Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek kamionos jogsival el lehet manapság helyezkedni? fórum

Szerintetek kamionos jogsival el lehet manapság helyezkedni? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. féknyom (válaszként erre: 21. - Ba7da9cfc0)
2012. jún. 6. 09:48

A tachográf nem zárja ki a túlvezetést, ha valóban nem csak hallomásból ismered a szakmát, akkor biztos hallottál már korongdobálásról, vagy joker-kártyáról.

Nem tudom mi neked a nagy autó, de amit a kamionosok nagy autónak neveznek, ahhoz C+E kell.

2012. márc. 12. 14:21

Sajna ez sem jön össze:-(

Az hogy a munkaügyi állja a C jogsit ahhoz 15 évnek el kell telnie a könnyűgépkezelő vizsga után,a páromnak meg 14 telt el,így a C se tudja letenni.

Ez az álmunk is szert foszlott!!

De köszönöm a hozzászólásotokat!

51. Anatita81 (válaszként erre: 50. - Kata 1977)
2012. márc. 12. 10:47

Nem tudom, csak egy ötlet.


De hátha. Ha nagy a sofőrhiány, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy éveken át vonják a fizuból vagy ilyesmi. A Volánnál a buszsofőröket fogják így, lasszóval...

Nagy bátorság évekre szerződni úgy, hogy nem ismeri a munkát, de legyen szerencsétek! :)

50. Kata 1977 (válaszként erre: 49. - Anatita81)
2012. márc. 12. 10:35

És ez megy GKI nélkül is?

Mert az maga csak 106 ezer lenne!!

A párom meg úgy tudta, hogy az kell bel és külföldi fuvarozáshoz is!

De köszi mindenképp megkérdezzük!!!

2012. márc. 12. 10:33

Ez lett volna:


"Teljesen ingyenesen igénybe vehető képzések az Új Széchenyi Terv segítségével!


Az útiköltségedet, a tanfolyamhoz szükséges jegyzeteidet és az ellátásodat is fedezik!"


De csak az alábbi régiókból:

Komárom-Esztergom megye Nógrád megye

Veszprém megye Heves megye

Fejér megye Borsod-Abaúj-Zemplén megye


Ha nemzetközizni akar, azt 7,5t-s autóval is lehet ám! Vannak olyan cégek, amiknek szerintem nagyobb nincs is.

Amúgy már írták a Waberer's-t, ahol mindig keresnek sofőröket. Meg lehet kérdezni, hogy nincs-e rá lehetőség, hogy kifizetik, cserébe aláír x időt. Na őket lehet látni pénteken du. kifelé nyargalni Bécs környékén...

Ha ennyire akarjátok, egy kérdést megér. ;)

48. Kata 1977 (válaszként erre: 47. - Anatita81)
2012. márc. 12. 10:22

Pest megyében.

A munkaügyi központ felsorolt egy pár tanfolyam lehetőséget aminek a80%-ka nőknek való,ez a C,E lett volna jó de így önköltségesen nem megy 4 gyerekkel!

47. Anatita81 (válaszként erre: 46. - Kata 1977)
2012. márc. 12. 10:19
Milyen megyében is laktok? Vannak most ingyen tanfolyamok, korlátozott férőhely, de fizetnek mindent, utazást is!
46. Kata 1977 (válaszként erre: 45. - Anatita81)
2012. márc. 12. 10:05

Köszi!

Mi is,eléggé félretájékoztatták!

Így meg simán a B és a C-vel nem nagyon tud mit kezdeni!

45. Anatita81 (válaszként erre: 42. - Kata 1977)
2012. márc. 12. 10:04
Sajnálom. :(
44. Anatita81 (válaszként erre: 39. - 48bf8c027e)
2012. márc. 12. 10:04
Na tessék, ugyanezt írod Te is. :)
43. Anatita81 (válaszként erre: 32. - 48bf8c027e)
2012. márc. 12. 10:01
Na hát ez az, kb. kihalásos alapon lehet bejutni az ilyen cégekhez...
2012. márc. 9. 22:15

A páromnak minap azt mondták, hogy amíg munkanélkülin van leteheti ingyen a c, e kategóriás jogsit és a gki-t.

Legalábbis ő így értette vagy rosszul, félreérthetően mondták.

Na nagy volt az öröm azért b, c, e-vel és gki-val már kamiont vezethetne és azt nagyon keresik, csak itt jön a bibi, csak a c-t fizetik a többi önköltséges ami kb 200ezerre rúg!!

Ráadásul együtt nem is lehet, csak egymás után és mindegyik másfél-2 hónap, mire a c-t leteszi méár lejár a munkanélkülije, utána egy árva buznyák sincs az ő részéről csak az én pénzem, abból hogy fizessünk 200-at??

Pedig nagyon jó lett volna, belföldre, külföldre is mehetne és nem kis pénzért!

DE a c-t leteszi hisz ingyenes azzal tehergépkocsit vezethet és a b-je megvan most a vagyonőrin gondolkodunk azt is keresik és a töredéke árban.

2012. márc. 9. 11:57
El lehet. Ilyen helyzetben mindenképp érdemes a tanfolyamot elvégezni.
40. 48bf8c027e (válaszként erre: 38. - Pankakukac)
2012. márc. 9. 11:28

Ismerem az ilyen cégeket.:(


Nem irigyellek titeket.

2012. márc. 9. 11:26
A jó munkákat inkább csak ismeretség által lehet megszerezni. Mert általában ezek kihalásos alapon működnek és nem szokták meghirdetni az állást. Hanem a sofőröket kérdezik hogy tudnak-e valakit.
38. Pankakukac (válaszként erre: 37. - 48bf8c027e)
2012. márc. 9. 11:25

Az én férjem is belföldezett, gyógyszereket szállított az országban és azt nagyon szerette. Nyugis volt, minden este itthon aludt, hétvége szabad volt. De megszűnt, mert a főnöke szerintem nem állt a helyzet magaslatán, elhappolták előtte a jó munkákat, végül kénytelen volt megválni az alkalmazottaitól.

A mostani cégről meg inkább nem írok semmit, lenyúzzák az emberről a bőrt és ennyi. Nagyon sok simlis dolog van, ami ellen nem lehet tenni.

37. 48bf8c027e (válaszként erre: 36. - Pankakukac)
2012. márc. 9. 11:20

A belföldes munkák jóval kíméletesebbek mint a nemzetközi. Csinálta azt is a párom de csak Ausztriába járt ki.

De tény hogy nem egyszerű a legtöbb.


Páromat erre a munkahelyre a volt főnöke vitte be mert ő megszüntette a fuvarcégét. Nagyon nagy szerencsénk volt az biztos.

36. Pankakukac (válaszként erre: 34. - 48bf8c027e)
2012. márc. 9. 11:15
A te párod a szerencsések közé tartozik, de valljuk be, a legtöbb kamionos munka nem ilyen azért!
35. 48bf8c027e (válaszként erre: 34. - 48bf8c027e)
2012. márc. 9. 11:15
Legfeljebb a raktárba szoktak felvenni embereket de nekik jóval alacsonyabb a fizetésük. És oda nehéz gépkezelői jogsi szükséges.
34. 48bf8c027e (válaszként erre: 33. - Pankakukac)
2012. márc. 9. 11:12

Nincs.

És nem is lesz a közel jövőben.

Sajnálom.

33. Pankakukac (válaszként erre: 32. - 48bf8c027e)
2012. márc. 9. 11:08

Van felvétel a cégnél????

Ezt tök komolyan kérdezem.

32. 48bf8c027e (válaszként erre: 29. - Pankakukac)
2012. márc. 9. 11:06
Nekem is kamionozik a párom. És meg van mindenünk. És minden estét és hétvégét itthon tölt. Ilyen kamionos munka is van.
31. Pankakukac (válaszként erre: 30. - Kata 1977)
2012. márc. 9. 11:05

Ki kell próbálni a kamionozást is. Majd meglátjátok, melyik jön be jobban. Ha nem megy, még mindig lehet váltani, ártani tuti nem fog, ha lesz még egy szakmája.

Nem tudom ugyan, hogy milyen munkája volt eddig a 4 műszakos, de a kamionozás hatalmas felelősséggel is jár. Akár milyen fáradt, menni kell. Legalábbis a férjemék cégénél ez így van. hajtják őket sajnos. Ez egy életforma, amit nagyon nehéz élni.

30. Kata 1977 (válaszként erre: 29. - Pankakukac)
2012. márc. 9. 11:02

Eddig 4 műszakban melózott 12 órát plusz 1-1 óta volt az út,3 nap munka,3 nap szabad de alig győzte kipihenni magát.

Ráadásul meg sem fizették.

29. Pankakukac (válaszként erre: 28. - Kata 1977)
2012. márc. 9. 10:59

Háááááááááát, nem tudom. Kinek mi a fontos. Mi azt valljuk, hogy ne legyen drága autónk, meg nyaralónk, de itthon lehetne a férjem minden este. A gyerekünknek is sokkal jobb élete lehetne, boldogabb lenne, ha minden este Apával fürödhetne pl. Ne mondja nekem senki, hogy abban a pici időben amikor itthon van, lehet mindent pótolni bármennyire is tartalmas.

A másik meg az: a férjem hétfőtől péntekig úton van, szombaton ér haza. Nem győzi kipihenni magát, mert sajnos nincs lehetőség a pihenésre egész héten. Az egészsége is tönkre fog menni hamarabb, elhasználódik a szervezete.

2012. márc. 9. 10:52
A nagynénémék 40évg éltek boldog házasságban pedig a nagybátyám volt hogy hetekig nem járt haza olyan messzire küldték,de azt az időt mikor együtt voltak nagyon tartalmasan töltötték.Nem ment rá a házasságuk,sőt a gyerekük sem sínylette meg,drága autókat vettek,építettek egy nyaralót stb...
2012. márc. 9. 10:50

Tudom mint minden munkának van hátulütője és az biztos hogy emerre válogatja ki mit bír akár a férj a gyerekek vagy a feleség.

DE a pénz se mindegy hogy mennyit keres és ő nagyon csinálná.

2012. márc. 9. 10:46

Sziasztok!

6 éve vagyok a férjemmel, azóta kamionozik (persze előtte is kamionozott). És én azt mondom, hogy NINCS ÉLETE A KAMIONOSNAK!!!!!

Mi nagyon szenvedünk tőle mindhárman-a férjem, a gyerekünk és én is. Kínszenvedés, de sajnos nincs egyelőre más lehetőség. Szabadulnánk tőle kézzel-lábbal, de most még nem megy. Nagyon meg kell gondolni én azt mondom!

25. Anatita81 (válaszként erre: 21. - Ba7da9cfc0)
2012. márc. 9. 10:42

Részemről pont ez az, hogy éltem együtt kamionsofőrrel. Van, akinek megy, sőt tökéletesen megfelel, embere válogatja. Nekem hiányozna a férjem és a gyerekeknek is, nagyon! 4 gyerek mellett ez lenne a legnagyobb aggályom, de nem vagyunk egyformák.

Szóval így sok kamionos ismerősöm lett, olyanok is, akik osztrák cégeknél pilóták, ott is előfordul, hogy egy hónapban 20-22ezer(!) km-t mennek és nem négykézben!

Kizsákmányolják őket, igaz magyar szemmel nézve igen jól keresnek, ez nagyon durva!

24. 48bf8c027e (válaszként erre: 22. - Kata 1977)
2012. márc. 9. 10:35
Ja és mindenképpen ki kell váltania a sofőrkártyát. Anélkül nem fogják felvenni olyan helyre ahol csak pár éves kamionra keresnek sofőrt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook