Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mosódióból sampon készítése és használata, ismeri valaki? fórum

Mosódióból sampon készítése és használata, ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


28. Böbusz (válaszként erre: 27. - Fanny44)
2012. máj. 7. 09:29

Akkor összességében csak jó, nem??!

Még azóta sem próbáltam... :S

2012. máj. 4. 10:29
Sziasztok. Na, kipróbáltam ezt a samponszappant. Hát elég semleges véleményem van vele kapcsolatban, mert a hajam ugyanúgy zsíros tőle mint eddig (reméltem, hogy ez végre használni fog a nagyon zsíros hajamra), viszont jól letisztít mindent és legalább nem egy kiló vegyszert kenek a hajamra. Arra ott van a hajfesték :P
26. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 25. - Böbusz)
2012. ápr. 25. 18:50

Igen mindent nagyon alaposan kell leöblíteni,még a hajbalzsamot is makulátlanul,mert van aki ....ó egy picit hagyok rajta,hagy ápoljon.

Azért nem jó,mert a balzsamok valójában olajokban gazdag samponok,ugyanúgy tartalmaznak habzásfokozót,különben nem lehetne csak úgy leöblíteni.

A mentolos samponok is ilyesmi hatással bírnak mint amiről írtál.Biztos jó dolgok lehetnek.

Privibe megírod a nevét :)?

Talán kombinálható a kettő,mert azért a haj sem véletlenül zsírosodik,valamilyen szinten szüksége van olajos ápolásra.Annyira lovagoltak régen a témán,hogy csak hetente 1x szabad hajat mosni.

25. Böbusz (válaszként erre: 24. - 8b7e22b4a7)
2012. ápr. 25. 17:16

hüledezem...

beszerzek egy-két dolgot ezekhez és én is ráállok erre!!!

Nekem hajgyógyász mondta, hogy a hajunknál is ugyanolyan a bőr, mint az arcunkon. Tisztítani kell. És pl. sokszor a hajfesték, hajbalzsam, hajpakolás eltömíti a pórusokat és félévente, évente meg kell tisztítani a fejbőrt... adott rá cuccost... KOMOLYAN mintha lélegzett volna a fejbőröm!!! 100% gyógynövényes cucc, úgyhogy nem károsított.

Egy löttyel hajmosás előtt be kellett kenni... az fellazította a letapadt réteget... speckó sampon rá 2 rétegben... majd HA KELL akkor olajesszencia a hajhullásos részekhez.

Jah, szóval ettől félnék ennyi olajos cucc használatánál, hogy esetleg hamar eltömődnének a pórusok... de csak nem...

KIPRÓBÁLOM!!!!!!!!! :D


KÖSZI AZ INFOKAT!!!

24. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 23. - Böbusz)
2012. ápr. 25. 17:08

Igen, de tudod mi a furcsa!!

Majd próbáld ki!!!!

Nem tudom mi a véleményed a Kallos hajpakolásokról(de lehet ez Dove,vagy bármilyen is),a fodrászom dolgozik ezekkel.Első osztályú fodrász,nem tudom hova Isteníteni a munkáját.

van Latte és sok féle tégelyes pakolás....ha az olívát nem samponnal, hanem jó kis adag hajpakolással mosod ki 2xegymás után, makulátlanabbul szedi ki mint a sampon és pluszba ápol is,nem roncsol úgy mint a sampon.

Sokáig nem is használtam sampont, de most valami miatt rácsábultam a kislányoméra.Az olívát éjszakára összekeverheted ricinussal(gyógyszertárban lehet venni),extrább ápolás a hajnak.És a fodrászom mondta,hogy a haj olyan mint a bőr,ha megég....újra regenerálja magát.Nekem a szőkítés jól megrendezte 1 hónapja,de már megint olyan mint a selyem.

2012. ápr. 25. 16:14
de az olívaolajat nem nehéz kimosni a hajból??!
22. Böbusz (válaszként erre: 20. - 8b7e22b4a7)
2012. ápr. 25. 16:14
aztamindenit...
21. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 19. - Böbusz)
2012. ápr. 25. 16:08
És persze előtte meg is mosdok :D.Elég hülyén hangzott ez így natúr :).
20. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 19. - Böbusz)
2012. ápr. 25. 16:06

Igen sima extra szűz olívaolajat.

Van amikor hajmosás után éjszakára teszem fel,zuhanyzó sapiban és reggel mosom ki.

De a lenmag zselé is jó,reggel beszárításkor egy kevés.Nagyon jól lehet frizurát formázni vele és szép fényes a végeredmény.

Az arcomat is olívával szoktam áttörölni, vattakorong segítségével.Több piszkot tud kiszedni, majd friss törölközővel szárazra törlöm az arcom.

19. Böbusz (válaszként erre: 18. - 8b7e22b4a7)
2012. ápr. 25. 15:42

Sima olívaolajat??? Nekem Pexxys van... az is jó lehet?

Imádom ezeket a házi praktikákat... :)

2012. ápr. 25. 15:39

Arra vigyázz,hogy ne menjen a szemedbe, mert rettentően mar,az enyém be is dagadt.

Nem habzik olyan nagyon.

Én is rengeteg dolgon végig mentem már,hogy olyan dolgokat használjak amiben biztos vagyok,hogy természetes.

Szappan,sampon,hajbalzsam készítés után, odáig jutottam,hogy elég!Nem érdekel tovább a sok butaság.Egy házilag készített biosampontól hullani kezdett a hajam.Pedig biztos recept alapján készítettem.A mosódiótól seprű lett.

Most már csak Johnsons baby sampont használok.Előtte pedig olíva olajat teszek fel 40percre,pakolás ként.

2012. ápr. 24. 10:45
Majd írj, hogy milyen!!! :D
16. Fanny44 (válaszként erre: 2. - Eperlevél)
2012. ápr. 24. 09:05
Épp nadlertől rendeltem samponszappant a hétvégén :))) kíváncsi vagyok, talán ma vagy holnap fog megérkezni.
2012. ápr. 24. 06:17
én használom :)
2012. márc. 14. 11:49
Tyűha... :)
2012. márc. 13. 16:56

Egy elég makacs bőrproblémám van. Hol jobb, hol rosszabb. Aki a szappan habosítót használja ajánlotta, hogy tegyek egy próbát, és adott egy marék diót. Ő kézmosónak használja, azóta nem száraz a keze a téli hidegben sem. Kifőztem. Egy kis fazékba tettem, annyi vizet engedtem rá, hogy jól ellepje, és azt kb. 40 percig főztem. Jó tömény lett. Utána papíron átszűrtem. Mivel konzerválva nincs, én jobbnak láttam, ha hűtőbe teszem. Nem rég álltam neki a kísérletnek, úgyhogy eredményről se pozitívan, se negatívan nem tudok beszámolni.

Én amúgy mosdókrémet használtam az arcomra.

2012. márc. 13. 12:34

És Te magad készíted el a mosódiólevet?

Mosódióhéjat főzöl? Vagy langyos vízbe áztatod??

2012. márc. 13. 12:33

Úgy írták, hogy pár milis flakonba keveset beletöltünk (minél kevesebb annál hamarabb, jobban felhabzik), és felrázzuk.

És Te az arcod miért mosod vele??

Szárítja a pattanásokat? Vagy... ?

10. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2012. márc. 13. 12:02
Bár egy ismerősömnek van folyékony szappan pumpája, ami habosít, azzal tényleg habos ugyanaz.
9. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Böbusz)
2012. márc. 13. 12:01
Én az arcom mosom azzal, attól nem habzik fel.
8. Böbusz (válaszként erre: 6. - Bd55e3f068)
2012. márc. 13. 11:26
Állítólag semmit, csak fel kell rázni és habzani fog.
2012. márc. 13. 11:24
Nem is hallottam még erről. Mosódióval mostam viszont már és az nekem bevált.
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Böbusz)
2012. márc. 13. 11:23
Nem tudom, hogy mit tesznek hozzá, de a mosódió főzete magában nem habzik.
2012. márc. 13. 10:45
Hát, akkor rákukkantok erre a nadlerre. :) Köszönöm a tanácsot! :)
2012. márc. 13. 10:42

Mosódióból nem készítettem még sampont. :) Csak mosni szoktam vele.


Nadler nem mosódiósat készít. Nagyon jók a termékei, én régóta azokkal mosok hajat.


Én őszintén szólva, még nem is találkoztam mosódiós samponnal. :)

2012. márc. 13. 10:37

Nah! :) Mosódiós samponszappan? Vagy ... csak samponszappan? :)

És Te használtál már ilyet? Mármint mosódióból sampont...

2012. márc. 13. 10:36
Hagyd ki a sampont, és csak a mosódióssal moss. De ajánlom neked meskán a nadler nevű eladót, rendkívül jó samponszappanjai vannak.
2012. márc. 13. 10:32

Netböngészés közben akadtam erre a "csodasamponra".

Ismeri valaki?

Korpás, seborrheás hajra ajánlják.

Most rendeltem egy zacskóval...

Állítólag habzó lötyit lehet belőle készíteni (mint sampon).

Szerintetek előtte mossam meg egy akármilyen samponnal a hajam és csak utána ezzel a mosódió samponnal? Vagy hagyjam ki az akármilyen sampont?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook