Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanácsot várok fórum

Tanácsot várok (beszélgetős fórum)

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2012. máj. 14. 15:12

Nem szabad megijedni.

Alap tájékoztatást, a beadványokhoz segítséget a bírósági panasznapon kapsz ingyen. Hetente egyszer szokott lenni mindenütt. A Családsegítőnek van ingyenes jogi szolgáltatása, kérdezz rá.

De én azt mondom, hogy ez csak fenyegetőzés a szolgáltató részéről. Nem valószínű, hogy vesztesnek látszó pert kezdjenek, ugyanis elég nagy lenne a költségük. (A vitatott összeg 10 vagy 20 százaléka, és előre fizetendő, ha jól tudom.)Ha kétséges a per kimenetele, nem kockáztatnak meg ennyit.

2012. márc. 13. 11:36

Ez a 390 ezer ft 1 havi kötbér, napi 13 ezer ft-. 55 ezer volt az óra a csere. Aztán mivel részletfizetést ajánlottak fel mivel nem tudták volna kifizetni szüleim, arra még hozzá csaptak 50 ezer ft kamatos kamatnak. Tehát számoljuk majdnem 500 ezer ft-nél járunk.

A "legviccesebb" hogy ők maguk megállapították hogy az eltört gázóránkon nem lehet kijelenteni egyértelmüen, hogy loptuk volna a gázt. Ami így van hisz egy bojlerre és főzésre használunk gázt, fával fütünk, nincs mire nagyon fogyasztásunk.

Így várva a fogyasztóvédelem válaszára elkezdték törleszteni szüleim közben a bírságot, majd mikor megérkezett a válasz az állt benne hogy jogtalan a követelésük és amit addig befizettek szüleim vissza kell hogy utalják nekik. Megtörtént, és utána jött a levél,hogy bíróságra viszik a fogyasztóvédelem határozatát.Most meg polgári per elé nézünk..

9. Lencsy (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2012. márc. 13. 11:18
Ameddig húzzák addig nő a kamat ..hát ezért húzzák :)
8. RockyRoad (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2012. márc. 13. 11:14
Hat szerintem addig fogjak huzni, amig csak lehet, marmint jogilag.
7. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Lencsy)
2012. márc. 13. 10:46
Nagyon reménykedünk benne, már tavaly óta húzodik ez az egész, és nem értem ha már 2x is nekünk adtak igazat akkor meddig húzzák még? Hihetetlen!
2012. márc. 13. 10:37
Minden önkormányzatnál van ingyenesen tanácsot adó jogász vagy ügyvéd , szerintem keresd fel ,mert ő jártasabb a dologban ,mint mi itt :)Én úgy gondolom, hogy ha a bíróság és a fogyasztóvédelem nektek adott igazat akkor a polgári peren is így lesz .
2012. márc. 13. 09:34
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, utána fogunk járni!
2012. márc. 13. 08:34
családsegítőben lehet,hogy tudnak ajánlani ingyen jogászt
3. gne2
2012. márc. 13. 08:13
2012. márc. 13. 08:02

jogiforum.hu

ott kérdezd meg

2012. márc. 13. 07:53

Mit lehet tenni vagy hova lehet fordulni segítségért ha a fogyasztóvédelem és a bíróság is a mi javunkra döntött az E.O.N gázszólgáltatóval szemben, miszerint jogtalanul követelnek rajtunk 390 000 ft kötbért. Ennek ellenére az E.o.n nem nyugszik bele és most polgári perre viszi az ügyet.

Szüleim jelenleg nem állnak anyagilag úgy hogy ügyvédet tudjanak fogadni, mindketten rokkantnyugdíjasok.Nem tudjuk mitévők legyenek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook