Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőke haj ápolása? fórum

Szőke haj ápolása? (beszélgetős fórum)


19. 9bbc382386 (válaszként erre: 18. - Fc429498a7)
2012. márc. 29. 16:27
Ha visszaolvasol,akkor megtudhatod mi a jó.
2012. márc. 29. 13:35

Sziasztok!


Nekem szőke festett hajam van. Érdekelne, hogy mi lehet a legjobb megoldás. Nem igazán tudok dönteni,mikor van olyan eset, hogy azt írják, hogy vegyek drágát, mert az jó és ne olcsót, mert az semmire sem jó...Nem szeretnék vagyonokat kiadni hajápolásra.Egyébként a házi praktikák is érdekelnének!

17. Hello Titti (válaszként erre: 16. - 9bbc382386)
2012. márc. 12. 23:07

nagyon örülök,hogy ilyen jó..és ennyi pénzért..:))

az illata is isteni..

16. 9bbc382386 (válaszként erre: 2. - Hello Titti)
2012. márc. 12. 18:03
Évek óta használom,ez a tökéletes hajápoló!
15. Anda39 (válaszként erre: 12. - Málna92)
2012. márc. 10. 07:12

Szia Málna. Nálam a következők váltak be: hajmosás után mindenképpen valami balzsam vagy pakolás, ez utóbbit sem muszáj fél óráig a hajon hagyni. Amit szeretek, az az Insight (olasz) márkájú, ebben van kókuszos, hennás, búzacsírás és még sokféle. Ha ehhez nem jutok hozzá, akkor a Kallosnak az Argán olajos pakolását veszem. Hajmosás után a nedves hajra - a hajvégekre leginkább - Argan olajat kenek. Ha szükséges, száradás után is. Ez nálam a csúcs. Annyira szép lesz tőle a sprőd, száraz, töredezett haj, hogy az már csoda. Igaz, hogy ezektől az ápolóktól a haj sima, puha, könnyen fésülhető lesz, és emiatt nehezebben formázható abból a szempontból, hogy lelapul, szétcsúszik. Pontosan azért, mert a hajszerkezet zárttá válik, nem akadnak össze a szálak.

Hajmosás előtt érdemes ricinusolajas pakolást csinálni, erről biztosan olvastál már, egy csomó fórum van róla, szerintem itt is. Határozottan jót tesz a hajnak.

Vannak természetesen drága hajápolók is, amik csodákat ígérnek. Ha van rá pénzed, próbálkozz (Kerastase), de azt tapasztaltam, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a márkás, sokba kerülő, agyonreklámozott termék a legjobb.

14. málna92 (válaszként erre: 13. - Ami.)
2012. márc. 9. 22:59
Hát nekem a feketéből amúgy egyik sem jött be eddig. Mindegyik "tagjától" csak zsírosabb lett a hajtövem a vége meg maradt ugyanolyan száraz:S De ezt még lehet megpróbálom.
13. Ami. (válaszként erre: 12. - Málna92)
2012. márc. 9. 22:18
Én azt a sampont ,balzsamot használom,és meg vagyok elégedve vele.Jah meg hajvégápolóm is olyan.Szeretem ezt a családot.
12. málna92 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2012. márc. 9. 21:46
Vettem 1x de akármennyit kentem rá mindig zsírosnak tűnt a hajam, csak a végére kentem, de ugye teljesen lelapult a tövéhez képest. Aztán volt, hogy estére kentem be reggel meg hajat mostam, de nekem sehogy sem használt:S Semmivel sem lett jobb a hajam állapota. Még az új Gliss Kur hajolajon gondolkodok, hogy kipróbálom.
11. MelisUK (válaszként erre: 9. - Málna92)
2012. márc. 9. 21:43
Épp ezért kéne hajolajokat venned. Sokkal hatásosabbak, mint a drága hajpakolások és még olcsóbbak is.
2012. márc. 9. 21:40
Fodrász is amikor festi rengeteg hajfestéket kell használnia mert olyan hamar beissza a hajam...kb ez a helyzet a pakolásokkal is, úgyhogy jó sokat kell rákennem mindig:S
2012. márc. 9. 21:39
Köszönöm a válaszokat:) Hát igazából nem tudok dönteni, mert van aki szerint az olcsóbb pakolások mint pl. a Serical, Kallos is nagyon jók, de mások szerint meg semmit sem érnek és csak a drágább pro cuccok jók. De nekem nagyon dús, félhosszú hajam van és ha vennék 3-4 ezerért egy 200ml-es hajpakolást elég hamar elfogyna:S
8. dd874e511d (válaszként erre: 5. - Ami.)
2012. márc. 9. 21:23
Nem:) Azért vágattam le mert már régóta csak a bajom volt vele és egy reggel felkeltem és elrohantam a fodrászhoz és leváhattam. Nagyon szeretem, könnyebb vele bánni, sokkal gyorsabban megmosom és megszáritom, és olyan könnyű:)))
7. MelisUK (válaszként erre: 6. - Ami.)
2012. márc. 9. 21:23

Az is van a képen is a dobozra írva, hogy tejes. De lehet, hogy van kókuszos is belőle. :)


Én olajokkal ápolom a hajam, ricinus olaj, bio kókuszolaj, amla olaj, szezámmag olaj, argan olaj. Hajmosás előtt minimum fél órát a hajamon van valamelyik, vagy többféle egyben, ha szabadnapos vagyok és nem megyek sehová, akkor egész nap a hajamon van. Természetesen a fejbőrömön is. A hajam végét szárazon is beolajozom, de csak annyira, hogy ne látszódjon, hogy olajos, így folyamatosan ápolva van a haj. Már kb egy éve nem kellett vágatni se a hajamból, egyáltalán nem töredezik. :)

6. Ami. (válaszként erre: 2. - Hello Titti)
2012. márc. 9. 21:04
Férjemék is ezt használják bent a szalonban.Viszont állítja h tejes nem kókuszos:) Mindegy..kipróbálom én is:)
5. Ami. (válaszként erre: 4. - Dd874e511d)
2012. márc. 9. 21:02
Nagyon jó a színe és a formája is a hajadnak,tetszik ez a stílus.Nem sajnáltad a hosszú hajad?
2012. márc. 9. 20:39

Én feketéből lettem szőke, van kép az adatlapomon milyen most. Én hamvasitó sampont használok, silver loreal, utána szintén loreal hajpakolás,elég kicsi a tégely 3500ft,utána hajvégápoló olaj, majd száritás és utána szárazon is olaj.

Nekem az a belinkelt pakolás egyáltalán nem regenerálta a hajam, csak annyi hogy puha lett tőle, de nem polja a belső szerkezetét. Nekem is van itthon ilyen de csak ugy nha pluszként teszem rá vagy belekeverem a hamvasitó samponba de emellé kell egy rendes pakolás. Alfaparfon nekem száritotta, a lorealost fodrászkellékesnél tudsz venni, vagy még ami jo a bonacure.

3. Hello Titti (válaszként erre: 2. - Hello Titti)
2012. márc. 9. 20:35
Ha rossz állapotban van a hajad, akkor heti egy-kétszer kb fél óráig hagyd rajta, majd alaposan öblítsd ki. Ha egészséges, akkor nyugodtan használd sampon után balzsamként, finom puha, fényes és illatos lesz tőle a haj.
2012. márc. 9. 20:35

[link]


ezt nézd meg..nekem ez rendbe rakta a hajam..pakolás fél órát,de van mikor 1 órát is rajta hagyom..kókuszos..

2012. márc. 9. 20:33
Ma váltottam vissza szőkére festett középbarnából, úgyhogy most muszáj lesz odafigyelnem arra, hogy megfelelően ápoljam a hajam. Vágás már megvolt ma(2cm) már csak az érdekelne,hogy akinek szőkített haja van mikkel ápolja a haját, hogy szép és egészséges maradjon:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook