Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek a második babája is császárral született/születik beszélgessünk! fórum

Akiknek a második babája is császárral született/születik beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2
52. mgagi (válaszként erre: 51. - Csibe7606)
2012. márc. 16. 12:45
Miért altattak?
2012. márc. 15. 21:01
mind három gyermekem császárral született és altattak,4 órát voltam a szülöszobán még utána és amint lehettett fel keltem,nem volt egyszerü,de nem volt gond
2012. márc. 13. 11:30
jaj es a remeges en akkor kaptam amikor kihoztak a mutobol. Amikor atvittek az intenzivre es felraktak egy agyra annyira kezdet hulamzani a testem hogy azt hittem leesek. Aztan a nenike a branurbe adot valamit es 2 perc utan elmult
2012. márc. 13. 11:28
sziasztok nekem is volt tavaly marciusba egy surgossegi csaszarom en gerincbe kaptam erzestelenitot es el is altatak csak az volt a helyzet hogy en mutet kozbe felebredtem. En nem tudtam foglalkozni a fajdalomal csak orankent konyorogtem az intenziven hogy vigyenek a fiamhoz mert meg volt mondva hogy ha elve is szuletik ne fuzunk remenyeket 2 naposan meg is halt. Egyszer vittek le hozza 12 ora utan de aztan ahogy tudtam megszoktem egy szintel lenebb volt kellet lepcsozek de nem erdekelt hogy faj csak az hogy bar meg egyszer lathasam. Annyira nem ereztem hogy faj a mutet hogy a fajdalomtol elajultam mennet kozbe. Most ismet terhes vagyok en is es ha minden rendbe lesz es megmarad akkor 19 honap lesz a ket csaszar kozott. Neha mikor belegondolok en is felek a kovetkezo csaszartol de remenykedek hogy most meg azert nem fogok tudni a fajdalomal torodni mert lesz kisbabam akirol gondoskodjak. Mar tobb forumon is olvastam hogy soknak a masodik csaszar nem is fajt annyira mint az elso. remelem ez igy van es mindenkit nyugtat akinek mar tobbszori csaszarja lesz
48. bneandi (válaszként erre: 47. - Vvicus)
2012. márc. 13. 09:08

Remegés nekem is volt mindkettőnél.Az érzéstelenitő beadása után éreztem(mikor lefektettek,hogy nem kapok levegőt(húúú az nagyon rossz volt).Ha jól tudom az epit kisebb adagokban adják,egy kanülön keresztül és lassabban hat,a spinálist egy adagban adják be,gyorsan hat.Császároknál spinálist alkalmaznak.Szerintem akkor van epi,ha a vajúdás szakaszában már alkalmazták és valamiért sos császár kell.A spinálist mélyebre szúrják.

Remélem nem ijesztettem meg senkit:)

47. vvicus (válaszként erre: 45. - Bneandi)
2012. márc. 12. 13:54

Különben mi a pontos különbség a spinális és epidurális között? Még nem sikerült rájöjjek, mint ahogy arra sem, én melyiket is kaptam. Állítólag ez a remegés dolog az érzéstelenítés kimenése után is alkati kérdés, van, akinél kijön, van, akinél nem. No nekem nem hiányzott, nem mintha panasznak írnám. :-)


Viszont most, hogy írod, nekem is volt olyasmi, hogy "nem kaptam levegőt", vagyis inkább olyan, hogy amikor elbóbiskoltam, arra ébredtem, hogy nem veszek levegőt és szorít a mellkasom, elég ijesztő volt, de azt mondták, normális, egy mellékhatás. Csak hát így meg nem mertem elaludni, mert mindig arra tértem magamhoz, hogy nem lélegzem.

46. vvicus (válaszként erre: 44. - Mgagi)
2012. márc. 12. 13:51
Nálam is úgy volt, hogy adtak fájdalomcsillapítót, mivel a Lányom a PIC-re került,a császáros őrző meg a szülészeten volt, nekem ott helyem nem volt, le kellett költözzek a a nőgyógyászatra, egy szinttel lejjebb. És a nővérke mondta, hogy a mászkáláshoz, cuccok hordásához inkább vegyek be egy fájdalomcsillapítót, így hallgattam rá, de egyszer sem éreztem szükségét a fájdalomcsillapításnak. Aztán adtak tartalékba, ha kéne, de nem kellett.
2012. márc. 12. 09:17
A kisfiam 2009. áprilisában született,a kislányom pedig 2011. augusztus.Mindkettő tervezett császárral.A kisfiamat nagy súlyra becsülték,ezért gondolta a doki a császárt(+2007-ben volt egy méhenkivűli terh.amivel vágtak,mint a császárosokat,tehát én tudtam már akkor milyen ez).Szerdai napon kellett befeküdnöm,pénteken lett volna a műtét,de szerda este elfolyt a magzatvíz:)Másnap délután kelhettem fel.,3-4 körül.A mostaninál reggel 9-kor született és másnap hajnali 5-kor álhattam talpra.Nekem túl sok különbség nem volt,mindkettőnél spinálisom volt,a mostaninál nem kaptam levegőt az nagyon c.r volt:(és fájt a tarkom egy kicsit.Rólam senki nem mondta meg a korházban,hogy császárral szültem,na jó nem futottam sprintet a babákig:)Gyorsan helyre jöttem mindkettőnél,talán a méhenkivűli rosszabb volt:(Anyukám a 1hetes 2 napos sebemre azt mondta,olyan mintha nem is most császároztak volna.Varratszedésem nem volt.
44. mgagi
2012. márc. 12. 09:05
Mikor Verát szültem miután kiment az érzéstelenítő kérdezte a nővérke hogy kérek e fájdalomcsillapítót és mondtam hogy nem. Erre ő nézett rám nagy szemekkel. Máténál is nemet mondtam, de ettől függetlenül a nővérke adott + kaptam még anti-D-t mivel mindkét gyerkőc + én -.
43. suzanne7 (válaszként erre: 42. - Vvicus)
2012. márc. 12. 08:58

Ezzel én is így vagyok,hogy mindegy hogy végződik a lényeg,hogy a baba és a mama jól legyenek:)!


Örülök,hogy Neked is hasznos a fórum,persze mindenkinek más a fájdalom küszöbe,de azért mégis felmérhetjük a helyzetet a hozzászólásokból:).

42. vvicus (válaszként erre: 41. - Suzanne7)
2012. márc. 12. 08:53

Hála Istennek nem! Most pedig egész szépen haladunk, már a 32. hétben vagyok. :-) Az meg, hogy császár lesz-e újra vagy sem, nem tud érdekelni, csak egészségesek legyünk.


Jó, hogy kiírtad ezt a fórumot, engem is pont ma kezdett el komolyan foglalkoztatni, többedik császárnál mire számíthatunk. Bár, gondolom, ez is olyan, hogy mindenki máshogy él meg mindent. A körülmények sem ugyanazok. Talán azért sem viselt meg annyira a császár, mert nem volt nagy a baba, nem tágult ki maximálisan a méhem. Ezt nem tudhatom.

41. suzanne7 (válaszként erre: 40. - Vvicus)
2012. márc. 12. 08:46
:(még szerencse,hogy nem lett nagy baj!!!
40. vvicus (válaszként erre: 35. - Suzanne7)
2012. márc. 12. 08:43
Amúgy nekem is faros volt a Lányom, igaz, koraszülés is lett toxémia miatt, de azt mondják, nem is fordult volna meg, mert kevés volt a magzatvíz. Mondjuk a víz meg a toxémia miatt volt kevés, ördögi kör... :-S
2012. márc. 12. 08:42
Irtam amoda)
38. Böbe071 (válaszként erre: 36. - Vvicus)
2012. márc. 12. 08:42
hallod vicus nekem is ez a harmadik a legszebb!!
37. vvicus (válaszként erre: 35. - Suzanne7)
2012. márc. 12. 08:42
Nem tudom, hogy epidurálist-e vagy spinálist. De nem altattak. Viszont nekem nem volt utána sem remegés, sem fejfájás, sem hányinger, semmi, csak az irtó nagy fáradtság. Még fájdalmam sem volt, csak égett a seb egyik fele. Mármint az érzéstelenítés kimenése után nem volt fájdalmam.
36. vvicus (válaszként erre: 26. - Kismenydörge)
2012. márc. 12. 08:41
Nekem olyan gyönyörű a hegem az első után, nagyon kell figyelni, hogy látni lehessen, bízom benne, hogy most is lesz ilyen szép. :-)
35. suzanne7 (válaszként erre: 33. - Vvicus)
2012. márc. 12. 08:40
Téged altattak vagy epidurálist kaptál?
34. mgagi (válaszként erre: 32. - Suzanne7)
2012. márc. 12. 08:38
Hát nem. Mindenki engem nézett. Szívesebben mászkáltam volna a nélkül.
33. vvicus (válaszként erre: 15. - Suzanne7)
2012. márc. 12. 08:38
Nekem az volt nagyon rossz, hogy rémesen bedugult az orrom és nem bírtam kifújni... :-S Engem elég sokáig hagytak feküdni, mert hajnali 1kor járt volna le a 10 óra fekvés, aztán valahogy hajnali 4 körül állítottak fel, de nem volt semmi gond. Már alig vártam, hogy felkeltsenek.
32. suzanne7 (válaszként erre: 23. - Mgagi)
2012. márc. 12. 08:37
szegény:(,akkor nem lehetett valami kellemes:(
31. suzanne7 (válaszként erre: 25. - Vakri)
2012. márc. 12. 08:36
Mondjuk ez igaz,hogy nem túl kellemes altatás után egyből iszonyatos fájdalomra ébredni,de nekem a férjem nem engedi,hogy epidurált kérjek,mert az egyik ismerősünknek háromszor szúrtak mire eltalálták és érezte mikor elvágták,ráadásul azóta problémák vannak a gerincével :(...
2012. márc. 12. 08:36
nekem 2008 ban volt az első császár, és most február 5 én a második..nekem az első rosszabb volt,talán mert előtte töb mint 12 órát vajúdtam..fájt a hátam a sok fekvéstől...most h vékony volt a hegem,bementem 3 perces fájásokkal,1 óra se volt, s kivették a lányom..sokkal könnyebben viseltem,mint az elsőt,nem rázott a hideg most, hamar megkaptam az érzéstelenítőt...a sebem valamivel tovább fájt,mint az elsőnél, de csak azért,mert kaptam vérzés miatt ilyen tasakot,s annak a helye fájt,nem is a császár miatti vágás..
29. vvicus
2012. márc. 12. 08:35
Sziasztok! Nekem 17 hónapja és 1 napja volt az első császárom, akkor született meg Hanga. Most május 7-re van programozva a fiammal, Zentével a császár, de a dokibácsink azt mondta, ha megindul magától és a nagykönyv szerint halad a szülés, nem császároz. Túlzottan nem élem bele magam, ehhez szerencse kellene, az meg vagy lesz vagy nem. Engem pedig az előző császár sem vágott sem lelkileg, sem fizikailag a földhöz, tehát lesz ahogy lesz. :-)
28. mgagi (válaszként erre: 25. - Vakri)
2012. márc. 12. 08:33
akkor ezek szerint altatás után rosszabb.
27. suzanne7 (válaszként erre: 22. - Vakri)
2012. márc. 12. 08:32
Nálunk az Apuka maximum 5 percre jöhetett be miután bevittek a szobába,de arra se nagyon emlékszem mivel akkor ébredezhettem,és a babák sincsenek velünk csak szopi időre.
2012. márc. 12. 08:32
Sziasztok! Nekem 2,5 év eltéréssel születtek a lánykáim, mindkettőnél nagyon paráztam. Az elsőnél az ismeretlentől, a másodiknál pedig, mert tudtam mi vár rám. Szerencsére a másodiknál hamarabb ment a gyógyulás és még a hegem is szebb lett. Mindkét esetben péntektől keddig voltunk kórházban és kiszedett varrattal engedtek haza.
25. vakri (válaszként erre: 19. - Suzanne7)
2012. márc. 12. 08:31
Nem mert akkor még órákig hatott a fájdalomcsillapító. De altatás után ébredés arra a brutál fájdalomra... Sose felejtem el. Jött a nővér és hozott egy algopyrint. :-D Mondtam neki ezt dugja fel magának és hozzon valami erősebbet. Hozott is. Utána elnézést kértem tőle, de komolyan nem voltam észnél a fájdalomtól. Azt mondta semmi baj :-)
2012. márc. 12. 08:28
A mütöben car volt.. hányinger roszul lét és naon fájt legalul...
23. mgagi (válaszként erre: 21. - Suzanne7)
2012. márc. 12. 08:28
Mert nekem a császár közben derült, kihogy összenövéseim vannak és a hólyagomat is meg kellett műteni. Ezért hogy ne terheljék a hólyagomat egy darabig katéterrel mászkáltam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook