Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Számítógépes hibaüzenet: svchost.exe Valaki tud erről valamit? fórum

Számítógépes hibaüzenet: svchost.exe Valaki tud erről valamit? (tudásbázis kérdés)

7. fe9bef5a3e (válaszként erre: 6. - Syria)
2007. dec. 22. 12:11
Hát igen tűzfal nélkül vagyok fenn, de megfogadom a tanácsodat és teszek fel egyet, meglátom, hogy ki fogja-e még írni a hibát. Köszönöm szépen a segítséget!
2007. dec. 22. 11:54

Gondolom tűzfal nélkül vagy fenn a neten.

Ha a gép és a net közé betszel egy hardweres tűzfalat (pl routert), akkor semmi ilyen probléma nem jön elő.

Valószínűleg a kívülről való bejutási kisérletek miatt besokall az svchost.exe, és túlcsordul vagy valamiért leáll.

Sokak szerint a windowsos tűzfal segít, próbáld ki azt,vagy szerezz be egy normális tűzfalat.

5. fe9bef5a3e (válaszként erre: 3. - Syria)
2007. dec. 22. 11:47
Tudok netezni, ha nem kattintok rá, de ha leokézom onnantól kezdve mintha lefogyott volna a netem.
4. fe9bef5a3e (válaszként erre: 2. - Syria)
2007. dec. 22. 11:45
Köszönöm szépen, de mit tegyek, hogy a hibaüzenetek megszűnjenek?
2007. dec. 22. 11:44
Ha bemész a feladatkezelőbe(ctrl+alt+del)látod, hogy sok svchost.exe fut. Ezek felelősek az internetkapcsolat, és a hálózati szolgáltatások lebonyolításáért. De ha az egyik nem megy, viszont mégis tudsz netezni, akkor semmi baj! Ha mégis zavar, akkor win telepítő cd, frissítés. fájlrendszer megmarad, windows mappa újratelepítődik.
2007. dec. 22. 11:40
Az Svchost.exe fájl a %SystemRoot%\System32 mappában található meg. A rendszer indításakor az Svchost.exe ellenőrzi a rendszerleíró adatbázis szolgáltatásokra vonatkozó részét, melynek alapján összeállítja a betöltendő szolgáltatások listáját. Az Svchost.exe több példánya is futhat egyidőben. Minden egyes Svchost.exe-folyamat szolgáltatások csoportját tartalmazhatja, mégpedig oly módon, hogy az Svchost.exe indításának módjától és helyétől függően a szolgáltatások külön futhatnak. Ezáltal a folyamatok hatékonyabban szabályozhatók és hiba esetén egyszerűbben ellenőrizhetők.
2007. dec. 22. 11:33
Számítógépes hibaüzenet: svchost.exe Valaki tud erről valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook