Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Konyhakert a teraszon? Segítenél? fórum

Konyhakert a teraszon? Segítenél? (beszélgetős fórum)


18. weberkitti (válaszként erre: 11. - 1246f1921c)
2012. márc. 14. 22:10
Én a sparba vettem tavaly petrezselymet, és nagyon bőtermő volt. Sőt volt, hogy annyi lett rajta, hogy mindet levágtam és felaprítva lefagyasztottam. csak akkor nem használtam mikor 50cm hó volt rajta!
17. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - 1246f1921c)
2012. márc. 9. 19:25

Üssetek vagy üttessetek össze valakivel 40x40x40-es faládákat, fesd le fehérre (visszaveri a fényt, nem melegszik annyira át a föld) még szép is. Egy láda, egy növény! A szögletes láda csinos és helytakarékos.

Alja legyen kilyukasztva, 5-6 cm-es kavicságy az aljára, a kavicsra geotextília, rá a HOMOKOS föld.

Ebbe bele a cserépből kiütött növény, locsolás és kész.

16. 2100
2012. márc. 9. 10:31
en a citromfuvet, a mentat, kakukkfuvet siman kiulttem a kertbe, minden tavasszal ujra kihajt, es azt hiszem talan oktober vegeig is zoldek (aztan leszuretelem, megszaritom szellos helyen)..tavasszal ujra jelentkeznek :)
15. Rozália (válaszként erre: 4. - 1246f1921c)
2012. márc. 9. 09:17

Azokban a csöppnyi cserepekben pár óra alatt kiszárad a földjük. Mindenképpen ültessed nagyobb cserépbe. Ha pl. napközben odasüt a nap, estére akkor is kiszárad a földje, ha jó nagy edényben van. Ezért szerintem ajánlatos minden este öntözni.

A citromfű pl. hatalmas bokorrá fejlődik. Annak hely is, edény is megfelelő kell.

2012. márc. 9. 09:08

Szivesen olvasnék arról,hogy miként indítottátok el a "kisveteményest"..:)

Mint írtam nekem nem volt szerencsém a cserepessel,de a magokkal se nagyon..

Petrezselymem a harmadszori zacsiból lett..:(

No és milyen föld??

Bocs Tündi's Dream's...,hogy ennyíre belemerültem.

De érdekel..:))

13. barbi6
2012. márc. 9. 08:26
Még időben vagy,hogy magokat is vegyél.Például a petrezselyemől jobb szerintem ,mert több lesz belőle mint egy cserépnyiből(az szinte egy főzésre elég).
12. 1246f1921c (válaszként erre: 10. - 454db8ee37)
2012. márc. 9. 07:52

A lestyánon és a körömvirágon kívül ezek közül mindent. :)

De nyitott vagyok az új ízekre. :)

11. 1246f1921c (válaszként erre: 9. - Geranna7)
2012. márc. 9. 07:51
Igen? Pedig én is a Tescoban meg a Sparban nézelődtem, legalábbis ott láttam őket.
2012. márc. 9. 07:43

Milyen fűszereket használsz?!

Petrezselyem, zeller, lestyán,kakukkfű, bazsalikom,oregáno,snidling,körömvirág,

csilipaprika,koktélparadicsom.

Ha nagy a teraszod, még cukkinit is vethetsz, az kúszónövény, egy tövön sok terméssel.

Azért tégy egy tő levendulát is közéjük, csak a tetvek miatt.

2012. márc. 9. 07:43
Ajánlatokat is kérnék...hol szerezzem be. Saját tapasztalat..vettem Tesco,Penny ..és sajna lebarnult...kimult..:((
8. 2100
2012. márc. 9. 07:43
Szerintem az novenyfuggo mennyit is kell locsolni, es igen jobb ha a foldjet figyeled. De: vannak olyan novenyek, amik nem szeretik a tulzott ontozest, masok viszont igen. Amikor megvasarolod, szerintem lesz rajta egy kis eligazito cimke a gondozasahoz, bar en mindig megkerdezek mindent rola a viragboltostol.
7. 1246f1921c (válaszként erre: 5. - 2100)
2012. márc. 9. 07:38

Hű dejó! :)

Ezért már megérte feltenni a kérdést, úgy látszik sok jó dolog van még.


Biztos nagyon finom lehet!

Hetente hányszor érdemes locsolni? Nyilván a nagy melegben többször gondolom, a földet kell figyelni? :)

6. 2100
2012. márc. 9. 07:33

..en egyebkent a mentat meg is szoktam szaritani- igy telen nagyon jo teanak (legmentesen zarodo dobozba teve, nagyon illatos, amikor kinyitva az illoolaj tartalma miatt megerzed a kiszallo illatat).

Locsolasra egyebkent ajanlom az esovizet.

5. 2100
2012. márc. 9. 07:28

Szerintem mindenkeppen ultesd at, egy viragboltos szerint ezek ures foldek, tapanyag nelkuliek. Igy megfelelo viragfoldbe kellene ultetni.

..es meg ajanlom a citromfuvet es a kakukkfuvet is :)

4. 1246f1921c (válaszként erre: 2. - Barbi6)
2012. márc. 9. 07:22

Nha akkor ezeket is felírom. :)

Most a boltokban cserepekben árulják őket.

Ha megveszem, és kiteszem a teraszra az erre szánt helyre úgy jó? :) Vagy ültessem át, esetleg figyeljek valamire? :)


Nálunk otthon mikor kicsi voltam, apukám sokat ültetett koktélparadicsomot, mindig jó lett, imádtam csipegetni róla, de már nem él, így nem tudom megkérdezni mi is a titka...

2012. márc. 9. 07:19
Pát tő paradicsommal én is próbálkoztam de elrohadt a szárán mielőtt leszedhettem volna...
2012. márc. 9. 07:18
Nálam a bazsalikom és a menta sem hiányozhat:-)
2012. márc. 9. 07:14

Régóta tervezgetem már, hogy ültetek egy kisebb konyhakertet a teraszunk egyik sarkába, kisebb cserepekbe.

A napokban láttam is párat, rozmaring, petrezselyem, metélőhagyma.


Először is, tudnátok még ajánlani pár fajtát? Gondolkodom még a koktélparadicsomon is.


Másodszor mikor kell ültetni, hogy kell gondozni? :)

Sosem volt még konyhakertem, de most kedvet kaptam hozzá.


Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook