Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire a szülő hibája, ha a baba érzékenyebb az átlagosnál? fórum

Mennyire a szülő hibája, ha a baba érzékenyebb az átlagosnál? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 19. 20:12
zsuzsi nevü lányom 3 évesen nem beszélt senkivel nem ment sehova az apjával sem.májusba töltötte a 3 at szept ment oviba nem beszélt.a doki szerint ingerszegény a környezet.mondtam igaza van a testvérei akkor 5 és 7 évesek voltak.velük semmi gond.lényeg kirakták az ovibol elmentem anyaságira.mire nagycsoportos kort elérte ment oviba beszélt nyilt barátságos.az egész család engem hibáztatott hogy elkényeztettem hogy othon maradtam vele kivéve a férjem aki mellém ált.mára 24éves talpraesett klassz emberke lett belöle de nincs nap hogy ne hivna fel2 naponta hazaszalad mi van ithon,ő ilyen mi elfogadtuk az igényeit.
23. dejavu77 (válaszként erre: 1. - Anita0404)
2012. márc. 19. 14:02

Semmi baja a kicsidnek. Az anyós meg idiótaságokat beszél.


Ami segíthet : halmozd el információkkal a gyereket. Ha menni kell pl orvoshoz, útközben pontosan beszéld meg vele a részleteket, milyen a rendelő, mi fog ott történni vele, de még az olyan apróságokat is, hogy "Bemegyünk az ajtón a váróba. Ott lesznek székek amin nénik meg bácsik fognak ülni gyerekekkel. Bemegyünk, köszönünk, leveszem a kabátodat. Lesz ott asztal, rajta színezőkkel, amik közül választhatsz.....""Belenéz a kedves doktor bácsi a torkodba, akkor olyan, de olyan nagyra kell majd kinyitni a szádat! Minél nagyobbra nyitod, annál szebb matricát fog adni a végén!" stb stb


Az a lényeg, hogy mindent mondj el neki, a felnőtt rutinnal nézett dolgokat is. Szerintem ez egy kicsit oldhat a feszültségen, hiszen gondolatban már egyszer átéli, mire megtörténik vele.

2012. márc. 11. 14:35

A lelkiismeretemmel egy percig sem volt gond. A kérdésem legfőképp arra irányult, hogy jól teszem-e, ha nem erőltetem rá azokat a helyzeteket, amikben fél(mondván, hogy majd megszokja). Az igaz, hogy mindkét felet meg kell hallgatni, ha igazat kell tenni, nem tudom, anyósom mivel magyarázná, hogy gúnyolja és hasonlítgatja a saját unokáját más gyerekekhez(és soha nem a saját unokája kapja a pozitív véleményt)...

Idegen helyen én se tudom Törpit lerakni se, mert rögtön kapaszkodik fel az ölembe. Idővel biztosan kinövi majd ezeket. Remélem. Mégegyszer köszönöm mindenki véleményét, hozzászólását és a hasznos tanácsokat.

21. Pan Dóra (válaszként erre: 2. - Anita0404)
2012. márc. 11. 08:38

Az anyósod iktasd ki a gyereknevelésből, mert túl sok jó nem származik belőle, nekem elhiheted :(

Naná, hoyg bizalmatlan a kisgyerek! Felismeri az arcokat, miért is barátkozna idegenekkel?! Az orvosnál meg tudja, mire számíthat. Ott a mi szánk se ér a fülünkig :)

A kicsik egyébként az évek folyamán sokat változnak, van, aki mindig távolságtartó marad - de legalább kevesebbet fog csalódni...

20. irgum-burgum (válaszként erre: 18. - 72542cb970)
2012. márc. 11. 05:19
Hát nekem a 2 gyerekemnél bejött.
19. emi75 (válaszként erre: 13. - Anita0404)
2012. márc. 10. 18:43

igen, az erőltetés akár ronthat is a helyzeten, Te, az anyukája pontosan tudod, hogy mi az amihez csak idő kell neki, hogy megszokja, és mi az amitől tartósan fél.


Ranschburgnak olyan definíciója is van az érzékeny gyerekre, hogy neki inger a függöny színe, a fal simasága, stb, minden részletet fel kell fedeznie és fel kell dolgoznia, és csak utána tud elkezdeni beilleszkedni egy helyzetbe. egyszerűen csak így működik, mások meg másként.


Szerintem tudsz neki segíteni, ha úgy érzed, hogy szükséges, a közösségbe járás mindenképp hasznos. Ha pl. csak háromévesen, az oviban kerül hirtelen gyerekek közé, akkor neki nehezebb lesz, mint a nyitottabb gyerekeknek, hátrányban lehet ebből a szempontból.


Sok sikert :)


Anyósod nem valami nagyszülőhöz illően viselkedik. De egy haszna volt a beszólásának, felmerült ez a téma, és lehet, hogy így segítesz a kislányodnak :)

18. 72542cb970 (válaszként erre: 17. - Irgum-burgum)
2012. márc. 10. 18:23
Mar megbocsass de ez hulyeseg..Nekem a 2 gyerek kozott 25 perc van mindketto halak,aztan megis teljesen kulonbozoek..Ja es az aszcendensul is egyezo;-))Ez a horoszkop egy nagy butasag.
2012. márc. 10. 17:59

A nagyobbik fiam nyílt és barátságos volt kicsinek is.Nagyon könnyen beilleszkedett a bölcsibe is,és mai napig ilyen.

A kicsi 1 éves,és teljesen az ellenkezője.Ha idegen kezébe kerül már üvölt,csak velem van el.Nem tudom,hogy ő hogy fog beilleszkedni a bölcsibe,mert nagyon anyás.

A kicsit ha idegen helyen vagyunk még a földre sem tudom lerakni,mert bújik vissza.

Pedig mind a 2 gyereket egyformán nevelem.

Olvasd el a gyerek horoszkópokat,én elolvastam mind a kettő gyerekemét és teljesen igaz rájuk.Az nagy bika a kicsi halak.

2012. márc. 10. 16:30

Hogy kinek van igaza, látatlanban a manó tudja, én mindig azt mondom mindkét felet meg kell hallgatni...de egy szülőpárnak is lehetnek teljesen másképpen "működő" gyerekei.

az a lényeg, hogy mindenki tudjon szembenézni magával, hogy igen én jól teszem a dolgom, jól nevelem a gyermekem.

Ha fél a pici nem erőltetném, a játszóház jó ötlet.

15. 72542cb970 (válaszként erre: 13. - Anita0404)
2012. márc. 10. 16:18

Anyosod egy idiota..Nalunk a kislanyom pont ilyen mint a te kicsi lanyod,most volt 3 eves,es ha idegenek beszelnek hozza,feljon az olembe onnan kukucskal..Ez mar haladas regebben uvoltott ahogy a torkan kifert ha idegen szolt hozza..Az ikertesoja pont az ellentet,o kisfiu csacsog mindenkivel,aki hozzaszol..

Pedig ugyanugy vannak nevelve,ugyanazt latjak..Az en anyosom ovodaban igazgato,es o mindig azt mondja hogy ne eroltessuk,minden gyerek kulonbozo es kesz..Neki van igaza.

14. 186bcfb5ca (válaszként erre: 13. - Anita0404)
2012. márc. 10. 15:03
Jézusom...ne is erőltesd,igazad van.Ha meg emiatt nem szereti vagy gúnyolja az unokáját az meg az ő hülyesége.
2012. márc. 10. 14:39
Köszönöm a véleményeket, megnyugtatóak és hasznosak. Én is távolságtartóbb vagyok, lehet, hogy tőlem látta, de lehet, hogy alapból ilyen. A játszóház ötletét megfogadom, a gyerekek érdeklik, csak a felnőttekkel ilyen kis bizalmatlan. Ez engem nem zavarna, inkább az zavar, hogy ha emiatt nem fogják szeretni (anyósom legutóbb már fikázta és gúnyolta szegényt emiatt, és ez nagyon szíven ütött). Szerinte "szoktatni" kellene azokhoz a helyzetekhez, amikben most sír, én viszont ezt ellenzem. Én nem akarnám erőltetni.
12. Tücke
2012. márc. 10. 13:40
bizots hogy nem te/ti rontottátok el ilyen tipus és kész ..anyósod meg tegye magát takarékra ne bánkódj emiatt... bár az enyém lenne visszahúzódóbb amikor 2 éves volt minden pasit aki szimpi volt neki 10-70ig haza akart hozni, és a mai napig is ilyen már 7 éves s simán leáll bárkivel dumcsizni aki kicist is szimpatikusabb neki az átlagnál... attól tartok valami baja lesz ebből vagy elviszik ha nem figyelek eléggé ha csak egy pillanatra is félre nézek...
11. Clau26
2012. márc. 10. 13:20
Bár az én kislányom lenne csak kicsit félénkebb..enyémnek 2évesen akkora a szája mint a ház..ja pont mint nekem:-) viszont volt a bölcsibe egy kislány,ő pont olyan típus mint a tied és ő tiszta apja,ugyanilyen természetű az apja is
2012. márc. 10. 13:12
Az én kislányom ugyanez,nem hiszem,hogy nevelés kérdése,én nyitott vagyok,be nem áll a szám,bárkihez hozzászólok és sose bújtattam a seggembe,mégis nagyon félénk és anyás,de azt látom kezdi kinőni,most 20 hónapos,egy éves kora körül ha csak ránézett valaki már ordított,szóval átmegy rajta,nyugi:)Anyósom szerint is az én hibám,hehe,ezek már csak ilyenek:D
9. emi75 (válaszként erre: 2. - Anita0404)
2012. márc. 10. 13:10

Simán lehet ilyen a természete, egy "fészekaljából" származó testvérek is különbözhetnek (a családban is van ilyen, hogy az egyik tesó nyílt és közvetlen, a másik hasonló ahhoz, amit leírtál)


Idegeneknek meg felnőttként sem ugrunk a nyakába :)


Ha úgy érzed, hogy ez nem jó, vagy túlzott, esetleg próbáljatok meg játszó foglalkozásokra járni (ha még nem teszitek), hogy szokjon más környezetet, gyerekeket, felnőtteket.


Egy kollégám kisfia iskolás korára nőtte ki ezt, és nagyon hirtelen :) Addig az anyja nélkül levegőt se akart venni.

8. Habospite (válaszként erre: 7. - Habospite)
2012. márc. 10. 12:31
Bocs, Erikson :)
2012. márc. 10. 12:29
Az Ericsen-i fejlődés elmélet szerint, most van a bizalom-bizalmatlansági dilemma szakaszában. Ilyenkor természetes, hogy félénkebb, óvatosabb, ezt én minden 1 év körüli gyereknél észrevettem nálunk (van 7 gyerek a családban). Szóval nem ti rontottatok el valamit, most alakul szépen ki a bizalma a környezetéhez, a többi emberhez. El fog múlni.
2012. márc. 10. 12:28
no para,az én fiam is hasonló,annyit tehetsz,hogy kerülöd a "rázós" helyzeteket.Ha olvasod a Suttogót,külön foglalkozik vele,hogy vannak ilyen típusú babák,ők a Mimózák. Ajánlom figyelmedbe! :)
2012. márc. 10. 12:26
Egyébként az én gyerekem meg pont az ellenkezője, ez sem a legjobb, én meg attól félek, hogy nehogy baja legyen belőle később, hogy túlságosan bizalmas.
4. ducky (válaszként erre: 2. - Anita0404)
2012. márc. 10. 12:21
sztem semmit sem csináltál rosszul, a gyerekednek ilyen a természete és kész...nálunk is hasonló a helyzet, pedig a fiam már elmúlt 2,5 éves...
2012. márc. 10. 12:14

Én annak idején úgy tanultam, hogy a viselkedés az utánzott, tehát a látott példát a legkönnyebb követni, ugyanakkor a vérmérséklet veleszületett adottság. Ha te is bizalmatlan, óvatos, távolságtartó vagy, akkor tőled látja, ha nincs ilyen példa előtte, akkor valószínű, hogy hozott adottság.

/Most nem térek ki arra, hogy nem megfelelő családi légkör esetén is lehet ilyen a reakció, mert valószínűnek tartom, hogy ebben az esetben tudnád, hogy ez a viselkedésének az oka/

2012. márc. 10. 12:06
11 hónapos kislányom nagyon érzékeny (fél az idegenektől, ha testközelbe kerülnek, idegen helyen csak nálam van nyugodtan, fél az orvosoktól és eléggé sírós, akaratos). Anyósom meg van győződve róla, hogy mi rontottuk el, és mindent rosszul csinálunk vele. Érdekelne más, érzékeny babák szüleinek a véleménye is, ők mennyire próbálnak vagy tudnak a hasonló problémákkal mit kezdeni.
2012. márc. 10. 12:01
Mennyire a szülő hibája, ha a baba érzékenyebb az átlagosnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook