Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatal anyukák fórum

Fiatal anyukák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. aug. 24. 00:03
Hello én 22 évesen szültek a kisfiamat most 5 hónapos a drága. Véletlenül csúszott be egyébként és eszembe sem jutott elvetetni vagy örökbe adni. A legszebb dolog az életemben ő és soha nem tudnám hanyagolni sőt nagyon ritkán hagyom itthon meg a paromnak is ritkán engedem meg hogy elmenjen vele... Aggodos anyuka vagyok de szerintem ez így helyes nem?! Apuka játékos bolondos anyuka meg kicsit aggodobb feltobb...
163. Vikike90 (válaszként erre: 162. - Kolli1987)
2012. aug. 1. 12:41
Gratulálok az esküvődhöz! SOKKSOK BOLDOGSÁGOT!!!! :))
2012. júl. 30. 11:07

Sziasztok!


Én vagyok csak egy hete férjhez mentem és még lent maradtunk a szüleimnél és elment nagyon az idő nem volt időm gép elé ülni. Fogok írni a Csengés naplómba képeket meg leírom az aznapi eseményeket is van bőven beszámólni valóm. Akit érdekel nyugottan jelentkezhet és megnézheti.

Igyekszem lenni de még van egy hetem ami még nem tudom, hogy fogok gép közelbe lenni mert kettesben leutazunk Csenivel párom szüleihez is. Hétvégéig biztosan maradunk a töbit még nem tudom.

Remélem, mindenki jól van. Gyeköcők, hogy viselik magukat?

2012. júl. 30. 07:00

Sziasztok! Nagyon eltűnt mindenki! Hogy vagytok? Agyerkőcök jól vannak? Voltatok nyaralni? Márkóm 9 hónapos már, felül, feláll, mászik és a bútorokba kapaszkodva lépeget:)) Mi nem voltunk nyaralni még, de sztem nemis megyünk, mert sok melója van a Páromnak.

Remélem jár még erre valaki:))

Szép napot Nektek:))

2012. jún. 2. 17:46

Sziasztok! :)

Jó látni, hogy vannak olyan fiatalon gyermeket vállaló anyukák, akikben van felelősség tudat. Az én nővérembe nem szorult elég :S 18 évesen szült, most 26 éves. A kislányt 5 éves korától hanyagolja (ekkor szakított a gyerek apjával) és anyum tartja el, neveli. Már ő a gyámja is. Mikor megtörtént az, hogy a gyámságot átruházták úgymond anyumra, azóta próbál úgy tenni, mintha ő olyan szuper anyuka lenne, de áhh..szánalmas. Minden tiszteletem azoknak az anyukáknak, akik tényleg úgy vállaltak gyermeket, hogy tudják: egy gyerek egy életre szól..nem pedig 5 évre..:/ És itt a gyerek sínylette meg a dolgot a legjobban :(

159. Kolli1987 (válaszként erre: 157. - Tarcalibetty)
2012. máj. 24. 16:41

Szia!


Szerintem ha rendes pohárból iszik a babád akkor abból is nyugottan megitatthatod vele. Biztosan nem ugyan az az íze mint az anyatejnek, mert legalábbis az én lányom kiköote, bár szerintem azért mert nem volt éhes. ( Ez egy hosszú történet).

2012. máj. 24. 14:28

szerintem a tápszereket kb úgy állitják elő,h minnél jobban hasonlitson az anyatejre,nem?

ha már nem olyan kicsi a baba,akkor lehet azt csinálni,h várd meg mig tényleg éhes lesz,ne a nagykönyv szerint adj neki enni(persze ne éheztesd) akkor bármiből kapja meg fogja enni

2012. máj. 24. 13:55

sziasztok!

Sajnos úgy néz ki, hogy elapasztják a tejem a sok sok mellgyulladás miatt.Az a gondom, hogy a kisfiam nem iszik cumisüvegből..csőrös pohárból és csészéből iszogat, de csak baracklevet.Most kaptunk tápszert, de félek annak rossz íze van, s nem fogadja majd el..Ezenkívül tartok tőle hogy viseli majd hogy nincs többet szopi..Tudtok ötletet adni, hogy könnyíthetem meg számára ezt a dolgot?

156. Kolli1987 (válaszként erre: 155. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 23. 14:47
Sejtem mire gondolsz. :)
155. cirmoscicajaj (válaszként erre: 154. - Kolli1987)
2012. ápr. 22. 20:42
igazad van.az eszemmel tudom,de van amikor mástol is hallani (olvasni) kell,h tényleg biztos legyen magában az ember
154. Kolli1987 (válaszként erre: 153. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 21. 19:30

Ezt szerintem akkor is a pároddal kell megbeszélni. Üljetek le és nézzétek meg egymás érveit.

Ez nem igazán úgy működik, hogy te vagy a párod eldönti, hogy gyereket szeretne és már jönn is a baba hanem mind a kettőtöknek akarnia kell.

Például párom már 3 hónapos volt a lányom amikor megpendítette a kistesót akkor én nem akartam mert még nagyomn korai lett volna. Elmondtam az érveimet és megbeszéltük.

Igaziból szerintem sokan ilyen lesz ami lesz alapon válallják a gyerkőcöt. Most ha őszíintén nézzük a dolgokat mindig van valami ami miatt nem lenne jó. De ha csak egy kicsit is kétségek gyötörnek akkor szerintem várjatok még.

2012. ápr. 21. 16:43
De ha nem változik az anyagi helyzetünk?számitásaim szerint most biztosan nem fér bele egy gyerek az életünkbe,és tartok töle,h egy jo darabig nem is fog.két lehetőséget látok:vagy lesz ami lesz alapon vállalok gyeeket,vagy nem lesz.e mondjuk még nem vagyok elkésve!
152. Kolli1987 (válaszként erre: 151. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 20. 17:41

Szia!


Abban igaza van a párodak, hogy nem szeretne sokat várni. Ezt neked kell érezni, hogy mennyire érzed magad késznek az anyasághoz. Bár előtte nem ártana dolgozni, hogy legalább kapj gyedet.

Mi is albérletben élünk igaz én dolgoztam előtte két évet de nem terveztük a lányomat. Én most a kis tesóval állok hasonló helyzetben, hogy mikor jöjjön. Én szeretnék mégy egy babát de nem tudom, hogy anyagilag hogy lenne jó mikor jöjjön.

Szerintem egyszer csak lesz egy jel, hogy akkor most jöhet a következő és akkor zöld utat fog kapni. :)

Ülj le a pároddal beszélgessetek, hátha ő megtud erősíteni hogy zöld utat kapjon a bab. :)

Esetleg érdemes lenne egy költségveést csinálni kb mi mennyibe fog kerülni és hogyan tudtok kijönni belőle.

2012. ápr. 20. 12:27
24 vagyok,és én is szeretnék már gyereket.Ha a szívemre hallgatok azt mondom jöjjön,de ha az eszemre akkor azt mondom,korai mert nem állunk úgy anyagilag.nekem "nincs" jövedelmem (havi 20 ezer,ellátás)A párom békési viszonylatban jól keres,(csak kimondani sok)de albérletben élünk+rezsi sokat elvisz.Én úgy gondolom,h mielőtt jön a baba kell egy kis pénzt gyűjteni,persze nem milliókat.most találtam meg azt az embert akivel szeretném leélni az életem,20 év van köztünk,azt mondja ha gyereket akarok akkor max 2 év,mert ő sem akar idős szülő lenni.na most mi legyen???
150. hnol86 (válaszként erre: 148. - Vikike90)
2012. ápr. 20. 11:55
Elmúlt a barnázgatás. MAjd hétfőn megyek dokihoz. Szerintem mindn rendben lesz!
2012. ápr. 19. 16:21

Sziasztok!


Csenge lányom sikeresen elindult. :) Már nem győzök utána szaladni és ő is nagyon élvezi. :)

148. Vikike90 (válaszként erre: 146. - Hnol86)
2012. ápr. 19. 11:16
Megmaradt a babuci?
2012. ápr. 19. 11:15
Sziasztok:) Nálunk vannak változások, Márkó hasra tud fordulni, kiabál, sikítozik és gagyarászik egész nap:) Nagyon huncut:) Ez a rossz idő kikészít, hogy nem tudunk kint lenni csak a boltba meg vissza megyünk:( ti hogy vagytok? picúraitok?
146. hnol86
2012. ápr. 14. 13:39
Sziasztok! Voltam dokinál mert barnázgatok már három napja. Látszik a petezsák bevérzést nem lát. Kaptam gyógyszert remélem minden rendbe jön már 6 hetesek vagyunk. Remélem megmarad, szeretnék az én hercegnőmnek egy ksitesót nagyon!
2012. ápr. 12. 21:51

Sziasztok!


Ki hogy van? Hogy vannak a gyerkőcök? Remélem kellemesen teltek az ünnepek.

2012. ápr. 12. 14:02

Sziasztok.Nekem a 2 fiú között 23 hónap van. A nagy 2,5 éves a kicsi 4 hónapos.A nagyobb mindent megfog,kipróbál és csak azt csinálja amit nem lehet.Szerencsére nem féltékeny, szereti a tesót. A kicsi most még jobb mint a nagy volt ilyen idősen, talán a tapasztalatom is segített amit a naggyal szereztem.Kíváncsi vagyok milyen lesz a kicsi 2 évesen.

Valaki nem tud segíteni, hogy mit csináljak a nagyobb fiúval, hogy szótfogadjon.Valamit biztos elrontok.Talán kevesebbet kéne törődnöm a ház tisztaságával és többet vele.

143. hnol86 (válaszként erre: 142. - Tarcalibetty)
2012. ápr. 6. 06:20
Remélem nekünk is igy szépen beáll majd a rend. Már most rosszul vagyok hogy tudom itthon kell hagyni a kislányom. De kibirjuk, tudom hogy jó helyen lesz.Nem olyan vészes?! SZeretném megkérdezni hogy a két gyerek között sok különbség van viselkedésileg? Mármint az én kis szentem nem egy türelmes fajta, remélem a másodiknak ennél több jut!:P
142. tarcalibetty (válaszként erre: 126. - Hnol86)
2012. ápr. 5. 23:15

szia!

Az én lurkóim között 22hónap van...A kórházban töltött napjaim eléggé megviselték a nagyobb gyerkőcöt.Utána rettegett ha csak kimentem a szobából, azt hitte anya megint eltűnik..ez kb 2-3 hétig tartott azután helyre állt a lelki békéje...Igyekeztem a kicsit szoktatni a nagyobb gyerek már kialakult napirendjéhez..így a nagyobbb fiam jobban viselte a tesó dolgot.A kicsi mindig ott volt mellettünk a földön egy puha játszószőnyegen, így Márk hamar megszokta a jelenlétét...Mostanra így telik egy napunk 8 körül kelünk..azután megszoptatom a kicsit.(fejek)..peluscsere, reggeli öltözés kis játék otthon séta(10 körül) utána dél fél 1 körül újra megetetem a kisebbet...azután a nagyobbnak adok ebédet...2 körül a kicsi még eszik, ezután egyszerre lefektetem őket...általában én is kidőlök ekkorra vagy az elmaradt házimunkáim igyekszem behozni:D

5 körül kelnek a gyerkőcök(van h a kicsi később)...amíg a kicsi alszik még játszom a nagyobbikkal...Ezután szoptatok.

azután közös játék.

8 körül vacsora a nagyobbiknak, majd a kicsi újra szopizik, s utána eszik bébiételt...ezalatt apa lefekteti a nagyobbik fiút...a kicsit általában 10 körül sikerül letenni:(

Nem olyan vészes:)

141. Bka1 (válaszként erre: 140. - Hnol86)
2012. ápr. 5. 13:52

Igen, én is imádtam a kismamaságban, hogy nem kell behúzni a hasat :D Én nem császárral szültem, és 2 szülés után visszahúzódott már a hasam, szóval azért bizakodom, hogy most is így lesz. Ha nem, akkor meg beletörődök ebbe, más választásom úgy sincs :)


Elsővel híztam én is a legtöbbet :) 21 kilót. Most 14-et tán... 5 kiló + van most rajtam, és a szoptatás engem sajnos nem fogyaszt, sőt, örülök, ha nem hízom, mert olyan étvágyam van :o

140. hnol86 (válaszként erre: 139. - Bka1)
2012. ápr. 5. 10:48
:) Én egy éve szültem. Igaz sokat hiztam de majdnem minden lement. DE a hasam engem is nagyon zavar. Császároztak és emiatt vagy nem lóg a hasam. Nem vagyok egy kövér alkat, nem is vékony. Én most valahogy örülök annak hogy kismama leszek a nyáron mert az majd szépen kikerekíti ezt a csúnya lógó bőrt!:P Majd ráérek jövöre bajlódni vele! Meg remélem most nem hízok 23 kg! Mert sajna ilyen sok jött fel. Kis lusti voltam nagyon, abba kellett hagynom a munkát egyből mikor kiderült hogy abbát várunk és nekem még másodállásom is volt egy teljes munkaidő mellett. Elég sokat mozogtam! Mikor ezt abbahagytam csak ugy szaladtak felfele a kg!:) Most remélem 1 éves igen aktív kislány mellett nem röpködnek ugyan annyira!:P SZép napot nektek. pussszz
139. Bka1
2012. ápr. 5. 09:46

Az egyetlen, amivel én nehezen bírkóztam meg egyébként, (ami talán egy később szülőnek könnyebb) hogy megváeltozik az ember alakja a gyerekszüléstől. A többségnél ez persze visszaalakul, de én elég viselem ezt. Persze lehet később sem könnyebb ez, ugye ezt nem tudom. De 27 évesen nagyon zavar a hasam jelenlegi kinézete :( Ugye 3 hónapja szültem és nem húzódott vissza még teljesen. Ruhában ok, de lassan itt a fürdőruha szezon...


Persze ez a legkevesebb, és megéri, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem zavar.

138. Bka1
2012. ápr. 5. 09:41

Sziasztok, kicsit eltűntem, de megint vagyok.

Nem egyszerű 3 kicsivel a mindennapokat navigálni, így van, hogy csak olvasok... :)


Mi Újpestiek vagyunk.


Kismamáknbak gratula :)


Korkülönbség: Nálunk 2-2 év van a lányok között. Pontosan 26 és 24 hónap. Nekünk ez nagyon bejött, mert bár voltak nehéz napok, de hamar összenőttek, és most nagyon jó, amikor a két nagyobbacska együtt játszik. Panni most 4 múlt Nelli pedig 2 múlt, és nagyon szépen el tudnak játszani együtt. Szerettem, hogy nem volt gond az üres játszóra menni ősszel-koratavasszal, mert így mindig van játszótárs. Remélem Villőt is beveszik majd a bandába :)


Én így utólag azt gondolom, hogy az első gyerekkel a legnehezebb minden. Aztán az ember sokat lazul, és bár a gyerekek száma nő, de mégis több minden fér bele az időbe. Pl az első gyerek mellett én főzni sem tudtam, annyira igénybe vett, rendeltük a kaját hónapokig. Egyrészt megszokja az ember, na meg belejövünk :) Nekem annyi szerencsém van, hogy anyós közel lakik, és szívesen is vigyáz a gyerekekre. Így eljutunk moziba, vagy császkálni kettesben, vacsizni...stb. Ok, nem sűrűn, meg ez csak pár óra, de az feltölti az embert.

137. hnol86
2012. ápr. 4. 12:16

:P

Mostmár értem.

SZerintem nekem is majd kislány lesz. Nem tom miért de ezt érzem.

De ha kisfiú lesz az is nagyon jó! Érdekes lesz a pöszikéjével bánni!:) Még nem csináltam még ilyet de majd megmutatják hogyan kell!

136. Lilóca
2012. ápr. 4. 12:14

gyermekek össz létszáma lesz 2 , két kislány:)

én avgyok a 3.fő:)

3man csajok:)

a picit juliusra várom-da szerintem meg lesz hamarabb , és igy lesz köztük 2,5 év:)

para:)

135. hnol86
2012. ápr. 4. 12:09

Kettő?! Gratulálok. AZ igen!!!

Még csak 6 hetes leszek. Igen picik még. Remélem ott is marad!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook