Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem jön a baba. Megoldás: válni és továbbállni? fórum

Nem jön a baba. Megoldás: válni és továbbállni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. márc. 12. 19:33

érdekes kérdés az hogy ki miért akar gyereket.

Egy barátnőm addig akart gyereket amíg zavaros volt a kapcsolata a pasival de addig a srác nem akart. Most nagy a boldogság köztük fordult a kocka a srác akar a lány meg nem mert csak a stresszt látja a gyerekben.

Egy másik pár 3.5 évvel a megismerkedésük után már 2gyerekkel rendelkeztek mert úgy kell ez a szokás aztán a gyerekeket a nagyszülők többet látják mint ők. Hmm nem is tudom mi a jobb.

Én akkor is úgy gondolom hogy egy furcsa ösztön , a hormonok "játéka" miatt akartam. Ültem az autóban miután egy barátunkkal beszélgettünk akik babát vártak és nálunk is téma volt már hogy lassan szeretnénk de akkor és ott jött ez az érzés. "bekattanás" :)

71. csgybzs (válaszként erre: 69. - Pethoevi)
2012. márc. 12. 14:53
Na ez az...
2012. márc. 12. 14:50
Max 60 évesen,2 gyerekkel a hátad mögött.:-)
69. pethoevi (válaszként erre: 65. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 14:50

Mi az,h "azon már túl vagyunk"?

Szerintem ezen nem lehet "túl lenni".

68. csgybzs (válaszként erre: 66. - Mazsinka)
2012. márc. 12. 14:39

Na ebbe ne is menjünk bele, mert vasvillával fognak engem innen elkergetni! :)

A legtöbb nő ezt jól túlmisztifikálja, készít belőle egy nagy csodát, aztán úgy csinál, mintha ettől különb lenne bárkinél: "Előbb szülj egy gyereket, aztán majd meglátod"....

Pedig aztán az érem másik oldala miatt ül itt a kismamák 90 %-a, de hát ez megint egy másik történet......

67. timycat (válaszként erre: 66. - Mazsinka)
2012. márc. 12. 14:39

Az általad boncolgatott kérdéseket én sem értem :S


Hogy miért akar gyereket egy nő? Hát jobb esetben közös döntésből, mert a másikkal létre akarják hozni azt a kis "közös élményt", racionális okot én sem találtam, nem mondom, hogy nincs (pl munkanélküliség vagy üres élet kitöltése) csak ezt az okot nem igazán tudom "legyőzhetetlen vágyként" elfogadni.


Ami a szülést illeti, viszonylag "jól" és gyorsan jöttem ki belőle, fájdalomcsillapító nélkül; de nem misztifikálom túl, a gyereken kívül semmi szép és vonzó nincs benne (sőt az én újszülöttem még szép sem volt a szó klasszikus értelmében)

66. Mazsinka (válaszként erre: 65. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 14:33
Igen...az anyaság oltárra emelése, sokat olvasok én is erről. Van egy téma, ami fölött szintén nem tudok napirendre térni: amikor azt mondják, hogy a szülés annyira csodálatos, és nem is szabad érzéstelenítőt kérni, mert az azért van, hogy fájjon! Egy ismerősöm meg belebetegedett, hogy császározták, több éve depressziós, mert nem élhette át a "csodát"!
65. csgybzs (válaszként erre: 64. - Pethoevi)
2012. márc. 12. 14:23
Igazából én nem akarom fajfenntartási ösztönnek hívni, mert szerintem azon már túl vagyunk. A társadalmi elvárások és az anya szerep megélése, kiteljesedés, meg még sok sokkal alantasabb dolog hozza ki az emberből, csak hát azt nem szabad ide írni....
64. pethoevi (válaszként erre: 63. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 14:20

:-))

Akkor értem.Végülis igen.:-)

63. csgybzs (válaszként erre: 62. - Pethoevi)
2012. márc. 12. 13:15
Na, én erre használtam a bekattannak szót... ugyanazt írtad az utolsó mondatban.. nem tudják, csak baromira akarják.....
62. pethoevi (válaszként erre: 61. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 13:09

ezzel nem értek egyet.Egy nő nem azért akar gyereket,amiért egy cipőt,vagy táskát...

Szerintem a hormonok is közrejátszanak és van egy "izé",amit fajfenntartási ösztönnek hívnak.Na,ez egyszercsak az emberek 90%-nál jelentkezik és nem tudják megmondani,h miért szeretnének gyereket.

61. csgybzs (válaszként erre: 59. - Mazsinka)
2012. márc. 12. 12:51
Szerintem erre senki sem tudja a választ, egyszerűen csak bekattannak... tudod ez olyan, mint mikor elhatározod, hogy veszel valamit, amit már nagyon szeretnél... akarod, akarod, akarod, egyre jobban, már mindenáron, csőlátásosan... és egy idő után már nem is tudod mit akarsz, csak az akarat van meg...
60. pethoevi (válaszként erre: 59. - Mazsinka)
2012. márc. 12. 12:46

A felsoroltak közül egyik sem.Egy gyermek olyan őszintén feltölti az embert a mosolyával,hogy az semmivel nem hasonlítható össze.


Én óvónőként is ezt gondoltam.Mikor fáradt voltam,vagy volt valami gondom,és bementem dolgozni,elfelejtettem mindent.A gyerekek felvidítottak nagyon).

Igazából nem lehet megfogalmazni ezt az érzést.És ha ezt adja nekem más valaki gyermeke,akkor mit kaphatok a sajátomtól?:-)

2012. márc. 12. 12:18

Miért akar gyereket egy nő? Lehet, hogy sokaknak a válasz evidens, de szeretném megfogalmazva látni a válaszokat...Mert a babák cukik, vagy mert "mindenki" akar, mert ketyeg a biológiai óra, vagy mert nincs munkahely és akkor, hogy ne unatkozzunk(van ilyen is), vagy mert tudjuk, hogy a gyermek feltétel nélkül szereti az anyját, és neki az anyjától kell függnie sokáig, és ez egy nőt fontossá tesz és értelmet ad az életánek, vagy hogy legyen, aki gondoz minket öregségünkben?


Öszintén és minden gúny nélkül érdekel, ki mit érzett akkor, amikor biztosan tudta, hogy gyereket akar.

58. pethoevi (válaszként erre: 57. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 11:13

Egyetértek!

Én is agyaltam már ezen.Itt van nekem a férjem,szeretem és egy olyan kis valaki után vágyakozom,aki még nem is él?:-/ Érdekes dolog ez.De nálunk legalább annyira szeretne babát ő,mint én.Sőt.

2012. márc. 12. 10:35
Azért azt hozzátenném, hogy ugyanolyan borzalmas egy férfinek, hogy a szeretett nő elhagyja, mert nem tud nemzeni, mint, hogy a nők nem tudják más gyerekét nevelni.... Így a pasi jóformán csak spermadonor egy nő életében??? Mit ér egy meg nem született "valaki" az élete társához képest???
56. Styxia
2012. márc. 9. 17:39
szerintem ez ember és kapcsolatfüggö
2012. márc. 9. 17:28
Barátnőm egy 5 éves kapcsolatból lépett ki, mert a pasinak nem lehet gyereke (gyerekkorában leukémiás volt a kezelés mellékhatása a meddőség, ami csak pár hónapja derült ki). Barátnőm még nem szeretne babát, de majd igen, hiába volt nagy a szerelem, a kapcsolat nem úgy indult, hogy tudták, hogy a pasi meddő. A pasi elfogadta, megértette a szakítást.
54. timycat (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2012. márc. 9. 17:23
Én nem tudnék "idegen" gyereket nevelni :S lehet hogy ez szegénységi bizonyítvány, de így van
53. Fisica (válaszként erre: 52. - Ennész)
2012. márc. 9. 17:03
de ebből is látszik, hogy egymást is nagyon szeretik és nem akarják emiatt elveszíteni a másikat, én megértem őket, hiszen párt nem a gyerek miatt választunk, a gyerek "csak" meg pecsételi ezt a nagyszerű dolgot.
2012. márc. 9. 14:10
Ez a hozzaallas is erdekes: egy ismeros hazaspar, akik mar tul vannak a 30-on, talan mar a 35-on is es mar legalabb 5 eve probalkoznak,de hiaba, nem hajlandoak kivizsgaltatni magukat. Azt mondjak, nehogy egymast okoljak es ezert tonkre menjen a hazassaguk. En kivulallokent azt erzem,egy ilyen esetben mindent elkovetnek, foleg, hogy lassan kicsusznek az idobol...
51. d550c57e19 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 20:55

szia! Párom barátjáék voltak így. Pont amikor mi ismerkedtünk meg ők akkor Mentek szét.13éve voltak együtt és már sok éve akartak gyereket. A lánynak volt vmi problémája ami befolyásolhatta de kis mértékben és szedett rá gyógyszert. Náluk mindkettőjük jelleme változott az évek során , a lánynak "kinyílt a csipája" hiszen nagyon fiatal volt amikor összejöttek. Valószínűleg ha összejön a baba nem így alakul de megismerkedett vkivel és különmentek. Rá pár hónapra terhes lett az új sráctól. A férjem barátja is megnősült nem sokra rá, 2gyerek van.


Szerintem ha mindkét fél célja a gyerek és szeretnének akkor így alakul a kapcsolat, szétsodródnak, kivéve ha el tudják fogadni hogy nem lesz gyerek de ez hatalmas áldozat és előbb utóbb vki megbánja.

50. Fisica
2012. márc. 8. 20:26

Ha két ember szereti egymást úgy igazán, akkor szerintem nem válnak el.


Az én szüleimnek is nagyon sokára sikerültem, már 20 éve voltak házasok, amikor már le is mondtak arról, hogy gyerekük legyen és akkor jöttem én:) Se előttem, se utánam nem sikerült anyukámnak teherbe esnie, szóval ők tényleg sokat vártak rám. Ne csüggedjen akinek nem jön össze olyan hamar, mert sose tudni mit hoz a holnap és a remény az mindig ott van!

2012. márc. 8. 18:24
Az örökbefogadás témájához még azért hozzászólnék. Én saját gyerek mellé is nagyon szivesen örökbe fogadnék egy gyereket. Látom a dokukat az ilyen-olyan földrengések miatt árván maradt pici gyerekekről, és megszakad Értük a szivem. Ha nem lenne bonyolult a papir dolog, simán örökbe fogadnék.
2012. márc. 8. 17:59
Én nem tudnám elhagyni akit szeretek,akkor sem,ha nem lehetne gyerekünk.
47. rohiani (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 16:58

Jó esetben amikor egy pár eldönti, hogy gyereket szeretne, akkor egy-két hónap és a baba már is úton van.

Ha már fél év, egy év vagy még több idő telik el, akkor egy idő után már a szeretkezés nem szeretkezési céllal történik, hanem gyerek gyártás célból. Nem azért bújnak össze, mert akarnak, hanem mert most van peteérés stb. Az egész kapcsolat elkezd valami másról szólni, és előbb utóbb az egyik félnek elege lesz. Már nem elég, hogy szereted a másikat, már az életetek arról szól, hogy időre haza kell érni, mert most kell d..ni (direkt így írom, mert ez nem szeretkezés, nem arról szól, hogy örömet okoz, hanem csak arról, hogy megfoganjon végre a baba). Egy idő után pedig jön a vádaskodás, kimondva vagy kimondatlanul. Előbb utóbb pedig vége. Persze nem minden esetben van ez így, de sokszor ez vezet oda, hogy vége lesz. Aztán egy új kapcsolatban 1-2 hónapon belül ott a várva várt baba.

46. Mazsinka (válaszként erre: 43. - Youlcsi)
2012. márc. 8. 16:20

Én is úgy gondolom, hogy nem attól anya valaki, hogy szült, hanem attól, ahogy nevelt és szeretett.

Ettől függetlenül, nem hiszem, hogy tudnék úgy bánni egy nem saját gyerekkel, mint egy sajáttal. Valószínűleg önzőség ez a részemről, de szerintem nem vagyok ezzel egyedül a földkerekségen.

45. Bcicus (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 16:08
Ez teljesen normális. A legalapvetőnn emberi ösztön, hogy az ember szaporodni akar.
44. 4c30444687 (válaszként erre: 41. - Mayke)
2012. márc. 8. 16:06
Nem.
43. youlcsi (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2012. márc. 8. 16:03

ha eljut az ember az örökbefogadásig, akkor már teljesen mindegy, csak legyen, hogy szerethesd!


na meg én úgy gondolom, hogy attól a tiéd, hogy te neveled, te szereted... nem pedig attól, hogy te szülted. (hiszen ilyen alapon a donor sejtből született babában is az idegent látnád)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook