Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a tejcsi mellé hozzátáplálsz tápszerrel, attól minden etetésnél mellre teszed a picúrt? fórum

Ha a tejcsi mellé hozzátáplálsz tápszerrel, attól minden etetésnél mellre teszed a picúrt? (tudásbázis kérdés)


16. Ezti (válaszként erre: 15. - M_Marcsa)
2007. dec. 27. 20:20
Köszi, a tv nézésben van valami tényleg. Rlgen mindig tv-t néztem szipi közben amikor még volt tejem:)
15. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - Ezti)
2007. dec. 27. 15:57

[link] anyatejet nem valamilyen étrendváltozással lehet szaporítani, hanem gyakori szoptatással és a lelki béke megteremtésével. Az erős szorongás ugyanis gátolja annak a hormonnak a termelődését, ami a tej kiürüléséért felelős. Hiába termelődik elég tej, ha csak egy része tud kiürülni. A legtöbb nõ a szoptatás első perceiben érzi, hogy a melle hirtelen megkeményedik, és egy bizsergés szerű (ritkán enyhén fájdalmas) érzés fut át rajta. Ez az oxitocin nevű hormonnak köszönhető. Ilyenkor a mellben lévő simaizmok összehúzódnak, és a baba szájába préselik a tejet. Ha ez a reflex gyenge, vagy elmarad, a gyermek nem jut elég tejhez, és a tejtermelés is csökkenni kezd. Ha ez az oka a kevés tejnek (kérdezze meg az anyukát, érez-e valami ilyesmit, amit leírtam, vagy látja-e a babán, hogy a mellretétel utáni percekben ritmusosan nyelni kezd), akkor lazításra, sok kedvességre van szükség. A szoptatás előtti meleg fürdő, a szoptatás alatt a hát masszírozása, de a figyelem elterelése is segít. Ha szoptatás alatt az anya nem folyamatosan a gondjaival van elfoglalva, nem attól reszket, hogy eleget szopik-e a baba, nagyobb esélye van arra, hogy rendbe jöjjenek a dolgok. Szoptatás alatt beszélgessen, nézzen tévét, olvasson egy jó könyvet, lényeg az, hogy ne szűküljenek be a gondolatai a problémára. És szoptasson, amilyen gyakran a baba kéri.


Sződy Judit

14. Ezti (válaszként erre: 12. - M_Marcsa)
2007. dec. 27. 10:16
De hát nincs benne tej, mindek rekjam rá fél óra múlva? Megint csak sír:( Amúgy az van, hogy a kisfiam alszik este 7-től reggel 7--ig és éjszaka jó sok tej lesz, a reggeli 2 evés megvan, de napközben ha etetem mellből csak sír. Most azt csinálom, hogy hagyom nappal is gyűlni és így a vacsi megint megvan.
13. Mocori
2007. dec. 26. 20:59
Nálam is ez volt, és először mellre raktam, utána tápszert kapott. Próbáltam én is gyakran szoptatni, de sírt, rossz kedvű lett az enyém is. A védőnő is mondta, hogy látszik, éhes. Ezért kellett tápszert adnom.
12. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - Ezti)
2007. dec. 26. 20:27

Milyen gyakran szopott?

Ha nem fogadja el az üveget, szoptasd újra, pl. fél óra múlva.

11. Ezti (válaszként erre: 10. - M_Marcsa)
2007. dec. 26. 20:20
De ráteszem a cicire, 1 hónapig ezt csináltam, minden nap csak raktam állandóan mellre, ő ordított szegény mert éhes volt de nem jött a tej, ezen úgy felzaklatta magát, hogy már cici után nem fogadta el az üveget.
10. M_Marcsa (válaszként erre: 9. - Ezti)
2007. dec. 26. 20:12

Nem jól csinálod.

Ha gyakrabban szoptatsz, több tejed lesz. Attól termelődik, hogy szopja. És miközben szopja. Így, ha csak reggel-este szoptatsz, még kevesebb lesz.

A tej utolsó szoptatás után megy el 40 napra, közben bármikor visszafordítható a folyamat a szoptatással.

Szoptass nagyon gyakran, félóránként is. Menni fog, csak akarjad.

9. Ezti (válaszként erre: 8. - M_Marcsa)
2007. dec. 26. 19:46
Mindenkinek köszönöm a segítséget, csak az a baj, hogy már több mint 1 hónapja kezdett elmenni a tejem, de hetekig húztam, hogy bizony én nem adok tápszert, az eredménye egy nyűgös, zaklatott gyerek lett az én mosolygós, kedves kisfiamból. Elkezdtem a tápot adni neki kb. 1 hónapja, de ettől függetlenül cicivel kezdtünk mindig és csak ha már nagyon sírt, mert nem volt benne tej, adtam neki oda a tápot. Mellette megy a napi 3 liter ásványvíz, laktoherb, homeopátiás urtica bogyók és alkoholmentes sör. De mégsem. Most kezdtem pár napja beállítani, hogy reggel meg este kap csak cicit, megt úgy van idő termelődni és akkor van elég legalább reggel-este. Sajnos ez van...
8. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - Ezti)
2007. dec. 23. 09:41

Sztem, szoptassad gyakrabban. Félóránként akár, így visszahozható a tej. És ne adj tápszert.

Korai a hozzátáplálás, inkább próbáld nagyon gyakran szoptatni. Nehéz lesz az elején, de ha beáll a kereslet-kínálat, nem lesz gond. Nem fog a babád éhenhalni.:)

Sok türelem kell hozzá, és menni fog. Ez a nehezebb út, nehezebb mint a hozzátáplálás, de megéri.

7. Donyta (válaszként erre: 5. - Ezti)
2007. dec. 23. 09:36
Ha elkeseredsz, vagy idegeskedsz e miatt akkor az is befolyásolja a tejtermelésed, és a kicsi is megérzi, hogy nincs rendben valami! Legyél nyugodtabb és próbálkozz tovább, ha volt tejed, annak oka van, hogy lecsökkent. Gondold át mi lehetett abaj, és akkor ha tudod állj vissza a nyugodtabb etetésekhez. Ne izgulj, és ne zavarjon semmi amíg a szptatással foglalkozol, mert minden kihathat sajnos erre! Bizzál bene, hogy sikerűlni fog, és tedd többször mindkét mellre, ez is növellheti a mennyiséget... Türelem.
2007. dec. 23. 08:21

Ne add fel, és mindenképpen cicivel kezdjed az etetést. Nálam is pont ez volt, cici után nem akarta elfogadni a tápszert. Elegem lett, és táppal kezdtem....Azóta is bánom! Megéri a pár nap kinlódást, és még veszve sincs semmi, visszaállhat a tejmennyiség is. Lehet, hogy csak egy nagyobb mennyiség kell neki. Próbálj kicsit többet pihenni, és teával, sok folyadékkal serkenteni a tejképződést. Ha meg nagyon éhes, előbb-utóbb elfogadja tejcsi után is a tápot.

Kitartást! Remélem, visszatér a kellő mennyiség! :)

5. Ezti (válaszként erre: 4. - Donyta)
2007. dec. 22. 20:34

Köszi minden segítséget először is:)

Szóval teázni nem teázik, reggel csak tejet eszik, mindkettőből és az elég neki. nem tudom mi történt, rengeteg tejem volt, kb. 1 hónapja kezdődött, hogy elkezdett kevesebb lenni, először csak estére volt kevesebb, utána már délre is és így tovább...

Szóval Nukos cumiból eszik és ha van kedve eszik rendesen, de általában fél óraa mire belediktálok 120-150 milit. ( most 4 hónapos)

Gondoltam már, hogy elkezdem a hozzátáplálásat, ha ennyire nem megy, mert minden evég kínlódás. Elég szomorú vagyok. A tej miatt is és hogy mást nem nagyon enne amiatt it:(

2007. dec. 22. 20:04
Tehát akkor alig van egy picike tejed? Mindkét mellre tétel után sem elég neki? "Sajnos" a picik a mellet jobban szeretnék az íze és a mama közelsége miatt megkapni. Ha valóban sajna nem megy akkor fejjél le mamatejet, és jól kend be a cumit. Az sem mindegy ám a babáknak milyen a cucli amit kap. A teát miből kapja? Hasonló tejescumit kell neki beiktatni. Azt javaslom, hogy ne kelljen egyikőtöknek sem szenvedni az etetéssel eleinte egy kicsit nagyobb jukú cumival etesd, és akkor érzi a kaja ízét. Talán akkor ha éhes mindenképpen elfogadja, mert pár korty után már nem lesz fura neki az új íz!!!
3. Ezti (válaszként erre: 2. - Donyta)
2007. dec. 22. 19:46
Csak az a baj, hogyha tejcsivel kezdek, felzaklatja magát rajta, hogy máris kifogyott:(( Sír és nem fogadja el a cumit. Mondjuk azt amúgysem... Tudtok valami technikát, hogy megegye a tápot üvegből?
2007. dec. 22. 19:42
Amíg lehet esély egy pici mamatejre is akkor mindenképpen előbb mellere kell tenni, és csak ezután a pótláshoz nyúlni!!!
1. Ezti
2007. dec. 22. 19:39
Ha a tejcsi mellé hozzátáplálsz tápszerrel, attól minden etetésnél mellre teszed a picúrt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook