Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Agresszív fiatal kutya. Mi tévő legyek? fórum

Agresszív fiatal kutya. Mi tévő legyek? (beszélgetős fórum)


11. Zorkusz (válaszként erre: 1. - B8ab2b075a)
2012. márc. 7. 21:12

En is a kutyasulit tudnam javasolni.


Egyebkent meg van par fontos kerdes amit erdemes vegig gondolni.

Miota van nalad a kutyus?Mennyi idot szoktal vele foglalkozni egy nap?Lakasban vagy kertben tartod?Ki van e mozgatva elegge korahoz,es fajtajahoz kepest?Meg tanitottad e mar valamire?A kajajat ki es hogy adja oda neki?Vannak e szabalyok,amiket betartatsz vele?Utotted e meg mar valaha?Jutalmazassal vagy buntetessel tanitod?...Stb ezer dolog amit jo vegig gondolnod,es egy jobb kutyasuliban meg is kerdezik toled,mert ebbol ra lehet jonni a helytelen viselkedes okara,forrasara,meg a megoldasra is.


A B.C-ik nagyon okos,ertelmes fajtak es igenylik is a tartalmas foglalkozasokat.Nagyon szeretnek tanulni es csapatban dolgozni,irayitasra feladatokat megoldani.Ha most elcsiped a dolgot,akkor kesobb nagyon jo kis csapat lehettek:)


Meg nem biztos,hogy ez amit csinalt ezt agressziobol csinalta,meg korainak tartanam,lehet csak jatszani akart,vagy hogy ne menj ki...vagy ugye probalgatja a hatarokat.

Igy par sor alapjan nehez tanacsot adni.

10. 88132238c8 (válaszként erre: 1. - B8ab2b075a)
2012. márc. 7. 20:55

Van ilyen! :-)


Nincs tudatosítva benne, hogy nem a csík tolja a repülőt. Nálunk ugyanez a helyzet. Engem kispajtásnak tekintenek, egyedül a férjemet fogadják el (valamennyire) falkavezérként. Ők kifejezetten akarnok kutyusok! Persze így imádom őket.


A teendő a következetes nevelés-büntetés lenne. Kutyaiskolában nem tudom mennyire vannak arra kihegyezve, hogy az alá-fölérendeltségi viszonyokat rendezzék, de biztos értő kezek a segítségedre tudnak lenni, ha ez neked fejtörést okoz.


Nálunk akkor kezdődik a csípkelődés, amikor a pórázt kersztülteszem magamon, és akarom rákapcsolni őket. Rendszerint a fiatalabb belecsíp a kezembe. (én személy szerint nem veszem zokon tőle)


Sok sikert ehhez a kis rosszcsonthoz!!!


:-)

9. e16fe97baf (válaszként erre: 8. - B8ab2b075a)
2012. márc. 7. 14:08
tudom.. nem az első rotink....
8. b8ab2b075a (válaszként erre: 6. - E16fe97baf)
2012. márc. 7. 14:06
Ez már nem játék.
7. Hello Titti (válaszként erre: 3. - B8ab2b075a)
2012. márc. 7. 14:05
konzultálj többel..nagyon sokan értenek kutyanyelvén jobban mint hinnéd..
6. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - B8ab2b075a)
2012. márc. 7. 14:05
én a kölyök rotink mellett gumicsizmában közlekedtem nyáron, mert minden ok nélkül időnként megtámadta a bokámat....játszott "finoman", picit sem volt agresszív, gondolhatod, tépte teljes erőből...kinőtte, elmúlt... a legkisebb nyoma sincs az agresszivitásnak, fegyelmezett, okos, kiegyensúlyozott
5. b8ab2b075a (válaszként erre: 4. - Hello Titti)
2012. márc. 7. 14:05
Pénteken jön elvileg házhoz, a kutyaoktató.
4. Hello Titti (válaszként erre: 1. - B8ab2b075a)
2012. márc. 7. 14:04
kutyaiskola..ott segítenek mindenben...nem várj vele,mert elfajulhat!!!
3. b8ab2b075a (válaszként erre: 2. - Kacsa118)
2012. márc. 7. 14:03
Egy sima kutyasuliba, nem tanítják a falkavezérséget.
2. kacsa118 (válaszként erre: 1. - B8ab2b075a)
2012. márc. 7. 14:00
Kutyasuli azonnal! Most úgy gondolja, ő a falkavezér!
2012. márc. 7. 13:56

Border Colliem 6 hónapos, felfedeztem az agresszivítás jeleit.

Próbálom, arra tanítani, hogy én menjek előbb ki az ajtón. De erre úgy bepipul, hogy belém harap. Ilyenkor mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook