Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Totyogós cipőcskék-milyen legyen az első cipő? fórum

Totyogós cipőcskék-milyen legyen az első cipő? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 12. 22:04

Nem olvastam vissza a fórumot, bocs ha valakit ismétlek. Nekem azt mondták, hogy kb 3-4 éves korig nagyon fontos az, hogy a sarkát tartsa a cipő/szandál. A lányomnak vettem mindenféle szép szandikat, papucsokat, és harántsüllyedése van. Ennyi idősen nem szabad ilyenekben járatni őket. Márkát nem írok, van sokféle, csak arra figyelj, hogy magas legyen a hátsó része, ami tartja a bokáját.

Betét pedig szerintem nem kell, mert akkor "ellustul" a talpa, és nem alakul ki a megfelelő tartása, a boltív. Ez a vélemény megoszlik, tudom, ezt én így gondolom. De a másik, hogy tartsa a bokát, az tényleg fontos.

2012. márc. 12. 08:30
asso keményebb talpú tényleg. De ez is olyan hogy minden ortopéd orvos mást mondd más a jó.
2012. márc. 11. 19:04
A lineának, asso-nak nem keményebb a talpa? Vagy csak nekem tűnik annak.....mindenesetre én sajna nem tudtam könnyen behajlítani a kezembe....:( Vagy ez nem akkora gáz?
2012. márc. 11. 19:03

Akkor most melyik cipőfajtában van "betét"? Olyat én sem akarok, bár eddig én úgy tapasztaltam, hogy a lineában, asso-ban (bár ilyen csak régen volt és csak egy cipő) nincs. Siestában úgytudom kétféle van, egyik betétes talppal, másik normál. A D.D.Step én úgy látom enyhén betétes, vagy csak a varrás olyan és csalóka......

A döntött sarkú/suppinált cipőkről úgy hallottam, legalábbis azt mondta a lányomnál az ortopédus, hogy nem mindenkinek hasznos, csak annak, akinek igényli a lába a tartás miatt.....

A pediped/littlebluelamb cipőcskéknek pedig vannak a puhatalpúk után következő cipőcskéi a már rendesen járni tudó babáknak, ezeknek nagyon hajlékony a talpuk, odafigyelnek a gyártásukra, viszont nem fogják a bokát, nem magasszárúak.

16. homern
2012. márc. 11. 18:23

Nekünk a superfit magasszárú kiscipői/szandái váltak be,ortopéd doki is látta ,azt mondta tökéletes a lábának.A betéteset nem ajánlották,mert a boltívnek magától kell kialakulnia,ha a cipő alátámasztja eltunyul a láb.Nagyon hajlékony legyen a talpa és fogja a bokáját,bőr legyen,annak megfelelő a szellőzése is.Voltak liliputi puha talpú kiscipőink is,de járni tanulónak,játszótérre stb jobb a bokát tartó gumitalpú.

A kifelé/befelé döntött cipők csak akkor kellenek ha nem megfelelő a kicsi lábtartása,ezt az elindulás utáni kontrollon megmondják általában.

2012. márc. 11. 18:21
Asso párti vagyok!!!!
14. Lencsy (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2012. márc. 11. 18:15
Én nem keresek "első" cipőt ..köszi !
2012. márc. 11. 15:43

az asso is magyar.

Igaz nem puha a talpa de nálunk a kertben mezítláb volt a nagy is folyton csak az utcán hordott cipőt meg a lakásban amikor hűvös volt de arra meg nem is jó a puha.

A szupi cipőt nem tudtam ráadni a gyerekre olyan magas a talpboltozata. Utána nem is foglalkoztam vele.

12. trapiti (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2012. márc. 11. 14:35

Sziasztok!

Ha az a kérdés, mi a legjobb a lábának, egyértelműen szupinált cipőt javasolnék.

A betétes cipők egyáltalán nem segítik a boltozat kialakulását, mert eleve alátámasztják a lábat, így sosem fog megerősödni. A szupinált sarok azért jó, mert pár mm-rel megemeli a sarok belső felét, így megakadályozza a boka befelédőlését, anatómiai helyzetben tartja a lábat. Viszont nincs benne harántemelés, így lehetővé teszi hogy a lábfej ozmainak aktív munkája kapcsán kialakuljon a normál boltozat. A szupinált cipők egyéb szempontok szerint is jók, jól tartják a bokát stb.

Én a hétmérföldes gyerekciő webáruházból szoktam rendelni, egy debreceni ortopéd orvos üzelemlteti, eddig náluk találtam a legnagyobb választékot a legjobb áron.

11. Bcicus
2012. márc. 11. 13:47
Én is most agyalok mit vegyek a 10 hós fiamnak. Bre...ban nincs a méretében puhatalpú, valszeg a liliő..ban fogok venni. Aztán meg a gyógyászati segédeszközösnél rendelhatő szupi kis cípőkből ha már kaphat merevtalpút.
10. Lencsy
2012. márc. 11. 12:10
Az első gyermekem siestát használt , a többiek már nem ! Én úgy gondolom nem a márkán van a lényeg, hanem azon hogy jó legyen a lábának . Az ortopédusunk szerint az a jó cipő ami puha de nem túl vékony talpú ( ez segíti a járásban ) ..magasított szárú ( tartja a bokát) ..lúdtalp betétes ( ez segít kialakítani a boltívet ). Én már kínai cipőben is találtam ilyet ..igaz erősen kell keresgélni !
2012. márc. 11. 11:54
Igen, engem is elsősorban a cipő talpa, illetve annak minősége, hajlékonysága az ami foglalkoztat.
2012. márc. 11. 11:53
Úgy értettem, hogy a kínai áruházakban nem szoktunk cipőt venni.....bocs. :) De ha jól tudom, a linea és az asso (vagy csak a linea?) magyar termék, illetve vannak már eu-ban készültek, vagy a pediped pl. USA termék......de lehet nem jól tudom....
7. gabcsi8080 (válaszként erre: 1. - Urbanszkyviki)
2012. márc. 11. 11:52

Nekünk elef.nten volt az első amiben totyogott, tiszta bőr és persze puha talppal.Elégedett voltam vele.Keveset használtuk mert hamar szandi szezon lett.Nehéz ügy a cipő téma főleg mikor elindul egy gyerkőc.

Én is aggódtam de doki néni szerint folyamatosan fejlődik a lábuk ezért érdemes a lábbeli témát komolyan venni.

2012. márc. 11. 11:45
Igen az a nem mindegy a minősége csak arra mondom hogy már minden kínai rá is van írva.de a minősége még is más!!!
5. gabcsi8080 (válaszként erre: 4. - Noricica1987)
2012. márc. 11. 11:43

Csak az alapanyag nem mindegy!!!!!!

Naná hogy elviszi kínába ha ott a töredékéért megcsinálják!!!!!!

2012. márc. 11. 11:40
Már bocsi de a márkást is kínai gyártsa már minden kínai!!
2012. márc. 11. 11:32
szia én is gondolkozom mit vegyek a kicsinek.nálunk assot hord a nagy igaz bevált de akkor kezdődött a puhatalp mánia. Nem néztem még hogy mennyi de 2éve amikor a nagynál került szóba iszonyú drága volt.
2012. márc. 11. 11:31
Nekünk a Salus cipőt javasolta a védőnő. De va jópár cipőnk, mindenféle márka. Az, hogy lúdtalpas lesz a gyerek, meg ilyesmi sokban függ a cipőtől, de lehet örökletes is.
2012. márc. 11. 11:26
Sziasztok! Másfél éves lett a kisfiam, és tavaszi cipőcskét kéne neki beszerezni. A gond csak az, hogy nem tudom, milyen is lenne a megfelelő. Van egy nővére, ő siestát kapott mindig, mégis vannak gondok a lábijával. Van egy fiú tesó is, ő csak fele mértékben kapott siestát, egyébként mindig az olcsóbb, de még márkásabb fajtákra szavaztunk. A kínai-és társaikból köszönjük, de inkább nem merünk válogatni. :( Most a legújabb "hóbort" felől szeretném véleményeteket kikérni, a pediped, littlebluelamb és társaik puhatalpú cipőcskéinek totyogós változatairól szeretnék kicsit többet megtudni, infókat viszont nem nagyon lehet találni. Esetleg valaki vásárolt már ilyen cipőcskéket a babájának? Vagy ez tényleg csak egy új feldobott labda? Akkor most melyik cipővel teszek jót a gyerekem lábának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook