Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tudom mi a szokás, mikor és mennyit szoktak adni a dokinak műtétkor? fórum

Nem tudom mi a szokás, mikor és mennyit szoktak adni a dokinak műtétkor? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. 6b006fc769 (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2012. márc. 12. 11:03
gondolom te is velem együtt többszörös hulla vagy..
38. Sleek
2012. márc. 11. 19:19
Minden rosszindulat nélkül írtam csak nem tudom hangsúlyozni a mondatokat :)
2012. márc. 11. 19:11
Atya Isten,megáll az eszem!:(
36. Sleek
2012. márc. 11. 15:39

Volt dolgom egy két dokival aki tényleg becsületes. De aki nem maszek és kórházban meló azt várja legyen vége a napnak. Tisztelet a kivételnek.


Azért írtam oda hogy tisztelet a kivételnek. Nem pedig vitát akartam nyitni

35. Sleek
2012. márc. 11. 15:32

Akkor én is leírom mert még a végén csak az orvosok dolgoznak ebben a világban..

Mezőgazdaságban meló havi szinten 250-280órát... A leggyengébb hónap ennyi... Ha hajtás van 320órákat meló. Tehát éves szinten dupla annyit mint lehetne.

Valmint egy orvost sem láttam még trabanttal járni.

Lehet bennem van a hiba.. De én sem kapok azért pluszt mert elvégzem a növényen a bevizsgálást hogy az ember ne dobja fel a pacskert... Még annyit hogy én is csak 12 órát melózhatnék max és 8 órában van leigazolva... Keresek is a 250-280 órával 100-110ezer ft ...

34. Sleek
2012. márc. 10. 22:56

Megint egy jó téma ami kifogyhatatlan szavakból.

Volt dolgom egy két dokival aki tényleg becsületes. De aki nem maszek és kórházban meló azt várja legyen vége a napnak. Tisztelet a kivételnek.

Aki nem akarja szívből csinálni a szakmát ne tegye mert a többi orvost bőgeti le.

Sok kontár van az tutti . Bementem vakbél gyanúval csak tapogattak hazaküldtek másnap vissza megint akkor már újabb doki az mondta vesekő vesehomok. Ez ment pár napig. Elmentem a házidokihoz ünnepek után rám nézett nincs magának baja csak egy ragaszkodó vírus meg egy kis pánik... És igaza lett

33. Clau26
2012. márc. 10. 22:20
Ja és arra a nőre aki összetörte az 1hónapos kisfia minden csontját mit mondanál?Mert szerintem a mocsok rá egy enyhe kifejezés.Szóval sose mond hogy sose..
32. Clau26
2012. márc. 10. 22:16
Hidd el van olyan ember,aki megérdemli,hogy ilyen jelzővel illessék.Ugyan nem ehhez a témához tartozik de írok neked 1 példát és döntsd el te,hogy ráillik e ez a jelző:Van 1 imádott barátnőm aki válófélben van az agresszív férjétől.Itt lakik a mellettem lévő lakásban.Van 1 szomszédom övé a szemben lévő lakás,aki hazudik,megcsalja a férjét 10éve és folyamatosan pletykál.Érthető módon nem vagyunk vele jóban,Történt kb 1hete,hogy nagy sikitást hallok a lépcsőházból,amikor azt látom a kukucskálón,hogy barátnőm a földön fekszik és éppen rúgja,tapossa a férje.Nos én a magam 50kg-jával kirohtam hogy megvédjem,de addigra bement a lakásba a férje.Ő pedig bejött gyorsan hozzám.Nos akkor mesélte,hogy "kedves"szomszédasszonyunk kinyitotta az ajtót és bekiabált neki,hogy hívja a rendőrséget,úgyhogy közben odarakta a kezét az ajtóhoz.Nos ez a féreg,fogta és kirugta onnan a kezét és rácsukta az ajtót.Rendőrt nem hívott és elnézte ahogy rúgják a barátnőmet.Ezt a storyt tényleg csak azért írtam le ide,hogy lásd igenis vannak mocsok emberek és nem tudhatod hogy mit tett az,az orvos amiért ezzel illette a hozzászóló.Lehet rászolgált erre a jelzőre.Szép estét..
2012. márc. 10. 19:35
de egyébként ketten fognak műteni, a főorvos és ő együtt. szóval asszem nem lesz baj, plusz a szomszéd csajszi jön be altatni. Ott lesz velem végig,épp gyeden van itthon de bejön velem és ott lesz végig.
2012. márc. 10. 19:34
Az én dokimnak volt egy pere 4 éve, fel is volt függesztve, mert meghalt egy kismama penicilinérzékeny volt és beadatta neki, az meg azonnal megholt, de a sztori az az , hogy felvette a műszakot, és a leadós nővérke nem irta fel a lázlapra hogy penicilin érzékeny, ő meg bement és beadatta. Persze őt felfüggesztették, a nővért meg kirugták azt csókolom. Szóval nem is maga miatt de nagyon megszivta ugyogy azt hiszem azóta még annál is körültekintőbb mint előtte volt, hisz épp csak ujra praktizálhat.
29. dd874e511d (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2012. márc. 10. 19:31

Nem, ők pont nem, mert azon orvosok akiknek van magánrendelésük sosem nyomorognak, de abban igaza van az egyik válaszolónak, hoyg nem véletlen mennek el külföldre...

A közvetlen szomszédom egy kedves baráti házaspárunk egyikük sebész másikuk altatós orvos és egyikük sem kap sose plusz lóvét, az altatós egyáltalán nem kapott még sose, a sebész ő néha igen de mivel traumán van ezért közvetlen hozzá kerülnek de mire a hozzátartozókhoz jut a dolog már a sebészek foglalkoznak vele szóval a pénzt nem ő kapja hanem aki az ő keze munkáját veszi át, és nagyon vicces mert ketten nem keresnek 300at!!!!!!Valami 220 vagy 250 a bruttójuk!!!!!!!!

28. dd874e511d (válaszként erre: 26. - Vali51)
2012. márc. 10. 19:28

Szar dokit választottál.

Anyám is kifizetett egy valag pénzt egy mocsoknak és majdnem meghalt, elment egy másikhoz aki nem fogadott el semmit és azóta rendben van.Pedig mind2 orvos a hely a másik meg a legközelebbi város(meyei) kórházának osztályvezető főorvosa. Az egyik leszarta és eltette a pénzt a másik meg el se fogadta.

27. vali51
2012. márc. 10. 16:40
Nem lázasodott be a Dokibácsim csak 4-napos ünnep volt ami péntektöl keddig tartott,és csak ügyelet volt!Viszont Ő is ügyelt!De ez már nem a témához tartozik de leirom mert nekem tetszett...Mivel ünnep volt akit tudtak haza engedtek magam maradtam egy 4 ágyas szobába,második naptól jöttem mentem folyoson udvaron!Vasárnap volt kb 1.óra felsem tünt hogy nem kaptam kaját volt,hoztak be és nem voltam éhes!Csörög a telefonom rokonom mondja voltam nálad a korházba de mondták már haza engedtek....mondom hát nem mert bent vagyok!Ki mentem a növérpulthoz rámnéz a nővér kérdi...hát maga itt volt?Mondtam hát hol lettem volna,be pöccentem és bevonultam,hozták is a véralvadásgátló injekciot amit ugye reggel be kelett volna adni!Ma már csak nevetek a dolgon...mert megusztam!
26. vali51
2012. márc. 10. 15:59
Sziasztok!Kb 3-éve nögyogyászati nagymütétem volt!Elöre odaadtam a pénzt!A Doki le se sz..nem is láttam mütét után 4 napig,mielött hazamentem,mondom mégis kérdezek ezt azt!Bementem rámnéz ,kérdi mi a panasza hölgyem...mondom 4 napja Őn műtött mondja ja bocs!Rá két honapjára a sebészeten szedték ki a felszivodo varratokat ami begennyesedett...de nem kell vele foglalkozni,mert fel fog szivodni!Akkor megfogadtam csak akkor adok pénzt az orvosnak ha valóban megérdemli!
25. andi6020 (válaszként erre: 24. - Dd874e511d)
2012. márc. 10. 15:55
Azért a nőgyógyászok nem tartoznak a nyomorgó orvosok közé.
2012. márc. 10. 15:37

Én igenis ragaszkodom egy adott orvoshoz, eszem ágábvan sem jutna ugy felvágatni a hasam, hogy csinálja az aki épp ott van. Megmondom őszintén nem hiszem el , hoyg vannak akik ilyen bátrak...Ez nem egy szülés. Mikor szülni mentem nem volt dokim, végig sztkba jártam, megvan a gyerek és énis.De egy műtétnél hát azért nem tudom.

Igenis ragaszkodom a saját orvosomhoz, mert őt ismerem, nyilván azért járok hozzá mert őt válaszottam valami alapján.

Nem sebész műt, hanem nőgyógyász szóval már itt nem stimmel amit irsz, az meg amit irtűl, hogy van akit zööldfülő van akit brilliáns fog műteni... hát tudod egy életem van, igenis műtsön a brilliáns még akkor is plusz pénzbe kerül azon felül, hogy fizetem a tb-t minthogy épp rajtam tanulja meg a dolgát.

Nem veszekedni akartam senkivel, de nem értem mi ez a nagy ellenzés itt.

Sajnáljátok az orvosoktól a pénzt amit keservesen megkkerestek, mert nehogy már ő jobban éljen mint ti, pedig lehet tőle függ az életetek.

Basszus.Több is veszett mohácsnál mint 20-30 ezret odaadni egy dokinak aki épp felvagdos. Én nem sajnálom tőle.

És egyébként meg pont egy olyan dokihoz járok aki sztem épp ugy szuperül végzi a dolgát pénzzel és análkül is, épp ezért hiszem, hogy jó orvos, és nem is kér pénzt majd szerintem, de én ugy érzem megédemli.

23. andi6020 (válaszként erre: 18. - Dd874e511d)
2012. márc. 10. 15:37

Add oda.

Csak azok élik túl, akik előre fizetnek zsebbe.

2012. márc. 10. 15:14
sok sikert és jó egészséget a kérdezőnek:)
2012. márc. 10. 14:58

Magánkórházban van tarifa, számlát kapsz az összegről.


Állami kórházban a tb-d finanszírozza a műtétet. Ott mindegy, mi a mellékállása.


Nem azon fog múlni a műtét siker, hogy adsz-e utólag valamit vagy sem.


Ha mindenáron fizethetnéked van, akkor menj magánklinikára.

2012. márc. 10. 14:41
Igaza van annak aki azt írja, hogy ez a munkájuk és semmit nem szabad nekik adni.Sajnos azonban kevés kivételével, ezt az orvosok nagyon rossz néven veszik.Az ember nem tudhatja előre, hogy lesz-e még dolga az orvossal, de az orvos nagyon megtudja jegyezni azt akitől semmit nem kapott( jobban mint akitől kapott) Legközelebb aztán megnézheti magát az aki úgy gondolta ezért kapja az orvos a fizetést.Sajnos itt nálunk a paraszolvencia olyan dolog amiről nem illik beszélni, de attól még igen is él és szinte kötelező ha azt szeretnénk, hogy emberként bánjanak velünk és ne egy munkadarab legyünk.
2012. márc. 10. 14:37
Amikor én szültem énis a gondozóba jártam a dokik váltották egymást, aztán mikor megszültem az ügyeletes orvosnak adtunk ugyan annyit mint más a fogadottjának. Én nem sajnálom tőlük, és az az igazság, hogy nem minden nap műtik az embert. Hát ne ezen múljon hogy lát e még a gyerekem.
2012. márc. 10. 14:35
Na látjátok? És ez csak egy mandula műtét volt... Nekem a hasam vágják fel... tuti adni fogok, hátha akkor nem döglök meg, ahogy az előttem szóló is irja. Tuti odaadom neki még előtte.
17. Clau26
2012. márc. 10. 14:32
Nekem amikor kivették a mandulámat kb 4-5éve adtam 20-ast..gondoltam hátha így nem döglök meg..én nem bízok az orvosokba..annyi hibáról hallani,hogy sajnos a pénz szerintem igenis számít..szülésnél 50-et adtam,úgy hogy 3hónapja jártam csak hozzá,de ha egyszer ne adj isten a kislányom kerülne kórházba..ha segítséggel is de tele nyomnám lóvéval az orvost..sajna ez Magyarország..szóval szerintem ilyen setben 10-15-öt adjál neki és inkább műtét előtt..
16. Hedi13 (válaszként erre: 15. - Dd874e511d)
2012. márc. 10. 14:27
Írtam privit.
15. dd874e511d (válaszként erre: 9. - Hedi13)
2012. márc. 10. 14:24
Megkérdezhetem, hogy mennyi a magánrendelés dija ahova jársz és mennyit adtál?
2012. márc. 10. 14:24
Utána adj szerintem de ha nem akarsz pénzt akkor vmi ajándékcsomagot.
2012. márc. 10. 14:23
amúgy a kérdésre a másik válasz hogy utána, amikor kienged, amikor szól h megírja a zárójelentést és mehetsz érte:)
2012. márc. 10. 14:22
nem hiszem h az én pénzemre lenne rászorulva h legyen mit ennie vagy csekket fizethessen:DDD:DDD
11. Papp Szilvia (válaszként erre: 7. - Dd874e511d)
2012. márc. 10. 14:20

bennem is felmerült pl hogy ha most szülök és mi van ha ugyanaz a doki jön be, és ugyanaz az ápoló segít előtte, és mi van ha megismer, és emlékszik majd rám hogy nem adtam...

de úgy vagyok vele hogy saját magát jellemzi ha másképp bánik velem most majd ezért,és számoljon el ő a lelkiismeretével majd...


a mai világban nem hiszem hogy az ember megengedheti magának ezeket a pénzeket, nah meg úgy vagyok vele h én ugyan nem de a páciensei 90%-a ad...majd él abból:P

10. andi6020 (válaszként erre: 7. - Dd874e511d)
2012. márc. 10. 14:20

Utána fizeted a 6 ezret, nem?


Nem értem, mit nem tudsz elrendezni agyban?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook