Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért hízunk? fórum

Miért hízunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
149. nicole.
2012. nov. 19. 13:22
nagyon gyengék vagyunk...a 'megkívántam' örök mentsvár :)
148. c716dc4eab (válaszként erre: 147. - F9811ae891)
2012. nov. 19. 12:58
Nem lassú az anyagcserém, ÉN TETTEM TÖNKRE A HÜLYE DIÉTÁKKAL ÉS ÉVEKBE TELLETT MIRE RENDBE TETTEM
2012. nov. 19. 11:16

Hát igen, mindig van egy "tisztelet a kivételnek" kategória, minden egyes fórumon oda lehetne írni a hozzászólás után...


De akkor ebbe a "tisztelet a kivételnek" kategóriába tartozó embereknek jó abból a szempontból, hogy soha nem kell félniük az éhenhalástól. :) Túlélésre programozva! Ha pl. munkatáborba, vagy utcára kerülnének, mindenki mást túlélnek a lassú anyagcsere miatt. Igaz, olyan körülmények közt felmerül az a kérdés is, megéri-e.

146. c716dc4eab (válaszként erre: 145. - F9811ae891)
2012. nov. 15. 10:26

Messze nem csak attól lehet hízni, sajnos.Hú jó hosszú hol is kezdjem. Na szóval főiskolára jelentkeztem 9 éve felvételt nyertem, addigi munkám helyett más jellegű lett kevesebb mozgással járó. Előtte nehéz fizikai munkám volt.A családom a munkám a suli minden időmet kitöltötte, mivel másképp nem ment néha hetekig csak 5 órákat aludtam.

1 hízási faktor kortizon nevű hormon( kialvatlanság stressz okozza a túltermelést az meg hízást)

Mivel élni csak kell és a megszaladt kilókat nem akartam magamon látni fogyókúra.Minden tavasszal neki vágtam sikerrel, kalória számolva betartva mindent, tartottam pár hónapik majd rokonsággal együtt jöttek vissza.

2 ok anyon diétázott anyagcsere, olyan mértékben tudjuk strapára vágni az alapanyagcserénket hogy a levegőtől is hizásnak indulunk fogyi után.

Bizonyos kúrák után sem zabáltam csak nem voltam képes tartani az 1000kcal es étrendet megnéztem a kaja naplóban 1400kcal től vigan kerekedtem híztam.

Még ok lehet szervi betegség, inzulin rezisztencia, cukorbaj, pajzsmirigy betegségek, policisztás petefészek betegség (PCOS) és lehetne sorolni nagyon soká.

Ahogy végeztem ill az utolsó szemeszter kezdetekor, már tökéletes bizonyosságom volt az felől hogy életben nem fogyok le.130,2 kg re sikerült fel yoyozni magam 172cm hez ez jó sok.ZSÍRHANT.

eKKORRA LETT NÉMI IDŐM MAGAMRA, DOKIHOZ MENTEM KIVIZSGÁLTAK EGÉSZSÉGES VOLTAM MÉG.35,6 % os izomaránnyal, aki ért hozzá az tuja ez nem kevés. Na szóval kalória számolgatva mindennap mozogva fogytam 1200kcal és napi mozgás mellett egy év alatt39 kg-t.

Következő és 17 kg minusz szintén mozgás és diéta ekkor már lassan emeltem a kalória bevitelt 1400-1500 kcal re .A harmadik év augusztusára értem el a 15 hónapja tartott 68 kg mat.Hizni nem csak a többlet beviteltől lehet, yoyo alatt sokkal többet ettem mint most, 1800-1900 kcal es vegyes étrendet tartok.

145. f9811ae891 (válaszként erre: 2. - De Luca)
2012. nov. 15. 09:44
Még ilyen frappáns megfogalmazást!!! Megáll az eszem! :) Egyetértek!!!
2012. aug. 25. 13:30
mert sokat eszünk, esetenként nem eglszslges kajákat, ülőmunkát végzünk, keveset sportolunk, vagy van valami betegségünk.
2012. aug. 25. 13:24
mert sokam tul sok edessseget esznek,vagy mert ritkan etkeznek,a sovanysag titka a sokszori eves,s keveset persze es a mozgas.
142. Talentum (válaszként erre: 141. - Todzsó)
2012. júl. 13. 20:40
én azt sajnos nem olvastam, de ez nekem nagyon rébuszokban van. Mindenesetre gratulálok a fogyáshoz. és valahogy úgy érzem, hogy rátaláltál az utadra. ennek is örülök.
141. Todzsó (válaszként erre: 140. - Talentum)
2012. júl. 10. 18:29

Kedves Talentum

December óta 12kg-ot fogytam. Amikor rájössz arra, hogy mit miért teszel, egyes dolgokat nem csinálsz többé, másokat meg sokkal szívesebben. Ha engem nézünk, szinte semmit nem változtattam az életvitelemen, és a táplálkozásomon. Remekül érzem magam. Szerintem az Ember sokkal több annál, mint amit sokan gondolnak magukról. Megjelent egy cikkem ebben a témában , amit tiltott reklámtevékenységnek minőítettek. Nem annk szántam de ha mégis annak tűnt elnézést kérek Mindenkitől. Hajrá Mindenki

140. Talentum (válaszként erre: 139. - Todzsó)
2012. júl. 9. 12:04
Todzsó, hol tartasz a diétádban? sikerült átállítani a gondolkodásodat fogyásról és magadról?
139. Todzsó (válaszként erre: 132. - AlBundy)
2012. jún. 6. 11:17
A meglátásod rövid, tömör és igaz. A kérdés az, ha valaki tudja ezt, miért nem képes megvalósítani? A test működésében ,,jelentős" szerep hárul az agyra. Aki ezt tagadja az csak amőba lehet. A miért zabálok, miért olyan dolgokat kívánok ellenálhatatlanul amikről tudom, hogy káros, hogy hízlal? Erre a kérdésre már összetettebb a válasz. Végeredményben ha csak szigorú étrenddel, kemény testedzéssel tudod kordában tartani a súlyod, átmenetileg győztesnek érezheted magad a csatában, de a háborút előbb utóbb elveszíted! Miért nincs szüksége egyeseknek odafigyelésre a súlyukat illetőleg, míg másoknak ez gondot okoz? Az igazság az, hogy az edzőtermeket látogatók fele, egyfajata folyamatos fogyókúrában éli életét. Azt állítja magáról, hogy megtalálta a megoldást, pedig csak a tüneteit tartja kordában kemény munkával. A fogyókúrák többsége valóban hatásos, és komoly eredményekkel büszkélkedhet. A hiba az alapjaiban van. Ha elfogadod azt a tényt hogy Te hízásra hajlamos vagy, és ez megváltoztathatatlan, máris vesztettél. Te sem vagy más, mint azok akiknek nincs gondjuk a súlyukkal!!!!!!! Csak hibásan működteted a testedet! Ezt Te csinálod nem más, nem az árapály, nem az Ufók. Ezen kell, és lehet is változtatni, úgy hogy a ,,nincs gondod a súyoddal" kategóriába kerülsz, és a fogyókúrák végeláthatatlan útvesztőjén csak nevetsz. Ezt tapaztaltból mondom. ,,Hiába símogatod a hullámokat, nem fognak kisimulni, de ha kiveszed a mederből a hullámot kiváltó sziklákat, a felszín is elcsitul." Ha a testedet az agyad irányítja miért nem ott keresed a hibát, miért a feszint símogató fogyókúrákkal sanyargatod magad?
138. Talentum (válaszként erre: 137. - AlBundy)
2012. máj. 21. 14:43
az jó. ha intenzíven edzel, akkor érthető, hogy a glikogén raktárakat fel kell tölteni.
137. AlBundy
2012. máj. 21. 14:17
Edzés mellé én ebédre legtöbb esetben rizst eszek. Esetleg rizs+párolt zöldség kombót a hús mellé.
136. Talentum (válaszként erre: 135. - AlBundy)
2012. máj. 21. 13:25
magas a GI-je és vércukoringadozást okoz. az meg farkasétvágyat. ha valaki fogyni akar, akkor ugye az lenne a kívánatos, ha nem falna. de a rizs ezt nem támogatja.
135. AlBundy (válaszként erre: 133. - Talentum)
2012. máj. 21. 12:20
Megpusztulnék nem ehetnék rizst.. Mi a baj amúgy vele?
134. Talentum (válaszként erre: 131. - 67c816cf2e)
2012. máj. 21. 10:28
ha kenyérrel krumplival és tejjel próbálkozol, akkor soha nem is fog összejönni:-DDDD
133. Talentum (válaszként erre: 132. - AlBundy)
2012. máj. 21. 10:27
próbálj meg több kalóriát bevinni fehérjéből és zsírból és egyél zöldséget (nem krumpli meg rizs és bab) meg gyümölcsöt mértékkel. lisztet meg cukrot felejtsd el. simán lefogysz és még kalóriát sem kell számolni.
132. AlBundy
2012. máj. 21. 09:05

A válasz a téma címére:

Több kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz!

Felesleges ezen túlmenően árapály jelenségeket, ufokat és egyéb ökörséget belemagyarázni..:)

2012. máj. 21. 06:37
Én csak szeretnék..., de nekem nem jön össze!
130. Talentum (válaszként erre: 128. - Todzsó)
2012. máj. 21. 06:19
Azt figyeltem meg, hogy a teljeskiőrlésű magvas dolgok,ugye itt kizárólag a pékárukra gondolunk a fogyás szempontjából zsákutca. ugyanúgy lisztes dolog, aminek magas a GI-je, max. a rost, ami benne van lassítja a felszívódást, de ennek ellenére akkor is a vércukrot magasabbra emeli, mint a zöldség és gyümölcs.
129. Talentum (válaszként erre: 128. - Todzsó)
2012. máj. 21. 06:15

Ja igen, olajos magvakat kifejeltettem, köszi. Teljes kiőrlésű más gabonamagvak. Azokat nem fogyasztom, mert glutént tartalmaznak, magas a fitátsavtartalmuk, amik amúgyis gátolják a bennük lévő vitaminfelszívódását, ráadásul még a belet is rongálják, így ezeket kihagyom.

Nem vagyok szénhidrátmentes diétán, hiszen zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok, ráadásul az olajos magvak: mandula dio, törökmogyoró, szezámmag, tökmag, kesudió, ezekben is van szénhidrát, elegendő is.

Aztán még a magliszeket fogyasztom.

Milyen hiánybetegségem lenne, vagy alakulna ki szerinted?

128. Todzsó (válaszként erre: 127. - Talentum)
2012. máj. 20. 19:53
A vitaminokkal telibe találtál! A teljesörlésű és magos dolgokat nem kellene kerülnöd, mert a teljes szénhidrát mentesség is hiánybetegségeket okozhat. Hajrá.
127. Talentum (válaszként erre: 126. - Talentum)
2012. máj. 18. 16:11

Most van május, és február óta nem eszek tejterméket liszteset és hüvelyest, kukoricát rizst ,krumplit, viszont eszem a zöldséget gyümölcsöt és húst, és fogyok, és jobban érzem magam. Szerintem azért hízunk mert a glutén és tej és hüvelyes beleértve a szója is olyan inzulinreakciót vált ki a szervezetben, hogy az hízáshoz vezet.

Szedek d vitamint omega3-at és bvitaminkomplexet. C vitamint is nagyobb dózisban. És fogyok, és hiába eszek sok húst és szalonnát meg tojást, fogyok.

126. Talentum (válaszként erre: 122. - Todzsó)
2012. márc. 19. 20:51

akinek nem indul meg a fogyás, ott meg kell találni a problémát. autoimmunbetegség, gyógyszerek és nem megfelelő tápanyag ellátottság, no meg az étrendben keresendő mindenképpen.

szerintem nem kell túldimenzionálni a dolgokat, meg belekeverni a hízásba a lelkünket. valaki kajálásba menekül valami elől..vagy szenvedélybeteg lesz a kaja lesz a szenvedélye. ezt kell feloldani. rávezetni a helyes étrendre. de csak akkor sikerül ha a beteg partner a megoldáskeresésben.

125. Todzsó (válaszként erre: 124. - Bd55e3f068)
2012. márc. 18. 20:29
Nem érzem, hogy erre érdemben reagálnom kellene.
124. bd55e3f068 (válaszként erre: 122. - Todzsó)
2012. márc. 17. 23:30

Leszögezném, egyiket sem állítottam, és nem is céloztam ilyesmire, egyszerűen kiforgatod a szavaimat.


Másrészt megnéztem az oldalt, és ezt a titokzatos módszert. Leginkább úgy jellemezhetnénk, hogy sokat beszél, keveset mond. Elnézést, de te is ezt tetted eddig. Ráadásul ezen a freewebes toborzón teljesen hiteltelenné teszi, hogy leírja, nem kell semmilyen csoda krém meg kapszula, ennek ellenére ott egy reklám az oldal alján, ami pont azt hirdeti. Tudom, nem az író illesztette be oda, hanem a freeweb automatikusan, de a szemeben a hitelességet a nullára lecsökkenti.


Akár beszélgethetnénk arról, hogy miként működik ez a homályos módszer, de ahhoz először le kellene írnod, hogy pontosan miről is van szó.

123. Talentum (válaszként erre: 121. - Todzsó)
2012. márc. 14. 13:14
köszönöm, de nem segítség nélkül csináltam, azért rengeteget hibáztam és még most is szoktam:-), meg tanulni mindig kell és az önismeretem sem 100%os. de tényleg. időbe telik, amíg összejön a siker.
122. Todzsó (válaszként erre: 119. - Bd55e3f068)
2012. márc. 14. 09:57
Ezek szerin valamikor, a hízásod kezdetén azt is el kellett döntened, hogy hízni fogsz. Aki pedig nem tud lefogyni az nem értelmes ember?
121. Todzsó
2012. márc. 13. 12:31

Csak gratulálni tudok, büszke lehetsz magadra.

Azon kevesek közé tartozol akiknek ez segítség nélkül sikerül. Ez fejlett önismeretet és inteligenciát sejtet.

Mégegyszer gratulálok!!!!!

120. Talentum (válaszként erre: 117. - Todzsó)
2012. márc. 13. 11:24
én a megoldást kerestem 2002 óta. most végre megértettem és megtaláltam. idő kell hozzá:-D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook