Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményünk a Büntetés Végrehajtásról? (hozzátartozók-bekerültek) fórum

Mi a véleményünk a Büntetés Végrehajtásról? (hozzátartozók-bekerültek) (beszélgetős fórum)


1 2
41. 4c1a787e8f (válaszként erre: 40. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 11:05
Valószínűleg ezek a dolgok nem hosszas intellektuális filozófálgatás után történnek..
40. neskaffe (válaszként erre: 35. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 8. 11:01

"a nagyobb pofon" ill. a saját pénzedet "visszakérni" visszaszerezni mind a kettő elgondolkodtató! Mind a két esetben honnan tudhajuk hogy nem sülhet e el balul!

Az hogy az az ismerős mekkorát ütött úgy hogy meghalt az illető... inkább "visszalopom" amit nem akar visszaadni mint hogy valakit úgy megverjek hogy nem mozog többet! Rizikós!

Hallottam egy olyan igaz történetet aki azért verte halálra az annyát mert éheztette kirakta kiskorában a minusz hideg télbe az udvarra. És nem bírta tovább agyonverte! Nem tudom hogy én mit tettem volna...megölnénk tényleg az ilyet vagy hagynám és továbbélnék ahogy lehetőségem van e rá! Ugyan úgy kérdés hogy miért nem hagyta ott a saját pénzét annál akinek kölcsönadta...

39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2012. márc. 8. 10:48

Igen, jó kérdés, hogy egy túlméretezett pofon nagyobb bűn-e, mint az, hogy az anyagi haszon érdekében lecarom a biztonságot pl. egy munkahelyen...


Lehet, hogy igen, esete válogatja..

2012. márc. 8. 10:44
Potosan rengeteg olyan történet van ami nem csak egy adott "pofon" miatt csúszik el és kerül be! Az hogy saját váleményem szerint megtanultam nem elsőre ítélkezni ezek emberek felett akik bekerülnek! Nálam is élt az hogy ha te bekerültél az nem véletlen! A buci ügyében azt gondolom nevetséges hogy ennyivel meguszta, mivel nem ez vlt neki az első és ott mondanám azt a jelzőt aki azt írta hogy avassuk szenté azokat akik bekerültek! Én ezt gondolom erről az esetről szinte "mártírként" hozták ki belőle. Kérdés hogy mikor adhatunk a másiknak még egy esélyt! Kérdés hogy azért kerül e be alaki mert úgy véli nem tehetett mást mert akár indulatosan bánt az egyik hozzátartozójával, vagy mert adott kölcsön és csak visszaszerezte azt ami az övé! Sajnos nem mindig azok esnek a Bv alá akik ténylegesen megérdemelnék, ha meg még is vagy túl enyhítö ítéletet kapnak vagy pedig elég húzós időtartamot a "csip-csup" ügyért
2012. márc. 8. 09:41

Valóban nem egyszerű téma. Leírod, hogy a párod miért került börtönbe?


A bűn az bűn, de van köztük különbség. Gyilkos, betörő, terrorista és még sok más olyan bűn van, amit sosem tudnék tolerálni, ezek esnek a büntetés végrehajtás alá, ha jól gondolom.


A szabálysértést, közlekedési balesetet, munkahelyi gondatlanságot én személy szeritn máshogy ítélem meg. Persze eze esetekben is befolyásolnak a körülmények, stb.

36. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 09:34
Buci egy más kategória. Vele kapcsolatban azért nem tartottam jogosnak a börtönt, mert sokan szintén ittasan, drogosan okoztak baleset és meg is halt valaki, ennek ellenére nem kaptak börtön büntetést.
2012. márc. 8. 09:19

Biztos egy kicsit túlozza a dolgot a fórumindító, mert nehezen élte meg, ami nem csoda..


De..


Én is ledöbbentem a Műegyetemen, ahova jártam, hogy nevesebb szakértő-előadók mennyi börtönbe jutott kollegáról meséltek, akikről bizony senki sem tud.. Mert ráomlott a föld a munkásra, és nem volt benne a kiírásban, hogy betonozott akna kell, mert leszakadta az állvány, mert hibás volt a kerítés, és beleszaladt a babakocsis anyuka a munkagödörbe, mert a markoló felmarkolt egy 40000V-OS vezetéke, mert nem volt kierősítve a felmérési terven, stb... És ők mind bent vannak, és bizony érdekük ezt minél szélesebb körben titkolni, hogy újra tudják kezdeni..


Pl, ha anyám elszúrna egy adótanácsadást, vagy éppen ha nagyon elkottáz egy mérleget, még ő is mehetne, ha elég nagyban csinálja... Nem véletlenül ment el a végzettségénél alacsonyabb állásba, mert nem bírja az ezirányú feszültséget..


Azért vannak bizony, többen, mint gondolnánk..


De van apámnak olyan kollegája is (egyeszerű, de tisztességes család), akinek a fia megölt valakit, kicsit nagyobbat ütött a kelleténél....


Hát, nem egyszerű..

2012. márc. 8. 09:09

értem és köszönöm az eddigi hozzászolásokat!

További kellemes szép napot kívánok tektek!

33. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 32. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 09:07
Ne haragudj,nem :) Ez nem egy ilyen fórumra való.
2012. márc. 8. 09:06
elárulod mennyi is /fő?
31. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 30. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 09:02
Kevesebből élünk/fő.Tisztességesen,albérletben!
2012. márc. 8. 09:01

pontosan a bűn az bűn, ezt én sem vitatom! nem is vitattam! :)

Hogy mire gondoltam " 47.000 ft-ból vajon tényleg meg tudsz tisztességesen élni, és nem egyedül!?

29. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 28. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 08:58

Még egyszer sem loptam,így én nem léptem fel arra a lépcsőre :)Nem is tervezem soha.


Gondoltam,hogy amúgy nem erre gondolsz,de nem írsz konkrét dolgot továbbra sem.De a bűn az bűn,nekem nem lenne börtönviselt barátom,haverom,ez biztos!

2012. márc. 8. 08:56

elsőre biztos hogy nem de mindennek van egy lépcsőfoka!

Ha már sokadjára lopsz a boltból? Egy enye-bennyével megúszod mindig? :)

Az hogy valaki "bűnösen él" vagy sem az nem kifejezetten a "bolti lopásra" gondoltam! :)

27. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 26. - 9536810fa1)
2012. márc. 8. 08:54
De attól még bűn :)) Igaz,a 72 óra is elzárás és azt sem szeretném megélni soha :)
26. 9536810fa1 (válaszként erre: 25. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 8. 08:53
... de bolti lopásért talán nem is zárnak börtönbe. :)
25. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 24. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 08:53
Hogyne lenne! Egy bolti lopás nem egyenlő mondjuk a súlyos testi sértéssel.Durvábbat direkt nem írtam.És igen,bármilyen hihetetlen,én úgy érzem,hogy normálisan élek és nem nyomja bűn a lelkem :)
2012. márc. 8. 08:51
Kérdezem én van e különbség büntettek között? Tényleg mindent "abszolút" legálisan teszel és éled az életedet ebben a mai világban?
23. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 21. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 08:47
Ki a fene sajnálja őt????Olvass bele a Stohl-os fórumba :))
22. 9536810fa1 (válaszként erre: 21. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 08:47

Ki sajnálja annyira?

A bucit se szeretném a közelemben látni! :))

21. neskaffe (válaszként erre: 20. - 9536810fa1)
2012. márc. 8. 08:46

"A legtöbben nem tartanánk fel kapcsolatot börtönviselt emberrel. . . szerintem. . . tehát itt túl pozitív hozzászólásokat ne várj. . . . "

Vajon miért?

Akkor ha kérdés formát válok, vajon a "Buci" megérdemelte azt amit kapott, vagy kivételeztek vele? Őt miért is sajnáljuk annyira? :)

20. 9536810fa1 (válaszként erre: 16. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 08:37

Régen volt egy fórum, a miben egyik fórumozó társunk - ma is itt van, ugyanazzal a nickkel, talán majd ír neked - hasonló érzésekkel, és körülménekkel indított fórumot... ott nem tudom, végülis mi lett a nagy szoros barátság/szerelem vége.

A legtöbben nem tartanánk fel kapcsolatot börtönviselt emberrel... szerintem... tehát itt túl pozitív hozzászólásokat ne várj. ... peeeersze... elég érdekesen gondolkodom, tehát lehet, hogy mégis... :))

2012. márc. 8. 08:36
Csak a börtönről írsz ki témát,csak ez érdekel??? Nem tudsz ezen már túl lépni?Vagy ha beszélgetni akarsz,legyél már konkrét,mert így nagyon nehéz bármi értelmeset is írni hozzá.
18. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 15. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 08:35

Lassan mártírrá válsz itt.... Ez a baj!Érintve vagy,oké,te dolgod.Bár ha ide kiírod,vállald,hogy kapsz mindenféle véleményt!Nem hiszem,hogy a Hoxa-n sok érintettet fogsz találni.

Konkrétum és kérdés továbbra sem hangzott el.Ez így nem fórum.

17. neskaffe (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2012. márc. 8. 08:34

kérdés nincs vélemény nyilvánítás van! (Mi a véleményünka Bv-ről) :)

De jó hogy a segítségnyujtás benned van! (köszönjük)

16. neskaffe (válaszként erre: 12. - 9536810fa1)
2012. márc. 8. 08:32
abszolút nem! De ha te így értelmezed akkor elég érdekesen gondolkodsz! :)
2012. márc. 8. 08:31

Ha nem vagy érintett hogyan gondolhatod hogy ki van színezve? Én is így gondolkodtam addig a pillanatig!

A kérdés az hogy ha téged nem érdekel a téma, és ilyen nézőpontokat vallasz miért írsz hozzászólást? Hiszen nem érdekel és nincs is "közeli rálátásod"


(kék írisz, bmkriszta, Béka-királylány)

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Neskaffe)
2012. márc. 8. 08:26

De mi esett meg kivel?

Tudnál kontkrét kérdést feltenni?


Én azért néztem be ide, mert azt gondoltam, hogy egy konkrét esettel kapcsolatban van olyan kérdése valakinek, amiben tudok segíteni.

2012. márc. 8. 08:26
Mert vettem a fáradtságot,hogy neki gyűrkőzzek annak a maratoni írásodnak is minap és azt hittem ez vmi konklúzió vagy vmi értelmes folytatása.De tévedtem,elnézést!
12. 9536810fa1 (válaszként erre: 10. - Cippora)
2012. márc. 8. 08:24
Semmi, ha jól értelmezem, akkor avassuk szentté azokat, akik börtönben vannak! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook