Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes megvenni az Alfaparf sampont, balzsamot? fórum

Érdemes megvenni az Alfaparf sampont, balzsamot? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 29. 20:54
Én nem ezt kerestem
2012. márc. 19. 14:31
Még valaki, esetleg? Alfaparf-fal kapcsolatos tapasztalatok?
2012. márc. 11. 18:38

Sodium Lauryl Sulfate


Sodium Lauryl Sulfate (Nátrium Lauryl Szulfát)


Erős tisztító és nedvesítő hatású anyag, amely előfordul a felmosószerekben, a gépi zsírtalanítókban és az autómosószerekben egyaránt.

Tudósok szerint a Sodium Lauryl Sulfate a leggyakoribb bőrallergén anyag.

Gyorsan felszívódik, és az agyba, májba, szembe és szívbe kerülve maradandó károsodást okozhat. Mindemellett a Sodium Lauryl Sulfate lelassítja a gyógyulás folyamatát.

Felnőtteknél szürkehályogot okoz, a gyerekeknél pedig megakadályozza a szem normális fejlődését. Súlyos nyálkahártya károsító hatású.


Gyógyszertárakban nátrium lauryl szulfátként kapható.

A csomagoláson a következő figyelmeztetés olvasható: belégzése és lenyelése káros az egészségre. Irritálja a légzőszerveket és a bőrt.


Veszélyes, komolyabb szemkárosodást okozhat. Szembe kerülése esetén alaposan öblítse ki, és forduljon orvoshoz!


Bőrre kerülése esetén bő vízzel azonnal le kell mosni!


Munka közben ajánlott védőöltözet és védőszemüveg viselése.


Lenyelése esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, és a címkét vagy a csomagolást meg kell mutatni!

7. Lilibeth59 (válaszként erre: 4. - Adry1992)
2012. márc. 11. 18:36

Igen, szinte mindenben van, sajnos. Ezért kell rá odafigyelni. Nem szabad arra hallgatni, hogy mindenki ezt használja!

Végül is, ez már nem is igaz, mert sokan és egyre többen vagyunk, akik odafigyelnek saját és családjuk egészsége érdekében, valamint a környezet védelmében arra, hogy csak SLS-mentes termékeket vásárolnak.

Mindenben benne van: a tus- habfürdőkben, samponokban, tisztítószerekben, mosószerekben, mosogatószerekben, tehát mindenben, amitől elvárjuk, hogy habozzon. Azt gondoljuk, hogy a hab tisztít. Minél jobban habzik egy termék, annál jobban tisztít. Ez nem igaz, a hab nem tisztít, hiába is állítják a reklámok.

Fillérekből készítik a termékeket, lehet olcsó, vagy drágább, flancosabb.

Nem szabad bedőlni, meg kell nézni az összetevőket, bármilyen apró betűs is. Pénzt adunk ki azért, hogy mérgezzük magunkat és családunkat?

Régebben kaptam itt egy választ a kérdésemre: "Ne vedd meg a szemetet, ezek ilyen szemetek!" Nagyon találó volt, akkor épp arról kérdezősködtem, hogy babáknak fürdetőbe, samponba miért tesznek SLS-t? Nem szent nekik semmi, még a babaápolási termékekben is benne van. Persze, jól habozzon, ráadásul jó drágán eladják a reklámoknak köszönhetően, a tudatlan szülők megveszik, mert ők csak jót akarnak csemetéjüknek. Jó drága, agyonreklámozott fürdető, sampon, persze a reklámot kell megfizetni, mert az sokba kerül. Ami a flakonban van, az szinte semmibe. Víz, SLS, ebből van a legtöbb bennük....


Vannak azért termékek, amik tiszták, nyugodtan lehet venni és használni, csak keresni kell. Igaz drágább valamivel, de az egészségünk megóvása megéri.


Ha valaki nem engedheti meg magának a tényleg tiszta termékek vásárlását, magunk is készíthetünk mosószert, öblítőt, sampont, hajöblítőt, arckrémet stb. Nem nagy dolog, elhatározás kérdése az egész. Még annyira nem is időigényes, és sokáig kitartanak.

2012. márc. 11. 13:49
Nem tudom, mit tartalmaz, és interneten sem találom. De a samponokba szinte mindig ilyen anyagokat tesznek habképzőnek.
5. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. márc. 11. 13:46

Ha 1 liter sampon 3-4 ezer Ft, akkor nem is drága. Ha veszel egy 250 ml-es jobb minőségű (?) sampont, az árát megszorzod néggyel, ugyanott vagy.


Nem tudom, hogy az Alfaparf samponnak mik az összetevői, ha tudod, az első párat írd ide be.

2012. márc. 11. 13:40

Gondoltam, ezek a bio dolgok is ugyanolyanok...

Egyébként SLS szinte mindenben van.

3. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - B5ef5132a9)
2012. márc. 11. 13:14

A Faith in nature samponokat én is sokáig használtam, sajnos. Abban az időben még nem figyeltem az összetevőket.

Ebben a samponban az Ammonium Lauryl Sulfate gyakorlatilag ugyanaz, mint a Sodium Lauryl Sulfate, tehát egy nagyon agresszív zsíroldó tenzid, ami amellett, hogy nyálkahártya károsító, még mérgező is. Ráadásul a víz után ebből van benne a legtöbb.

Szóval, inkább nem ajánlanám..


A Lavera samponoknál pedig szintén az első összetevő a víz, a második pedig a


Sodium Coco Sulfate

Felületaktív anyag, habképző tenzid, emulgeáló szer

Kókuszból származó növényi eredetű felület aktív anyag, tisztítószer. Kémiai szerkezetében olyannyira hasonló anyag, mint a Sodium Lauryl Sulfate (SLS), hogy ugyanaz a CAS számuk (egy vegyületekhez rendelt azonosító szám). A Sodium Coco Sulfate egy fokkal természetesebb és gyengébb, mint az SLS, ami a Coco Sulfate-nak egy "szintetikusabb" változata, amely jobban habzik és tisztít, azonban az aki allergiás az egyik anyagra, allergiás a másikra is.

2012. márc. 11. 12:15
Nem jobb, használj faith in nature-t, vagy laverat.
2012. márc. 11. 12:13
Vajon ha ilyen drága, fodrászkellékes sampont veszek, szebb lesz a hajam tőle? Megéri literenként 3-4ezer Ft-tal többér tvenni sampont, balzsamot, látszik a különbség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook