Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kispesten a Bokréta és Csillagfény Bölcsikről milyen tapasztalataitok vannak? fórum

Kispesten a Bokréta és Csillagfény Bölcsikről milyen tapasztalataitok vannak? (beszélgetős fórum)


6. Wéber Ferencné (válaszként erre: 5. - Zsófikám)
2012. márc. 20. 06:40
Miközben megértem a problémádat a bölcsöde választást illetően, tanácsom ne aggodalmaskodj!Teljes mértékben egyet értek koszorucska hozzászólásával.Az Általad kérdezett bölcsöde /Eötvös u/ dolgozója voltam 19évig.Mai körülményekről nem tudok nyilatkozni érdemben.Sok sikert,
2012. márc. 13. 22:26

Köszönöm szépen! :-)

Csak jövő év szeptemberében lesz aktuális a dolog (ha nem jön közben kistesó :-), de azt a tanácsot kaptam, hogy érdemes már most jelentkezni. Remélem, nem lesz majd nagy gond a bölcsis-ovis beszokással...

2012. márc. 13. 03:31

Mi mindkettőbe jártunk és nem volt különösebb gondunk. Mindkét helyen volt olyan gondozónő akit imádtunk és akit nem kedveltünk túlzottan, de a bölcsődevezetés itt is, ott is rendben volt és nyilván azon sok múlik, hogy a vezető milyen. Persze ez már 5 éve volt, már nem is lakunk a kerületben, nem tudom, most mi a helyzet.

Szerintem leginkább a gondozónőn múlik, hogy a gyerekkel mennyire találják meg a közös hangot. Egyiküknek ez a jó, másikuknak meg az.

3. tixtina (válaszként erre: 2. - 928ab7b41e)
2012. márc. 12. 23:02

Igen,nálunk is ez volt:(

Igaz,mi nem a Bokrétába jártunk,hanem az Eszterlánc nevűbe.A fiam ordított,már a csengőre frászt kapott-,pedig nagyon kedvesek voltak a gondozónők.

Aztán fél évig nem vittük,majd két és fél évesen ment-és akkor már úgy-ahogy elviselte.

A lányomat felvették Wekerlére a Hubába-óriási szerencsénk volt.Nagyon családias hangulatú,igaz nem magánbölcsőde,de felér vele,állítom.

Soha nem sírt a gyerek,már az első naptól kezdve beszokott-volt,hogy haza sem akart jönni.

Ennyit számít a környezet,a légkör:)

2. 928ab7b41e (válaszként erre: 1. - Zsófikám)
2012. márc. 12. 22:41
A kislányom a Bokréta bölcsiben kezdte közösségi életét. Az első hét tűrhető volt számára, amíg rövid ideig kellett ott lenni, és én is ott voltam. De a komolyabb beszoktatási idő alatt egyre nehezebben viselte a bölcsit. Nagyon sírt minden reggel, a gondozónők úgy húzták be az ajtón, én be se léphettem, mondván, majd megszokja a gyerek. Délután mindig sírva találtam a bölcsiben. Szeptembertől december közepéig kínoztuk szegénykét. Mivel januártól dolgozni kellett mennem, ezért úgy döntöttem, hogy a december hátralevő részét máshol próbáljuk meg eltölteni. Magánbölcsibe vittem, ahol csodálatos módon 1-2 nap alatt beszokott, remekül érezte magát, soha nem sírt. KÉsőbb, amikor úgy igényelte, bemehettem a szobába is vele néhány percre, amíg akklimatizálódott. Utána minden baj nélkül ott maradt, és mehettem nyugodtan dolgozni. :) Szóval nekünk nagyon nem vált be az állami bölcsi, a sokgyerekes csoporttal, és a konzervatív gondozónőkkel.
2012. márc. 12. 22:03

Kispesten a Bokréta (Berzsenyi utca) és Csillagfény (Eötvös utca) Bölcsikről milyen tapasztalataitok vannak?


Kicsit tanácstalan vagyok, melyik helyre jelentkezzünk inkább a kisfiammal.


Köszönöm szépen a hozzászólásokat előre is! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook