Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek egy 100 fős lakodalomba mennyi aprósütemény, hány darab torta kell? fórum

Szerintetek egy 100 fős lakodalomba mennyi aprósütemény, hány darab torta kell? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. CsillagTM (válaszként erre: 37. - Ami.)
2012. márc. 11. 21:31
mi is nénivel süttettük az aprósütit. háziasabb, fincsibb, olcsóbb...
37. Ami.
2012. márc. 9. 15:24
Én a helyedben akkor sem cukrászdából rendelnék,biztos ismersz valakit aki jön süt,gy is olcsóbban jössz ki.Nekem még a menyasszonytortám is anyukám csinálta.Volt 2 barátnője aki néha segített neki,de kb ő sütött mindent.Nálunk cukorperec is volt,a menetbe azt szokták osztogatni a leselkedőknek:)
36. Gyöngybagoly (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 9. 14:59

Na ez megint nem jó! Nem csoda, hogy szomorú voltál!

Szerintem egy esküvőn inkább maradjon a süteményből, mert azt be lehet csomagolni, oda lehet adni a vendégeknek, mint kevés legyen. Az ilyenek után csak a rossz emlékek maradnak meg.

35. Gyöngybagoly (válaszként erre: 24. - 4d1d1953e9)
2012. márc. 9. 14:49

3-3 db/fő? Ezt nagyon kevésnek tartom. Én magam többet megeszek belőle. Gyorsan hozzáteszem, nem vagyok kövér!

Gondolj bele, délutántól másnap hajnalig?

De azért köszönöm!

34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Gyöngybagoly)
2012. márc. 9. 14:40

Szia!


Ez volt a tapasztalatom:


Nekünk 70 fős lagzi volt..

Nem hivalkodó, temetés utáni..


Eredetileg a három szintes menyasszonyi tortán kívül talán 5 torta volt rendelve..


Anyám (aki "vidéki" beállítottságú) rendelt még 5 különfélét saját költségére amiért én akkor haragudtam, hogy minek csinálja a felhajtást. De aztán végül nagyon jól jött ki, hogy mindenkinek csomagolt, és még nekünk is maradt torta..


Utólag azt mondom, hogy inkább így legyen.. Azóta voltam több puccos, kastélyban tartott esküvőn, ebből a legpuccosabban egy, azaz egy szelet jutott nekem a menyasszonyi tortából, és azt is a pincértől külön kérni kellett, hogy kihozzák nekem.. Hát kövezzetek meg, elég szomorú voltam, fért még volna..

33. Gyöngybagoly (válaszként erre: 31. - CsillagTM)
2012. márc. 9. 14:40
Köszi! Ez nagyszerű! Budakalászon van is egy Metro, az közel van hozzánk. :-)
32. Gyöngybagoly (válaszként erre: 25. - Azure_)
2012. márc. 9. 14:39

Sajnos mindent a cukrászdában fogok megrendelni, mert egy-egy tepsi sütit meg bírok csinálni, de többet nem. Gond van az egészségemmel. :-((

Persze előtte mindenképpen össze kellene ülni a menyasszony szüleivel, de ez sem lesz egyszerű.

31. CsillagTM (válaszként erre: 30. - Gyöngybagoly)
2012. márc. 9. 14:39
asszem a Metro-ban vette nagynéném, valami 40 HUF/db áron. ilyen lezárhatós, normál doboz. ott érdemes megnézni.
30. Gyöngybagoly (válaszként erre: 28. - CsillagTM)
2012. márc. 9. 14:32
A hungarocell dobozkákat hol vettétek?
2012. márc. 9. 14:31

Hálásan köszönöm a sok hozzászólást, javaslatot!! :-)

Nagyon aranyosak vagytok! :-)


Mindenképpen úgy kell számolnom, hogy csomagolni is kell, mert valóban így illik, meg a szokás is ez, így a 3 szelet torta azt hiszem tényleg kell. Ami marad, azt majd lehet csomagolni.

Ajaj, ahhoz is kellenek majd dobozok.

28. CsillagTM (válaszként erre: 27. - Tikka)
2012. márc. 9. 14:28

ööö mi a csomagba nem raktunk tortát, mert előre csomagoltunk (előtte való nap, izgi volt:))

nekünk asszem 12-15 db aprósüti volt abban a hungarocell(?) dobozkában, több bele se fért. ja és az apró az tényleg apró volt, a nagyokat félbevágtuk.

27. Tikka
2012. márc. 9. 14:25
Szerintem is visznek néhányan tortát-legtöbb helyen tényleg szokás- igaz nem mindenki.Kb arra lehet számítani,hogy 4-5 család biztos visz.Szóval rendelni elég 4-5 normál tortát + a menyasszonyi torta/2-3 emeletes/,sütiből meg nehéz eltalálni,de viszonylag sok kell a csomagolások miatt.Általában egy-egy csomagba szoktak legalább 3-4 szelet tortát is tenni,meg 5-6 féle sütiből 2-3 darabot/kb 10-15 db/ + pár pogit,néhány sajtos lapot,sós rudat. Az ottani fogyasztás nem túl sok,mert mint írták néhányan,azért ott a sok eszem-iszom után nem megy a tortázás,sütizés. A csomagok miatt kell elég sok.
26. CsillagTM (válaszként erre: 24. - 4d1d1953e9)
2012. márc. 9. 14:24
na végre valaki, aki nem akarja halálra etetni a vendégeket/kidobni egy csomót :)
25. azure_
2012. márc. 9. 14:12
A cukrászda ahol megrendeled biztosan tud ebben segíteni és szakmai, tapasztalt tanácsot adni. Szerintem függ attól is, hogy milyen a vendégsereg összetétele, akarsz e csomagolni mindenkinek.
2012. márc. 9. 14:11

HíVatalosan: Fajtánkét Sós-édes 3/3/fő/ db.

ideértve mindenkit. Gyerek, idős, diétázó nem diétázó

100Fős= 300 db édes 300db sós és ebből még csomi is marad. 12 éve renszeresen főzünk sütünk lakodalmat, és ez még mindig be jött.

2012. márc. 9. 14:08

Szerintem azzal is kell számolni, hogy a vendégek is hoznak süteményt/tortát (legalábbis nálunk szokás).

De "illik" is csomagolni nekik, ha mennek haza.

22. Ami.
2012. márc. 9. 14:03
Nekünk is 100 fős volt,azt hiszem 10 torta volt,plussz a 3 emeletes menyasszonyi,de sok aprósüti volt,sós,édes minden.Elég sok megmaradt,mi is csomagoltunk mindenkinek.Senki nem eszik 3 szelet tortát,a vacsit alig bírják megenni,nem még rá 3 szelet torta.
21. CsillagTM (válaszként erre: 15. - Boczor)
2012. márc. 9. 13:56
dzsízösz :D
20. k_nm
2012. márc. 9. 13:56
hát nem tudom. Nekünk 80 fös volt a lagzi, az aprósütire már nem nagyon emlékszem, mennyi volt, de családonként plusz egy kis tálca volt mindenkinek elöre csomagolva. Azon kívül passz, de tortára emlékszem: volt a menyasszonyi torta, ami 3 emeletes feketeerdö torta volt, az elfogyott az utolsó morzsáig. Azon felül volt 2 dobostorta, 1 valamilyen eperkrémes, 1 oroszkrém, meg 1 citromos. Ezekböl 1 dobostorta elfogyott, a többi meg se volt kezdve. Hazavittük, lefagyasztottuk, még októberben is azt ették anyuék :-/ Szóval nem tudom, megéri-e bevásárolni. Ha olyan helyen rendeled a tortát, ahol rendszeresen csinálnak lagzikra sütiket, ott a fönök meg fogja neked tudni mondani, mennyi kell. De a családonként egyet én marhára nagy túlzásnak tartom, senki nem fog egy tartalmas vacsi után még kulimájszos tortát habzsolni. Inkább az aprósütiböl rendeljetek be, abból is lehet krémeset (az is eláll a fagyóban utána még egy darabig), ahogy már valaki írta, lefelezitek, hogy egy-egy falat legyen csak és az hamarabb fogy. Föleg, ha éjfélkor visszatálaljátok a sülteket
2012. márc. 9. 13:54
A menyasszonyi tortán kívül minden főre 2 szelet torta, plusz apró süti 4 főre egy kis tányérnyi, plusz pogi fejenként 20 dkg.
2012. márc. 9. 13:51

Egy normál torta az 16 szeletes. Mindenkinek két szelet, plussz 5-10db aprósüti

van aki nem eszik ennyit, van aki többet.

17. bnorika83 (válaszként erre: 11. - Simple)
2012. márc. 9. 13:51
Mi is 100-an voltunk, és nekünk a 2-3 szelet süti mellé volt még egy 100 szeletes torta ,a sós sütik és még egy óriás csokiszökőkút gyümölcsökkel, fánkkal, piskótával. És egyáltalán nem volt rengeteg még így sem, hiszen sokan hajnal 6-ig maradtak, aki nem bírt enni 10-kor sütit annak volt még 8 óra hossza, hogy egyen, úgy, hogy közben órákig táncolt. És nálunk még éjféli menü is volt csak hogy tetézzem :) Persze mindenki maga dönti el,ez csak egy vélemény. A kaja viszont nagyon fontos része egy lagzinak.
16. turkkati (válaszként erre: 12. - CsillagTM)
2012. márc. 9. 13:50

Veled értek egyet, a lányomék esküvője a nyáron volt, a menyasszonyi torta sem fogyott el, de az aprósüti sem, mert azt úgy sütöttük, hogy legyen csomagolni is. És még vettünk 10 tortát is, amik alig lettek megbontva.

Igen, ciki, ha 1 lagziban ki van számolva, de sok ment pocsékba.

15. boczor
2012. márc. 9. 13:46
legalább 25 db.
2012. márc. 9. 13:45
Ahány család, annyi torta??? Úristen :) Nekünk volt egy nagy esküvői tortánk, ott bőven számoltunk rá. Süti az mondjuk 10-15 szelet fejenként, mert el is csomagol az ember.
13. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Gyöngybagoly)
2012. márc. 9. 13:44

a menyasszonyi tortán túl, amit szeletre/fő gyártanak,igazi "lakodalomba" sztem 6-7 féle torta még tuti kell ill. amit már ötbben írtak a sós sütik, rudacskák, stb. mellett az aprósütik.

Abból nagyon sok fogy, mert barátnőméknél (is) pl. már ültetéskor ott volt az asztalon és amikor még csak iszogat a nép, akkor nagyon fogy.

Ill. nem tudom, ti mennyire tervezitek, de azért is kell rászámolni, mert általában illik adni egy kisebb csomagocskát minden távozó vendégnek.

2012. márc. 9. 13:44

asszem 15-20 dkg aprósüti volt nálunk, és ezen felül csomagoltunk. maradt, de alig, szóval ez jó volt.


tortából a menyatorta sem fogyott el (pedig 90 szeletes volt 110 főre, OK, volt vagy 15 gyerek, de ők is ettek), a 6-7 plusz torta meg szinte egyáltalán nem fogyott...szóval vigyázni kell, mert mindenki túlkalkulálja.

11. simple (válaszként erre: 8. - Bnorika83)
2012. márc. 9. 13:42
Szerintem is baromi ciki. Nálunk is rengeteg megmaradt, azt elcsomagoltuk és aki akart vitte haza. 3 szelet torta fejenként, és 20-30 deka aprósütemény kell.
2012. márc. 9. 13:42
Mi úgy számoltuk, hogy mivel csomagoltunk is a vendégeknek, így 4-5 szelet / fő. Tortát pedig ahány család, annyi torta.
2012. márc. 9. 13:35
sok, sőt rengeteg!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook