Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért engedik a szülők, hogy a gyerek felálljon a buszon az ülésre? fórum

Miért engedik a szülők, hogy a gyerek felálljon a buszon az ülésre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
116. 25d4b44717 (válaszként erre: 115. - Spinneli)
2012. márc. 11. 22:18
Köszi:-)
115. spinneli (válaszként erre: 111. - 25d4b44717)
2012. márc. 11. 21:44
egyszerű, de nagyszerű szabályok.
114. globus (válaszként erre: 113. - Kri76)
2012. márc. 11. 21:25
Ez a pénztáraknál lévő apróságokért szokás :) Már nincs idő a gyerekkel egyezkedni, inkább berakják, hogy csend legyen.
113. kri76
2012. márc. 11. 21:11

A másik kedvencem, amikor bemegyek a gyerekkel egy boltba, az eladó direkt kirak egy adott játékból egy nagyobbat/drágábbat, gondolván azt, hogy a gyerek úgyis kihisztizi majd a drágábbat.

Ez a korrekt kereskedő.

112. kri76 (válaszként erre: 81. - 902929e538)
2012. márc. 11. 20:59

Milyen igazad van.

Én is így szoktam a gyerekkel a pékségben vásárolni:)

Igaz, ha a 2,5 éves fiam nem azt kapja meg enni, amit megkíván, akkor tényleg az első harapás után eldobja a pékárut. Ha nehezen is, de kiválasztja, hogy mit vegyünk, azt legalább meg is eszi.

De legközelebb veszek 500 különböző péksütit, hogy ne tartsam fel a mögöttem állókat.

(Bár általában magam elé engedek másokat pont ezért.)


Ja, és csak annyit a bevásárlásról, hogy a terhes nőkkel a pénztárnál versenyt futó embereknek díjat is osztogatnék. Mert aki terhes, az úgyis ráér...Hát megsúgom, nem mindig, mert munka után ugyanúgy megy vásárolni, mint más, postára csekket feladni, mint más...Orvoshoz...Ja, és hogy ledolgozhassa a vizsgálatok mellett a 8 óráját, gyakran túlórázik is...És megnyugtatok mindenkit, engem pl. ezen időszakban a kutya nem engedett előre sehol. Sőt, pl. a cukorterheléses vizsgálatnál beszóltak, hogy miért mehetek előre. (Ja, aki nem tudná, a lényege az, hogy a cukros folyadék elfogyasztása után x idővel hogyan változik a vércukorszint.)

2012. márc. 8. 15:03

A gyereknevelés területén a szülők tíz jellemző hibát követnek el :


1. Ne legyen bűntudatunk gyerekeinkkel szemben! Ne érezzük magunkat bűnösnek amiatt, hogy munkába járunk, és nem töltünk 24 órát a közvetlen közelükben. A tapasztalatok szerint az óvodába, iskolába járó gyerekek jobban beilleszkednek a társadalomba, mint az otthon dédelgetett kicsik.


2. Ne azzal mutassuk ki az érzelmeinket, hogy mindenféle fölösleges dolgot vásárolunk a gyerekeknek! A kis jutalmakhoz fűződjenek konkrét teljesítmények.


3. Ne akarjunk százszázalékos szülők lenni! Senki nem tud mindent tökéletesen végrehajtani. Ne hajszoljuk tehát túl magunkat. Inkább várjuk el, hogy a gyerekek is megfelelően teljesítsék a maguk napi feladatát.


4. Ne engedjük, hogy a gyerekek naponta 6-8 órát tévézzenek, és igyekezzünk ellenőrizni a nézett filmek tartalmát.


5. Vacsora közben ne nézzünk tévét! Az esti étkezés legyen kellemes, családi esemény, amikor mindenki elmeséli a napi élményeit.


6. Ne veszekedjünk a gyerekek előtt! Igyekezzünk a vitákat egymás között elintézni. Ne használhassa ki a gyerek, hogy a szülők nem egyformán ítélnek meg bizonyos dolgokat.


7. Ne a gyereken vezessük le a feszültséget! Próbáljunk meg többet pihenni, relaxálni vagy sétálni. Menjünk el néha a gyerekek nélkül színházba vagy moziba.


8. Legyünk egységesek a gyereknevelés kérdéseiben! A fontos dolgokat lehetőleg már a gyerekek születése előtt tisztázzuk.


9. Ragaszkodjunk az elképzeléseinkhez és elveinkhez! Ne hágjuk át a saját magunk által felállított szabályokat.


10. Szeressük egyformán a gyerekeket! Ne hasonlítgassuk őket össze egymással. Ne kényeztessük el az egyiket a másik rovására.

110. 25d4b44717 (válaszként erre: 109. - Orsibigyu)
2012. márc. 8. 14:41
Nem akarlak elkeseríteni,de nyugtával a napot.Remélem tied kivétel.A nagyiknál meg igazolódik a Gyerek nem hülye,tehát feszegeti,figyeli, hol a határ.Tudja nálad és a nagyiknál hol van:-)Az enyémek el is gondolkodtak, ott miért más.:-)?
109. orsibigyu (válaszként erre: 108. - 25d4b44717)
2012. márc. 8. 13:38
Azért ez nem épp így van. Pl. én a fiammal a hasamban nagyon sokat idegeskedtem: csomó vizsga, fontos vizsgák- tanári véglegesítő vizsga, nyílt órák, utána söförvizsga, nálunk rendőrrel az oldaladon...stb. stb. Még a vérnyomásom is volt magas. Ehhez képest a gyermekem, nagyon nyugodt természetű, de azért látom a nagymamáknál, hogy őt is el lehetne nevelni, mert ők sokmindent ráhagynak, és ott megy is a hiszti. Még hallani sem szeretem, hogy nyafog a nagyiknak. Néha ezért is idegenkedek rájuk bízni...
108. 25d4b44717 (válaszként erre: 91. - Kori92)
2012. márc. 8. 13:22
Kapaszkodj meg,két naposan is lehet a te nevelésed.Már a hasikádban is nevelted. Pl,te idegenkedtél,ő átvette.stb.
107. 25d4b44717 (válaszként erre: 90. - Polex)
2012. márc. 8. 13:01
Azt írtad,nem mindíg tud a szülő akarata érvényesülni. Vagyis olyankor a puska viszi a nyulat:-):-)
106. df2a740c00 (válaszként erre: 105. - Timycat)
2012. márc. 8. 12:22
Uhhhh..én már a macskáddal se mernék ujjat húzni... :))
105. timycat (válaszként erre: 74. - Kori92)
2012. márc. 8. 12:12

Kit érdekel, hogy mit gondolnak mások, pláne idegenek... én a legnagyobb méltósággal tudtam kihúzni a gyereket üzletből és postáról is, de megtenném akárhol is ha úgy adódna, bár azóta nem fordult elő.

A gyerek ne gondolja már, hogy azért mert nyivánosan visít bármit megkap vagy megtehet.

104. orsibigyu (válaszként erre: 58. - Kori92)
2012. márc. 8. 12:05
Az, hogy a gyermeknek tiltasz olyan dolgokat, amik nem helyesek, az csak biztonságot ad neki. Viszont vannak dolgok amikben van döntése, és abban választhat. Érzi, hogy fontos nekem a véleménye, döntése, de vannak helyzetek, amiben van egy viselkedési norma, és annak meg kell felelni.
2012. márc. 8. 12:03

Érdekes dolog ez, mert engem is rettenetesen irritál, ha a szülő meg sem próbálja a helyes viselkedés felé terelgetni a gyerekét. A múltkor pl. a kb. fél órás bevásárlás alatt egy kislány végig üvoltötte a -gondolom- aznap az iskolában tanult angol verset. 10 perc után megfájdult a fejem, és hiába voltam a bolt másik sarkában, semmivel nem volt kevésbé irritáló. Anyuka és apuka közben szó nélkül vásárolgattak. Egyébként a gyerek még csak nem is hisztizett, egyszerűen jókedve volt.

Igencsak dühös voltam, mert a fárasztó nap végén az utolsó energiamorzsámat is elszívta, de aztán arra jutottam, hogy ők is emberek, nekem is annyi minden sz.r jár állandóan a fejemben, amikor nem figyelek rá, hogy mindent tökéletesen csináljak, vagy egyszerűen tele a hócipőm, és nem érdekel, ha másnak valami nem tetszik a viselkedésemben. Szóval az igazság valahol középen van, egymásnak esni pedig ezért nem érdemes.

102. orsibigyu (válaszként erre: 54. - Kori92)
2012. márc. 8. 12:00
Ez az, le kell szrni a nagyokosokat, akik megszólnak egy szülőt, akinek hisztizik a gyermeke. Mert inkább azért szóljanak meg, mert hisztiztetem a gyereket, mintsem azért mert ráhagyok mindent.
2012. márc. 8. 11:51
Látom, leült a fórum, nem baj,kben csak az jutott még eszembe, csak addig lesz minden könnyelmű szülőnél ez a székreállás, amíg egy váratlan satuféknél baj nem történik...
100. 902929e538 (válaszként erre: 95. - Polex)
2012. márc. 8. 11:23
Én is mondhatnám, hogy ilyen szavakat sosem használtam;) Mindegy, olvasgassunk tovább, mert tényleg kezd érdekessé válni.
2012. márc. 8. 11:21

akinek írtam, hogy mert te mindent bezacskózol, az nem neked szólt.olvass lejjebb.

az, hogy a 2 témát egy következő hoszzászólásban már egybe vettem, azért akkor ELNÉZÉST kérek. de akit valóban érdekel a téma, az visszaolvas 2x-3x is, és tudja/látja, hogy ki mit írt. részemről nincs harag, csak nem értünk egyet ;)

98. 4c30444687 (válaszként erre: 97. - Kori92)
2012. márc. 8. 11:21
Szerintem valamit nagyon félreértettél.
97. Kori92 (válaszként erre: 96. - 4c30444687)
2012. márc. 8. 11:19
Nem, az első oldalon olvasottakról beszélek.
96. 4c30444687 (válaszként erre: 91. - Kori92)
2012. márc. 8. 11:18
Milyen gyűlöletes szavak? Meg ki ítélt itt el hiszti gyereket? Talán én?
95. polex (válaszként erre: 87. - 902929e538)
2012. márc. 8. 11:16
Azzal vádoltál, hogy én azok közé tartozom, akik inkább zacskót adnának a többiek kezébe, hogy mi jót dajdajozzunk a bolti kosárban a gyerekkel. Még csak nem is írtam ilyet, az életben meg még csak nem is ültettem be a gyereket.
94. 902929e538 (válaszként erre: 56. - Polex)
2012. márc. 8. 11:16

na jó, kezdjük máshonnan. (utólagos engedelmeddel)

(...)Én azt furcsálom, hogy egyáltalán észreveszitek. Hiszen annyi minden gond egy kisgyermek körül, hát tényleg ez a legfontosabb? (...)

Persze, hogy észrevesszük, mert nekünk ezek nem természetes dolgok.A más gondok meg miért tartoznának ránk?senki nem fog odamenni, hogy nicsak áll a kissrác az ülésen, talán nincs rendben otthon minden?igaz milyen fura lenne?a más gond nem tartozik senkire, de amit sok ember használ, azt használja már mindenki rendeltetésszerűen. ha már kijönnek az utcára, úgy kell viselkedni, ahogy azzal senkit ne zavarjon, sem nyugalmában, sem közlekedésében, sem sehogyan.

93. 25d4b44717 (válaszként erre: 80. - 4c30444687)
2012. márc. 8. 11:14
Úgy ám, mert a gyerek, még,nem hülye:-)
92. 4c30444687 (válaszként erre: 84. - Polex)
2012. márc. 8. 11:14
Még mindig nem tudtam meg, hogy mit tesz nálad, hogy a szülő nem tud mit tenni. Ha feláll az ülésre, akkor legrosszabb esetben leveszem. A bevásárlókocsiba meg nyilván nem berepül, hanem a szülő teszi bele.
91. Kori92 (válaszként erre: 83. - 4c30444687)
2012. márc. 8. 11:14
Nem, félreértettetek. Arról van szó, hogy nem kellene rögtön ennyire elítélni az anyukát és a gyerekét, ha meglátjátok, hogy hisztizik az utcán, mert igenis mindenkinek voltak már kellemetlen pillanatai. Ez nem azt jelenti, hogy nem következetes a szülő, de igenis elő szokott fordulni legalább egyszer egy kezelhetetlen hiszti. Akinél ez nem fordult elő, annak valószínüleg nyugodt a gyerek karaktere. Például vannak olyan babák, akiket bárki ölbe vehet, nem sírnak. Az én lányomat 2 naposan sem tudta idegen megfogni, és ma is nehezen oldódik társaságban. 2 naposan nem hinném, hogy a rossz nevelésnek köszönhetően. A másikkal már egyáltalán nem volt ilyen gond. Tehát én is az ilyen gyűlöletes szavak ellen írom, amiket írok.
90. polex (válaszként erre: 89. - 25d4b44717)
2012. márc. 8. 11:13

Akkor most válaszolj, kérlek, én a hozzászólásaimban erről írtam? Én arról tartottam itt kiselőadást, hogy a nyúl vigye a puskát?

Visszaolvastad egyáltalán?

89. 25d4b44717 (válaszként erre: 84. - Polex)
2012. márc. 8. 11:10
Lehet,mivel sosem helyes,ha a nyuszika viszi a puskikát:-)Ma,sajna divat:-)
88. 902929e538 (válaszként erre: 84. - Polex)
2012. márc. 8. 11:09
ez már a magyarázom a bizonyítványomat kategória ;)
87. 902929e538 (válaszként erre: 79. - Polex)
2012. márc. 8. 11:08
azt írtam, hogy Pl.polex... nem azt, hogy csak... figyi, van, aki neked ad igazat, van aki nekem, nézőpont kérdése. te így látod, én meg úgy. ha meg már minősítésről beszélünk, te ugyanezt tetted...ezekután is lesz, aki neked fog igazat adni, meg olyan is lesz, aki nekem. Miért ne idézhetnélek, itt mindenki nickel szól hozzá,így vállalja fel a véleményét. de nem is tudom, miért vagy így felháborodva...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook