Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a menete annak, hogy gyermekorvost váltsak? fórum

Mi a menete annak, hogy gyermekorvost váltsak? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 7. 07:18
Mi költözés miatt kényszerülünk orvost váltani, egyébként nem tenném.. A kisfiam beteg lett , és most muszáj a suli miatt igazolást kérnem..Ha most váltunk, de már igazolást is szeretnék kérni, akkor lehet, hogy még nem fog tudni adni, csak, ha már átkérték a papírokat?
16. evamaria0803 (válaszként erre: 9. - Bucika06)
2012. márc. 13. 08:09
Na, akkor a másik véglet a miénk: tök lázas gyerek, azt sem mondja mi baja van, csütörtökön azt mondja hétfőn vigyük oviba. Semmi gyógyszer, max köhögésre akármi, de azt meg kapunk a gyógyszertárban. 3,5 év alatt egyetlen egyszer komoly gyógyszert nem kapott, a legutóbb influenzás volt, először abszolút semmi gyógyszer, majd szintén olyanok, amik recept nélkül bármikor kaphatók. Nem vagyok híve annak, hogy minden áron antibiotikummal kezelni, de ez a másik véglet! Az arany középútra lenne szükség, és arra, hogy partnerként kezelje a szülőt, és elmondja, miért lázas a gyerek.
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Clau26)
2012. márc. 13. 05:44

gyerek taj kártyája miért a dokinál van?

nála csak a kartonja van...nem?

14. Clau26
2012. márc. 12. 20:17
Én 2hét alatt a 3.gyerekorvosnál kötöttek ki..és ez se jó..inkább fizetek h megvizsgálja a megbízható dr bácsi..Itt általában úgy rendel a gyerekorvos,h 12-14.00ig ami már alapba kiakaszt.Nos odavittem 11.45re a kislányomat a dr nénihez..13.15kor még a rendelést se kezdte meg..én erre bekopogtam mondtam neki,h kérném a gyerek taj kártyáját..kérdezte miért..elmondtam neki h 1,5órája itt ülök a tüdőgyulladásos gyerekkel és még csak a rendelést se kezdte el,ezért viszem másik orvoshoz..kimentem és bekopogtam a másik dokihoz..akihez át is irattam..nálam igy ment az orvos választás..
13. 7823df1f23 (válaszként erre: 3. - Bucika06)
2012. márc. 12. 19:55
igen..így van:)
12. 65298a0518 (válaszként erre: 8. - Bucika06)
2012. márc. 12. 19:13
Írd be gugliba "jó gyerekorvos kecskeméten" én beírtam és vannak kifejezetten erre a kérdésre irányuló fórumok, vagy indíts egyet itt, hátha jelentkeznek.
2012. márc. 12. 19:08

Nincs menete.

egyszerűen átmész a másik dokihoz,jelzed hozzá szeretnél járni és ő átkéri a kartont.

2012. márc. 12. 18:57

2 hónapos volt a kisfiam mikor váltottunk gyerekorvost. A régihez nem is mentünk többet, az új doki beszélt vele és elkérte az anyagot. De voltak érdekes dolgok.... eltünt a kartonunk, újra kellett mindent írni. Micsoda véletlen?

Amúgy tényleg a szülőket érdemes kérdezni a környéken.

9. Bucika06 (válaszként erre: 7. - Evamaria0803)
2012. márc. 12. 18:35
Ettől csak jobb lehet.3 gyerkőcöm van,2 fiú és 1 lány.A nagyobb fiam 6 hetesen került kórházba bronchitissel.A kisebb 6 hónaposan.Mindkét fiúnál a tünetek észlelésekor elvittem hozzá őket,semmi vész-antibiotikum a válasz.2 nap múlva intenzí osztály 1 hétig majd még 2 hét osztályos kezelés.Ez volt a kezdet.Most hetente viszem őket mert 3 napos kúra után visszaengedi oviba ahonnan mondanom se kell 3 nap múlva megint leléünk 1 -2 hétre.Tonna szám írja az antibiotikumokat és egyéb gyógyszereket,a kicsin mondhatni szinte kísérletezik,mert ez se vált be akkor legyen az és ha az se akkor amaz.Ezt igy nem lehet még nagyobb gyereknél sem pláne nem egy 20 hónapossal.Kicsi még,totál kikészül az antibiotikumoktó és egyebektől.Ma 12 recepttel jöttem haza tőle és besokalltam. Viszem az ügyeletre.Ott legutóbb is a háziorvosunk által fölirt 6 gyógyszer helyett kapott napi fél kúpot és rendbe jött tőle.Minek tömjem tele mindennel ha nem muszáj?
2012. márc. 12. 18:26
Köszönöm mindenkinek az információt.Esetleg nem tudtok megbízható,jó gyermekorvost ajánlani Kecskeméten?Sok dokit hallottam már de nem szeretném havonta váltogatni ezért olyat keresnék aki tuti.A mostanival már kicsit tele van a hócipőm.
2012. márc. 12. 18:25
3,5 év alatt a harmadik gyermekorvost "nyűjük", de közel nem érzem végleges döntésnek. Jól ki kell kérdezni kisgyermekes szülőket, hogy kivel vannak leginkább megelégedve! Egyébként a váltás tényleg nagyon egyszerű, csak hogy érdemes-e, az utólag derül ki mindig!
6. dff946eb50 (válaszként erre: 1. - Bucika06)
2012. márc. 12. 18:24
Bemész oda, ahova ezután járni szeretnél, aláírod, hogy ők átkérhessék a korábbi papírokat és ennyi.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Bucika06)
2012. márc. 12. 18:23

Elmész az új orvoshoz, ha vállal, akkor ő átkéri a régitől az anyagodat.

A régi dokihoz nem is kell menned.

4. 65298a0518 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. márc. 12. 18:22
Elmész a választott (új) orvoshoz, megkérdezed, elvállalná -e a gyerkőcöt. Ő elkéri a régi dokid nevét, címét, a többit ő intézi, nekem eddig mindig így volt.
3. Bucika06 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. márc. 12. 18:20
Akkor csak megyek egy másik orvoshoz és ha fogad nekem a régihez már nem is kell többet mennem.Ez nagyszerű.Köszönöm.
2012. márc. 12. 18:18
A kiválasztott-leendő gyermekorvost megkérdezni, hogy fogad-e. Ha igent mond, akkor a jelenlegitől elkérni az anyagot, vagy pedig hivatalosan kérni, hogy küldjék át... Az internet világában ez ma már nem probléma. Néhány perc.
2012. márc. 12. 18:15
Mi a menete annak, hogy gyermekorvost váltsak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook