem összetartás, ha páromnak van szüksége valamire, akkor az apja elfordul tőle, inkább elvedeli a pénzt, minthogy kölcsön adjon neki, de közben elvárja, hogy párom meg segítsen neki.. ez kissé egyoldalú segítség, itt nem egymáson segítenek a családtagok, hanem egy elvárja, hogy mindenki kizárólag őt támogassa.. és fordított helyzetben igen, tudnék úgy élni, hogy nincs egy kolonc a nyakamban..
2012. márc. 14. 09:28

Tudom, hogy borzasztóan elfogultnak tartasz. De aki ezt nem élte át, az soha nem fogja megérteni, hogy miről is szól. Én ott voltam, mindkettő szülőmmel, amikor ittak. Láttam őket nap mint nap ahogy leépülnek, és főként édesapámért aggódtam mert ő mindíg meg is szökött otthonról piáért.

Egyszer hazafelé tartottam mikor a barátaim kérték szálljak be a kocsiba. Út közben nyugtatgattak, de ahogy megláttam hogy hova visznek majdnem megállt a szívem. Az édesapám feküdt a földön, és hirtelen nem is tudtam él e még. Összeestem mellette, és abbana pillanatban soha nem bocsájtottam meg magamnak hogy nem kísértem el. Az édesapám! Az az ember aki felnevelt! És hidd el nekem, amikor ivott többször meg is lopott nagy összegekkel, de tudtam hogy ilyenkor nem ő vezérel hanem az alkohol, nem önmaga. Anyám rendszeresen verte apámat, sokszor véresre. És én ezt kiskoromtól kezdve végignéztem. Gyűlölhetném őket, főként anyukámat mert olyan sokszor bántott, de nem tudnám utálni őket. A szüleim. Nincs belőlük több, és akármilyenek is akkor is az édesanyám és az édesapám. Apámat majdnem el is vesztettem. Annyira ivott, hogy a végén már az orvosok is megmondták hogy nincs tovább.

Jut eszembe. Egyszer a kórházban egy orvos azt mondta nekem hogy addig üssem az apámat amíg él... hogy tudott valaki ilyet mondani hogyan merte? Én akkor ott simán nekiugrottam volna a dokinak ha párom nem fog meg. Akármilyen az apám akkor is az édesapám és SENKINEK NEM TŰRÖM EL hogy becsmérelni merje, vagy ilyet merészeljen mondani, még most is képentörölném, ha látnám azt az orvost! Szóval Rami, hidd el nekem ez borzalmasan nehéz a párodnak, egy kicsit próbáld meg őt megérteni, én teljesen megértem. Azért, mert ebben nőttem fel, de nem panaszkodok felnőttem, és sokkal jobban becsülök mindent mint előtte.

2012. márc. 14. 09:18
ja ne érts félre, megértem hogy bosszant, csak azt nem fogadom el és nem értem meg hogy miért akarsz minden áron megszabadulni a párod apjától! Gondolod hogy boldogan élne veled, és nem érdekelné a tulajdon édesapja sorsa? Ne adjon pénzt neki ezt megértem ! De megszabadulni minden áron? Hogyan kérhetsz olyat, hogy mondja el az apját minden rohadéknak? Én ezt nem tudom felfogni és nem is fogom soha!
63. Arianne113 (válaszként erre: 62. - Rami88)
2012. márc. 14. 09:15

írtam már, hogy az én szüleim amikor ittak ugyanúgy kihasználtak, és könyörögtek mint a párod apja. Ez az alkoholizmussal jár.

Ezért írtam hogy semmit nem tudtok az alkeszokról. Soha nem fogja belátni hogy orvos kell neki, ugyanúgy mint aki a pszichiátriára szorul, nem látja be, mert tudja, hogy lehet hogy belepusztulna az elvonási tünetekbe. Ez nem olyan egyszerű, mint ahogyan te azt gondolod, nem működik csak úgy hogy jólvan most bevonulok.. a legtöbb kezelésnek nevezett sz.ron ( már nem egyet megjártam! ) agyonnyugtatózzák az illetőt és csókolom. ennyi a terápia... kényszeríteni nem tudod. És még mindíg nem fogod fel, hogy nem fogod tudni megutáltatni a pároddal a saját apját, és mélyen el is ítélem hogy ilyet akarsz tenni. Azért kicsit gondolkozz már visszafelé is. Te az ő helyében mit tennél? Lelépnél aztán élnéd a kis életed, miközben tudod hogy az apád akárhol meghalhat? jól esne? tudnál így élni? Kötve hiszem!

Talán csak én gondolom így, hogy a szüleink a szüleink. Talán régimódi vagyok, mert úgy tartom hogy legalább egy családban ha már ebben a f.s életben máshol nem, segítsünk egymáson. De könnyebb belerúgni valakibe, aztán röhögve otthagyni.

62. Rami88 (válaszként erre: 60. - Arianne113)
2012. márc. 14. 08:58
Sajnos ez az ember már minden szeretetet és tiszteletet kiölt belőlem az önző viselkedésével.. lehet, hogy a Te szüleid alkoholisták, de kétlem, hogy így kihasználtak volna, és manipuláltak volna.. és nem az az undorító, hogy alkoholista, hanem az, ahogy kizsarolja a pénzt a fiától és ahogy viselkedik vele szemben.. nem zavarna még ez sem, ha elismerné, hogy beteg, és elfogadná a segítséget (nem pénzt), de esze ágában nincs változtatni a dolgokon.. tudod mindennek van egy határa, és egy idő után elszakad a cérna, mégha az valakinek a szülője, akkor is..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook