Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen angol könyveket tudnátok ajánlani amiből egyedül is megtanulhatok angolul? fórum

Milyen angol könyveket tudnátok ajánlani amiből egyedül is megtanulhatok angolul? (tudásbázis kérdés)

2012. márc. 14. 09:27
Michael Vince könyvei, és az english grammar in use
10. ce850abb2c (válaszként erre: 7. - SzánI.)
2012. márc. 12. 17:01
Igen most németből sikerült,angolra csok most kezdek készülni.
2012. márc. 12. 16:59
köszi a válaszokat!
2012. márc. 12. 14:14

A nyelvtanra mindenképpen (felsőfokú vizsgához is) Rimaszombati Károly Angol nyelvtan 222 pontban című könyvet ajánlom. Teljesen érthetően minden le van írva, összeszedetten.


A "magnó" hallgatásra pedig:

Villám angol Relaxa

és az Effortless English-t, ez jobban tetszik. A felépítése: van egy alap szöveg, amit felolvas angolul. Aztán az idegen szavakat angolul megmagyarázza, majd arról az alap szövegről beszélget veled. Én fülhallgatóval szoktam hallgatni, és teljesen olyan, mintha hozzám beszélne, megvárja amíg válaszolok, és ő is válaszol. Szerintem teljesen élethű.

És minden le is van írva szövegesen, hogyha közben esetleg olvasni akarod. Ez a "hírtelen válaszolókészséget" is jól gyakoroltatja.


Van itt egy olyan tudásbázis kérdés, hogy angolul szeretnék olvasni, mit ajánlanátok, oda írtam az alábbit:


Nagyon sok olvasnivalót és hallgatnivalót találsz az englishtips.org oldalon. Ha regisztrálsz, és átváltod a nyelvet angolra, akkor bal oldalon van olyan, hogy audiobook. Vagy pedig ha könnyített olvasmányt szeretnél hanganyaggal, akkor a keresőben (extended search) beírod hogy oxford bookworms, és az audiobook-ra kattintasz, akkor a könyv+mp3 együtt használható.


Mostanában meséket szoktam hallgatni, nem is olyan könnyű a szövege. Story teller az újságnak a címe, és 6-7 mese van mp3+leírással.

Itt szoktam megnézni: [link]

A keresőbe írd be, hogy story teller.


JÓ KERESGETÉST, SOK HASZNOS DOLOG VAN A NETEN. :D

7. SzánI. (válaszként erre: 2. - Bocika 18)
2012. márc. 12. 14:03

Lehet hogy németből sikerült neki, de szeretné az angolt is jól megtanulni.


Miért kell egyből ilyet írni??????

6. Fisica (válaszként erre: 2. - Bocika 18)
2012. márc. 12. 13:08
lehet, hogy nem angolból:)
2012. márc. 12. 07:52
Grammar in use
4. helenhadsell (válaszként erre: 2. - Bocika 18)
2012. márc. 12. 07:36
LOL :-)
3. Syksy (válaszként erre: 2. - Bocika 18)
2012. márc. 12. 07:34
:D
2012. márc. 12. 07:17
Ne haragudj már, de állítólag sikerült a felsőfokú angol nyelvvizsgád ( a beírásaid között szerepel).Most akkor mi van?
2012. márc. 12. 06:54
Milyen angol könyveket tudnátok ajánlani amiből egyedül is megtanulhatok angolul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook