Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Jó, ha valaki sokáig a fitness labdán ül? (55 cm-s, és a 10 éves gyerek tv nézés közben) fórum

Jó, ha valaki sokáig a fitness labdán ül? (55 cm-s, és a 10 éves gyerek tv nézés közben) (tudásbázis kérdés)


2021. szept. 29. 06:58
Jó lenne tudni,vannak e már köztük gerincferdüléses. Állítólag a hátat megtámasztva egészséges ülni...
11. Mari20
2012. nov. 9. 19:23

szerintem, nem a labdával van a baj, hanem a TV-vel , 10 éves gyerek , ha TV függő (hamuka láda)

olyan programokat kap ami káros rá nézve ( és rátok is)


inkább sétáljatok, beszélgessetek, sportoljatok...

vidám filmeket ( naponta egyet) nézzetek beszélgesetek róla...


a hamuka láda egy illuzió világba repiti a gyerekeket ( és a felnőteket is)


épp itt az ideje, hogy ráébredjetek

és egy kis tudatosságot vigyetek az életetetekbe


a vntv (net) egészség -gel foglalkozó felvilágositó filmeket nézhettek (hamuka láda) helyett, vagy a youtobe-n Géczy Gábor előadásai


remélem nem bántottalak meg.

legyen szép estéd. MAri

2012. nov. 9. 19:15

Nekem a kislányom másfél éves kora óta használja a gyerek fittness labdát és semmi baja,sôt nem görnyed,nagyon szép tartással ül rajta!

Azon ülve néz tévét és rajzol olvas az asztal mellett most karácsonykor lesz három éve,hogy használja!

2012. nov. 9. 18:31
Különböző vicces tornagyakorlatokat is csinálhat vele. Az én 3,5 évesem 95 centis labdán tornázik (TSMT) és már nem is fogom, úgy gurul előre-hátra, jobbra-balra úgy, hogy nem is fogom, ha fogom a kezét akkor pedig ugrál. Én is nagyon szeretek rajta ülni, úgyhogy a nálatok sem lesz vele probléma. Szerintem egy idő után imádni fogja, a tartásának is jót tesz, szóval csupa plusz hozadéka van egy ilyennek :)
2012. nov. 9. 17:23

Nekem is van ilyen labdán, használaton kívül, pedig használno kellene. Amit te csinálsz, azt elképzelni se tudom, lehet,hogy már a ráfekvésnél legurilnék valamelyik oldalra, felülni meg tuti nem tudnék.

Gratula !

7. SzánI. (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2012. márc. 7. 18:54

Nagyon bírja. Némrég jött haza edzésről, már egyből ráült és rugózott rajta párat. :D


Ott van a nappali közepén, úgyhogy bármikor rá lehet ülni. :D

Nekem is tetszik, mert ha épp arra megyek, ráfekszek és csinálok pár felülést, aztán megyek tovább a dolgomra. XD

2012. márc. 7. 18:16
Nagyon jó ötlet. Folyamatos egyensúlyozást igényel rajta ülni. Javítja a tartását is.
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - SzánI.)
2012. márc. 7. 18:15

szerintem jó ötlet, kérdés: ő hogy fogadja? :)

mert a labda aktívabb egyensúlyt, egyenesebb tartást igényel, a hátizmokat is igénybe veszi... lehet hogy először majd nyűgös lesz, de ha okosan kitalálod és napról napra növeled az "elvárt adagot ", akkor biztos, hogy menni fog

4. SzánI. (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2012. márc. 7. 18:13

Amikor a fotelban tesped, akkor egy pózban be tud gubózni legalább egy órán keresztül.

Itt meg ahogy láttam, egyfolytában görgeti, mozgatja magát, úgyhogy talán egy minimális kis mozgással is felér.

3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2012. márc. 7. 18:10
biztos hogy jobb, mert az egyensúlyi helyzetét meg kell tartania a labdán ülve, nincs alátámasztva-körbedúcolva, mint a fotelban/kanapén - ez pedig fejleszti az idegrendszert.
2012. márc. 7. 18:08

Ma vettem egy 55 cm-s fitness labdát.


Arra gondoltam, hogy esetleg jót tehet a gyerkőcnek, ha azon nézi a tévét, és nem a fotelban tesped.


Tudom, tudom, a tévénézés helyett is csinálhatna valami hasznosat, de ez van. :D

2012. márc. 7. 18:07
Jó, ha valaki sokáig a fittness labdán ül? (55 cm-s, és a 10 éves gyerek tv nézés közben)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook