Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új cicák fórum

Új cicák (beszélgetős fórum)


2013. nov. 30. 20:35
Ja! Még azt elfelejtettem megírni,hogy a sziámi nagyon szépen rászokott az alomra. sosem piszkol be,most már eszik is rendesen.Egyetlen gond van vele,hogy csak úgy marad meg az udvaron ha én is ott vagyok. Fél a többi macskától,fúj,prüszköl rájuk. A kutyákról már nem is beszélve. Vele sok gond nincs,főleg,hogy a kicsik már nincsennek a konyhában és az előszobában,így mikor a konyhában vagyok ki is jöhet velem. Nagyon érdekes cica. 2 hete bele estem egy ronda megfázásba.Fájt a fejem, a torkom,nem bírtam enni,felkelni is alig volt erőm. A cicust le sem lehetett rólam vakarni. Egészt nap a nyakamba, és a fejem tetején feküdt.Mint ha érezte volna hol fáj. Aztán gondolom a vírus szövődmény miatt lett egy bélgyulladásom.Kegyetlenül fájt és ment a hasam. Orvoshoz sem mertem elmenni a hasmenés miatt,de szerencsére rendes volt és kijött. Na akkor a sziámi egsész nap a hasamon feküdt.Most már észre vettem,hogy ha nagyon rajtam lóg egész nap,akkor valami nyavalya biztos megint ki jön rajtam.Epilepsziás vagyok és a rohamaim előtti pár órában állandóan a nyakamba ugrik és mászna fel a fejemre.El sem hinném,ha nem velem történne.Az első 3 rohamomnál még azt hittem véletlen,de mióta itt van 5 rohamom volt és mind az 5 rohamnál ezt csinálta.Kész kis orvosi diagnoszta. Nagyon megszeretttem.Elneveztem Mamcinak,mert ugye mint írtam, Ő a barátnőm anyukájának a cicája volt.Még nem élt velünk és meglátogattam őket,mindig azt mondtam neki,hogy " Szia, Mama cicája. Ez így már most túl hosszú lenne,így Mamci lett.Már hallgat is rá.
11. cikicakk (válaszként erre: 10. - C9cf517bc6)
2013. nov. 30. 20:24
Nem vittem ki őket,de ne tudd meg milyen büdös volt az előszobában és a konyhában. Hiába raktam ki 3 doboz almot,mivel jött a fogváltásuk hasmenésük volt és legtöbbször el sem értek a ládáig.Hiába vittem őket állatorvoshoz,és adott is nekik injekciót,egy hét alatt halt meg mind az 5 cica. Nagyon sajnáltam őket,de az orvos szerint várható volt,hisz későn születtek. Egyébként van 3 felnőtt cica,akiket szintén beengedek ha nagyon hideg van. A szomszédok már hülyének néznek,mert ennivalóra is alig jut pénzünk,de mit tegyek? Ivartalanítani nincs pénzem, a fogamzásgátló 3 nősténynek nagyon drága szintén, agyonütni,megfojtani meg szintén nem tudom őket.Elajándékozni sem tudjuk,mert kisvárosban élünk,akiknek kell macsek azoknak van,akiknek meg nincs azok nem is akarnak.Elnézést ha nem írok elég helyesen,de itt valamiért nem működik a helyesírás ellenőrző. 58 évesen meg már elfelejtettem az iskolában tanultak nagy részét.
10. c9cf517bc6 (válaszként erre: 9. - Cikicakk)
2013. nov. 7. 23:51

Szia!


Szerintem ne vidd ki a kiscicákat, mert hideg van már.Nekem is van egy cicám.Ő szobacica fekete és imádom őt.

2013. nov. 1. 16:37

Igaz,nem válaszoltatok az előző írásomra,de gondolom nem nagyon tudtatok tanácsot adni. jelenleg az a helyzet,hogy mind az 5 kiscica él még.Téliesítettük a lakhelyüket.Guberáltam macskakosarakat, és kaptam egy jó nahy macskahordozót is. Kibéleltem hungarocellel és a gyerek kinőtt pólóival és egyéb rongyokkal. Már most azokban alszanak ők is és a felnőtt cicák is.

A sziámi cica szerencsére szobatiszta. Egyből beleszokott az alomba. Étvágya is jó,még hízott is valamennyit mióta itt van. Sajnos kivinni még csak úgy lehet,ha mi is ott vagyunk. Annyit már elértünk,hogy 2-3 méter távolságra elmegy tőlünk. Ha megjelenik valamelyik kiscica, vagy felnőtt macsek, fúj rájuk, púpozza a hátát, de nem szalad már el. Viszont egyedül nem hajlandó kinn maradni. Ma elfelejtettük,hogy kinn van és bejöttünk pár percre. Éktelen nyávogásra szaladtunk ki. Mamci cica( ez a sziámi neve) felszaladt a fenyőfára és csak úgy tudtuk lehozni,hogy létrával felmentem érte. Másik dilije,hogy szopizik. Ki választ rajtunk valami csücsköt (ruha nyakát,valami kis gyűrődést a pulóvelen, esetleg egy dísz a ruhán) és úgy mint a pici cicák el kezdi szopni. Még cuppog is hozzá,mellé meg dagaszt,de nagyon. Ez viszont nagyon fájdalmas, főleg ha a nyakunknál talál valamit amit szopizni tud, és ilyenkor a nyakunkat dagasztja. Szerintetek ez fajta szokás? Még soha nem hallottam ilyet.Nekünk 38 év alatt mióta együtt vagyunk sok cicánk volt,de egyik sem szopizott így, csak az anyjukat. Köszönöm ha válaszoltok,de ha csak elolvassátok már annak is örülök. Üdv,további szép napot. cikicakk!

2013. okt. 7. 19:04
Megpróbálom röviden leírni a történetem. 4 ivarérett cicánk van. 3 lány és egy fiú. Sajnos ivartalanítani nincs pénzünk,de megölni sincs erőnk a kicsiket. Eddig a sors valahogy megoldotta helyettünk,valamiért sorban haltak meg a kiscicák fogzáskor. Sajnáltuk is őket,meg megmondom őszintén,nem is. Volt,hogy 9 újszülött cica volt a háznál. Most viszont augusztus elején született a Calicó( teknőcszínű) cicánknak 5 kiscicája. Na ebben biztosak vagyunk,hogy nem fognak megmaradni,hisz az állatorvos szerint is a július második fele után született cicáknál egyre kevesebb az esély a fogzás túlélésére. A gond az,hogy még ilyen gyönyörű kiscicáink nem voltak. Van két calicó benne(sajnos ezek lányok,mert azt már tudom,hogy a calikoknál nem születnek fiúk. Van egy cirmos,de valami csodálatosan érdekes cirmok vannak rajta. Aztán van egy tiszta vörös, Ő fiú ,az állatorvos szerint " Török van" macska vér folyik az ereiben. Na és a legutolsó ami totál megdöbbentett,hogy egy koromfekete perzsa macska is van köztük.Ő is fiú. A párommal azt beszéltük,hogy legalább a vöröset és a perzsát próbáljuk megmenteni. Azzal kezdtük,hogy csak akkor tesszük ki őket az udvarra,ha jó idő van. 2 napja mehetnek ki,kb 10-17 óráig.Na csak,hogy ne legyen minden oké,van egy barátnőm,akinek van egy eredeti sziámi macskája. 7 éves,ivartalanított nőstény.Még az édesanyjáé volt,de az anyukája meghalt két éve,és azóta a cica egyre vadabb dolgokat csinál. Beszökik a lakásba,mindenbe bele eszik amibe csak tud,mindent lever. Pedig kap rendesen enni. A férjénél most már betelt a pohár és elvitték autókázni,ami náluk azt jelenti,hogy valahol kirakják. A fiuk indult el vele,de képtelen volt kidobni a kocsiból a cicát. Így aztán vissza hozták. Holnap már a férje fogja több mint 100km-re innen elvinni,onnan biztos nem jön vissza. Bennünket ez nagyon megviselt. Elhoztuk magunkhoz ezt a cicát is.Most viszont nagy a baj,mert a sziáámi cica kegyetlenül fúj a kicsikre. Jelenleg az én szobámban van,mert engem ismer,de nem akar se enni, se inni.Hoztam be almot neki,de eddig nem volt rá szüksége,hisz az udvaron élt.Én nem merem kirakni,mert kinn sok a macska, szomszédban sok a kutya és csak egy drótkerítés választ el egymástól.Kérlek segítsetek,mit tehetnék,hogy ideszokjon,hogy sikerüljön alomra szoktatni. Nem akarom,hogy örökké a szobábmba éljen,hisz néha órákig itthon sem vagyok. Atya ég!!! Mit vettünk a nyakunkba. Párom és én is rokkantnyugdíjasok vagyunk,de van egy 11.osztályos fiunk is. Nagyon nehéz két rokkantnyugdíjból még egy gyereket is nevelni,taníttatni,öltöztetni.Plusz még ez a sok macska,mikor néha még nekünk sincs mit enni,örülök ha a gyereknek tudunk valami laktatót adni. Válaszotokat előre is köszönöm.Sziasztok! cikicakk
2012. márc. 8. 18:33

Szia!


Nekem az új cica 2-3 hétig volt morcos, fújós, elbújós, nem evő.

Valamikor biztos evett, ivott, de mikor nem tudom.

Öt éve volt, mostanra jó cimborák.

6. 2a69f78972 (válaszként erre: 5. - 2a69f78972)
2012. márc. 8. 18:10
Persze nem most gondoltam, majd idővel, amikor már az új cica is "otthon" van.
2012. márc. 8. 18:06

Egy idő után, ha nem is fogják imádni egymást esetleg, de megszokják egymást és tudomásul veszik, hogy ott a másik.

Nekem 5 cicám van, különböző korosztály, különböző nem, különböző fajta és ragyogóan elvannak.

Vannak köztük olyanok is, akik kifejezetten szeretik egymást, összebújva alszanak.


DE...!!! Ivartalanítva vannak és neked is azt kell tenned a nyugalom és a cicák érdekében :)

2012. márc. 8. 18:04
2-3 napig is elbújhat az új cica, amíg lenyugszik és közben feltérképezi a terepet. Nem kell csinálni vele semmi különöset. Ugyanígy jártunk anno - amikor új cicát hoztunk haza, de már 5 hónapos volt - és kitettem a lakásban a hordozóból és azzal a lendülettel az ágy alá bújt és bizony 2 napig elő sem jött. Időnként kidugta a fejét és nézelődött, de semmi. Szintén nem evett, nem pisilt, csak ott lapított. Aztán harmadik nap szép lassan, lapos kúszásban elindult és egyből megtalálta a vizes tálat, a kaját, később pedig a macskavécét is. A másik cicát kerülte még egy-pár napig, aztán minden rendbe jött. Kitartás, ez természetes reakció.
2012. márc. 8. 17:59
Pár hét lehet, hogy kell neki, és a féltékenység utána is megmaradhat.
2012. márc. 8. 17:58
Ez természetes reakció mindkettőjük részéről.
2012. márc. 8. 17:54
Hahó valakio tudna tanácsot adni?Van egy nőstény sziámi macskám és két napja érkezett meg a lakótársa egy nőstény perzsa cicus,a problémám a következő:a sziámim nagyon féltékeny és morog fúj az új cicára,aki lese szarja.szerintetek menyi idő még összeszoknak?az új cica még nem evett és nem ivott elbújik az ágy mögé,előszedtem és bele raktam az almába bele is pisilt,kicsit aggódom,hogy nem jön helyre vagy csak stresszes még az új hely,környezet új szagok és az új cica miatt?mindketten felnőtt cicák de fiatalok nincsenek ivartalanítva........tanácsot kérek sos-be!!!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook