Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meg tudná mondani valaki, hogy kell csinálni a fondánt? fórum

Meg tudná mondani valaki, hogy kell csinálni a fondánt? (tudásbázis kérdés)


17. d@nu (válaszként erre: 16. - 533bb4d1fe)
2008. jan. 19. 11:28

Köszi!


Tejszín: naná! :D Ide vele! Vagyis van egy másik topik, azt hiszem, oda jobban beillene, mint a fondantosba. :)

[link]

2008. jan. 19. 10:56
Attól függ,hogy az oldalát is be akarod-e vonni,ha igen,akkor 3-4re,ha csak a tetejére kell,akkor6-8db ra.De arányosan kevesebbet is csinálhatsz,amúgy a megfröcskölt fondános lábosra nylon zacskót is húzok és hónapokig eláll.A Coop áruházban lehet kapni mindenféle színt,olyan kis flakonban mit a rumaroma,70ft körül,ízesíteni meg bármivel lehet,csak vigyázni kell,hogy el ne hígitsd.Különben a házi tejszínkészítéshez is van egy találmányom,ha érdekel,megírom.
15. d@nu (válaszként erre: 14. - 533bb4d1fe)
2008. jan. 19. 10:37

Köszi! :) Igyekszem, azt hiszem, ki fogom próbálni, így nem tűnik bonyolultnak... :? Aztán majd kiderül. :DDD


Az ízesítést/szinezést hogyan szoktad csinálni? És ez a kg cukros mennyiség kb. hány tortára elég? Illetve meddig áll el a megmaradt máz?

2008. jan. 19. 10:31
Én nem szoktam túl nagy edényben,mondjuk 2-3 lteresben elég 1kg cukorból,3dl vízzel 1 kis kávéskanál ecettel nem túl sűrű szirupot főzni,most azt hiába mondom,hogy 110-115C fokig,mert nekem sincs itthon maghőmérőm,és utána pár perc hűlés után már keverhetem,nem lesz hideg,de egy kis víz hozzáadásával jól kenhetővé olvasztom.Ami marad,vízzel megfröcskölöm,és legközelebb újból jó.A bolti cukormázzal az is a bajom az árán kívül,hogy a családom nem szereti a marcipán ízt a franciakrémesen,meg a csokisat sem,mert az enyémhez vannak szokva.Sok sikert,és kedvet a próbálkozáshoz!
13. d@nu (válaszként erre: 11. - 533bb4d1fe)
2008. jan. 19. 10:15
Ez igaz, de ezt legalább nem tudom elbénázni. :DDD
12. d@nu (válaszként erre: 10. - 533bb4d1fe)
2008. jan. 19. 10:13
Megtennéd, hogy írsz nekünk arányokat is, hogy mekkora edényben milyen mennyiséggel dolgozol? Lehet, hogy a következő tortánál kipróbálom... Ha elég bátorságot gyűjtök addig hozzá. :)
11. 533bb4d1fe (válaszként erre: 9. - D@nu)
2008. jan. 19. 10:12
Igen,igazad van 100x egyszerűbb,de jóval drágább.
10. 533bb4d1fe (válaszként erre: 8. - 'szti)
2008. jan. 19. 10:06
Nem márványon,mint az előbb írtam,hanem ugyan abban a nemesacél lábosban,amiben főztem,,lassan keverem,egymásra hajtogatva,mintha tábláznám.Lehet,egy kicsit nagyobb rutin kell hozzá,de a produktum olyan,mintha fondángéppel csináltam volna.
9. d@nu (válaszként erre: 7. - 533bb4d1fe)
2008. jan. 19. 09:44
Én nem használok glazúrt, hanem általában veszek Dr. 5ker féle cukormázat - egy pöttyet egyszerűbb, mint beszerezni egy márványasztalt, az sajnos nem férne el a konyhámban... :D
8. 'szti (válaszként erre: 7. - 533bb4d1fe)
2008. jan. 19. 08:32
és hogy táblázod? márványon?
7. 533bb4d1fe (válaszként erre: 4. - D@nu)
2008. jan. 19. 07:57
Én úgy szoktam,hogy megfőzöm a cukrot ahogy mondod,és egy pici ecetet teszek bele,kb 10 perc hűlés után pár percig keverem(táblázom),és egy nagyon jó minőségű fondánt kapok,ami sokáig eltartható.Franciakrémes,puncstorta,mignon remek máza,nem úgy,mint a porcukorral,tojásfehérjével készült,ami GLAZÚR,és csak díszítésrevaló,pl.mézeskalácsra.
2007. dec. 22. 21:52

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm,valószínű a könnyebbiket fogom választani.

Azt hiszem időm se lesz,hogy a nehezebbiket megpróbáljam,de egyszer biztos.

Nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok Nektek!!

5. 'szti (válaszként erre: 3. - Anyamaci)
2007. dec. 22. 12:56

amit én most a csokis-narancsos sütire tettem az a következő:

10 dkg porcukrot, egy tojásfehérjét és egy evőkanálnyi narancslevet kell kikeverni, hogy hófehér és krémszerű legyen (a narancslé helyett mehet bele kevés citromlé is, de el is maradhat mindkettő)

4. d@nu
2007. dec. 22. 12:49

"A fondán egy cukoroldat, mely 10-12 % vizet tartalmaz, víztiszta, vagy enyhén sárgás mézszerűen folyó forró anyag, amelyet ha egyszerűen kihűtünk, nagy kristályos cukor tömböt kapunk. Úgy kell tehát kihűtenünk, hogy mikrokristályok keletkezzenek. Ezt elérhetjük kézzel, úgy, hogy a forró szörpöt kiöntjük márványasztalra, és egy fém spatulával erősen átforgatjuk, miközben az anyag tejszerűvé, majd fehérré válik. Ezt addig kell végezni, míg teljesen kihűl. A másik eljárás, egyben az elterjedtebb, a fondángép használata, ez egy olyan szerkezet, ami állandó keverés mellett hűti ki a cukrot. Szóval nem egyszerű házi körülmények között a fondán előállítása."


Szerintem a sima cukormáz is megteszi... :)

2007. dec. 22. 12:28

Szia !

Bármilyen,ami muffinra jó lenne,díszítésnek.

2007. dec. 22. 11:58
Milyen fajta érdekelne?
2007. dec. 22. 11:55
Meg tudná mondani valaki, hogy kell csinálni a fondánt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook