Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Folyton sír a kiskutya fórum

Folyton sír a kiskutya (beszélgetős fórum)


28. vacsa (válaszként erre: 26. - Talmi39)
2014. szept. 6. 10:13

Milyen fajta? Hány éves?

Más változás a viselkedésében?

2014. szept. 6. 10:08
nem értem, miért kell az állatot kint tartani.
2014. szept. 6. 10:06
Sziasztok! Éjjelente, folyton sír a kutyánk, és nem tudom mit kezdjünk vele. Amikor kimegyünk, odamegyünk hozzá mert az udvaron lakik, akkor elhallgat, de kis idő múlva újra kezdi a sírást.:( A kutyánk ( Szultán) már nem kölyök kutya, sőt öreg kutya megszokta, hogy az udvaron, a kertben él nem tudom mi lehet az oka, hogy éjszakákon át sír.:( Tudna valaki segíteni??? Köszönöm!!
25. Lencsy (válaszként erre: 22. - Anitav)
2012. márc. 13. 13:22
Vannak kinti és benti kutyák ..egyikkel sincs semmi baj :)Megértem, hogy egy ekkora kutyát nem tudsz elképzelni a lakásba ..mint ahogy egy pici szoba kutya meg nem való kertbe .
24. Giovannina (válaszként erre: 23. - Anitav)
2012. márc. 13. 13:17

A mienk egy hónapig lakott az étkezőben, mert február elején hoztuk el és kint nagyon hideg volt. De ahogy jobb idő lett, kiraktam, és két nap alatt kiszokott.

Nem vagy szívtelen, ha nem engeded be, most már nem fázik kint.

23. anitav
2012. márc. 13. 13:08
Nem szeretném,hogy beszokjon, nagy kutya lesz. Ha most beengedem, akkor utána ki kell szoktatnom. Az is trauma neki nem?
22. anitav
2012. márc. 13. 13:08

Azért még sírdogál, nem 100%-os a dolog.

Minden ismerősünk azt mondja, hogy szívtelenek vagyunk, hogy nem engedjük be. Nekünk, mikor még anyuékkal laktam mindig volt kutyánk, de sosem engedtük be, nehéz elképzelnem, hogy bent legyen a házban a kutya. Ahova engedni tudnánk az az étkező-konyha. Nem tudok elképzelni a konyhában kutyát. Tényleg szívtelenek vagyunk? Nem tudja megszokni a helyét kint?

21. Lencsy (válaszként erre: 17. - Anitav)
2012. márc. 13. 12:40
Bocs csak most vettem észre, hogy már oldódik is a dolog :)
20. Lencsy
2012. márc. 13. 12:39
Az én kutyusom is sírt jó pár napig folyamatosan , pedig lakásban van és még 3 gyerek is körülvette :) Az állatorvos szerint azért van , mert túlzottan gondoskodó volt a mamája és nagy alomból való így megszokta,hogy a testvérei körülötte vannak . Ami vigasztalhat talán, hogy hamar elfelejtik a mamájukat és a testvéreket így hamarosan abba hagyja :) Ami nálunk bevált ..egy nagyobb plüss állat amihez odabújhat ami a pótmamája lehet egy időre és a helyről ahonnan elhozod ( de ezzel már elkéstél) ..jó ha a gazdi hoz egy rongyot a mama alól , mert a szag megnyugtatja .
19. anitav
2012. márc. 13. 08:33
Egyértelműen a páromat választotta falkavezérnek, követi mint egy árnyék, és nagyon megnyugszik a jelenlétében:)
18. anitav
2012. márc. 13. 08:32
Azért néha még sírdogál mikor bemegyünk, olyankor kimegyek, megnyugtatom, elaltatom és akkor minden rendben :) Holnaptól vasárnapig otthon leszek, úgyhogy indulhat majd a non stop játék :)
17. anitav
2012. márc. 13. 08:29

Tegnap a párom egész nap kint volt vele, és képzeljétek be tudtunk menni a házba úgy, hogy nem sírt. Elkezdte fölfedezni az udvart, játszik a plüss nyuszijával, nagyon édes, ahogy letámadja :)

Este csak egyszer ébredt fel, nyüszített kb 10 percig és visszament a helyére és aludt tovább. Sokkal nyugodtabb, mint volt :)) Remélem a héten teljesen megszokja a helyét. Ma megyünk oltásokra, remélem jól viseli majd. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

2012. márc. 13. 06:08
Ahonnan van akutyi, abból az alomból hozzatok el valamit, egy rongydarabot,szalmát, bármit, amin rajta az alom szaga.Vagy vigyél oda egy rossz pólódat, hagyd ott, hogy vegye át az alom vagy az anyja szagát.Ettől megnyugszik.Nem is értem, hogy az ilyen pici kis állatot hogyan lehet csak úgy kiszakítani a biztonságos, meleg anyai közegből.MINDIG kell, hogy vigye magával a megnyugtató szagokat. És nagyon-nagyon sokat kell szeretgetni, foglalkozni vele!!Meg fogja hálálni.
15. anitav (válaszként erre: 13. - F16feffa10)
2012. márc. 12. 12:59
Lehet, hogy ez a baj. És ilyenkor mi a teendő?
14. f16feffa10 (válaszként erre: 13. - F16feffa10)
2012. márc. 12. 12:31
*elszakítva :)
13. f16feffa10 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2012. márc. 12. 12:30
7 hetesen nagyon picike még,szerintem túl korn lett leszakítva az anyjától és a testvéreitől. Biztos, hogy ez a gond forrása.
12. anitav (válaszként erre: 11. - Havran)
2012. márc. 12. 12:01
:) Neki biztos az lenne a legjobb, de nekünk egy kutyára van kapacitás :)
11. Havran (válaszként erre: 1. - Anitav)
2012. márc. 12. 11:51
Hozzatok neki egy kis barátot:)))))
10. anitav
2012. márc. 12. 11:32
Persze, tudom én hogy hiányzik neki az anyukája meg a tesók. Csak szörnyű hallgatni. Nagyon sajnálom. Csak nagyon rossz, hogy nem tudunk megmozdulni, csak ha alszik, mert egyébként hiába lát minket az ajtón keresztül,akkor is sír. Megpróbálunk minél többet vele lenni, remélem az segít neki megszokni a helyet. Most mondta a párom is, hogy kiment hozzá, próbált labdázni vele,de nem érdekli semmi, csak bújik a lábához.
9. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2012. márc. 12. 11:28

Szegény még csak 7 hetes...

Hiányzik neki az anyja és a tej illata, a testvérei...

2012. márc. 12. 11:08

Köszi a válaszokat!

A helye a teraszon van a nagy üvegajtó előtt. De az sem nyugtatja meg, ha lát minket benn. Amint bemegyünk sír és kaparja az ajtót. Remélem a héten megszokja a helyet, ezen a héten valamelyikünk mindig otthon lesz, de jövő héttől kezd dolgozni a párom is, úgyhogy akkor napközben egyedül lesz.

2012. márc. 12. 10:54
De egyébként még ne ess kétségbe, 2 nap az nem sok, sőt semmi. :) Az én kutyám is sírt akkor még, majd megszokja.
6. Giovannina (válaszként erre: 1. - Anitav)
2012. márc. 12. 10:54
Szia! Teljesen normális, hogy sír. Foglalkozz vele annyit, amennyit csak lehet. Egy idő után rájön, hogy biztonságban van. Kb 1-2 hét alatt megszokja a helyzetet és abbahagyja. A mienk 3 napig sírt. Nappal sokat dajkáltam, de éjszaka nem mentem ki hozzá. Mondjuk nálunk könnyebb volt neki, mert van társasága.
5. fdea9923f4 (válaszként erre: 3. - Anitav)
2012. márc. 12. 10:54
Esetleg az ajtóhoz közel (persze kívülről) csinálni neki egy kis vackot? Ha még nem próbáltátok...
2012. márc. 12. 10:53

Szia!


Kis idő múlva meg fogja szokni az egyedüllétet, de most még nehéz neki. Csak gondolj bele, eddig kis családjával, anyukájával volt éjjel-nappal együtt, és akkor hirtelen egy idegen környezetben egyedül találja magát. Természetes, hogy sír, fél, és társaságra vágyik. Amikor kimentek hozzá, megnyugszik, hogy van mellette valaki, azért kezd játszani egy idő után. Amikor pedig eltűntök, újra megijed az egyedülléttől.


Sajnos ez egy ilyen folyamat, valóban csak sok odafigyeléssel lehet gyorsan átvészelni. Talán megoldás lenne, ha (jobb időben) nyitva hagynátok az ajtót, de valamivel eltorlaszolva, hogy belásson a házba, és lásson Titeket, és gyakran elsétálnátok az ajtó előtt. Vagy ugyanez egy nyitott ablakkal, és hangos beszéddel megspékelve, vagy néha kiszólva neki, hogy hallja, nincs egyedül.


Nekünk volt már néhány kiskutyánk, és az a véleményem, hogy az első néhány napban a sok kényeztetés és odafigyelés nem rontja el a kutyát, 1-2 hét után, ha már megszokta a helyet és a környezetet, le lehet róla szoktatni.


Remélem, tudtam segíteni :)

2012. márc. 12. 10:50
Van egy plüss nyuszija és a háló pólómat is odaadtam neki, de nem használt. Nincs már ötletünk. Azért köszi!
2. fdea9923f4 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2012. márc. 12. 10:42

Szia! Nálunk bevált, hogy mikor ide került a kiskutya, miután már megismert engem, mint gazdáját, bízott bennem, odaadtam neki az egyik ruhámat, ami volt rajtam, és nem sajnáltam. Állatorvos javasolta, az illat miatt, ami megnyugtathatja. Na persze nem zoknit, de mondjuk egy pólót, ami közvetlen rajtad volt.

A másik, ami bejött, hogy adtunk neki egy nagy plüsst, ami nagyobb volt nála (nálunk ez egy régi plüss pingvin volt), és mint anyapótlék, ahhoz bújt. Na, az én kutyámnál ez jött be nagyon, szegény eleinte még szopizni is akarta, annyira az anyjának nézte. :)

2012. márc. 12. 10:39
Tanácsot szeretnék kérni. Két napja került hozzánk egy 7 hetes keverék kutyus.(leginkább németjuhász, labrador és boxer van benne). Az a baj, hogy állandóan sír(nyüszít, vonyít, ugat). Nem csak este, hanem napközben is sír. Nem szeretnénk elkényeztetni, de azt sem szeretnénk, ha úgy érezné nem törődünk vele. Ha kimegyünk hozzá, nem érdekli semmi, sem a játékok, sem az udvar felfedezése, csak az hogy mellettünk legyen. Aztán eltelik kis idő, és elkezd játszani a pokrócával, falevelekkel, nem foglalkozik velünk, de ha bemegyünk a házba, akkor abban a pillanatban, amikor becsukjuk az ajtót elkezdi a sírást és nem akar megnyugodni. Nem tudjuk, mit csináljunk, nem tudunk folyton kint lenni vele, és ha dolgozi fogunk mindketten ugyanazon a napon, akkor egyedül lesz nap közben is. De nem tudjuk mi lesz vele, mert most még egy órát sem bír egyedül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook