Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A közel 1, 5 éves fiamnak görbe a lába. Aggódnom kellene? fórum

A közel 1, 5 éves fiamnak görbe a lába. Aggódnom kellene? (tudásbázis kérdés)


11. 67c816cf2e (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. márc. 13. 16:04

Ezért van az ortopédia!

Milyen körzeti orvosod van, hogy ő neki nem tűnik fel?

Minél hamarabb kérj beutalót!

2012. márc. 13. 14:09

minél hamarabb viszed, annál jobb


A háziorvosokra pedig többségében nem szabad hallgatni, ahogy előttem is írták. Ők mindenhez csak egy picit konyítanak, vagyis semmihez sem igazán (mert csak általános orvosok), náluk sajnos berögzött mondat mozgásfejlődéssel kapcsolatban, hogy "ráér még az a gyerek, nyugodjon meg anyuka".


Ha már az anyában is felmerül, hogy esetleg gond lehet, nekik kutya kötelességük lenne szakemberhez küldeni, nem pedig továbbra is nyugtatni, hogy nincs itt baj. Persze előfordul, hogy tényleg nincs gond, de jobb erről idejében megbizonyosodni, egy ellenőrző vizsgálat sosem árt! :)

9. 328aadd89f (válaszként erre: 6. - Orsibigyu)
2012. márc. 13. 12:17

Nem, egyáltalán nem késő. Az én fiam lassan 16 hónapos és csak most mondta a házi orvos, hogy vigyük.

A barátnőm is elvitte a fiát, aki akkor már majdnem 2 éves volt és kb. 1 év alatt teljesen orvosolta a betét a problémát.:)

Ne aggódj, inkább keress egy szakorvost!:)

2012. márc. 13. 11:23
ugyanennyi idősen ugyanezzel voltunk mi is az ortopédián. azt mondták menjek vissza ha 4-5-6 éves korása nem növi ki. egyébként szerintem orvosa válogatja. azóta eltelt kb 8-10 hónap. sokat javult magától is
7. Kangaroo Island (válaszként erre: 6. - Orsibigyu)
2012. márc. 13. 11:18
sosem késő, a háziorvosok meg mind hülyék (tisztelet a kivételnek), engem is nyugtattak, ha hallgatok rájuk most talán mozgássérült lenne a gyerekem...
6. orsibigyu (válaszként erre: 3. - 328aadd89f)
2012. márc. 13. 11:16
Mennyi idősen kellene elvinnem: Még nem késő?
2012. márc. 13. 11:16

Sokminden okozhatja, ortopéd orvos kell hozzá.


Öcsémnek is ennyi idősen kb olyan o lába volt, hogy a labda átfért volna a térdei között mikor "vigyázzba állt".


Azóta 20 éves és lúdtalpas, de más baja nem lett és az o lábakat is kinőtte.

2012. márc. 13. 11:15
Kisfiam 6 hónapos volt mikor felállt, és 9 hónaposan magától megtette az első lépéseit. Már akkor látszott, hogy görbe a lába, azaz O alakú. Anyósom mind nyugtatott, hogy férjemnek is ilyen volt, majd kinövi. Azóta is várom, bár lehet jobb a helyzet, de szerintem még mindig elég karikás. Néha gondolom, hogy lehet nem ártana ortopédorvoshoz vini. A háziorvos is nyugtatgat.
3. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. márc. 13. 11:14

Nem, csak el kellene vinni ortopéd szakorvoshoz, aki felír neki egy betétet, amivel ki lehet "ékelni" a kis lábait és az majd rendbe hozza.

Mi ugyanebben a cipőben járunk.

2012. márc. 13. 11:14
vidd el ortopéd orvoshoz, majd ő megmondja, abból baj nem lehet
2012. márc. 13. 11:12
A közel 1, 5 éves fiamnak görbe a lába. Aggódnom kellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook