Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bio fodrászat-Vajon lenne rá kereslet? fórum

Bio fodrászat-Vajon lenne rá kereslet? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 9. 09:20

de honnan tudjuk, hogy a bio telleg jo? lehet, hogy ez egy divathullma megint, azt irjak, hogy cska termeszetes anyagok vannak benne, es ki bizonyitja?


en nem ertek hozza!

azt irnak ra, amit akarnak!!>...

15. timycat (válaszként erre: 7. - B5ef5132a9)
2012. márc. 7. 19:56

Szerintem nem.


Én a fodrászomat fizetem meg, nem a kencét, amit rámken... a fodrászom pontos (így nem kell várakoznom és közben más nő nyávogását hallgatnom), precíz és ha megkérem ő sem szól egy árva szót sem csak megmasszírozza a fejbőrőmet és hagy relaxálni, míg ő vagdossa a hajamat. Én ezt fizetem meg, bízom benne, hogy jó minőségű cuccokat ken a fejemre, még soha nem "roncsolt-hullasztott".


Bio-kozmetikával meg jártam már pórul :S nagyon durván hazavágta a bőrömet jó félévre a bionak nevezett "szemét"

2012. márc. 7. 19:47
Mi otthon is csak olyan termékeket használunk amelyek nem, vagy alig-alig tartalmaznak káros anyagot. Számomra alap dolog, hogy a fodrász , kozmetikus se használjon ilyesmit. Csak olyan helyre megyek, ahol károsanyag mentes termékeket használnak, de az nem biztos hogy bio, a kettő nem egy és ugyanaz.
2012. márc. 7. 17:27
en sem adnek tobbet biofodraszatra. sot, nagyban kirohogom oket, amikor elmegyek mellettuk, hogy mit ki nem talalnak az emberek. Ki garantaja, hogy biot raknak a hajamra, meg egyalatalan , mi az a bio?
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Macilány)
2012. márc. 7. 11:52
Szerintem a pesti biofodrászat sem attól megy, hogy bio termékekekt és tisztított vizet használnak, hanem a kiszolgálási koncepció miatt.
11. Macilány (válaszként erre: 7. - B5ef5132a9)
2012. márc. 7. 11:49

Én 2-3 havonta járok fodrászhoz vágatni és/vagy melíroztatni, nem különösebben érdekel, hogy akkor mit használ, mit tesz a hajamra, hiszen 1-2 nap múlva úgyis hajat mosok otthon és használom a megszokott, jól bevált dolgaimat, akár bio termékeket is, de nem fizetnék azért 2-3 eFt-al többet, hogy a fodrász használjon ilyen termékeket.


Pécsen vagy egy biofodrászat, véleményem szerint az ő titkuk nem a termékekben van, hanem abban, hogy nem kell időpontot kérni, bármikor bemehet az ember... viszont ők nem festenek... Szerintem a mai gazdasági helyzetben az ember örül, ha megengedheti magának 1-2-3 havonta, hogy elmenjen a fodrászhoz és minél olcsóbban akarja azt megúszni.

10. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - B5ef5132a9)
2012. márc. 7. 11:48
Szerintem elég durva túlzás, hogy pusztán az ilyen jellegű elégedettsége miatt 2-3000 helyett a dupláját is ki foja fizetni a többség. Mondom ezt úgy, hogy régen én alaphangon 5000 alatt nem fizettem, és később 7-8000-re rúgott az összeg, mert követtem a fodrászom egy másik szalonba. Nem mindenki ilyen lojális, mint én, ill. nem mindenki olyan fodrász, hogy ennyit megér a vendégkörének. Akármilyen kencét is használ valaki, a legfontosabb mégis maga a fodrász szaktudása, hogy gyorsan, pontosan dolgozzon.
9. b5ef5132a9 (válaszként erre: 5. - Bd55e3f068)
2012. márc. 7. 11:38
Még nincs, csak a bio kozmetikumok terén. S nem is gondoltam, hogy zsupsz zsupsz belevágok, tanulni szeretnék előtte.
8. b5ef5132a9 (válaszként erre: 6. - Fishyke)
2012. márc. 7. 11:37
Köszi, jó ötlet.
7. b5ef5132a9 (válaszként erre: 4. - 8ef78160df)
2012. márc. 7. 11:37

Persze, de én hallottam egy nagyon jó gondolatot egy szakmai oktatótól.

Ha valaki pénzt ad ki a fodrásznál, nyilván van pénze rá, s rákölt 2-3 ezer forintot, viszont nincs megelégedve a munkával,( roncsolódik, hullik a haja), ha viszont meg van elégedve mindennel, az már mindegy lesz, hogy 2-3 ezer forinttal többet fizet, mert tudja, hogy igényes munkáért ad ki.


Vajon valóban így működik?

6. Fishyke (válaszként erre: 3. - B5ef5132a9)
2012. márc. 7. 11:33
Csak azért írtam, mert esetleg érdemes lehet megfigyelni, hogy rájuk mekkora a kereslet vagy mi a véleményük az embereknek róla.
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. márc. 7. 11:33
A kérdésedből nekem úgy tűnik, hogy nincs a szakmában gyakorlatod. Én emiatt nem javasolnám, hogy belevágj. Szerintem a Lág & Főzőéknél az újratöltős sampon, balzsam pár éve nem ment.
2012. márc. 7. 11:32
Ez attól függ, hogy hol szeretnéd nyitni azt a fodrászatot, mivel a bio termékek drágábbak, nem tudsz vele minden réteget becsalogatni.
3. b5ef5132a9 (válaszként erre: 2. - Fishyke)
2012. márc. 7. 11:31
Tudom, hogy létezik, de a kérdés más.
2012. márc. 7. 11:30
Létezik már ilyen, épp az imént nyitottak fórumot ugyanebben a témában
2012. márc. 7. 11:26

Azon gondolkoztam, hogy nyitnék egy bio/natur termékekkel foglalkozó fodrászatot. Lenne rá kereslet?

Olcsóbb biztosan nem lenne egy normál fodrászatnál, ugyanis a bio termékek előállítása többe kerül.

Lenne rá kereslet? A mai világban már mindegy, hogy milyen kemikáliát kenünk a fejünkre? Vagy tudatosabban próbálunk szépülni?


Várom a véleményeket, köszi sánö.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook