Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan tudnék lefogyni 30 kg-ot szeptemberre? fórum

Hogyan tudnék lefogyni 30 kg-ot szeptemberre? (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. Talentum (válaszként erre: 68. - Csenge105)
2012. ápr. 7. 07:58

csak azért macerás, mert időigényes beszerezni dolgokat hozzá. kényelmesebb levenni a megszokott kajákat a polcról.

a dietetikusoknak elég nehéz dolguk van. mert nem minden működi úgy, ahogy tanulják, de ezt tapasztalni fogod. vagy már tapasztalod.

69. 81902b1149 (válaszként erre: 66. - 1f95464bd4)
2012. márc. 22. 20:52
Ez hülyeség :D most már úgy is gondolom hogy egyenlőre nincs is rá szükségem amég megvalósítom önmagamat :D
68. csenge105 (válaszként erre: 64. - Talentum)
2012. márc. 22. 19:24

köszönöm a segítséget és megfogadom a tanácsaid, csak nagyon-nagyon nehéz :S

Neked meg grat nagyon kitartó vagy és így kéne táplálkoznia legtöbb embernek Magyarországon :) dietetikusnak készülök .És ez pont onnan jött, h egész életemben küzdöttem a kajákkal, test súllyal,bulimiával vagy épp anorexiával..

na de holnaptól megpróbálok minden paleós dolgot betartani. :) remélem sikerül.

67. Talentum (válaszként erre: 66. - 1f95464bd4)
2012. márc. 22. 09:18
ja, ez totál igaz, még az epekedés is fogyaszt:-D
66. 1f95464bd4 (válaszként erre: 1. - 81902b1149)
2012. márc. 21. 10:50
ne fogyózz, zuhanj szerelembe, szakadnak a kilók...
65. Talentum (válaszként erre: 63. - 81902b1149)
2012. márc. 21. 10:43
én ha lehet kerülöm a tejterméket, lisztes és teljeskiőrlésű mindent, krupmlit rizst és hüvelyeseket. bár a sajtot akkor kapkodom be, ha a gyerek meghagyja. ennyi. a jégkrémtől rosszul vagyok. tele van minden olyan anyaggal, amivel klasszul lehet javítani az állagán, meg csupa cukor.
64. Talentum (válaszként erre: 62. - Csenge105)
2012. márc. 21. 10:39

tojás: nem hízlal a tojássárgája, és sok vitamin van benne, ami neked kifejezetten PCOS jót tenne.

Edd meg!!:-D

a tofu szója, és amit mi európaiak megeszünk az nem fermentált, gyors érlelésű és nem tud belőle távozni a rengeteg méreganyag belőle. azonkívül kerüld el az összes szójaterméket, mert még jobban belepiszkít a PCOS-sedbe, majd hosszú távon ezt tapasztalhatod.

a szénhidrát hányásod meg szerintem majdnem egyenes út a refluxhoz. a szénhidrátok olyan gázokat eregetnek a gyomrodban, ami ingerli a gyomrot és azt a kiskaput, ami elzárja a nyelőcsőtől.

Én reggelire imádom a tonhalat, meg tojást és sok salátát hozzá. ebédre választok párolt zöldség és sült hús között, mert menza van, de ha van párolt káposzta, akkor azt. salátabár is van, abból is válogatok. levest nem eszek, mert az mind múűanyagból van itt. délután gyümit rágcsálok, meg van nálam vagy mandula kesudió vacsira meg bacont ettem pl. vettem póréhagymát. ezt tegnap:-DD

a baconban sajna van egy kis cukker meg még valami, de ringa márka az még jó, talán. vagy a délhúsos is belefér. egyelőre két gyerek mellett heti kétszer tornázok, egy órát elég intenzíven. fogytam is tőle, meg a gatya is lötyög. most vagyok 56,6 kiló. még legalább 5 kilót akarok fogyni.havi egy kiló a cél.

2012. márc. 21. 07:12
Jelentem, nem vontam meg magamtól minden tejterméket, egyiknap még egy gömb fagyit is ettem, mindennap másfél órát mozgok és idáig 12 nap alatt -3,6 kg úgy hogy nem szenvedek és nem megerőltetés az új életmódom. De hát kinek mi. Semmilyen lisztes terméket nem veszek magamhoz, legyen az teljes kiörlésű, fehér, graham stb , számomra az összes tabu. Sok sikert mindenkinek és köszönöm nektek a tanácsokat :)
2012. márc. 21. 02:58

Igen tudom, h a tojás egészséges, de azt is tudom h a tojás sárgája hízlal :S tofun gondolkodtam még, mert az jót tenne a PCOS nak is , de erről nem találtam szendit Szendi Gábor honlapján:S

És igen sajna nálam az ilyen tipusú szénhidrátok túlesvést váltanak ki, ez meg hányás :S

61. Talentum (válaszként erre: 59. - Csenge105)
2012. márc. 20. 10:00
ki szoktad hányni a kenyeret? ha meg nem szereted minek erőlteted?
60. Talentum (válaszként erre: 54. - Csenge105)
2012. márc. 20. 09:59
és mit csinálsz a tojássárgájával? elveszíted vele a jó kis omega3 zsírsavat, meg d-vitamint. felejtsd el a koleszterint, nem igaz. a tojás nagyon vitaminos és fontos. jobb mint a túró. nem kell helyettesíteni a tejterméket, egyszerűen nincsen rá szükségünk.
59. csenge105 (válaszként erre: 58. - Bcicus)
2012. márc. 15. 21:46
De ezek a dolgok igenis hízlalnak, és nálam pl a kenyér sajna bulémiás reakciókat vált ki :S
58. Bcicus (válaszként erre: 57. - Csenge105)
2012. márc. 15. 11:54
Csak az inzulinnak és a májnak nem jó. Ir diétát kéne tartanod. Lassan felszívódó ch-kat kell enni. Teljeskiörlésű tönköly kenyér (ami tényleg az lehet őelg 100%-ban, de minimum 70%-a) teljeskiörlésű tészták, zöldségek, tojás, húsok, halak.
57. csenge105 (válaszként erre: 56. - Bcicus)
2012. márc. 15. 11:11
Igen ezt én is olvastam, de csak azt nem tudom, h akkor mit? Én zöldségeket csak leginkább nyáron eszem , és akkor többi időszakban mit? És én tényleg olyan típusú vagyok, h egy kanál ételt ehetnék, nálam az váltana ki éhségrohamot, de a gyümölcsöknél azt élveztem, h órákon át rágcsálhattam, mégis lefogytam :)
56. Bcicus (válaszként erre: 54. - Csenge105)
2012. márc. 15. 09:58
Pcos mellett nem szabad sok gyümit enni.
55. Bcicus (válaszként erre: 53. - Csenge105)
2012. márc. 15. 09:57
Nem olvastam, hanem a legjobb szakorvos mondta itthonmeg a hozzáértő dietetikusok. Este pl ha éhes az ember a 7 órás vacsi után még lehet enni egy kis túrót. Abban nagyon kevés ch van.
54. csenge105 (válaszként erre: 52. - Talentum)
2012. márc. 15. 07:13

Köszi talentum.

Mert én betartom a a paleot , de én nem sütögetek meg főzőcskézek paleos szakácskönyvből, hanem sok-sok gyümölcs nyersen , sok párolt zöldség jól megfűszerezve és sok főzelék. Én pl nem vagyok nagyon hús párti , mint említettem és helyette eszem a túrót, sok gomba, tojásfehérje :) És ha lehetne helyettesíteni olyan tejtermékkel ami jó az szuper lenne

53. csenge105 (válaszként erre: 51. - Bcicus)
2012. márc. 15. 07:08
Szió Bcicus és hol olvastad , h aítúró kifejezetten jó? És azért lehet , mert nem emeli meg az inzulin szintet olyan hamar az állaga miatt?
52. Talentum (válaszként erre: 50. - Csenge105)
2012. márc. 15. 06:14
semmilyen tejterméket nem kellene enni. a gyümölcs ízét feldobni? szerintem a gyümölcsök íze önmagában is szenzációs. no persze ha itthoni és jó érett. nem kell hozzá más. laktózmentes tej és túróhoz hozzátesznek valamit, ami semlegesíti a tejcukrot, de az attól még a szervezetedben marad. utánaolvasok.
51. Bcicus (válaszként erre: 47. - Csenge105)
2012. márc. 15. 01:04
pcos és ir melett nem szabad sok tejet inni, max tízóraira ajánlott 3dl, túrót nyugodtan ehetsz akár este is, kimondottan jó az ir.nek.
2012. márc. 15. 00:46

Ez igaz és tudom sajna, a gént arra értettem, h vannak akik bármit bármikor esznek és mégis vékonyak maradnak.

De akkor azt mondod , h a tejtől még a gyulladáy meg van bennem? És mivel lehet őótolni , mármint a

laktózmentes tej és túró az jó?Mert én szinte túró függő vagyok :) és a gyümölcs ízét mivel lehetne még feldobni?

49. Talentum (válaszként erre: 47. - Csenge105)
2012. márc. 14. 22:17
a kalciumot nem a tejből fogod megszerezni. a gyulladás a szervezetedben akkor fog elmúlni, ha nem eszel glutént és tejterméket és mozogsz. ennyi. a pcos és ir nem génfüggő betegség, hanem autoimmun.
2012. márc. 14. 14:35
Még annyi, h a paleo táplálkozás és leginkább a glutén dolog az amit ajánlok olvasgatni mindenkinek.
2012. márc. 14. 14:34

Igen egyett értek, h tényleg nem a zsírt kell nézni, hanem szerintem összeségében miket tartalmaz. Én 97kg-ra sikeresen felhíztam és utána 57kg-ra meg úgy fogytam le , h sosem éheztem, sőt én imádok a tv előtt fekve akár órákon át eszegetni és erről soha nem is tudtam leszokni és nem is kellett.

De én a tejtermékeket azért is ettem, mert imádom a tejes kávét és és nem vagyok nagyon hús párti de fehérje és némi zsír kell a vitaminok miatt, na meg a kalcium a csontoknak és a fogaknak.Jah és nem egy szerencsés génekkel rendelkező valaki vagyok, mert PCOS és IR es is vagyok :)

Egy biztos, h minden fogyás alapja a mozgás, és nem kell hozzá sem konditerem sem egyébb eszközök. Én Pécsett lakom , ráadásul a hegyen és annyi volt az én mozgásom, h bárhova mentem gyalog mentem.

Jah és 187 cm avgyok :)

46. Talentum (válaszként erre: 43. - 81902b1149)
2012. márc. 14. 11:27
a zsírszegény étkezés vitminhiányhoz is vezethet. hiszen nem tud hasznosulni a zsírban oldódó vitamin. nem a zsírtól kell félni, hanem a szénhidrátbeviteltől. a zsír nem fog inzulinemelkedéshez vezetni és farkaséhséget okozni, és nem ez a döntő az elhízásban. a lisztes ételek, a magas inzulinszintet okozó ételek a hízás mumusai. olvassatok utána.
45. Talentum (válaszként erre: 41. - Csenge105)
2012. márc. 14. 11:17
a tej aktívan beavatkozik a szervezet inzulin és hormonháztartásába. lassan fejti ki negatív hatását, ami autimmunbetegségekhez és inzulinszint emelkedéséhez vezet.
44. sziszo69 (válaszként erre: 40. - Krisz38)
2012. márc. 14. 08:00

Szia!Köszönöm hogy ilyen hamar válaszoltál.Ha esetleg lesz időd leírnál néhány reggelinek valót!Az ebéd és a vacsi nem okozna gondot de mi legyen a reggeli hogy azért erőm is legyen a munkához.És te egyből keményen kezdted vagy szép lassan mentél be a fogyózásba?Én most -5 kg-nál tarrtok.De nem egyszerre hagytam el az evést hanem először csak a vacsit hagytam el .Most itt tartok.Mit eszel kenyér helyett?Mozogsz is valamit,szobabringa,kocogás?Kérlek írj!Nincs akivel megtudnám beszélni!Iszol esetleg vaalmilyen teát?Nem lett szorulásod a fogyókúrától?Bocs a sok kérdésért!Reménykedve várom válaszod!Szép hétvégét kívánok neked és családodnak!

szia

2012. márc. 14. 06:04
Szerintem is fontos a tejtermék, nekem kiskoromba is anyu azt mondta hogy kell a csontoknak :D úgy hogy naponta egy pohár zsírszegény tej igazán nem ártalmas :) nha meg a joghurtokat is szerintem lehet enni még reggelire vagy amikor jól esik. Nekem tényleg néha csak arra van időm hogy bevágjak egy joghurtot az egésznapos rohanásban.
42. csenge105 (válaszként erre: 41. - Csenge105)
2012. márc. 14. 00:31
Jajj bocsi már időközben megtaláltam erre a választ , bár nem értek ezzel egyett:) a zsírszegény szerintem bármikor és bármennyi mehet,jah és persze én nem a +csoda activiára " gondolok, hanem zsírszegény túró pl.
41. csenge105 (válaszként erre: 11. - Talentum)
2012. márc. 14. 00:23
De a tejtermékeket miért kell elhagyni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook