Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Így (nem) fogyok én fórum

Így (nem) fogyok én (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Így (nem) fogyok én

1 2 3
2012. márc. 8. 19:24

Azt tudom javasolni, hogy próbáld meg az összetevőket egészségesebbre cserélni, szárnyashúst grillezve, vagy sütőzacskóban zsiradék hozzáadása nélkül elkészíteni. Az ételekhez hozzáadott zsiradék mennyiségét minimálisra csökkenteni. Rizs, tészta és burgonya köret helyett lehetőleg zöldsaláta köretet (saláta, uborka, hagyma, reszelt sárgarépa,lila káposzta) joghurtos öntetekkel. A pörköltekhez a hagymát épp csak annyi olajban, amennyi a pirításhoz nagyon muszáj, a főzeléket szárazon pirított liszttel, vagy habarással sűrítve, fél teáskanál olajjal készítve Azt írtad vacsorára virslit eszel sajttal. Nos, a jó magyar trapista sajt is hizlal, próbálj helyette zöldséget enni a virslihez, meg tejet. Meg lehet találni a neten Norbi up-date táblázatát, este ezek alapján válogass vacsorát! Sokféle levest, főételt ehetsz vacsorára is. Semmiképp ne éhezz!!! Ha cukor helyett kalóriaszegény édesítőt használsz, az édesség sem bűn néha-néha. Ha használ, és utána vissza tudod fogni magad, időnként tarts csalónapot, amikor azt eszed, amit megkívánsz, persze ésszerű mennyiségeket.

Olvastam, hogy a mozgásodban korlátozott vagy,sok mindent nem tudsz megcsinálni, de a mozgás nagyon fontos lenne. Próbálkozz az eddigi tanácsok alapján valamilyen tornával,természetesen hozzáértő segítséggel! Ha sétánál egy alkalommal két lépéssel többet meg tudsz tenni, ha ülve a felsőtested tudod egy kicsit tornáztatni, ha csak bent a lakásban egy kicsit többet mozogsz az is számítani fog!! Jön a tavasz, ha van rá lehetőséged ülj ki a napra.

Betegséged miatt meglehet neked az az eredmény, ha tudod tartani a súlyod !!!

Tudom, hogy amiket eddig írtunk neked mind elég drága, de ha keresgélsz egy kicsit a neten, biztos találsz gyógytornászt, aki ellát néhány jó tanáccsal, sőt biztosan találsz olyan portált is, ahol az SM-ben betegségben szenvedők osztják meg egymással a számukra bevált tippeket, tapasztalatokat. Igaza van syriának, aki nem beteg könnyen osztja az észt.

2012. márc. 8. 18:07

Köszönöm Beverly, áttanulmányozom.

Bizony Syria betegség mellett nehezebb fogyni. Sok gyógyszer mellékhatása is okoz hízást. A pajzsmirigyem nekem is alul működik, ettől is lehet súlyfelesleg. A krónikus betegség, sok más mellett , ebben is okoz nehézségeket.l

38. syria (válaszként erre: 1. - Arany52)
2012. márc. 8. 16:30

Nem vagy könnyű helyzetben, de ne add fel.

Sajnos, akik betegek, azoknak sokkal nehezebb a fölös kilóktól megszabadulni, mint azoknak, akiknek a túlsúlyon kívül nincs más bajuk.

(Én sem tudok fogyni a pajzsmirigy betegségem miatt.)

A sok cikkíró, aki leírja sikeres fogyásának történetét elfelejti ezt az "aprócska" körülményt.

37. 117b1693d0 (válaszként erre: 36. - Arany52)
2012. márc. 8. 16:04

Küldtem neked egy linket, amiben elolvashatod a Dr. Cordainnel készült 2010-es interjúk egyikét. Az MS és az étrend kapcsolatát tárgyalja, illetve a várható eredményeket.


Sok sikert!:)

36. arany52 (válaszként erre: 35. - Orsibigyu)
2012. márc. 8. 13:23
Feltétlenül megnézem.
2012. márc. 8. 13:18
Van egy cikkem nézd meg, hátha segít. Nekem csak 7-8 kilót kellett fogyjak és az sikerült is.
34. MelisUK (válaszként erre: 23. - Arany52)
2012. márc. 8. 13:16
Nem tudtam, hogy korlátozott vagy a mozgásban. Így tényleg csak az egészséges és mértékletes táplálkozás marad.
2012. márc. 8. 12:25
Kösz Mindenkinek. Józan fogyókúra, ez a lényeg és persze pozitív hozzáállás is számít.Már 30 éve igyekszem rendbe tartani a betegséget, amennyire lehet. A fogyást meg az orvos se helyesli, főleg erőszakkal nem.
32. Kijózanító (válaszként erre: 19. - Arany52)
2012. márc. 8. 12:21
A tapasztalatok azt bizonyítják, hogy még súlyos ill.nagyon súlyos betegségek esetén is - pl. Bechterew kór, S.M., Parkinson kór, daganatos betegségek, ill. bénulások - sokszor számos melléktünet enyhíthető vagy teljesen megszüntethető a reflexológiai kezelésekkel.
31. Naadira (válaszként erre: 27. - Arany52)
2012. márc. 8. 12:17

Csak valamennyire,amennyire belecseppentem az én ápoltamban és amennyire olvastam és tanultam róla.Ne túlozz semmiben,étkezzél mértékkel,ne sanyargasd a testedet fölösleges fogyókúrákkal,sajnos eljön az az idő amikor a betegség megteszi.Inkább étkezzél észszerűen,mindenből ami kell és ami jólesik.A gyógyszerek miatt nőtt a súlyod,sajnos.És pedig gyógyszerek kellenek.A Yóga viszont mélyre hat,lassú és otthon is csinálhatod azokat a mozgásokat amiket nem korlátoz a betegséged.Fontos:legyél mindég pozitív,ezt is meg lehet és meg is kell tanulnod!A betegségednek egyik fontos korlátozója!Ha megtanulsz pozitív lenni a betegség sem fog olyan gyorsan haladni!

Nagyon drukkolok!

30. Todzsó (válaszként erre: 29. - Arany52)
2012. márc. 8. 12:15
Arra figyelj milyen formában viszed be. A telítetlen zsírok hő hatásárs telítetté válnak, és neked nem az kell. Az Oliva olaj jó megoldás lehet, de csak a hidegen sajtolt, extraszűz. Ebben minden benne van még. Semmi esetre se melegítsd mert akkor annyi neki. Tedd salátára, vagy másra. Jó megoldás lehet a szusi, vagy a füstölt lazac is. Csak nyersen.
29. arany52 (válaszként erre: 28. - Todzsó)
2012. márc. 8. 12:09
Köszönöm a tanácsod, megfogadom.
28. Todzsó (válaszként erre: 25. - Arany52)
2012. márc. 8. 12:07
Ez a súly nem vészes. Havi 1-2 kg-os sebességgel simán leküzdhető, ha rendet raksz magadban. Az idegrendszernek elengedhetetlen építőanyaga a telítetlen zsír. Ezek nagyon sérülékeny anyagok. Ebből egyél sokat a megfelelő formában, a betegséged is pozitív reakciót mutat majd.
2012. márc. 8. 12:01
Köszi a tanácsot Naadira. Te akkor nagyon is képben vagy ezzel a betegséggel kapcsolatban.
2012. márc. 8. 11:58

SM hölgyet ápolok Angliában.

Kicsit kirázott a hideg amikor olvastam hogy mi a betegséged.De egyes lassú yóga mozgásokat szerintem bírnád csinálni.Egy fizioterápeuta orvost keressél-nagyon fontos lenne a mozgás,még ha korlátozott is.A betegség is lassabban fog előre haladni!Nálad ez a fontosabb,a súly sajnos úgy is egy idő után csökkenni fog a betegség miatt.

2012. márc. 8. 11:46
162 magassággal vagyok jelenleg 80 kiló, ha azt vesszük, hogy 48 kiló voltam 6 éve még, akkor rendkívül sok. Jelenleg 5 kiló fogyással is megelégednék.
2012. márc. 8. 11:42
Szerinted mennyi a túlsúlyod?
2012. márc. 8. 11:38

MelisUK, a mozgás nagyon fontos, és többek között azért is rakodtak rám a kilók, mert mozgásomban korlátozott vagyok. Lakásban kisebb mozgás, egyszerűbb háztartási munka még megy. Sétálni csak kísérettel max. egy saroknyit. Az aszalt szilva viszont valóban nagyon egészséges, rendszeresen fogyasztom.

Todzsó, a vitamin mindenkinek igen fontos lenne, csak nekünk kiemelik, mert hát sok hasznosat sajnos ma még nem tudnak mondani. Gyümölcs-zöldség még télen is van az asztalon, - mert muszáj.

2012. márc. 8. 11:29
Amit még ajánlani tudok, az az aszalt szilva. Igaz az aszalt gyümölcsökben még több a gyümölcscukor, mint a frissben, ergo még hízlalóbbak, viszont az aszalt szilva felgyorsítja az emésztést és a széklet ürítést, tehát hatalmas segítség. :)
21. Todzsó (válaszként erre: 19. - Arany52)
2012. márc. 8. 11:27
Az kemény. Minden esetre furcsa hogy az "orvosok" egy idegrendszeri betegség kapcsán hajlandóak csak hangsúlyozni a vitaminok fontosságát.
2012. márc. 8. 11:27

A gyümölcsök hízlalnak, tehát azt sem lehet bűntetlenül enni. Amit tenned kéne, az a testmozgás.

Most, hogy már idősebb vagyok, diétázom is a testmozgás mellett, de fiatalabb koromban bőven elég volt csupán a testmozgás, mellette nyugotdan tömhettem magamba az édességet és a jó kajákat.

Fele adaggal is lehet fogyni, de nagyon-nagyon lassan. Folyamatosan éhes leszel és hamar eleged lesz belőle, mert nem fogod látni az eredményt. Viszont ha elkezdesz mozogni, akkor látványos változások lesznek a mérleg mutatóján, az alakodban, a ruhaméretedben, a fittség érzetedben, kevésbé leszel fáradékony, sokkal energiadúsabb leszel.

Szóval ami kell, az a mozgás.

2012. márc. 8. 11:16
Sclerósis multipex, vagyis röviden és ismertebb nevén SM. Ez a betegség ma még gyógyíthatatlan , így a jó kondicióra törekednek csak az orvosok és vitaminokat adnak.
18. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Arany52)
2012. márc. 8. 11:14

nem szponzorálásból, de norbi könyvében az is benne van, hogy a tartós-kínzás nélküli fogyás az a meglévő súlyunk 5 %-a /hó. Ilyenkor lesz megfelelő ütemű és tartós.

Én eddig szerettem nagyokat vacsizni, már az is nagy előrelépés, ha nem a megszokott dolgaimat eszem estére.

Úgyhogy óvatosan!

17. falcngate (válaszként erre: 16. - Arany52)
2012. márc. 8. 11:12
Meg szabad kérdezni, hogy mi az alapbetegség? Olyan furcsának találom, hogy az egészséges táplálkozás bármilyen betegségen rontani tudna...
16. arany52 (válaszként erre: 14. - Todzsó)
2012. márc. 8. 11:09
Igen Todzsó, meggondolandó, mert nem szeretném ha alapbetegségem romlana. Viszont a plusz súlyt is nehéz cipelni.
15. 960c831efd (válaszként erre: 8. - Heni0124)
2012. márc. 8. 11:02
Eszt kiprobalom jol hangzik nagyon!Hogy fozod az almat?Hejastol?Koszonom az otletet!
14. Todzsó (válaszként erre: 12. - Arany52)
2012. márc. 8. 11:00
Ne fogyókúrázz, mert sokat ártasz magadnak. A fogyókúra csak tüneti kezelés. A tested nem egy buta gép, ha hiányt teremtesz benne, biztosan lefogysz, (ezt teszik a fogyókúrák is) ettől azonban rendellenes működésre kényszeríted. Ez nem egészség! Erre is reagál a szervezet, a hiány megszűnésével többet fog raktározni, hogy túlélje az esetleges következő "szűkesztendőket". A folyamatos hiánytól viszont hiánybetegségek alakulnak ki. Ne fogyókúrázz, mert csak rontasz a helyzeteden.
2012. márc. 8. 10:52
Csak kicsit gondolkozni. Egyszerű szénhidrátok, cukrok, telített zsírok felejtősek egy precíz diétában. Mik tartalmazzák ezeket? Gyümölcsök, sütik, péksütik, kenyér ( a pirítós is ), csokika de igazából ideírhatnék kb. mindent, ami előre feldolgozott, tehát nem te magad állítottad elő.
2012. márc. 8. 10:49
Köszönöm a tanácsokat. Nekem egy nagyon lassú fogyókúrára lenne szükségem a betegségem miatt. Hirtelen fogyás tilos. Most elkezdtem a salátázást is, paprika, paradicsom, uborka , jégsaláta , egy kis natúr joghurt rá. No majd meglátjuk az eredményeket.
2012. márc. 8. 10:44
A gyümölcs nem hízlal. A fruktóz szerinted mit csinál?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook